Resmi Gazete Haberleri

Resmi Gazete haber, Resmi Gazete son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Resmi Gazete - Bugün
AB'den Çin'in alüminyum ürünlerine ilave vergi
Çin menşeli alüminyum mamullerin ithalatına geçici anti damping vergisi uygulanması kararı AB Resmi Gazetesi'nde yayımlandı.
Resmi Gazete - Dün
Fas'ta iktidarın büyük ortağı, Meclisteki sandalye dağılımı tasarısının "anayasal olmadığını" belirtti
Henüz resmi gazetede yayımlanmadığı için yürürlüğe girmeyen tasarı, Meclisteki sandalye sayısının kayıtlı seçmen sayısına göre belirlenmesini öngörüyor.
Resmi Gazete - 08.04.2021
Uluslararası Af Örgütü, Hong Kong ulusal güvenlik yasasını eleştirdi
Devleti yıkmaya teşebbüs, vatana ihanet ve ulusal güvenliği tehlikeye atan eylemleri yasaklayan yasa, Çin hükümetinin onayı sonrasında Hong Kong yerel hükümetinin resmi gazetesinde yayımlanarak 1 Temmuz 2020'de yürürlüğe girmişti.
Resmi Gazete - 03.04.2021
On üç ülkeye yeni büyükelçi atandı
Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarıyla 10 büyükelçi merkeze alındı, 13 ülkeye yeni büyükelçi atandı.
Resmi Gazete - 01.04.2021
Çin, ABD'nin Hong Kong eleştirilerinden "güçlü şekilde hoşnutsuzluk duyuyor"
Devleti yıkmaya teşebbüs, vatana ihanet ve ulusal güvenliği tehlikeye atan eylemleri yasaklayan yasa, Çin hükümetinin onayı sonrasında Hong Kong yerel hükümetinin resmi gazetesinde yayımlanarak 1 Temmuz 2020'de yürürlüğe girmişti.
Resmi Gazete - 01.04.2021
Hong Kong'da 7 muhalif 2019'da yasa dışı protesto organize etmekten suçlu bulundu
Devleti yıkmaya teşebbüs, vatana ihanet ve ulusal güvenliği tehlikeye atan eylemleri yasaklayan yasa, Çin hükümetinin onayı sonrasında Hong Kong yerel hükümetinin resmi gazetesinde yayımlanarak 1 Temmuz 2020'de yürürlüğe girmişti.
Resmi Gazete - 31.03.2021
Son dakika haber... ABD, terör mağdurları için Sudan'ın ilettiği 335 milyon doları aldı
Sudan'a bu süreçteki yapıcı rolü için teşekkür eden Blinken, tazminat sürecinin tamamlanmasıyla geçen hafta Kongreye, "Sudan'ın egemenlik dokunulmazlığı hakkının yeniden tanımlandığını" bildirdiğini ifade etti. Kongrenin daha önce onayladığı ve ABD resmi gazetesinde de yayımlanan Sudan'la ilgili dokunulmazlık yasası, Sudan'a ABD'deki davalara karşı koruma sağlayacak.
Resmi Gazete - 30.03.2021
Irak, İran'a olan 2,6 milyar dolarlık doğal gaz borcunu ABD'nin yaptırımları nedeniyle ödeyemediğini açıkladı
Irak Elektrik Bakanlığı Sözcüsü Ahmed el İbadi, ülkenin yarı-resmi gazetesi es-Sabah'a İran'dan elektrik üretimi için ithal edilen doğal gaz ve biriken borçlar hakkında açıklamalarda bulundu.
Resmi Gazete - 28.03.2021
Kahire'de bir binanın çökmesi sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 23'e yükseldi
Mısır resmi gazetesi El-Ahram'da yer alan habere göre, sivil savunma ekipleri, Kahire'nin doğusundaki Süveyş Köprüsü bölgesinde çöken binanın enkazında yaptığı arama kurtarma çalışmalarında 5 kişinin daha cansız bedenine ulaştı.
Resmi Gazete - 23.03.2021
Tayland'da kabine değişikliği kral tarafından onaylandı
Başkent Bangkok'taki ceza mahkemesince geçen ay görevden alınan 2 bakan ve 1 bakan yardımcısının yerini alacak yeni isimlerin atamaları, Kral Maha'nın onayının ve resmi gazetede yayımlanmasının ardından resmileşti.
Resmi Gazete - 22.03.2021
Çin'de, Tayvan'a kaçarken yakalanan Hong Konglu 8 muhalif, cezalarının ardından Hong Kong'a geri gönderildi
Devleti yıkmaya teşebbüs, vatana ihanet ve ulusal güvenliği tehlikeye atan eylemleri yasaklayan ilgili yasa, Çin hükümetinin onayı sonrasında Hong Kong yerel hükümetinin resmi gazetesinde yayımlanarak 30 Haziran 2020 tarihinde yürürlüğe girmişti.
Resmi Gazete - 22.03.2021
Çin'de hapis cezaları dolan Hong Konglu aktivistlerin ilk grubunun bölgeye gönderilmesi bekleniyor
Hong Kong'da yürürlüğe giren yeni güvenlik kanunu Devleti yıkmaya teşebbüs, vatana ihanet ve ulusal güvenliği tehlikeye atan eylemleri yasaklayan ilgili yasa, Çin hükümetinin onayı sonrasında Hong Kong yerel hükümetinin resmi gazetesinde yayımlanarak 30 Haziran 2020 tarihinde yürürlüğe girmişti.
Resmi Gazete - 21.03.2021
Van Büyükşehir Belediyesinden 'personel alımı' açıklaması
Van Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, "Büyükşehir Belediyemiz İştiraki Belvan Ulaşım San. Tic. Ltd. Şti.'nde istihdam edilmek üzere İş-Kur üzerinden ilana çıkılan ve mülakat sonrası işe başlatılan personeller ile ilgili son günlerde kamuoyunda bir takım mesnetsiz iddialar ile ilgili açıklama gereği hasıl olmuştur. Bilindiği üzere 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname 24.12.2017 tarihli ve 30280 sayılı resmi gazetede yayımlanmış, kamu kurum ve kuruluşlarında personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı sözleşmeleri kapsamında çalıştırılmakta olan işçilerin sürekli işçi kadrolarına veya mahalli idare şirketlerinde işçi statüsüne geçirilmesine ilişkin 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin geçici 23 ve geçici 24.
Resmi Gazete - 20.03.2021
Fas Başbakanı, seçimlerdeki koltuk sayısına ilişkin düzenlemenin partisini hedef aldığını açıkladı
Henüz resmi gazetede yayımlanmadığı için yürürlüğe girmeyen tasarı, Meclisteki sandalye sayısının halihazırdaki gibi geçerli oy sayısına göre değil de kayıtlı seçmen sayısına göre belirlenmesini öngörüyor.
Resmi Gazete - 20.03.2021
Tomarza Kaymakamlığına Cebeci, Pınarbaşı Kaymakamlığına Gökmen atandı
20 Mart 2021 tarihli ve 31429 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığının 2021/153 sayılı kararı ile Tomarza Kaymakamlığına Emre Cebeci, Pınarbaşı Kaymakamlığına ise İbrahim Gökmen atandı.
Resmi Gazete - 17.03.2021
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, 600'den fazla HDP'li hakkında siyasi yasak istedi
Anayasa Mahkemesi'nin, siyasi yasak istenen kurucuları dahil partililerin, beyan ve eylemleriyle partinin temelli kapatılmasına neden olduğunu belirlemesi halinde, bu kişiler Anayasa Mahkemesinin temelli kapatmaya ilişkin kesin kararının Resmi Gazetede gerekçeli olarak yayımlanmasından başlayarak, 5 yıl süreyle bir başka partinin kurucusu, üyesi, yöneticisi ve deneticisi olamıyor.
Resmi Gazete - 17.03.2021
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı HDP hakkında AYM'de kapatma davası açtı: (2)
Siyasi parti kapatma davası sonucunda verilen karar, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı ile ilgili siyasi partiye tebliğ edilecek ve Resmi Gazetede yayımlanacak.
Resmi Gazete - 16.03.2021
Son dakika haberi | Brezilya'da Kovid-19 salgını döneminde dördüncü sağlık bakanı göreve gelecek
Queiroga'nın bakanlık görevinin gün içinde resmi gazetede yayımlanması ve birkaç hafta içinde resmi olarak görevi teslim alması bekleniyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Resmi Gazete Haberleri | Resmi Gazete Haber - Haberler - Resmi Gazete haberleri, son dakika resmi gazete haber ve gelişmeleri burada. AB'den Çin'in alüminyum ürünlerine ilave vergi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.4.2021 16:13:14. #1.15#
title