Sağlık Bakanlığı Haberleri

Sağlık Bakanlığı haber, Sağlık Bakanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sağlık Bakanlığı - Bugün
Son dakika haberleri | İsrail'in saldırıları nedeniyle Gazze'deki Sağlık Bakanlığı binasında hasar oluştu
Son dakika haberleri... İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılar sırasında yakınındaki evlere atılan füzeler sebebiyle Sağlık Bakanlığı binasında da hasar meydana geldi.
Sağlık Bakanlığı - Dün
Kovid-19 Ürdün'de 17, Suudi Arabistan'da 12 can daha aldı
Ürdün Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada salgında 17 kişinin vefat ettiği, 1104 yeni vaka kaydedildiği, 1530 kişinin ise sağlığına kavuştuğu belirtildi.
Sağlık Bakanlığı - Dün
İstanbul Eczacı Odası'ndan bilinçsizce kullanılan gıda takviyeleri uyarısı
Eczanelerin, Sağlık Bakanlığı tarafından yılda en az iki defa kapsamlı bir şekilde denetlendiği hatırlatılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı: "Ayrıca her eczanede sıcaklık ve nem kontrolünün günde üç defa yapılması bir zorunluluktur.
Sağlık Bakanlığı - Dün
KKTC'de son 24 saatte 30 Kovid-19 vakası tespit edildi
KKTC Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, son 24 saatte 10 bin 179 test yapıldı, 23'ü yerel 30 pozitif vakaya rastlandı ve 39 kişi taburcu edildi.
Sağlık Bakanlığı - Dün
Yeşilyurt Belediye meclisi İsrail'in saldırılarını kınadı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğünün kararı doğrultusunda Mayıs Ayının ilk haftasında yapılması gereken Yeşilyurt Belediye Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısını bugün yaptıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, "Korona virüs salgının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda; salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve salgının yayılım hızının kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir.
Sağlık Bakanlığı - Dün
DMO'nun kamu alımlarında tasarruf ve yerli ürün ön plana çıkacak
Sağlık Bakanlığı ile bağlı kurum ve kuruluşlarının, sağlık hizmeti sunumlarının yürütülmesinde ihtiyaç duydukları tıbbi sarf, ilaç ve malzemelerin temini amacıyla hayata geçirilen "Sağlık Market" uygulamasının kullanımı yaygınlaştırılacak ve temin edilen ürünlerin edinim maliyeti düşürülecek.
Sağlık Bakanlığı - Dün
Aliağa Belediye meclisi bugün toplanıyor
Belediye Meclis Salonu'ndaki oturum, 6 ve 8 Nisan 2021 tarihli meclis tutanağının okunup onaylanmasıyla başlayacak. Ardından Başkanlıktan Gelen Önergeler ile Komisyondan Gelen Raporlar meclis üyelerince oylanacak. Mayıs ayı olağan meclisinde; 2020 Mali Yılı Kesin Hesabı ve Taşınır Kesin Hesabı, imar planı değişiklikleri, kiralama, Helvacı eski belediye binasının Aile Sağlığı Merkezi olarak kullanılması amacıyla Sağlık Bakanlığı'na tahsisi gibi hususlar meclis üyelerinin görüşüne sunulacak.
Sağlık Bakanlığı - Dün
Hindistan'da Kovid-19 vaka sayıları 25 milyona yaklaştı
Hindistan Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, son 24 saatte 281 bin 386 yeni Kovid-19 vakası tespit edildi, 4 bin 106 kişi virüs nedeniyle yaşamını yitirdi.
Sağlık Bakanlığı - Dün
"Tam kapanma" sona erdi, "kademeli normalleşme" başladı
Zorunlu bir kamusal görevin ifası kapsamında ilgili bakanlık ya da kamu kurum veya kuruluşu tarafından görevlendirilmiş kamu görevlilerinin (müfettiş, denetmen) özel veya resmi araçlarla yapacakları şehirler arası seyahatlerine, kurum kimlik kartı ve görevlendirme belgesinin ibraz edilmesi kaydıyla izin verileceği aktarılan genelgede, şunlar kaydedildi: "Kendisi veya eşinin, vefat eden birinci derece yakınının ya da kardeşinin cenazesine katılmak veya cenaze nakil işlemine refakat etmek amacıyla herhangi bir cenaze yakınının e-Devlet kapısındaki İçişleri Bakanlığına ait e-Başvuru veya Alo 199 sistemleri üzerinden yapacağı başvuru (yanında akraba konumundaki 9 kişiye kadar bildirimde bulunabilecektir) sistem tarafından vakit kaybetmeksizin otomatik olarak onaylanarak cenaze yakınlarına özel araçlarıyla seyahat edebilmeleri için gerekli seyahat izin belgesi oluşturulacaktır. Cenaze nakil ve defin işlemleri kapsamında başvuru yapacak vatandaşlarımızdan herhangi bir belge ibrazı istenilmeyecek olup Sağlık Bakanlığı ile sağlanan entegrasyon üzerinden gerekli sorgulama seyahat izin belgesi düzenlenmeden önce otomatik olarak yapılacaktır.
Sağlık Bakanlığı - 16.05.2021
İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 58'i çocuk, 197'ye yükseldi
Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı Arap ve Türk İlişkileri Sorumlusu Enver Ataullah, gece yarısından itibaren düzenlenen saldırılar nedeniyle büyük yıkımın oluştuğu Gazze'de morglarda yer kalmadığını açıklamıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sağlık Bakanlığı Haberleri | Sağlık Bakanlığı Haber - Haberler - Sağlık Bakanlığı haberleri, son dakika sağlık bakanlığı haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberleri | İsrail'in saldırıları nedeniyle Gazze'deki Sağlık Bakanlığı binasında hasar oluştu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.05.2021 05:27:46. #1.13#

title