Sağlık Bakanlığı Haberleri

Sağlık Bakanlığı haber, Sağlık Bakanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sağlık Bakanlığı - Dün
İngiltere'de son 24 saatte 2 bin 490 vaka
İngiltere'de Covid-19'a bağlı günlük vaka ve can kaybı düşüş göstermeye devam ediyor. İngiltere Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte 2 bin 490 vakanın kaydedilmesi ile toplam vaka sayısının 4 milyon 431 bin 43'e ulaştığı belirtildi.
Sağlık Bakanlığı - Dün
Ürdün ve Irak'ta Kovid-19'dan ölümler arttı
Ürdün Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, salgında 33 kişinin vefat ettiği, 702 yeni vaka kaydedildiği, 1259 kişinin ise sağlığına kavuştuğu belirtildi.
Sağlık Bakanlığı - Dün
Fransa'da son 24 saatte 19 bin 124 yeni vaka
Fransa'da yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınında vaka ve can kayıpları artmaya devam ediyor. Fransa Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada son 24 saatte 19 bin 124 yeni vaka tespit edilmesi ile toplam vaka sayısının 5 milyon 747 bin 214'e ulaştığı bildirildi.
Sağlık Bakanlığı - Dün
IKBY'de vakalar azaldı, bayramda uygulanması planlanan sokağa çıkma yasağı iptal edildi
IKBY Sağlık Bakanlığı verilerine göre, son 24 saatte 717 vaka kaydedilirken, 9 kişi de korona virüs nedeniyle yaşamını yitirdi.
Sağlık Bakanlığı - Dün
Çanakkale'de cumartesi günü halk pazarı kurulacak
Vatandaşların evlerine en yakın pazar yerine gidebileceklerinin belirtildiği kararda şu görüşlere yer verildi: "Cumartesi günleri 10.00 ve ­17.00 saatleri arasında kurulacak pazarlarda sadece yaş sebze ve meyve ile fide satılabilmesine temizlik ürünleri, giyim, züccaciye, oyuncak, süs eşyası, çanta gibi ürünlerin satışına izin verilmemesine, pazaryerlerinde oluşabilecek yoğunluk göz önünde tutularak Kaymakamlıkların koordinasyonunda mahalli idareler tarafından gerekli tedbirlerin alınması, bu amaçla mevcut pazaryerlerinin genişletilmesi ve ilave pazar alanlarının oluşturulmasına, pazaryerlerine kontrollü giriş çıkışları sağlamak için belirlenen noktalar haricinde diğer tüm alanların demir bariyer ve benzeri araç ­gereç ile kapatılarak kontrolsüz giriş/çıkışların engellenmesine, pazaryerlerinde, Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirtildiği üzere sergi ve tezgahlar arasında en az 3 metre olacak şekilde mesafe bırakılacak.
Sağlık Bakanlığı - Dün
Edremit'e dört "Aile Sağlığı Merkezi" yapılacak
Aile Sağlığı Merkezlerinin sayısının artırılması amacıyla çalışmaların devam ettiğini aktaran Ünsal, şunları kaydetti: "Sağlık Bakanlığı destekleriyle, ilçe merkezine 8 hekimli Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri Merkezi, Altınkum Mahallesi Dalyan mevkisine 4, Cennetayağı Mahallesine 4 ve Eroğlan Mahallesine 3 hekimli Aile Sağlığı Merkezi kazandırılacak.
Sağlık Bakanlığı - Dün
"Denetim, aşılama ve filyasyon" İzmir'deki Kovid-19 vakalarının azalmasında etkili oldu
Sağlık Bakanlığı tarafından filyasyon ekibi sayısı 800'e çıkarıldı, PCR laboratuvar sayısı artırıldı.
Sağlık Bakanlığı - Dün
Hindistan'da salgında yeni rekor: son 24 saatte 414 bin 188 vaka
Korona virüs salgınında ikinci dalganın etkisiyle sağlık sisteminin çöktüğü Hindistan'da günlük vaka ve ölüm sayıları endişe verici artış sürüyor. Hindistan Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ülke genelinde son 24 saatte 414 bin 188 vaka tespit edildiği, toplam vaka sayısının 21 milyon 491 bin 598'e yükseldiği bildirildi.
Sağlık Bakanlığı - Dün
Son dakika haberi! Bakan Elvan: Birey olarak döviz aldığınızın açıklanması ticari sırla bağdaşır mı?
'DENGENİN OLUŞTURULMASI GEREKİYOR' Bakan Elvan, artan enflasyon rakamlarıyla ilgili soruya şöyle yanıt verdi: "Tek bir nedene bağlamak mümkün değil. Enflasyon, orta vadede arz talep sorunu. Eğer talebinizi karşılayacak, arz talep arasında bir dengesizlik söz konusu ise talebiniz fazla ise ne yapmanız gerekiyor? ya arzı artıracaksınız ya da talebinizi kısacaksınız. Enflasyonla ilgili yapısal sorunlarımız var. Atalet konusu var, gıda sektöründe yaşanan sıkıntılarımız var. Yine fiyat istikrar komitesi kuruyoruz, yapısal sorunlara yönelik olarak. Geçtiğimiz haftalarda bir büyükelçi beni ziyaret etti. Fiyat istikrar komitesi deyince dedi ki bana; 'Siz bu komiteyle fiyatları mı kontrol etmek istiyorsunuz?' Dedim; 'Hayır, Türkiye'de serbest piyasa ekonomisi hakim.' Merkez Bankası'nın temel görevi, fiyat istikrarını sağlamak ama bazı alanlar vardır ki bunu para politikasıyla çözemezsiniz. Şu anda arzda yaşanan problemler var. Buna karşı ne tür önlemler alacaksınız, bunu Merkez Bankası yapamaz. Bunu hükümet yapacak. Bunu kendisine anlatınca rahatladı, 'ben farklı anlamıştım' dedi. Bu yapısal sorunların çözümü noktasında da Ekonomi Reform Programımızda kapsamlı tedbirlerimiz var. Bunları teker teker uygulamaya başlayacağız. Emtia fiyatlarında ciddi bir artış oldu. Metal fiyatları yüzde 66 arttı, gıda fiyatları yüzde 30'a yakın arttı. Petrol fiyatlarında yüzde 94- 95'lik bir artış söz konusu. 2020 yılında nispeten daha düşük bir petrol fiyatı söz konusuydu. Güçlü bir iç talep söz konusuydu. Nispeten şu anda bu talep, iç talepteki hız azalmış durumda. Diğer taraftan birikimli döviz kuru etkisi var. Bunları bir bütün olarak aldığımız zaman enflasyon problemi ile karşı karşıyayız. Bizim temel problemimiz büyümenin finansmanında. Sizin iç tasarrufunuz yatırım talebini karşılamıyorsa bunu dış tasarruflardan sağlayacaksınız. Nedir bu aslında, tasarruf yatırım açığı, bunun anlamı nedir, cari açık. Kalkınmanın öncelikleriyle büyümenin finansmanı arasında mutlaka bir dengenin oluşturulması gerekiyor. Bunu biz sağlamakla yükümlüyüz." Ekonomi Reform Programı'nda yer alan tedbirlere değinen Elvan, sağlık ve yazılım, donanım alanlarındaki ihracat gelirinin koordine edilmesi için Savunma Sanayii Başkanlığı'nda bulunan modelin bu alanlara da entegre edileceğini söyledi. Sağlık ve yazılım, donanımın önceliklendirileceğine işaret eden Bakan Elvan, "Sağlık endüstrilerinde ithalatımız oldukça yüksek, biz bu alanı önceliklendiriyoruz. Bizatihi bu işin başında Sayın Cumhurbaşkanımız olacak. Yine yazılım ve donanım endüstrilerinde kuracağımız yapının başında Cumhurbaşkanımız olacak. Bu alanlarda ciddi ithalatımız var. Savunma Sanayii'nde oluşturduğumuz ekosistemi, sağlık endüstrilerinde oluşturacağız ve yazılım ve donanım alanında da aynı ekosistemi oluşturacağız. Şu anda çalışıyoruz, Sağlık Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı yoğun bir şekilde çalışıyoruz.
Sağlık Bakanlığı - 06.05.2021
Fransa'da son 24 saatte 21 bin 712 yeni vaka
Fransa'da yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınında vaka ve can kayıpları artmaya devam ediyor. Fransa Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada son 24 saatte 21 bin 712 yeni vaka tespit edilmesi ile toplam vaka sayısının 5 milyon 728 bin 90'a ulaştığı bildirildi.
Sağlık Bakanlığı - 06.05.2021
Irak'ta 33, Ürdün'de 26 kişi daha Kovid-19 salgınında hayatını kaybetti
Irak Çevre ve Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, salgında son 24 saatte 33 kişinin hayatını kaybettiği, 6 bin 233 yeni vaka tespit edildiği, 7 bin 93 kişinin ise iyileştiği belirtildi.
Sağlık Bakanlığı - 06.05.2021
İtalya'da son 24 saatte 11 bin 807 yeni vaka
İtalya'da yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınında vaka ve can kayıpları hızla artmaya devam ediyor. İtalya Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte 324 bin 640 korona virüs testi yapıldığı ve 11 bin 807 yeni vaka tespit edildiği belirtilerek, toplam vaka sayısının 4 milyon 82 bin 198'e ulaştığı kaydedildi.
Sağlık Bakanlığı - 06.05.2021
Araştırmaya göre iki doz Pfizer-BioNTech aşısı, Kovid-19'a karşı yüzde 95 koruma sağlıyor
İsrail Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan ve aynı zamanda araştırmayı yürüten Dr.
Sağlık Bakanlığı - 06.05.2021
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Şu anda gündemimizde uzatma yok
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları cevaplandırdı. Tam kapanma sürecini son derece net ve şeffaf yürüttüklerini belirten Oktay, "Aslında tamamen veriye dayalı yürüttüğümüz bir süre. Sağlık Bakanlığı bizle günlük verileri sürekli paylaşıyor.
Sağlık Bakanlığı - 06.05.2021
Dünya, Kovid-19 salgınından en çok etkilenen ülkelerden Hindistan'a yardım ediyor
Sağlık Bakanlığı yetkilileri, ülkeye ulaşan yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için 7 gün 24 saat çalıştıklarını ve yardımların 31 eyalette yaklaşık 38 kuruma gönderildiğini belirterek, herhangi bir gecikmenin yaşanmadığını kaydetti.
Sağlık Bakanlığı - 06.05.2021
Rusya'da tek dozluk Sputnik Light aşısı tescillendi
Açıklamada, "Rusya Sağlık Bakanlığı, Gamaleya Araştırma Merkezi ve RDIF, Sputnik Light korona virüs aşısının tescillendiğini duyurur.
Sağlık Bakanlığı - 06.05.2021
"Tam kapanma" öncesinde Samsun'a gelen 3 aile 56 kişiye Kovid-19 bulaştırdı
Ramazan ayı boyunca gösterilen özenin Ramazan Bayramı'nda da gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Oruç, şöyle devam etti: "Bir ilçemizde il dışından gelen bir ailenin 30 kişiye bulaştırdığını gördük. Yine başka bir ilçemize başka bir ilden gelen kişiden kaynaklı 17 kişilik, yine aynı ilçede bir kişiden kaynaklı 9 pozitif vakamız mevcut. Vatandaşlarımızı tekrar uyarıyoruz. Dışarıdan gelen misafirlerinizi 10 gün boyunca izolasyon altında tutun ve görüşmelerinizi kesinlikle birlikte yapmayın. Aile içi ziyaretleri muhakkak engelleyin. Önümüzde Ramazan Bayramı var. Bayram ziyaretleri yapmayın ki vaka düşüşünü tam olarak sağlayalım. Tam düşüşü yakalamışken yeniden vakaların artmasını istemiyoruz." Oruç, Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen etkin filyasyon ve test çalışmasıyla Samsun'da toplamda 800 binin üzerinde vatandaşa test yaptıklarına dikkati çekerek, şunları kaydetti: "445 binin üzerinde filyasyon çalışması gerçekleştirdik.
Sağlık Bakanlığı - 06.05.2021
Aşı programında öncelikli gruba dahil edilen muhtarlar karara sevindi
Federasyon olarak 28 Kasım 2020'de Sağlık Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığından, muhtarlara semptom bulunmasa dahi test ve öncelikli aşı yapılmasını talep ettiklerini belirten Erdem, şöyle devam etti: "Sakarya'daki milletvekillerine de bu durumu arz ettik.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sağlık Bakanlığı Haberleri | Sağlık Bakanlığı Haber - Haberler - Sağlık Bakanlığı haberleri, son dakika sağlık bakanlığı haber ve gelişmeleri burada. Cumartesi marketler kaçta açılıyor? Hafta sonu market saatleri - BİM, A101, ŞOK kaçta açılıyor?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 11:57:29. #1.16#

title