Sağlık Bakanlığı Haberleri

Sağlık Bakanlığı haber, Sağlık Bakanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sağlık Bakanlığı - Bugün
'Aşı kartı', 'aşı pasaportu' olarak gösterilebilir
'Aşı kartı', 'aşı pasaportu' olarak gösterilebilirAVRUPA Birliği (AB) ülkeleri, Covid-19 aşısı olanların seyahat edebilmesi için 'aşı pasaportu' üzerinde çalışma başlatırken, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr.
Sağlık Bakanlığı - Bugün
Bilecik'te "kontrollü normalleşme" toplantısı
Vali Şentürk, 1 Martta Cumhurbaşkanı başkanlığında toplanan toplantıda, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu tarafından tespit edilen kriterlere göre "Kontrollü normalleşme" döneminde yüksek riskli iller arasında yer alan ve turuncu renk ile gösterilen Bilecik'in en kısa sürede düşük riskli iller arasında yer alması için hep birlikte çalışacaklarını kaydetti.
Sağlık Bakanlığı - Bugün
Kovid-19 Lübnan'da 61, Tunus'ta 27 can aldı
Lübnan Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, Kovid-19 kaynaklı 61 kişinin daha hayatını kaybettiği, 3 bin 463 kişinin de virüse yakalandığı belirtildi.
Sağlık Bakanlığı - Bugün
Derin dondurucular durunca Japonya'da 1000'den fazla aşı çöpe atıldı
Kamu yayıncısı NHK'nın Sağlık Bakanlığı kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, bir sağlık kuruluşunda aşıların korunduğu derin dondurucu ile diğer cihazların aynı prize bağlanması sonucu elektrik kesintisi yaşandı.
Sağlık Bakanlığı - Dün
Fransa'da son 24 saatte 26 bin 788 yeni vaka
Fransa'da yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınında vaka ve can kayıpları hızla artmaya devam ediyor. Fransa Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte 26 bin 788 yeni vaka tespit edilmesi ile toplam vaka sayısının 3 milyon 810 bin 316'ya ulaştığı bildirildi.
Sağlık Bakanlığı - Dün
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Tunus Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Nisaf bin Aliyye, Kovid-19'da üçüncü dalga uyarısı yaparak, sağlık sisteminin tamamen çökme ihtimalini gündeme taşıdı.
Sağlık Bakanlığı - Dün
Ürdün, Irak ve BAE'de Kovid-19'dan ölümler arttı
Ürdün Sağlık Bakanlığı, Kovid-19'dan 37 kişinin öldüğünü, 5 bin 335 yeni vaka tespit edildiğini, 1638 kişinin ise iyileştiğini duyurdu.
Sağlık Bakanlığı - Dün
Sakarya'dan kısa kısa
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan koronavirüs haritasında yüksek riskli bölgede yer alan Sakarya'da vaka sayılarının düşmesi, salgının yayılımının yavaşlaması için toplu taşıma araçlarında denetim gerçekleştiren ekipler, maske, mesafe ve araç temizliği kurallarına uyulup uyulmadığını denetledi.
Sağlık Bakanlığı - Dün
Son dakika haberleri: İçişleri Bakanlığı, valiliklere Kovid-19 tedbirlerine yönelik "Dinamik Denetim Süreci" konulu genelge gönderdi
Genelgede, kontrollü normalleşme dönemi olarak tanımlanan bu sürece dair temel usul ve esasların, Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri göz önünde bulundurularak 1 Mart 2021'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine Toplantısı'nda belirlendiği, bu doğrultuda Sağlık Bakanlığınca belirlenen kriterlere göre, illerin düşük, orta, yüksek, çok yüksek olmak üzere 4 ayrı risk grubuna ayrıldığı hatırlatıldı.
Sağlık Bakanlığı - Dün
İçişleri Bakanlığından 'Dinamik Denetim Süreci' genelgesi
İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine 'Dinamik Denetim Süreci' konulu genelge gönderdi. Genelgede kontrollü normalleşme dönemi olarak tanımlanan bu sürece dair temel usul ve esasların, Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri göz önünde bulundurularak 1 Mart 2021 günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine'de belirlendiği  hatırlatıldı.
Sağlık Bakanlığı - Dün
Sanko Üniversitesi'nde koronavirüs aşısı araştırması
Açıklamada görüşlerine yer verilen Sanko Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bayram, Gaziantep'te sağlık çalışanlarına uygulanan koronavirüs aşısının birinci dozundan sonra saptanan antikor sonuçlarının aşının etkinliğini ortaya koyduğunu belirterek, Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel salgın olarak kabul edilen Kovid-19 hastalığı ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunun CoronoVac aşısı için acil kullanım onayı verdiğini anımsattı.
Sağlık Bakanlığı - Dün
Van'da 15 günlük yasaklama
Van Valiliğinden yapılan açıklamada, "Anayasamızda ve kanunlarda öngörülen sınırlandırma ve yasaklama şartlarını doğrudan ve açıkça oluşturduğu değerlendirilen eylemler ile saldırı olaylarının önüne geçmek, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerini sağlamak, terör örgütlerinin planlarını bertaraf etmek ve bu bağlamda, milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve genel sağlığın korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin devamının temini ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi ve korona virüs salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda salgının/bulaşın toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla; Van ili coğrafi sınırları içerisinde 05/03/2021 tarihinden geçerli 19/03/2021 tarihi de dahil olmak üzere 15 gün süre ile; 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu hükümlerine göre düzenlenecek gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantılarının 2911 Sayılı Kanunun 17.
Sağlık Bakanlığı - Dün
İran'da son 24 saatte Kovid-19'dan 86 kişi hayatını kaybetti
Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Sima Sadat Lari, salgında son 24 saatte 86 kişinin hayatını kaybettiğini, 8 bin 525 yeni vaka tespit edildiğini ve bunlardan 764'ünün hastanelere yatırıldığını belirtti.
Sağlık Bakanlığı - Dün
Setur'dan mavi yolculuk turu
Hastalık belirtileri gösteren müşteri ve personele uygulanacak işlemler Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı Kovid-19 rehberine göre yürütülüyor;Tekne girişinde veya dış cephesinde ve misafir ile personelin kolayca görebileceği genel kullanım alanlarında, uygulanan ve uyulması gereken Kovid-19 tedbirleri ve kurallarına ilişkin yazılı ve görsel bilgilendirme panoları yer alıyor; Yeme içme hizmetleri mümkünse kapalı paketli olarak hijyen koşulları çerçevesinde servis ediliyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sağlık Bakanlığı Haberleri | Sağlık Bakanlığı Haber - Haberler - Sağlık Bakanlığı haberleri, son dakika sağlık bakanlığı haber ve gelişmeleri burada. Araştırma: Tek doz CoronaVac aşısı yüzde 77,5 antikor oluşturuyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.3.2021 11:30:14. #1.16#
title