Sosyal Güvenlik Kurumu Haberleri

Sosyal Güvenlik Kurumu haber, Sosyal Güvenlik Kurumu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sosyal Güvenlik Kurumu - 12.06.2021
Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Toruntay, sektör çalışanlarının aşılanmasından mutlu olduklarını belirtti
Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, "Geldiğimiz aşamada taşımacılık sektöründe hizmet verenlerin aşılanmasına başlanması bizleri mutlu etti.
Sosyal Güvenlik Kurumu - 11.06.2021
Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Van'da bir araya geldi
Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu tarafından 'Hepimiz Birlikteyiz, Türkiye İçin Görevdeyiz' sloganıyla başlatılan 'Türkiye Muhtarları El Ele' projesinin tanıtım toplantısı Van'da yapıldı.
Sosyal Güvenlik Kurumu - 09.06.2021
Meksika'da Asgari Ücret Nisan Ayında, Satın Alma Gücü Açısından Yıllık %8,4 Arttı
Anılan raporda ayrıca Meksika Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (IMSS) verilerine göre Nisan ayının sonunda önceki aya kıyasla 44.
Sosyal Güvenlik Kurumu - 09.06.2021
Son dakika haber | BIST100 yüzde 0.11 yükseldi, dolar 8.59 lirada
Son dakika gelişmesine göre Borsa İstanbul Endeksi (BIST100) 1,445 ve 1,453 puan arasında dalgalandığı Çarşamba gününü, yüzde 0.11 artışla 1,449.17 puanda tamamladı.
Sosyal Güvenlik Kurumu - 09.06.2021
Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısında konuştu: (3)
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Müsilaj meselesine kalıcı çözüm getirme hususundaki yol haritamızı içeren Stratejik Planı'mızı da üç ay içerisinde tamamlıyoruz.
Sosyal Güvenlik Kurumu - 09.06.2021
Borç yapılandırmasına ilişkin kanun Resmi Gazete'de
Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, il özel idareleri, belediyeler ile Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığına 30 Nisan'a kadar olan bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı.
Sosyal Güvenlik Kurumu - 08.06.2021
LPG piyasasında vadesi geçmiş borcu olanlar lisans başvurusu yapamayacak
Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) piyasasında lisans başvurusu, tadil ve süre uzatım taleplerinin yerine getirilebilmesi için başvuru sahibinin Sosyal Güvenlik Kurumuna vadesi geçmiş prim ve idari para cezası borcunun bulunmaması gerekecek.
Sosyal Güvenlik Kurumu - 06.06.2021
Anestezi teknisyeni, KDK'nin kararıyla fiili hizmet süresi zammından yararlandırıldı
Başvurucu, Sağlık Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünün görüşünün de bu yönde olduğunu, ayrıca görev yaptığı kurumca emeklilik primlerinin emekli olduğu tarihe değin "fiili hizmet süresi zammı" kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) bildirildiğini aktardı.
Sosyal Güvenlik Kurumu - 04.06.2021
Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Sağlık Sigortası Alternatif Geri Ödeme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik
Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Sağlık Sigortası Alternatif Geri Ödeme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik 4 Haziran 2021 tarihli ve 31501 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanmıştır.
Sosyal Güvenlik Kurumu - 03.06.2021
AK Parti Eskişehir Milletvekili Avcı ve Günay'dan alacakların yapılandırılmasına ilişkin açıklama
Devletin vatandaşı için 157 milyar cezadan vazgeçmeyi öngördüğünü belirten Avcı, açıklamasında şu cümlelere yer verdi: "Bunun yaklaşık 80 milyarı katma değer vergisi, 26 milyarı ise gelir vergisi stopajıyla alakalı. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın döneminin ülke ekonomisine etkisini azaltmak, istidamı ve üretimi korumak ve vatandaşlarımızın salgından en az şekilde etkilenmesini sağlamak için alınan önlemler ve sağlanan birçok desteğin yanı sıra, vatandaşlarımızın, işletmelerimizin vergi ve sigorta primleri olmak üzere kamuya olan yükümlülükleri ertelenmiş ve vergi oranlarında indirime gidilmiştir. Söz konusu kanunlarla kişi ve kuruluşlara, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, İl Özel İdareleri ve belediyelere olan borçlarında yapılandırma ve taksitler halinde ödeme imkanı getirilerek, bu borçların yeniden yapılandırılma düzenlemesi yapılması amaçlandı.
Sosyal Güvenlik Kurumu - 03.06.2021
Tekirdağ Saray Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 1 Adet Sözleşmeli Personel Alım İlanı
Tekirdağ Saray Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına aşağıda belirtilen niteliklerde, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünün, 16. 04. 2012 tarihinde yürürlüğe giren 16. 02. 2012/1 sayılı Fon Kurulu kararı ile uygun görülen, 07. 01. 2016 tarihinde yürürlüğe giren 18. 12.
Sosyal Güvenlik Kurumu - 03.06.2021
Eski Danıştay üyesi Ertuğrul Arslanoğlu'na FETÖ üyeliğinden verilen hapis cezası onandı
Yargıtay Ceza Genel Kurulu, eski Danıştay üyesi Ertuğrul Arslanoğlu'na, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan verilen 10 yıl hapis cezasını onadı.
Sosyal Güvenlik Kurumu - 03.06.2021
Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun Teklifi, TBMM'de kabul edildi
Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilen düzenlemeyle; Ticaret Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, il özel idareleri, belediyeler ile Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı'na 30 Nisan 2021'e kadar olan bazı borçlar yapılandırılacak.
Sosyal Güvenlik Kurumu - 03.06.2021
Bazı kamu alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin teklif TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi (6)
TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanunu'na göre, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun iş kazası, meslek hastalıkları gibi sebeplerle işverene rücu edilen alacakları ve emekli aylıklarından yersiz ödenenlerden kaynaklı alacakları ile Tarım Bağ-Kurlularının prim borçlarına karşılık olarak, sattıkları ürün bedellerinden kesinti yapılmak suretiyle SGK'ya ödenmesi gereken prim alacaklarının yapılandırılması düzenleniyor.
Sosyal Güvenlik Kurumu - 03.06.2021
Bazı kamu alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi (5)
Hazine ve Maliye Bakanlığına, Ticaret Bakanlığına, il özel idarelerine, belediyelere ve YİKOB'lara bağlı tahsil dairelerine ödenecek tutarların ilk taksitinin 30 Eylül 2021'e kadar, Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) bağlı tahsil dairelerine ödenecek tutarların ise ilk taksitinin 31 Ekim 2021'e kadar, diğer taksitlerini ise bu tarihleri takip eden ikişer aylık dönemler halinde azami 18 eşit taksitte ödenmesi gerekecek.
Sosyal Güvenlik Kurumu - 03.06.2021
Bazı kamu alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin teklif TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi (4)
Hiç gelir testine girmemiş genel sağlık sigortalarının, 30 Kasım 2021'e kadar gelir testine gitmeleri halinde, belirlenecek gelir durumlarına göre tescillerinin güncellenmesi sağlanacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sosyal Güvenlik Kurumu Haberleri | Sosyal Güvenlik Kurumu Haber - Haberler - Sosyal Güvenlik Kurumu haberleri, son dakika sosyal güvenlik kurumu haber ve gelişmeleri burada. Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Toruntay, sektör çalışanlarının aşılanmasından mutlu olduklarını b
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.06.2021 12:55:48. #1.13#

title