Sultanahmet Haberleri

Sultanahmet haber, Sultanahmet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sultanahmet - 27.02.2021
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Yerinde karar uygulaması Bakan Selçuk, çekimleri İstanbul Sultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Cumhuriyet Eğitim Müzesi'nde yapılan ve CNN Türk Televizyonu'nda yayınlanan 5N1K Programı'na katılarak eğitim gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Sultanahmet - 26.02.2021
MİLLET İRADESİNE DARBE: 28 ŞUBAT - "El ele insan zinciri" 28 Şubat'a karşı duruşu ülke geneline yaydı
O dönem başörtüsü yasağının en katı şekilde uygulandığı İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nin önünde bir araya gelen katılımcılar, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden Aksaray, Laleli, Beyazıt, Sultanahmet, Eminönü, Galata Köprüsü üzerinden Karaköy, Kabataş, Beşiktaş, Ortaköy ve o dönemki adıyla Boğaziçi Köprüsü girişinden, Anadolu Yakası'nda da Paşalimanı Caddesi, Üsküdar, Maltepe, Kartal, Pendik, Tuzla ve Gebze güzergahı boyunca kesintisiz "insan zinciri" oluştu.
Sultanahmet - 20.02.2021
BAKAN KARAİSMAİLOĞLU'NDAN ÇAMLICA KULESİ'NDE İNCELEME
İstanbul'a turizm açısından da önemli bir eser kazandırdıklarını belirten Bakan Karaismailoğlu, Seyir Terasından İstanbul'un her bir yanının çok rahat görünebildiğini anımsattı. Çamlıca Kulesi'nin panoramik bir kule olduğunu kaydeden Karaismailoğlu, Topkapı Sarayı,  Sultanahmet gibi İstanbul'un birçok önemli eserlerini buradan görünebileceğini anlattı.
Sultanahmet - 17.02.2021
İstanbul'da kar yağışı güzel görüntüler oluşturdu
Sultanahmet Meydanı ve Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi çevresi ile Çamlıca Tepesi ve Çamlıca Camisi çevresi karla kaplandı.
Sultanahmet - 15.02.2021
Kar yağışının etkili olduğu İstanbul havadan görüntülendi
İstanbul'da cumartesi akşam saatlerinde başlayan kar yağışı aralıklarla sürüyor.
Sultanahmet - 02.02.2021
"Edebiyat ve Mimarlık" panelinde edebiyat ve mimari ilişkisi ele alındı
Akaltun, "Ahmet Hamdi Tanpınar'ın Estetiği ve Mimariye Yaklaşımı" başlıklı konuşmasında, Tanpınar'ın geçmişten kopmamayı ve geçmişi düşünmeyi ve eleştirmeyi isteyen bir yazar olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Geçmiş ölü öğeler olarak hayatımızda durmasın, hayatımızdaki yaşayan öğelerin bir parçası olsun. Mimaride de bunu bu şekilde algılıyor. Yaşadığım Gibi isimli kitabındaki İbrahim Paşa başlıklı makalesinde, kültürün mazi ile olan ilişkisini, 'Bilmiyor muyuz ki bir medeniyet, her şeyden evvel derin maziden gelen bir kültür yığılması, bir kültür toplanmasıdır. Bu yığılmanın başında şehir ve mimari eserleri gelir. Çünkü nesilleri asıl terbiye eden onlardır. Her mimarlık eseri bulunduğu şehrin hayatını bir ev tanrısı gibi farkına vardırmadan idare eder. Onların kalabalığı ruhumuzda öyle bir konser yapar ki, ömrümüzde bir kere olsun onu dinlemek fırsatını bulursak, bir daha kaybetmemek şartıyla kendimizi bulmuş oluruz.' cümleleriyle anlatıyor. Cumhuriyetin ilk yazarları bir şekilde bu konulara kafayı yormuşlardır. Tanpınar da yaşadığı günü geçmişin hatırlarıyla geleceğe bağlamak istiyor ve bunun milli hayatın kendisi olduğunu savunuyor." Tanpınar'ın zamanın insanoğlunun sandığı kadar düşman olmadığını vurguladığını belirten Akaltun, "1947 yılında Sultanahmet'teki İbrahim Paşa Sarayı'nın yıkılması söz konusu, onun yerine adliye sarayı yapılmak isteniyor.
Sultanahmet - 31.01.2021
(Havadan görüntülerle) KISITLAMADA BOŞ KALAN İSTANBUL'UN KEYFİNİ TURİSTLER ÇIKARDI
Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle boş kalan İstanbul'un keyfini turistler çıkardı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan haftasonu sokağa çıkma yasağından  muaf olan turistler Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi, Sultanahmet ve Ayasofya Camii'ni gezdi, bol bol fotoğraf çekildi.
Sultanahmet - 30.01.2021
Sokağa çıkma kısıtlamasına uyuluyor
İstanbul'da, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında alınan sokağa çıkma kısıtlamasına genel olarak vatandaşların uyduğu gözlendi.
Sultanahmet - 28.01.2021
Fatih'te taksiler ve taksi durakları dezenfekte edildi
Sultanahmet Taksi Durağı'nda yapılan dezenfekte çalışmasının ardından taksi şoförlerine içerisinde maske ile dezenfektan bulunan hijyen kiti dağıtıldı.
Sultanahmet - 24.01.2021
Son dakika haberi... İstanbul'da kısıtlama sessizliği hakim
Sultanahmet Meydanı, Topkapı Sarayı önü, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi önü, Eminönü Yeni Cami ve çevresinde herhangi bir yoğunluk görülmezken, Mısır Çarşısı yanındaki bazı dükkanların açık olduğu görüldü.
Sultanahmet - 20.01.2021
İTO Başkanı Avdagiç: "Kültür ve sanat, sürdürülebilir ve alternatif bir ekonomi için giriş kapısı"
"İstanbul'un Kültürel Yüzü Cağaloğlu, Sultanahmet, Beyazıt" adlı kitabın tanıtımı, video konferans yöntemiyle düzenlenen toplantıda yapıldı.
Sultanahmet - 15.01.2021
Son dakika haberleri | Sultanahmet ve Suruç saldırılarında kullanılan patlayıcıları temin eden DEAŞ'lı terörist tutuklandı
Son dakika haberi... Sultanahmet ve Suruç saldırılarında kullanılan patlayıcıları temin eden ve 12 Ocak'ta Şanlıurfa'da yakalanan DEAŞ'lı terörist tutuklandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sultanahmet Haberleri | Sultanahmet Haber - Haberler - Sultanahmet haberleri, son dakika sultanahmet haber ve gelişmeleri burada. Ortaokullar sınav olacak mı? Lise, ortaokul, ilkokul sınavlar olacak mı? Yüz yüze sınavlar ertelenecek mi?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 17:22:50. #1.16#
title