TASARRUF MEVDUATI SİGORTA FONU HABERLERİ

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Haberleri

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu haber, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu - 10.06.2021
'Ağrı'ya Dev Yatırımın Temeli atıldı.'
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, Ağrı Valisi Osman Varol, Bakanlık bürokratları, Koza Altın İşletmeleri yöneticilerinin katılımı ile Ağrı ili Diyadin İlçesi Mollakara köyünde Koza Altın İşletmeleri tarafından Altın Üretim Tesisinin temeli atıldı.
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu - 10.06.2021
Koza Altın İşletmeleri Ağrı Mollakara Tesisi Temel Atma Töreni
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, 2022 sonu itibarıyla Ağrı Mollakara tesislerinde ilk altın dökümünü gerçekleştireceklerini belirterek, "2023'ten itibaren de burada 3 ila 3,5 ton arası altın üretmeyi planlıyoruz.
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu - 10.06.2021
Ağrı'da 1,2 milyar dolarlık 20 ton altın rezervi tespit edildi
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Ağrı Mollakara bölgesinde gerçekleştirilen uzun arama faaliyetleri neticesinde, bugün, piyasa değeri 1,2 milyar dolar olan 20 ton altın ve 2,8 milyon dolar değerinde 3,5 ton gümüş rezervi bu bölgede tespit edildi.
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu - 03.06.2021
TMSF, Naksan Plastik'in Yenibosna'daki taşınmazını satışa çıkardı
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Naksan Plastik ve Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ'nin Yenibosna'daki taşınmazı ve muhdesatını 35 milyon 170 bin lira bedelle satışa çıkardı.
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu - 01.06.2021
TMSF'nin yönettiği 8 şirket İSO 500'de yer aldı
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunun (TMSF) yönettiği 8 şirket, İstanbul Sanayi Odasının (İSO) açıkladığı "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" listesinde yer aldı.
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu - 27.05.2021
Meral Akşener, partisinin 'parlamenter sistem' önerisini açıkladı
"Merkez Bankasının bağımsızlığını zedeleyecek hiçbir düzenlemeye müsaade edilmeyecek" "Merkez Bankasının bağımsızlığını zedeleyecek hiçbir uygulama ve düzenlemeye, müsaade edilmeyecek" diyen Akşener, "Politika araçlarını ve tüm enstrümanlarını bağımsız olarak kullanabilecek. Merkez Bankası Başkanı, Bakanlar Kurulu tarafından 5 yıllığına atanacak. Ayrıca; Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Sermaye Piyasası Kurumu, Rekabet Kurumu, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu, Enerji Piyasası Kurumu, Kamu İhale Kurumu, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu gibi, devlet işleyişinde kritik öneme sahip olan kurumlarımız, idari ve mali özerkliğe sahip kurumlar olacak.
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu - 26.05.2021
Bazı kamu alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin teklif TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi'nin görüşmelerine başlandı.
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu - 20.05.2021
Sigortacılık ile bazı alanlara ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
Komite; Hazine ve Maliye Bakanının başkanlığında Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı, Strateji ve Bütçe Başkanı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanından oluşacak.
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu - 20.05.2021
İstinaf, Koza İpek Holding davasında sanıklara verilen cezaları hukuka uygun buldu
Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 4. Ceza Dairesi (İstinaf), Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) çatı davasının firari sanığı, eski Koza Holding yöneticisi Hamdi Akın İpek, kardeşi Cafer Tekin İpek ile annesi Melek İpek'in de aralarında bulunduğu 20 sanığa verilen cezaları hukuka uygun buldu.
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu - 17.05.2021
Sigortacılık ile bazı alanlara ilişkin kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi
Komite; Hazine ve Maliye Bakanının başkanlığında Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı, Strateji ve Bütçe Başkanı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanından oluşacak.
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu - 19.04.2021
Emlak Katılım, müşterilerini "Gümüş Katılma Hesabı" ile buluşturuyor
Emlak Katılım, fon kullandırımı sonucu elde edilen karı, müşteriyle önceden belirlenen kar paylaşım oranına göre müşteri hesaplarına aktarıyor. Gümüş Katılma Hesabı açtıran müşteri ne kadar getiri sağlayacağını önceden bilemiyor, vade sonundaki bakiye üzerinden kar payı alabiliyor. Katılma hesapları açılış alt limitinin altına düşmesi durumunda hesap kapanabiliyor veya hesap bakiyesi cari hesaba aktarılıyor. Gümüş Katılma Hesabı, 1 XAG = 1 gr gümüş (1000/1000 saflık) olarak işlem görüyor. Tüm vadeler için brüt kar payından yüzde 15 stopaj uygulanıyor. Katılım bankaları nezdinde gerçek kişiler tarafından açılan cari hesap ve katılma fonları anapara ve kar payı tutarları toplamının 150 bin TL'ye kadar olan kısmi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından garanti altına alınıyor.
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu - 08.04.2021
Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi
Zaman aşımına uğrayan her türlü mevduat, katılım fonu, emanet, kiralık kasa ve alacaklar banka tarafından hak sahibine ulaşılamaması halinde, yapılacak bildirim ve ilanı müteakiben Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna devredilecek ve mevduat, katılım fonu ile alacaklar devir tarihinde, kiralık kasa muhteviyatı ve emanetler ise nakde dönüştürülme tarihinde Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na gelir kaydedilecekti.
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu - 02.04.2021
AK Parti, Amme Alacaklarının Tahsiline İlişkin Kanun Teklifi'ni Meclis'e sundu
AK Parti, Amme Alacaklarının Tahsiline İlişkin Kanun Teklifi'ni TBMM Başkanlığına sundu.
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu - 26.03.2021
TMSF, Vera Denizcilik'i satışa çıkardı
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Vera Denizcilik AŞ'nin Vera 9 isimli kuru yük gemisi, gemi demirbaşları ile taraf olduğu Bareboat Kira Sözleşmesi'ni satışa çıkardı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Haberleri | Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Haber - Haberler - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu haberleri, son dakika tasarruf mevduatı sigorta fonu haber ve gelişmeleri burada. Bakan Varank paçalarını sıyırıp dereye girdi! Takipçileri fotoğrafına yorum yağdırdı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.6.2021 22:34:31. #1.14#

title