Ressam Haberleri

Ressam haber, Ressam son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ressam - Dün
Gaziemir'de sanat dolu yaz
Çocuklar tiyatroya doydu Düzenlediği kurslarda çocukları sanatla buluşturan Gaziemir Belediyesi, çocukların kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak ve hayal dünyalarını zenginleştirmek amacıyla onlara özel kültürel ekinlikler düzenliyor. Belediye, çocuklara tiyatro sevgisi aşılamak amacıyla düzenlediği Adile Naşit Çocuk Tiyatrosu Günleri'nde ve yaz boyunca süren gösterimlerde binlerce minik izleyiciyi tiyatroyla buluşturdu. Mahallelerinde sahnelenen tiyatroları izleyen çocuklar, sanatın büyülü dünyasında yolculuğa çıktı. Belediyenin düzenlediği Minik Ressamlar Atölyesi'ne katılan çocuklar da resim eğitmenleri eşliğinde yeteneklerini tuvale döktü.
Ressam - Dün
Selde mağdur olan berber esnafına malzeme yardımı
Işık, Ahilik haftası nedeniyle kendi meslektaşlarının yaralarına merhem olmak için böylesi bir yardımlaşmaya imza attıklarını da ifade ederek, " Bizler şehrin ressamlarıyız.
Ressam - 22.09.2021
Türkiye'nin ilk para ve pul ressamı: Ali Sami Boyar
İstanbul'un camileri ve çeşmelerini konu alan tabloları ile ün yapan, Türkiye'deki ilk pul ve paraların üzerindeki resimleri çizen, ressam, eğitmen ve müzeci Ali Sami Boyar'ın vefatının ardından 54 yıl geçti.
Ressam - 21.09.2021
Eserlerindeki folklorik öğelerle Anadolu'yu selamlayan sanatçı: Bedri Rahmi Eyüboğlu
Türk edebiyatına ve resim sanatına unutulmaz eserler miras bırakan ünlü ressam, şair ve akademisyen Bedri Rahmi Eyüboğlu'nun vefatının ardından 46 yıl geçti.
Ressam - 19.09.2021
Haftanın tarihine bakış
1975- Ressam ve şair Bedri Rahmi Eyüboğlu, 62 yaşında vefat etti.
Ressam - 17.09.2021
Ödemiş'te Birgi'yi anlatan resimler sergilendi
Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi'nde bir grup ressamın Birgi'yi anlatan resimlerinden oluşan sergi açıldı.
Ressam - 16.09.2021
Ressam Vincent Van Gogh'un yeni keşfedilen çizimi ilk kez Amsterdam'da sergilendi
Dünyaca ünlü Hollandalı ressam Vincent Van Gogh'a ait kara kalem çalışması, Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da ilk kez sergilendi.
Ressam - 16.09.2021
Türk karikatürüne unutulmaz eserler miras bırakan Talat Güreli, çizerlik hayatını anlattı Açıklaması
Ressam, müzisyen ve yönetmen Mehmet Güreli'nin ağabeyi olan ve Türk karikatürüne unutulmaz eserler miras bırakan usta karikatürist, 14 Eylül'de 74 yaşındayken hayata veda etti.
Ressam - 15.09.2021
G&G Sanat Merkezi, kapılarını ilk kez Devrim Erbil ile sanatseverlere açacak
Ressam Güher Elçiçek tarafından gelecek ay açılacak G&G Sanat Merkezi'nin ilk etkinliği olan Erbil'in "Çeşitlemeler" adlı resim sergisi, 2 Ekim ile 2 Kasım tarihleri arasında ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.
Ressam - 15.09.2021
Pablo Picasso, 'Rasat' sergisi ile Artweeks@Akaretler'de
Seçkide, dünya çapında ünlü ressam Pablo Picasso'nun yanı sıra Abidin Dino, Bedri Baykam, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Ara Güler ve Nuri Bilge Ceylan'ın eserleri de yer alıyor.
title