Parlamento Haberleri

Parlamento haber, Parlamento son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Parlamento - 30.11.2020
Nijerya: En az 43 tarım işçisi, boğazları kesilerek öldürüldü
Nijerya'nın kuzeydoğusunda düzenlenen ve ülkenin devlet başkanının 'akıl almaz' diye tanımladığı saldırıda 43 kişi öldürüldü. Bölgeden gelen haberlere göre saldırıda, Borno eyaletinin başkenti Maiduguri yakınlarındaki pirinç tarlalarında çalışan tarım işçileri bağlanıp, boğazları kesilerek katledildi. Olayın Boko Haram ve IŞİD'in Batı Afrika kolunun aktif olduğu bölgede, son aylarda düzenlenen en kanlı saldırı olduğu belirtildi. Saldırının sorumluluğunu henüz üstlenen olmadı. Nijerya Devlet Başkanı Muhammadu Buhari "Çalışkan çiftçilerimizin Borno eyaletinde teröristler tarafından öldürülmesini kınıyorum. Tüm ülke bu anlamsız cinayetlerden sarsıldı. Düşüncelerim yas tutan ailelerle" dedi. Sözcüsü Garba Shehu'ya göre Buhari ayrıca, "teröristlerin cinayetleri akıl almaz" diye konuştu. Saldırıdan kurtulanlara yardımcı olan bir milis, AFP Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada "43 ceset bulduk, hepsi katledilmişti, altı kişi de ağır yaralıydı" dedi. Daha sonra başka cesetlerin de bulunduğu bildirilirken, kurbanların sayısı tam olarak bilinmiyor. 15 kadının da kaçırıldığı gelen haberler arasında. Bir başka milis de AFP'ye yaptığı açıklamada, kurbanların ülkenin güneybatısındaki Sokoto eyaletinden gelen, iş bulmak için bin kilometre yol kat edip, Nijerya'nın kuzeydoğusuna giden tarım işçileri olduğunu söyledi. Kurbanlar için düzenlenen cenaze törenine Borno eyaletinin valisi Babagana Zulum da katıldı. Vali, federal hükümete bölgedeki çiftçileri korumak için daha çok sayıda asker gönderilmesi çağrısı yaptı. Zulum "Halkımız çok zor koşullar altında. Bir tarafta evlerinde kalırlarsa, açlıktan ölecekler, diğer yandan tarlalarda çalışırlarsa isyancılar tarafından öldürülme riskine girecekler. Bu çok üzücü" dedi. Eyalet parlamentosu üyesi Ahmed Satomi ise, Premium Times gazetesine yaptığı açıklamada, çiftçilerin Cuma günü kendilerine işkence yapan bir Boko Haram militanının silahını alıp, tutuklamaları nedeniyle öldürüldüklerini söyledi.
Parlamento - 29.11.2020
Son dakika: Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan, hükümetin istifa etmesini istedi
Ermenistan'da Cumhurbaşkanı ya da Başbakan'ın ülke için önemli kararları tek başına almaması gerektiğini savunan Sarkisyan, "Ülkemizde Anayasa hiç dengeli değil. Parlamento, hükümet ve Cumhurbaşkanlığı arasında denge olmalıdır.
Parlamento - 29.11.2020
Tayland'da muhalifler bu kez de karargah önünde gösteri düzenledi
29 Ekim'de Başbakan Prayut, protestocuların taleplerinden bazılarına olumlu cevap vererek, hükümetin atadığı senato üyelerinin genel seçimlerden sonra parlamentodaki Başbakanlık oylamasına katılmasını sağlayan düzenlemenin kaldırılacağını açıklamıştı.
Parlamento - 29.11.2020
Filistinli uzman Mısri: "BM'ye tam üyelik için stratejik vizyon ve Filistin birliği gerekli"
"Stratejik vizyon için Filistin'in, kurumlarını demokratik temeller üzerine inşa ederek dünya ülkelerini Filistin devletini tanımaya ikna etmesi gerekiyor" diyen Mısri, ulusal program için ise Filistinli tüm grupların ya da parlamentonun "topraklarındaki yurttaşların direncini güçlendirmek, işgalle yüzleşmek için çalışma" konusunda mutabık kalması gerektiğini vurguladı.
Parlamento - 29.11.2020
Hindistan'da yeni tarım kanunlarını protesto eden çiftçiler, hükümetin "müzakere" şartını kabul etmedi
Yeni tarım yasaları Hindistan'da tarım sektörüne serbestlik getiren 2 yasal düzenleme, parlamentonun üst kanadı Eyaletler Konseyi (Rajya Sabha) tarafından 20 Eylül'de onaylanarak yürürlüğe girmişti.
Parlamento - 29.11.2020
Dünya turizmi 2020'yi 3 trilyon dolarlık kayıpla kapatıyor
Dünya Turizm Forumu Enstitüsü'nün açıklamasına göre, Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile 11 ülkenin turizm bakanının katılımıyla düzenlenen Global Turizm Forumu sona erdi.
Parlamento - 29.11.2020
Haftanın tarihine bakış
2019- Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesinin (TANAP) Avrupa bağlantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in katılımıyla, Edirne'nin Yunanistan sınırındaki İpsala ilçesinde düzenlenen törenle açıldı.? 1 Aralık? 1402- Timur, 57 yıldır Rodos şövalyelerinin hüküm sürdüğü İzmir'i kuşattı.? 1906- Dünyanın ilk sinema salonu Paris'te açıldı.? 1928- Yeni Türk harflerinin kullanımı yürürlüğe girdi. Gazeteler, mecmualar, levha, tabela ve ilanlar yeni harflerle basılmaya başlandı.? 1928- 2. İktisat Şurası toplandı.? 1928- Osmanlı borçlarının tasfiyesine ilişkin anlaşma TBMM'de onaylandı.? 1940- İkinci Dünya Savaşı dolayısıyla Türkiye'de geceleri karartma uygulaması başladı.? 1943- Roosevelt, Churchill ve Stalin'in katıldığı Tahran Konferansı sona erdi.? 1950- Türk askerleri, Kore'de Kunuri Zaferi'ni kazandı.? 1954- Gazeteci Hüseyin Cahit Yalçın cezaevine konuldu.? 1964- Türkiye ile Avrupa Ekonomik Topluluğu arasında ortaklık kurulmasını öngören, 12 Eylül 1963'te imzalanan Ankara Antlaşması yürürlüğe girdi.? 1968- Şarkıcı, oyuncu Dario Moreno, 47 yaşında İstanbul'da öldü.? 1980- Turgut Özal Başbakanlık Müsteşarlığına atandı.? 1980- Sanat dergisi "Gösteri" yayımlanmaya başlandı.? 1986- Yazar Demir Özlü, hakkında açılan davaya katılmaması gerekçesiyle vatandaşlıktan çıkarıldı.? 1989- Doğu Almanya Parlamentosu, Komünist Partiyi iptal etti.
Parlamento - 28.11.2020
Cammu Keşmir'deki Bölge Kalkınma Konseyi seçimi, "özel statü" konusunda seçmenleri böldü
Hindustan Times'ın haberine göre, bazı seçmenler, Bölge Kalkınma Konseyi seçiminde bölgenin temel sorunlarını çözebilecek adayların belirleneceğini, Cammu Keşmir'e özel statüsünün yeniden verilmesi gibi "daha büyük meselelerin" çözümünün parlamento seçimlerine kalacağını savunuyor.
Parlamento - 28.11.2020
Hindistan'da yeni tarım yasalarını protesto eden çiftçilerin Yeni Delhi'ye girmesine izin verildi
Hindistan'da Başbakan Narendra Modi hükümeti, parlamentoda eylül ayında kabul edilen yeni yasaların, çiftçilere ürünlerini pazarlama özgürlüğü tanıyarak ve özel yatırımla tarımsal büyümeyi teşvik ederek tarım sektöründe reform amacı taşıdığını savunuyor.
Parlamento - 28.11.2020
27 Kasım 2020 Haberleri
27 Kasım 2020 Manşet Haberleri.
Parlamento - 27.11.2020
Lübnan parlamentosu Beyrut Limanı patlamasında hayatını kaybedenleri şehit sayan yasayı kabul etti
Lübnan parlamentosu Beyrut Limanı patlamasında hayatını kaybedenleri şehit olarak kabul eden yasayı onayladı.
Parlamento - 27.11.2020
AK Parti'li Toprak: "Avusturya ile inişli çıkışlı ilişkilerimizi diyalog yoluyla geliştirebiliriz"
TBMM Türkiye-Avusturya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, Avusturya'yla inişli çıkışlı ilişkilerin diyalog yoluyla geliştirilebileceğini belirtti.
Parlamento - 27.11.2020
Son dakika haberi | Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni eleştirerek, "Güçlendirilmiş parlamenter sistemi getireceğiz. Bunu eskiye dönelim anlamında değil. Eskiden çok büyük haksızlıklar, yanlışlar oldu. O dönemde parlamentonun iradesi ipotek altındaydı.
Parlamento - 27.11.2020
Son dakika haberi: Hindistan'da çiftçiler, yeni tarım yasalarına karşı protestolarını sürdürüyor
Yeni tarım yasaları Hindistan'da tarım sektörüne serbestlik getiren 2 yasal düzenleme, parlamentonun üst kanadı Eyaletler Konseyi (Rajya Sabha) tarafından 20 Eylül'de onaylanarak yürürlüğe girmişti.
Parlamento - 27.11.2020
Almanya 180 milyar euro borç almayı planlıyor
Alman parlamentosunda Bütçe Komitesi, 17 saatlik görüşmelerin ardından 2021 için 180 milyar euro borç alacağını açıkladı.
Parlamento - 27.11.2020
KKTC Cumhurbaşkanlığından Avrupa Parlamentosunun Maraş ve Kıbrıs müzakereleri konulu tasarısına tepki Açıklaması
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanlığı, Avrupa Parlamentosunda kabul edilen Maraş ve Kıbrıs müzakereleri konulu tasarıya tepki gösterdi.
Parlamento - 26.11.2020
Libyalı milletvekili Huneyş Temsilciler Meclisinin yakında Gadamis'te toplanmasının planlandığını açıkladı
Gadamis'te planlanan toplantının tarihine ilişkin net bilgi vermeyen Huneyş, Tanca'daki toplantıya katılan milletvekillerinin "Libya parlamentosunun kendi rolünü yeniden kazanmasının önemini" vurguladığını dile getirdi.
Parlamento - 26.11.2020
Macaristan ve Polonya AB bütçesini veto etmeye devam edecek
AB'nin uzun dönem bütçesinin, yürürlüğe girmesi için Avrupa Parlamentosu (AP) tarafından onaylanması gerekiyordu.
Parlamento - 26.11.2020
Cezayir Millet Konseyi 22 milyar dolarlık tarihi açık öngörülen 2021 bütçesini onayladı
Cezayir parlamentosunun üst kanadı Millet Konseyi, 22 milyar dolardan fazla açık öngörülen 2021 bütçesini onayladı.
Parlamento - 26.11.2020
İngiltere'de karantina sonrası halkın yüzde 41'i katı kısıtlamalara tabi olmayı sürdürecek
Sağlık Bakanı Matt Hancock, parlamentoda yaptığı konuşmada, karantina sonrası hangi bölgenin, daha önce belirlenen gruplardan hangisine dahil edileceğini açıkladı.
Parlamento - 26.11.2020
Hindistan'da yeni tarım yasalarının değiştirilmesini isteyen çiftçiler polisle çatıştı
Hindistan'da Başbakan Narendra Modi hükümeti, parlamentoda eylül ayında kabul edilen yeni yasaların, çiftçilere ürünlerini pazarlama özgürlüğü tanıyarak ve özel yatırımla tarımsal büyümeyi teşvik ederek tarım sektöründe reform amacı taşıdığını savunuyor.
Parlamento - 26.11.2020
Malezya'da iktidar için kritik önemdeki 2021 bütçesi meclisten geçti
KUALA Malezya'da Başbakan Muhyiddin Yasin liderliğindeki iktidar koalisyonunun meclis çoğunluğunu ispatlama sınavı olarak görülen 2021 bütçe tasarısı, parlamentoda yapılan oturumda oy çokluğuyla kabul edildi.
Parlamento - 26.11.2020
İtalya Devlet Televizyonu'nda 'seksi alışveriş' taktikleri veren program tepkiler sonrası durduruldu
Rai'nin denetiminden sorumlu parlamento komisyonunda görevli milletvekili Michele Anzaldi de tepkilere katılarak, "Rai 2'de yayımlanan 'Detto Fatto' programına öfkelenen ve haklı olarak tepki gösterenler bilmeli ki, bu "alışveriş dersi" gibi bölümlere konuk alınanlara 1500-5000 euro ödeme yapılıyor.
Parlamento - 26.11.2020
Azerbaycan Milli Meclisi, Fransa'yı eşbaşkanlıktan çıkarma çağrısında bulundu
Azerbaycan Milli Meclisi, hükümeti sözde "Dağlık Karabağ Cumhuriyeti"ni tanımaya çağıran Fransız Senatosunun kararı hakkında bir açıklama yaptı. Açıklamada Azerbaycan parlamentosunu Örgütün liderliğine, "Fransa'yı AGİT Minsk Grubu'ndan çekmeye çağırmak, Azerbaycan ile Fransa arasındaki siyasi ilişkileri yeniden gözden geçirmek, ekonomik ilişkileri yeniden analiz etmek ve uygun önlemleri almak" konularını değerlendirmesi için hükümete çağrıda bulundu.
Parlamento - 26.11.2020
Ermenistan'da siyasi kaos derinleşiyor
Paşinyan Karabağ krizinde daha ilk günlerden itibaren Ermenistan'ın kaybeden taraf olmasına ve ciddi kayıplar verilmesine rağmen bu krizi sürdürdü, basına adeta bir sansür uyguladı ve geri adım atmadı. Rusya'nın arabuluculuğu ile Moskova'da ateşkesin imzalanması ise Ermenistan'da tam bir hezimet olarak kabul edildi ve başta Erivan olmak üzere birçok noktada gösteriler düzenlendi ve şiddet olayları yaşandı. İstifa için verdikleri süre zarfında Paşinyan'ın geri adım atmaması karşısında muhalefet parlamentoyu toplayarak hükümeti feshetmeye çalıştı ancak çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle bu girişim başarısızlıkla sonuçlandı.
Parlamento - 26.11.2020
Kamboçya'da yaklaşık 130 muhalif vatana ihanetten yargılanıyor
Hun Sen ve CPP, 29 Temmuz 2018'de yapılan, ana muhalefet partisinin katılamadığı genel seçimde parlamentodaki sandalyelerin tamamını kazanmıştı.
Parlamento - 26.11.2020
BM Doha'da Terörle Mücadele Ofisi açıyor
Katar haber ajansının (QNA) haberine göre, ofisin, terörle mücadele konusunda küresel çapta parlamentoların faaliyetlerine katkı sağlaması hedefleniyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Parlamento Haberleri | Parlamento Haber - Haberler - Parlamento haberleri, son dakika parlamento haber ve gelişmeleri burada. Nijerya: En az 43 tarım işçisi, boğazları kesilerek öldürüldü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.11.2020 05:54:18. #1.14#
title