Terörizm Haberleri

Terörizm haber, Terörizm son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Terörizm - Bugün
Haftanın tarihine bakış
2016- Terörizmin önlenmesi için gerekli uluslararası iş birliğinin daha etkin hale getirilmesine yönelik hazırlanan ve Türkiye'nin 28 Mart 2007'de imzaladığı Suç Gelirlerinin Aklanması, Araştırılması, El Konulması, Müsaderesi ve Terörizmin Finansmanına İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesinin Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasarısı, kabul edilerek yasalaştı.
Terörizm - 22.01.2021
TSK Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu (2)
Düzenlemeye göre, 2024-2025 eğitim öğretim yılı sonuna kadar Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde yer alan yükseköğretim kurumlarında sınıf okulu, sınıf okulu ve eğitim merkezi komutanlıkları, özel ihtisas okulları, KBRN okulu, istihbarat ve dil okulu, harita yüksek teknik okulu, Terörizmle Mücadele Mükemmeliyet Merkezi Komutanlığı, birlik içi eğitim merkezleri ile meslek içi eğitim ve kurslarda ve benzerlerinde ders vermek üzere görevlendirilen emekli subay ve astsubaylarla devlet memurları, kamu kurum ve kuruluşlarından emekli olup çalışma alanında tanınırlığı ve yetkinliği olanlar ile emekli öğretim elemanları ve Milli Savunma Bakanlığına bağlı yüksek öğretim kurumlarına görevlendirilen öğretim elemanları hariç diğer yükseköğretim kurumlarından görevlendirilen öğretim elemanlarına, Yükseköğretim Personel Kanunu'nda belirlenen tutarın üç katını geçmemek üzere ek ders ücreti ödenecek.
Terörizm - 21.01.2021
Son dakika haberi! Bakan Çavuşoğlu, Türkiye'nin AB'den beklentilerini aktardı
"Katılım sürecimiz canlandırılmalı." değerlendirmesini yapan Çavuşoğlu, şu ifadeleri kullandı: "Gümrük Birliği'nin güncellenmesi ve vize serbestisinin hayata geçirilmesi gerekiyor. Düzensiz göç ve terörizmle mücadelede iş birliğini artırmalıyız.
Terörizm - 21.01.2021
Arap liderler, ABD Başkanı Biden'ı tebrik etti
Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih yaptığı yazılı açıklamada, "İki ülkeyi birbirine bağlayan derin ilişkilerin inşası ve stratejik iş birliğinin gelişmesini dört gözle bekliyoruz. Birlikte, özellikle terörizm ve aşırılıkla olmak üzere birçok zorlukla karşı karşıyayız.
Terörizm - 21.01.2021
Lübnan ve Tunus Irak'taki terör saldırısını kınadı
Lübnan ve Tunus, Irak'ın başkenti Bağdat'ta onlarca kişinin öldüğü terör saldırısına ilişkin kınama mesajları yayımladı.
Terörizm - 21.01.2021
Avrupa'da nevrotik kaygı ve İslam'a karşı nefret anlatıları
11 Eylül sonrası Müslümanların şiddet ve terörle ilişkilendirilmeye başlaması ve İslam karşıtlığına evrilen nefret eğilimi birkaç temel sebebe dayanıyor. Birincisi, İslam dinini yanlış yorumlayarak şiddete meyleden, yaptıkları eylemlerin İslam diniyle uzaktan yakından ilgisi olmamasına rağmen kendilerini "Müslüman" olarak tanımlayan insanların varlığıdır. Bu şiddete meyilli insan grubu, İslami değerleri temsil etmedikleri gibi, İslam dininin yanlış algılanmasına sebep olmakta ve Müslümanların da mücadele etmesi gereken bir zihniyeti temsil etmektedirler. Bir diğer sebebi ise Avrupa'nın Müslümanlara karşı bütüncül önyargılı, ötekileştirici ve üstenci bakış açısıdır; İslam dinini tanımadan, Müslümanları bütünüyle aynı kalıba koyarak "geri kalmışlık", "Avrupa'ya göre aşağıda olma", "şiddete meyil", "terörizm" gibi kavramlarla yaftalamaktalar.
Terörizm - 20.01.2021
Son dakika... New York'ta aracında silah ve mühimmat bulunan kişi gözaltına alındı
Daily News'un haberine göre, New York Terörizm Görev Gücü'ne bağlı polisler, Manhattan'ın doğu üst kesiminde Samuel F.
Terörizm - 20.01.2021
Ruhani: "Bugün top Washington sahasında"
"Bugün Trump'ın kara defteri sonsuza kadar kapanıyor." diyen Ruhani, Washington'daki güvenlik önlemlerine de değinerek şunları kaydetti: "Yeni başkanın görevi devralacağı Washington DC askeri bir kışlaya dönmüş halde. Tüm bu silahlı askerler şehrin güvenliğini sağlamaya çalışıyor. ABD toplumunda meydana gelen kutuplaşma Trump'ın baskıcı ve acemice icraatlarının bir sonucudur. Beyaz Saray'ın yeni sakinleri, yasalara ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) 2231 sayılı kararına dönmelidir. Onlar samimi bir şekilde yasalara uyarsa, doğal olarak biz de tüm taahhütlerimizi yerine getiririz. Dünya ve halkımız çok iyi anladı ki; ekonomik terörizm siyaseti yüzde 100 yenilmiştir.
Terörizm - 19.01.2021
MHP Genel Sekreteri, Kılıçdaroğlu-Davutoğlu görüşmesini değerlendirdi
MİLLİYETÇİ HAREKAT CAMİASINI HATAYA SEVK EDİYORLAR MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, "MHP; sokağı bilir, hasmı bilir, haini bilir, tuzak ve tertipleri bilir ve tanır. Ancak Milliyetçi-Ülkücü Hareket'i tarafı olmadığı saldırılarla ilişkilendirmeye ve yargılamaya cüret etmek terörizmin lügatinden beslenenlerin harcıdır.
Terörizm - 18.01.2021
Pakistan'dan uluslararası topluma Balakot saldırısından Hindistan'ın sorumlu tutulması çağrısı
Han, Pakistan'da "Hindistan destekli terörizmin", Cammu Keşmir'de Hindistan'ın suiistimallerinin ve Yeni Delhi'nin Pakistan'a karşı "15 yıllık küresel dezenformasyon ağının" ortaya çıktığına işaret ederek, Hindistan'ın kendi medyasının, nükleer silahlarla donatılan bölgeyi kaldıramayacağı bir çatışmanın eşiğine getiren "kirli bağı" ortaya çıkardığının altını çizdi.
Terörizm - 15.01.2021
Son Dakika | Türkiye yeni nesil uydularıyla uzay gücü olma yolunda
[Uluslararası güvenlik, ulusal savunma ve yeni teknolojiler, terörizm ve uzay üzerine çalışmaları bulunan Doç.
Terörizm - 14.01.2021
Türkiye'den Norveç'e terör propagandasına müsaade ettiği gerekçesiyle tepki
Açıklamada ayrıcı terör propagandasına son verilmesi çağrısı yapılarak, "Terörizme müsamaha gösterenlere, bu illetin bir gün kendilerini de vurabileceğini hatırlatırız.
Terörizm - 14.01.2021
Son Dakika | Dışişleri Bakanlığı:  Bu terör propagandasına derhal son verilmelidir
DIŞİŞLERİ Bakanlığı'nca, Norveç'in başkenti Oslo'da kamuya açık alana asılan ve PKK propagandası yapılan tabloya ilişkin, "Bu terör propagandasına derhal son verilmelidir. Terörizme müsamaha edenlere, bu illetin bir gün kendilerini de vurabileceğini hatırlatırız" açıklaması yapıldı.
Terörizm - 14.01.2021
Son dakika haber! Pakistan'dan BMGK'ye "şiddet yanlısı milliyetçi grupların" yasa dışı ilan edilmesi çağrısı
Bu tür şiddet yanlısı ırkçı ve aşırılıkçı terörizmin kaçınılmaz olarak karşıt şiddeti besleyeceğini ve bu durumun DEAŞ ve El-Kaide gibi terör örgütlerinin anlatılarını doğrulayacağını ifade eden Akram, BM Güvenlik Konseyi'ne aralarında RSS'nin de bulunduğu şiddet yanlısı milliyetçi grupların terör örgütleri gibi yasa dışı olarak tanımlanması çağrısında bulundu.
Terörizm - 13.01.2021
Pakistan Dışişleri Bakanı Kureyşi, Türkiye-Pakistan-Azerbaycan Üçlü ????Dışişleri Bakanları ortak basın toplantısında konuştu: (2)
Kureyşi, yabancı devletler tarafından finanse edilen terörizm dahil terörizmin tüm formlarıyla mücadelede iş birliğine yönelik görüş alışverişinde bulunduklarını, mevkidaşlarına Pakistan'ı istikrarsızlaştırmak için bölgedeki devlet destekli terörizmle ilgili bilgi verdiğini kaydetti.
Terörizm - 13.01.2021
Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov, Türkiye-Pakistan-Azerbaycan Üçlü ????Dışişleri Bakanları ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması
Azerbaycan, Pakistan ve Türkiye'nin "devletler arasında egemenlik temelinde adalete" inandığına vurgu yapan Bayramov, "Bizim dış politikalarımız herhangi bir şekilde bize dikte ettirilmeyen, bizim ulusal çıkarlarımıza bağlı olan dış politikalardır. Biz burada şiddeti ve terörizmi kınıyoruz, ayrımcılık ve İslam düşmanlığını reddediyoruz.
Terörizm - 13.01.2021
Pompeo, İran'dan Venezuela'ya gönderilen tanker gemilerine el konulmasını yorumladı: "İlahi Adalet"
Bakan Pompeo, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "ABD, Ağustos 2020'de İran'dan Venezuela'ya yakıt taşıyan tanker gemilerine el koydu. Satıştan elde edilen 40 milyon dolardan fazla para Maduro, IRGC (İran İslam Devrim Muhafızları Birliği) ve terör temsilcileri yerine 'Devlet Destekli Terörizm Fonu Mağdurları'mıza aktarıldı.
Terörizm - 12.01.2021
Son dakika haberi! İran'dan ABD'nin Küba'yı "teröre destek veren ülkeler listesine" eklemesine tepki Açıklaması
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, yaptığı yazılı açıklamada, "Dışişleri Bakanlığı teröristlere sığınma imkanı vererek uluslararası terörizm faaliyetlerine destek olduğu için Küba'yı Teröre Destek Veren Ülke olarak tanımladı.
Terörizm - 12.01.2021
Küba, "teröre destek veren ülkeler listesine" alınması nedeniyle ABD'yi kınadı
Pompeo: "Castro rejimi, uluslararası terörizme verdiği desteği kesmeli" ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, dün yaptığı yazılı açıklamada, "Dışişleri Bakanlığı teröristlere sığınma imkanı vererek uluslararası terörizm faaliyetlerine destek verdiği için Küba'yı 'Teröre Destek Veren Ülke' olarak tanımladı.
Terörizm - 12.01.2021
ABD, Küba'yı tekrar terör listesine aldı
ABD Dışişleri Bakanı Michael R. Pompeo, bugün yaptığı basın toplantısında Küba'nın terörizmi destekleyen ülkeler listesine alındığını açıkladı.
Terörizm - 11.01.2021
ABD, Küba'yı "teröre destek veren ülkeler listesine" yeniden ekledi
Pompeo, yaptığı yazılı açıklamada, "Dışişleri Bakanlığı teröristlere sığınma imkanı vererek uluslararası terörizm faaliyetlerine destek verdiği için Küba'yı Teröre Destek Veren Ülke olarak tanımladı.
Terörizm - 11.01.2021
Yemen'deki İran destekli Husiler ABD'nin kendilerini "terör örgütü" ilan etme kararını kınadı
Husilere bağlı Yüksek Siyasi Konsey üyesi Muhammed Ali el-Husi, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "ABD terörizmin kaynağıdır ve (ABD Başkanı) Donald Trump yönetiminin politikası ve tasarrufları terörizmdir.
Terörizm - 11.01.2021
Bahçeli: HDP, 6-8 Ekim olaylarının bedelini kanun önünde ödemeli
'TERÖR EYLEMLERİ KESİNLİKLE BAŞKALDIRIDIR' Bahçeli, 6-8 Ekim olaylarını anımsatarak, "Serhildan olarak isimlendirilen bu ihanetle yüzleşmeden, halkı sokağa davet eden hainlerle mücadele edilmeden maşeri vicdan huzur ve feraha tam anlamıyla kavuşamayacaktır. 6-8 Ekim olaylarıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırlamış olduğu kapsamlı iddianamenin Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmesi bölücülükle ve terörizmle hesaplaşmak adına tarihi bir fırsat olarak değerlendirilmelidir.
Terörizm - 11.01.2021
Son dakika haber: ABD'nin bitmeyen iç savaşında üçüncü raund: Konfederasyon bayrağı sosyal medyaya karşı
ABD'nin seçilmiş Başkanı Biden tarafından "darbe girişimi" olarak nitelenen 6 Ocak'taki Kongre baskını, bu gruplar nedeniyle "domestic terrorism (yerli terörizm)" kavramını farklı bir boyutta literatüre yeniden kazandırdı.
Terörizm - 10.01.2021
BM Temsilcisi'nin Aden ziyaretini hükümet olumlu karşılarken Husiler ise ziyaretten memnun değil
Yemenli analist ve siyasi yazar Muhammed Cumeyh de sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu: "Önemli olan, Husilerin Aden Havaalanı'nda işledikleri terör suçunun hacmi karşısında Griffiths'in şaşkınlık göstermesi değil. Güvenlik Konseyine sunacağı raporun sadece suçu değil, aynı zamanda suçu işleyenleri de açık bir şekilde kınadığını içermesidir." Gazeteci Abdurrakib el-Hatif Facebook hesabından yaptığı paylaşımda, "Griffiths'in ziyareti, sabotaj ve terörizm güçlerine açık bir mesajdır.
Terörizm - 08.01.2021
Son dakika haberi | Hamas ve İslami Cihad, Harem-i İbrahim Camisi'nin kapatılmasını kınadı
İslami Cihad Hareketi de yaptığı yazılı açıklamada, Harem-i İbrahim Camisi'nin kapatılmasını, "sistematik terörizm" olarak nitelendirdi.
Terörizm - 07.01.2021
Libya İçişleri Bakanı Başağa, Mısır'ı ziyaret etti
Libya Haber Ajansının hükümet kaynaklarına dayandırdığı bilgiye göre, Başağa, güvenlik ve terörizmle mücadele alanlarında iş birliğini görüşmek üzere Mısırlı yetkililerle bir araya geldi.
Terörizm - 07.01.2021
İçişleri Bakanlığınca iki belediye meclis üyesi görevinden uzaklaştırıldı
Alınan bilgiye göre, 17 Temmuz 2020 tarihinde tutuklanan Gaziantep'in Şahinbey Belediyesinin CHP'li Meclis üyesi Hurşit Besle, Gaziantep 2. Ağır Ceza Mahkemesinde PKK/KCK "Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma ve Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanuna Muhalefet" suçlarından yürütülen soruşturma nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırıldı.
Terörizm - 06.01.2021
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu Açıklaması
"Muhataplarını ikaz ediyorum" "Boğaziçi Üniversitesine meşru ve hukuken geçerli bir rektör atamasını gerekçe olarak gösterip Türkiye'nin boğazını sıkmak isteyenlerin terörizmin piyonları ve öğrenci kılıklı bölücüler" olduğunu belirten Bahçeli, şu açıklamayı yaptı: "CHP'nin İstanbul İl Başkanıyla Büyükşehir Belediye Başkanının bölücü ve yıkıcı odakların mihmandarı olmaları kepazeliktir ve fiilleri Cumhuriyet savcılarının görev alanına girmektedir.
Terörizm - 06.01.2021
Son dakika haber: Bahçeli: Boğaziçi Üniversitesi'ne yasal yollardan rektör atanmış, konu kapanmıştır
'DARBE CİNAYETTİR, MELANETTİR, İHANETTİR' Behçeli, demokrasiye ve millet iradesine silah doğrultmanın, buna heves etmenin büyük bir suç olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Darbe cinayettir, melanettir, ihanettir. Ayrıca Sayın İlker Başbuğ'un tarihe geçmiş olayları 'şöyle olsaydı böyle olurdu' bağlamında ele alması hem bir spekülasyon hem de nesnel gerçeklere aykırıdır. Tarih, yanlışlara kılıf aranacak, objektif esaslardan koparılacak, eğip bükülecek, hatta keyfi sonuçlar çıkarılacak bir yapboz tahtası değildir. Aksi davranışlar tarihe hakaret, tarihçilere hürmetsizliktir. Darbeler arasında mukayese yapmak ya bilgisizliğin ya da bilip de asıl hedefi perdeleyen mahsurlu bir mizacın eseridir. Tam da bu esnada, bir gazeteci müsveddesinin, aklı ve kalemi kiralanmış bir şahsın Sayın Erdoğan'ın gitmesi için büyük bir halk öfkesi ya da doğal afet lazım demesi demokrasi ve millet iradesi düşmanlığına esaslı bir örnektir. Bu tip sakat zihniyetler düştükleri uçurumda debelenirken, Cumhur İttifakı 2023'ü kucaklayacak, sonraki yılların stratejik ve reformist mimarisini heves ve heyecanla planlayacaktır. Doğal afetlere umut bağlayanların, halk öfkesinden medet umanların, askeri müdahalelere bel bağlayanların insanım diye ortalıkta gezinmesi, düşünce ve ifade özgürlüğünü maske olarak kullanmaları başlı başına hezeyan ve çelişki yumağıdır. Türkiye'nin kaybetmesi, işgal ve istilaya uğraması için pusuya yatanlar yine mahcup olacaklar, yine mağlubiyet yaşayacaklar, yine ters köşeye yatacaklardır. Büyük Türk milleti egemenliğine ve hükümranlık haklarına hayasızca meydan okuyan sefilleri tarihin çöp sepetine fırlatıp atacaktır." 'BAŞI EZİLMESİ GEREKEN BİR KOMPLODUR' Hiç kimsenin sokakların karanlığından ikbal ve istikbal beklememesi gerektiğini vurgulayan Bahçeli, "Bir süredir Boğaziçi Üniversitesi'ne atanan rektör ile ilgili suni itiraz ve organize tepkiler gündemdedir. Kanuna uygun bir atamaya terör yöntemleriyle karşı çıkmak, bu vesileyle Boğaziçi Üniversite'sinden bir Gezi Parkı kalkışması çıkarmaya niyetlenmek başı ezilmesi gereken bir komplodur. CHP'nin, İYİ Parti'nin, HDP'nin provoke ettiği, PKK, MLKP, DHKP-C'nin alevlendirdiği protestoları bir sokak hareketine dönüştürme ısrarları ateşle oynamaktır. Yazılı ve görsel medya vasıtasıyla gerilimi tırmandıranlar, darbe imalarını örtbas etmeye çalışanlar, hatta mezkur rektör atama yöntemini tenkit edenler, Allah muhafaza, 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsü başarılı olsaydı durumlarının ya da konumlarının ne olacağını, ülkemizin ne hallere düşeceğini sorgulama zahmetine hiç niyet etmişler midir? Bunun yanı sıra kahraman Türk polisine 'katil' demek şerefsiz bir iftiradır ve bu iftiranın taraflarının öğrenci olması imkansızdır. Gerçekten de gözaltına alınan 17 kişi arasında sadece 2 kişinin bahse konu üniversitenin öğrencisi olması her şeyi gözler önüne sermektedir. Boğaziçi Üniversitesi'ne meşru ve hukuken geçerli bir rektör atamasını gerekçe olarak gösterip Türkiye'nin boğazını sıkmak isteyenler terörizmin piyonları, öğrenci kılıklı bölücülerdir.
Terörizm - 06.01.2021
Bahçeli: Boğaziçi Üniversitesi'ne yasal yollardan rektör atanmış, konu kapanmıştır.
'DARBE CİNAYETTİR, MELANETTİR, İHANETTİR' Behçeli, demokrasiye ve millet iradesine silah doğrultmanın, buna heves etmenin büyük bir suç olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Darbe cinayettir, melanettir, ihanettir. Ayrıca Sayın İlker Başbuğ'un tarihe geçmiş olayları 'şöyle olsaydı böyle olurdu' bağlamında ele alması hem bir spekülasyon hem de nesnel gerçeklere aykırıdır. Tarih, yanlışlara kılıf aranacak, objektif esaslardan koparılacak, eğip bükülecek, hatta keyfi sonuçlar çıkarılacak bir yapboz tahtası değildir. Aksi davranışlar tarihe hakaret, tarihçilere hürmetsizliktir. Darbeler arasında mukayese yapmak ya bilgisizliğin ya da bilip de asıl hedefi perdeleyen mahsurlu bir mizacın eseridir. Tam da bu esnada, bir gazeteci müsveddesinin, aklı ve kalemi kiralanmış bir şahsın Sayın Erdoğan'ın gitmesi için büyük bir halk öfkesi ya da doğal afet lazım demesi demokrasi ve millet iradesi düşmanlığına esaslı bir örnektir. Bu tip sakat zihniyetler düştükleri uçurumda debelenirken, Cumhur İttifakı 2023'ü kucaklayacak, sonraki yılların stratejik ve reformist mimarisini heves ve heyecanla planlayacaktır. Doğal afetlere umut bağlayanların, halk öfkesinden medet umanların, askeri müdahalelere bel bağlayanların insanım diye ortalıkta gezinmesi, düşünce ve ifade özgürlüğünü maske olarak kullanmaları başlı başına hezeyan ve çelişki yumağıdır. Türkiye'nin kaybetmesi, işgal ve istilaya uğraması için pusuya yatanlar yine mahcup olacaklar, yine mağlubiyet yaşayacaklar, yine ters köşeye yatacaklardır. Büyük Türk milleti egemenliğine ve hükümranlık haklarına hayasızca meydan okuyan sefilleri tarihin çöp sepetine fırlatıp atacaktır." 'BAŞI EZİLMESİ GEREKEN BİR KOMPLODUR' Hiç kimsenin sokakların karanlığından ikbal ve istikbal beklememesi gerektiğini vurgulayan Bahçeli, "Bir süredir Boğaziçi Üniversitesi'ne atanan rektör ile ilgili suni itiraz ve organize tepkiler gündemdedir. Kanuna uygun bir atamaya terör yöntemleriyle karşı çıkmak, bu vesileyle Boğaziçi Üniversite'sinden bir Gezi Parkı kalkışması çıkarmaya niyetlenmek başı ezilmesi gereken bir komplodur. CHP'nin, İYİ Parti'nin, HDP'nin provoke ettiği, PKK, MLKP, DHKP-C'nin alevlendirdiği protestoları bir sokak hareketine dönüştürme ısrarları ateşle oynamaktır. Yazılı ve görsel medya vasıtasıyla gerilimi tırmandıranlar, darbe imalarını örtbas etmeye çalışanlar, hatta mezkur rektör atama yöntemini tenkit edenler, Allah muhafaza, 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsü başarılı olsaydı durumlarının ya da konumlarının ne olacağını, ülkemizin ne hallere düşeceğini sorgulama zahmetine hiç niyet etmişler midir? Bunun yanı sıra kahraman Türk polisine 'katil' demek şerefsiz bir iftiradır ve bu iftiranın taraflarının öğrenci olması imkansızdır. Gerçekten de gözaltına alınan 17 kişi arasında sadece 2 kişinin bahse konu üniversitenin öğrencisi olması her şeyi gözler önüne sermektedir. Boğaziçi Üniversitesi'ne meşru ve hukuken geçerli bir rektör atamasını gerekçe olarak gösterip Türkiye'nin boğazını sıkmak isteyenler terörizmin piyonları, öğrenci kılıklı bölücülerdir.
Terörizm - 06.01.2021
BAE Devlet Bakanı, Katar ile anlaşmada Suudi Arabistan'a güvendiklerini söyledi
Katar'ın daha önce suçlandığı meselelerde çözüme varılıp varılmadığı sorusuna Gargaş, "Bu konuda, barış müzakerelerine öncülük eden Suudi Arabistan'a güvenimiz var. Güven konusunda da haklı çıktığımızı düşünüyorum. Çok açık bir şekilde hepimizi etkileyen iç işlerine müdahale edilmemesi gibi üzerinde anlaşma sağlanan meselelerde kurallar konuldu. Buna aşırıcılık ve terörizm de dahil edildi.
Terörizm - 06.01.2021
Körfez'deki güç dengesinde yeni oyun kurucu Katar mı?
2010 yılının Aralık ayında Tunus'ta başlayan ve diğer bölge ülkelerine yayılan halk ayaklanmalarına verilen tepkilerle şekillenen siyasi ve ideolojik farklılıklar, Körfez ülkeleri arasında mevcut politika farklılıklarının da derinleşmesine neden oldu. 2014 yılında Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn bu politika farklılıklarını öne sürerek ve Katar'ın yükümlülüklerini yerine getirmediğini savunarak ülkedeki büyükelçilerini çektiler ve diplomatik krize neden oldular. Yaklaşık bir yıl süren bu kriz, bölgesel ve küresel gelişmelerin de etkisiyle, yapılan KİK Zirvesi ile sona erdirildi. Katar'ın dış politikasını hedef alan bu üç ülke Doha'ya karşı tutumlarını gizliden gizliye devam ettirirken, bu kez 2017 yılında çok daha keskin bir politika izleyerek Katar'a karşı kara, hava ve deniz ablukasını da içeren bir dizi ağır kararlar aldılar. Doha liderliğini "terörizmi fonlamakla" suçlayan Riyad, Abu Dabi ve Manama 5 Haziran 2017'de Mısır'ın da desteklediği abluka uygulamasını başlattı.
Terörizm - 05.01.2021
Son dakika... Türkiye'den Somalili askerlere komando eğitimi
MSB'den yapılan açıklamada, Somali Silahlı Kuvvetlerinden 150 misafir askerin eğitimlerinin Isparta'daki Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanlığı'nda devam ettiği belirtildi.
Terörizm - 04.01.2021
Nijerya Devlet Başkanı Buhari'den Batı Afrika ülke liderlerine "teröre karşı birlik" çağrısı
Shehu, masum insanların katledilmesinin kendisini derinden etkilediğine işaret ederek, "Sahel bölgesi, teröristler nedeniyle büyük bir güvenlik sorunuyla karşı karşıya. Terörizm, önlem almazsak kötülüğün yayılması gibi her yere bulaşabilir.
Terörizm - 04.01.2021
Türkiye ulusal siber uzay alanının sınırlarını tahkim ediyor
Türkiye'nin siber güvenliğini sağlamaya yönelik girişimleri 1990'lı yıllarda siber suçlarla mücadele kapsamında yasal düzenlemeler yapmak suretiyle başlamıştı.
Terörizm - 02.01.2021
Türkiye'nin Malezya Büyükelçisi Kavakcı: "Malezya, ortak vizyonumuza önemli katkılarda bulunmaktadır"
"Malezya stratejik, değerli ve yakın dostumuz" Türkiye-Malezya ilişkilerine dair Kavakcı, "Malezya, stratejik, değerli ve yakın bir dostumuz olarak ortak vizyonumuza önemli katkılarda bulunmaktadır. Çok fazla ortak noktamız olduğuna ve beraber çok şeyler yapacağımıza inanıyorum. Bu itibarla sağlıktan ticarete, eğitimden turizme, savunmadan İslamofobi ve terörizmle mücadeleye birçok alanda ikili ilişkilerimizi derinleştirme ve geliştirmeye her zaman müsaitiz.
Terörizm - 01.01.2021
Son dakika haberleri: Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun Resmi Gazete'de
Mahkemelerce terör örgütü olduğuna kesin olarak karar verildikten sonra terörizmin finansmanı suçu kapsamına giren fiilleri gerçekleştirdiği hususunda makul sebeplerin varlığına istinaden kişi, kuruluş veya organizasyonların Türkiye'de bulunan mal varlığının dondurulmasına karar verilebilecek.
Terörizm - 31.12.2020
Son dakika haberleri | ABD'de, Nashville'deki patlamaya ilişkin "çifte standartlı" yaklaşım tartışılıyor
Yetkililerin ve medyanın, patlama olayı ve şüphelisi Warner hakkında "terörizm" veya "terörist" ifadelerini şimdiye kadar kullanmamış olması, ülkedeki diğer azınlıklara yönelik muameleleri tartışmaya açtı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Terörizm Haberleri | Terörizm Haber - Haberler - Terörizm haberleri, son dakika terörizm haber ve gelişmeleri burada. Haftanın tarihine bakış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.1.2021 22:01:52. #1.14#
title