Sağlık Bakanlığı Haberleri

Sağlık Bakanlığı haber, Sağlık Bakanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sağlık Bakanlığı - Bugün
Atama kararları
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Kalkınma Ajansları Genel Müdür Yardımcılığına Ahmet Şimşik, Sağlık Bakanlığında açık bulunan müfettişliklere ise Kadir Kavak ile Sadık Kapan atandı.
Sağlık Bakanlığı - Bugün
Güney Afrika Cumhurbaşkanı Ramaphosa yeni kabineyi açıkladı
Güney Afrika Cumhurbaşkanı Cyril Ramaphosa, Maliye Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı dahil 10 görevde değişikliklerin yapıldığı yeni kabineyi duyurdu.
Sağlık Bakanlığı - Dün
Gazze'de narkoz gazının tükenmesi nedeniyle acil durumdaki hastaların hayatı tehlikede
Gazze Şeridi'ndeki Filistin Sağlık Bakanlığı İdari İşler Genel Müdürü Mahmud Hammad da dün yaptığı açıklamada, İsrail'in 2021 başından beri Gazze Şeridi'ne nitröz oksit girişini engellediğini belirterek, mevcut gazın tükenmek üzere olduğunu ve yalnız 10 gün yeteceğini belirtmişti.
Sağlık Bakanlığı - Dün
TEİS'ten "yanık kreminde fiyat artışı" iddialarına ilişkin açıklama Açıklaması
Satılan tüm ilaçların fiyatının yılda bir kere Sağlık Bakanlığının belirlediği ve bu belirlenen fiyatın altında ya da üstünde bir ilacın satışının yapılmasının yasak olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Dolayısıyla ilaç fiyatları Türkiye'nin her yerinde aynıdır, hiçbir şekilde ilaç fiyatı değiştirilemez.
Sağlık Bakanlığı - Dün
Brezilya'da Kovid-19 vaka sayısı 20 milyonu aştı
Sağlık Bakanlığı verilerine göre, son 24 saatte 40 bin 716 yeni vakanın tespit edilmesiyle toplam vaka sayısı 20 milyon 26 bin 533'e yükseldi.
Sağlık Bakanlığı - 04.08.2021
TFF Sağlık Kurulu Stadyum Kırmızı Alan Süreç Yönetimi açıklandı
TFF Sağlık Kurulu, 2021-2022 Futbol Sezonunda Sağlık Tedbirleri gereği Stadyum Kırmızı Alan Süreç Yönetimini belirledi.  Alınacak önlemlere ilişkin olarak düzenlenen süreç yönetimi, Süper Lig, TFF 1'inci Lig, TFF 2'nci Lig ve TFF 3'üncü Lig kulüplerine gönderildi.   Buna göre, 2021-2022 sezonunda sağlık tedbirleri kapsamında belirlenen ve uygulanacak hususlar şöyle:   Stadyum Kırmızı Alanda yer alan takım delegasyonları ile TFF görevli listesindeki tüm kişilerin aşı durumları Sağlık Bakanlığı HES uygulaması üzerinden takip edilecektir.
Sağlık Bakanlığı - 04.08.2021
Güney Afrika Kovid-19 salgını nedeniyle yaklaşık 1,9 milyar dolar sosyal yardım dağıtacak
Güney Afrika'da Kovid-19 Güney Afrika Sağlık Bakanlığı verilerine göre, son 24 saatte 13 bin 263 kişide Kovid-19 tespit edilmesiyle ülkede toplam vaka sayısı 2 milyon 484 bin 9'a yükseldi.
Sağlık Bakanlığı - 04.08.2021
04.08.2021 Yasaklama Kararı
04. 08. 2021 Yasaklama KararıDünya genelinde Covid-19 virüsünün mutasyona uğrayan yeni varyantları sonrasında artan bulaşıcılığıyla birlikte, Koronavirüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, salgınla mücadele sürecinin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler; Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda uygulamaya geçirilen tedbirler kapsamında, salgının artış hızının önce yavaşladığı, akabinde durduğu, son günlerde ise bir düşüş eğilimine girdiği görülmüştür.
Sağlık Bakanlığı - 04.08.2021
Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığından "anestezide kullanılan nitröz oksitin tükendiği" uyarısı
Gazze Şeridi'ndeki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in anestezide kullanılan nitröz oksit gazının girişine izin vermediği için bölgedeki tüm devlet hastanelerinde acil ameliyatların durabileceği uyarısında bulundu.
Sağlık Bakanlığı - 04.08.2021
Genel Yönetim Muhasebe Yönetmeliği Gereği Sağlık Bakanlığı 2021/Haziran Dönemi Mali Tabloları Yayımlanmıştır.
Genel Yönetim Muhasebe Yönetmeliği Gereği Sağlık Bakanlığı 2021/Haziran Dönemi Mali Tabloları Yayımlanmıştır.
Sağlık Bakanlığı - 03.08.2021
KKTC'de son 24 saatte 148 Kovid-19 vakası tespit edildi
Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, son 24 saatte 16 bin 292 test yapıldı, 133'ü yerel, 148 pozitif vakaya rastlandı.
Sağlık Bakanlığı - 03.08.2021
İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı (2021-51)
Koronavirüs (Covid­19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, salgınla mücadele sürecinin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler? salgının genel seyrinin ve Sağlık Bakanlığı ile Koronavirüs Bilim Kurulunun önerilerinin değerlendirilmesi sonucunda Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda belirlenmektedir.
Sağlık Bakanlığı - 03.08.2021
Sağlık örgütlerinden koronavirüse karşı aşı çağrısı Açıklaması
Sağlık odaları adında basın açıklamasını İstanbul Tabip Odası Başkanı Dr. Pınar Saip okudu. Kovid-19 salgınına karşı aşılamanın hız kazanması için öneriler sunulan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Kovid-19 pandemisinden en çok etkilenen biz sağlık çalışanları, aşı olmanın bir tercih değil, toplum sağlığı için gerekli ve vazgeçilemez bir uygulama olduğunu vurguluyor, Sağlık Bakanlığı ve ilgili tüm kurumları geç kalmadan bir önlem paketi oluşturmaya çağırıyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sağlık Bakanlığı Haberleri | Sağlık Bakanlığı Haber - Haberler - Sağlık Bakanlığı haberleri, son dakika sağlık bakanlığı haber ve gelişmeleri burada. Atama kararları.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 6.8.2021 03:16:30. #1.16#

title