Parlamento Haberleri

Parlamento haber, Parlamento son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Parlamento - 23.10.2020
Son dakika! TBMM Başkanı Şentop, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
Şentop, Azerbaycan'ın dost ve kardeş ülke olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye bu dostluk ve kardeşlikten dolayı Azerbaycan'ın yanında yer aldığını ifade ediyor. Ancak tek sebep dostluk kardeşlik değil, Azerbaycan'ın davasında haklı olduğuna inanıyoruz Türkiye olarak. Dağlık Karabağ bölgesi tarih boyunca Ermenistan'a bağlı bir yer olmamış, siyasi olarak Azerbaycan'a bağlı bir toprak parçası olmuş. Tarihen bu bölge Azerbaycan'a ait bir vatan toprağı. Uluslararası hukuk bakımından da Ermenistan işgalleri söz konusu olduğunda Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin aldığı 4 kararda da Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarında işgalci olduğu ve işgal ettiği toprakları terk etmesine dair çok açık ifadeler var. Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi ve AGİT kararlarında da var.
Parlamento - 23.10.2020
Avrupa Parlamentosu vejetaryen hamburger yasağını reddetti
Avrupa Parlamentosu (AP), et içermeyen ürünlerde "hamburger", "sosis", "biftek" gibi isimler kullanılmasına yasak getirilmesini kabul etmedi.
Parlamento - 23.10.2020
Alman Spiegel dergisi: Frontex Yunanistan'ın mültecileri açık denize geri itmesine destek verdi
Haberde ayrıca göçmenlerin sorgulanmasının dahi sansürlendiğine yer verilerek Frontex yetkililerine Yunan güvenlik güçlerinin yaptığı geri itmeler hakkında defalarca bilgi verilmesine rağmen Frontex yetkililerinin raporlarında geri itme kelimesinden kaçınılıp bunun yerine "geri dönüşlerden" bahsettiklerine işaret edildi. Frontex Direktörü Fabrice Leggeri'nin Avrupa Parlamentosuna gönderdiği bir mektupta, ajansın bir geri itme olayını havadan görüntülediğini itiraf ettiği kaydedildi.
Parlamento - 23.10.2020
KKTC'de Cumhurbaşkanı Tatar görevi devraldı
Tatar, parlamento ve hükümetle istişare ederek Ulusal Danışma Konseyi'ni mutlaka yaşama geçireceklerini kaydederek, "Ulusal Kıbrıs davamızın müşterek olduğunun bilinciyle kardeş Türkiye Cumhuriyeti devlet ve hükümet yetkilileriyle uyum içinde hareket edeceğiz.
Parlamento - 23.10.2020
Sudan: "İsrail'le normalleşme parlamentonun onayına bağlı"
Sudan hükümetinden bir yetkili, İsrail ile normalleşmenin henüz kurulmamış parlamentonun onayına bağlı olduğunu belirtti.
Parlamento - 23.10.2020
Afganistan Meclis Başkanı Rahmani barış görüşmelerini ele almak için Pakistan'da
Ziyaretinin ilk gününde Rahmani, Pakistan Ulusal Meclis Başkanı Esad Kayser tarafından parlamentoda ağırlandı.
Parlamento - 22.10.2020
Kırgızistan'da cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler askıya alındı
Kırgızistan'da cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerinin anayasal reformlardan sonra yapılması kararlaştırıldı.
Parlamento - 22.10.2020
Sri Lanka'da parlamento, Cumhurbaşkanının yetkilerini artıran Anayasa değişikliğini kabul etti
Sri Lanka'da Cumhurbaşkanı Gotabaya Rajapaksa'nın yetkilerini artıran Anayasa değişikliği parlamentoda onaylandı.
Parlamento - 22.10.2020
İngiltere'den Rus Askeri istihbaratına yaptırım kararı
İngiltere, 2015'te Almanya Parlamentosuna siber saldırı düzenledikleri gerekçesiyle 2 Rus Askeri İstihbarat (GRU) görevlisine ve saldırılardan sorumlu tutulan GRU'nun 26165 Nolu birimine "varlıkların dondurulması ve seyahat yasağı" yönünde yaptırım kararı aldı.
Parlamento - 22.10.2020
Son dakika haber... İtalya'da Kovid-19 salgınında en yüksek günlük vaka sayısına ulaşıldı
Bu arada, Başbakan Giuseppe Conte de parlamentoda yaptığı konuşmada, durumun ciddi olduğunu belirterek, "Hükümet gerekli görürse duruma müdahale edebilir.
Parlamento - 22.10.2020
Son dakika! Güney Kore, şüpheli ölümlere rağmen grip aşısı programının süreceğini açıkladı
Yonhap'taki habere göre, Güney Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi Direktörü Jeong Eun-kyeong, parlamentoda yaptığı konuşmada, ülkede grip aşısı olan en az 22 kişinin yaşamını yitirmesiyle ilgili bazı iddialar olduğunu belirterek, bu ölümlerle aşı arasında direkt bir bağlantı bulunmadığını ifade etti.
Parlamento - 22.10.2020
Genel Başkan Arslan, Hak-İş'in 45. kuruluş yıl dönümünde değerlendirmelerde bulundu Açıklaması
Sorular Bir gazetecinin, "Türk-İş'in esnek çalışma modeline yönelik ortak mücadele çağrısını nasıl değerlendiriyorsunuz, iki konfederasyon arasında görüşme oldu mu?" sorusunu cevaplayan Arslan, şunları kaydetti: "Pek çok konuda üçlü veya ikili konfederasyonlarla iş birliği içinde ortak çalışmalara imza attık. Asgari ücret başta olmak üzere kıdem tazminatı ve benzeri konularda üç konfederasyon zaman zaman bir araya geliyoruz. Esnek çalışma ve istihdam paketi konusunda yine bazı görüşmeler oldu. Ancak bu görüşmelerde üç konfederasyon ortak bir deklarasyonla, ortak bir çalışma içinde hareket noktasında olmadı. Her konfederasyonun kendi görüşlerini kamuoyu ile paylaştığı, eleştirilerini ifade ettiği bir noktadayız. Bugün bir birliktelik sağlanmadı ama bundan sonraki süreçlerde de zaman zaman üç konfederasyonun bir araya gelerek ortak sorunlarına ortak çözümler aramalarını son derece olumlu buluyoruz." Arslan, "Belirli süreli iş sözleşmesinin yapılabilmesini içeren kanun teklifinin şu anki haliyle yasalaşması durumunda yeni bir yol haritanız var mı?" sorusuna ise "Endişelerimizin giderilmesini komisyondan bekliyoruz. Komisyonda olmazsa parlamentodaki görüşmelerde bekliyoruz.
Parlamento - 22.10.2020
AP'nin "Sakharov Ödülü", Belarus muhalefetinin oldu
Avrupa Parlamentosu'nun (AP) her yıl insan hakları ve düşünce özgürlüğü alanında verdiği "Sakharov Ödülü"ne bu yıl "Beraluslu muhalifler" layık görüldü.
Parlamento - 22.10.2020
Son dakika haberi! Yunanistan'daki Altın Şafak yöneticilerine tutuklama kararı
Son dakika haberleri: Yunan mahkemesi, 13'er yıl hapis cezasına çarptırılan aşırı sağcı Altın Şafak Partisi'nin lider kadrosunun yaptığı ceza erteleme talebini reddettiği ifade edildi.
Parlamento - 22.10.2020
Kanada Parlamentosunun Uluslararası İnsan Hakları Alt Komitesi, Doğu Türkistan'daki Çin uygulamalarının soykırım olduğunu bildirdi
Kanada Parlamentosunun Uluslararası İnsan Hakları ve Uluslararası Kalkınma Alt Komitesi, Çin hükümetinin Doğu Türkistan'daki Uygurlara ve diğer Türk kökenli halklara yönelik zulmünün, BM Soykırım Sözleşmesi'nde tanımlandığı gibi soykırım olduğunu bildirdi.
Parlamento - 21.10.2020
Myanmar'da azınlık bölgelerinde seçime katılımın önündeki engellerin kaldırılması istendi
"Azınlıkların temsili engelleniyor" Genel seçimlerin azınlık bölgelerini temsil eden partilerin parlamentoda sandalye kazanmaları için bir fırsat olduğuna dikkatin çekildiği açıklamada, "Seçim komisyonu, bu bölgelerin bazı kısımlarında genel seçimlerde oy vermeyi iptal ederek, esasen azınlıkların temsil edilmesini engelliyor.
Parlamento - 21.10.2020
TBMM Başkanı Şentop'tan Dünya Gazeteciler Günü mesajı
Şentop, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajda, "Halkın doğru bilgiyi almasında hayati bir görev üstlenen gazeteci arkadaşlarımızla TBMM çatısı altında birlikte mesai yapıyoruz. Bu çerçevede hem parlamento muhabiri arkadaşlarıma hem de tüm gazetecilere meslek hayatlarında başarılar diliyor, Dünya Gazeteciler Günü'nü kutluyorum.
Parlamento - 21.10.2020
Avrupalı ??milletvekillerinden Mısır'a "siyasi tutuklular serbest bırakılsın" çağrısı
Fransız ve Belçikalı milletvekillerinin öncülük ettiği mektup, Avrupa Parlamentosuna üye 7 ülkeden milletvekillerince imzalandı.
Parlamento - 21.10.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
"Bu caniliğe 'dur' demek lazım" Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım ise yerinden söz alarak, TBMM Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında gerçekleştirdikleri Azerbaycan ziyaretini anlattı.
Parlamento - 21.10.2020
Kırgızistan'da ekonomik suçlarla ilgili af ilan edildi
Bu yıl 600 milyon dolar gelir kaybına uğraması bekleniyor Ülkede, 4 Ekim'de yapılan parlamento seçimlerinin sonuçlarını protesto eden göstericilerin bir bölümünün cezaevinden çıkardığı Caparov, ülke yönetimini üstlenmişti.
Parlamento - 21.10.2020
AB'den İngiltere'ye: " 'Hem karnım doysun hem pastam dursun' olmaz"
Michel, Avrupa Parlamentosunun Genel Kuruluna katılarak AB-İngiltere ilişkileri ve Brexit sonrası yapılması istenen anlaşmayla ilgili bilgi verdi.
Parlamento - 21.10.2020
Kırgızistan'da yeniden parlamento seçimleri 20 Aralık'ta yapılacak
Kırgızistan'da yeniden yapılacak milletvekili seçimleri tam bir ay sonra 20 Aralık'ta düzenlenecek.
Parlamento - 21.10.2020
Kırgızistan'da parlamento seçimi 20 Aralık'ta yenilenecek
Kırgızistan'da genel seçimin 20 Aralık'ta yenilenmesine karar verildiği duyuruldu.
Parlamento - 20.10.2020
Kırım Tatar Türkleri"nin lideri Kırımoğlu'ndan KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'a tebrik
Kırım Tatar Türkleri'nin lideri ve Ukrayna Parlamentosu milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar'a tebrik mesajı gönderdi.
Parlamento - 20.10.2020
Son Dakika | Tunus'ta medyada yeni düzenlemeler içeren yasa tasarısı protesto edildi
Tunus Gazeteciler Sendikası'nın çağrısı üzerine, başkentteki parlamento binası yakınında toplanan göstericiler, görsel ve işitsel medyayla ilgili 116 sayılı kararnamede değişiklikler içeren yasa tasarısının geri çekilmesini istedi.
Parlamento - 20.10.2020
İspanya'da Kovid-19 vakalarındaki artış sürüyor
İlla, Fransa'daki uygulamaya benzer şekilde planlanan gece sokağa çıkma yasağının Madrid ve büyükşehirlerde yürürlüğe konması için parlamentodaki diğer siyasi partilerin desteğinin gerektiğini vurguladı.
Parlamento - 20.10.2020
Nikaragua Devlet Başkanı Ortega, muhaliflerin "cezaevinde işkenceye uğradığı" iddialarını yalanladı
Nikaragua Devlet Başkanı'ndan muhaliflere müebbet tehdidi Nikaragua Devlet Başkanı Ortega, geçen ay, ülkenin 199. bağımsızlık yıl dönümü etkinliğinde yaptığı konuşmada, ömür boyu hapis cezasının yürürlüğe girmesi amacıyla gerekli hukuki düzenlemelerin yapılması için parlamentoya teklif götürüldüğünü hatırlatmıştı.
Parlamento - 20.10.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
"Yeni Zekeriya Öz" İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Akın Gürlek'in "yeni Zekeriya Öz" olduğunu öne süren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "'Ne hakkı hukuku, nereden çıkardınız siz bunu?' diyor. 'Bütün kirli işleri bana gönderin, bütün haksız dosyaları bana gönderin, hiç meraklanmayın, sadece bana bir göz kırp, ben gereğini yaparım' diyor. Erzurum'da 10 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz edilirken bu beyefendi oradaydı. Barış Terkoğlu, bu dosyayla ilgili çok güzel bir yazı yazdı. Bu Akın Gürlek, böyle bir adamdır. Bundan adalet falan beklenmez. Adaleti katleden adam kim derseniz Akın Gürlek'tir. Bu kadar açık. Yeni Zekeriya Öz. 'Anayasa Mahkemesi, yasalar beni bağlamaz' diyor. 'Beni bağlayan tek otorite saraydır' diyor. 'Çünkü ben Anayasa'yı, yasaları, vicdanı, hukukun üstünlüğünü çoktan unuttum' diyor. 'Ahlakı, adaleti çoktan unuttum' diyor. 'Benim bir kıblem vardır, o da saraydır' diyor. 'Saraydan gelen talimatı yaparım' diyor. Yine bu kişi, aldığı bu kararla, 'milletvekili dokunulmazlığını asla tanımam' diyor. Anayasa Mahkemesi demiş ki yeniden seçime girdi, yeniden dokunulmazlık kazandı. Ama Akın Gürlek diyor ki, 'dokunulmazlık TBMM, Anayasa ben bunlara inanmam ve ben bunları takmam' diyor. TBMM Başkanı buna itiraz eder mi? 'Sen milletvekili haklarını nasıl istismar ediyorsun' diye bir demeç verir mi? Kendi milletvekilinin hakkını ve hukukunu savunamayan bir kişi asla TBMM Başkanlığı yapamaz. Usülen orada oturur. Kendisine başkan da denir ama o başkan sarayın başkanıdır, TBMM'nin başkanı değil. Bu parlamento çok başkan gördü ama bu kadar aciz bir başkanı hiç görmedi.
Parlamento - 20.10.2020
Hollanda'da kadınlara askerlik yükümlülüğü kapsamında celp kağıdı gönderilecek
Hollanda Parlamentosu ise kadın-erkek eşitliği kapsamındaki yasayı değiştirerek, zorunluk askerlik uygulamasına kadınları da dahil etmişti.
Parlamento - 20.10.2020
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: "Ukrayna ve Türkiye arasındaki ilişkiler benzeri görülmemiş bir seviyede"
Zelenskiy, Ukrayna Parlamentosunda yaptığı konuşmada, Türkiye-Ukrayna ilişkilerine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Parlamento - 20.10.2020
Son dakika haber | Tayland parlamentosu, hükümet karşıtı protestolar için "özel oturum" düzenleyecek
Gelen son dakika haberine göre KUALA Tayland parlamentosunun, ülkede son günlerde anayasal reformlar ve Başbakan Prayut Çan-oça'nın istifası talebiyle yürütülen kitlesel protestoları tartışmak üzere "özel oturum" düzenleyeceği bildirildi.
Parlamento - 20.10.2020
TBMM Başkanı Şentop, Ermenistan'ın füze ile vurduğu Gence kentini ziyaret etti Açıklaması
Şentop, tüm dünyaya olan ve biteni göstermekte kararlı olduklarını belirterek "Karabağ, Azerbaycan toprağıdır, tarih boyunca böyledir. Bugün de Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarında işgalci olduğu tescillenmiştir. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin 1993'te buna ilişkin kararı vardır. Avrupa Parlamentosunun kararları vardır.
Parlamento - 20.10.2020
AB, Rum yönetimi ve Malta'ya "altın pasaportlar" hakkında "ihlal süreci" başlattı
Ayrıca Avrupa Parlamentosu için oy kullanma imkanına sahip olunduğu hatırlatılan açıklamada, bu şekilde vatandaşlık verilmesinin AB'nin İşleyişi Hakkındaki Antlaşmaya ve "AB vatandaşlığı" kavramına da zarar verdiği vurgulandı.
Parlamento - 20.10.2020
Sri Lanka Yüksek Mahkemesinden "anayasa değişikliğinin referanduma götürülmesi gerektiği" kararı
Tartışmalı değişiklik önerilerine itiraz edilmemişti Sri Lanka anayasası, cumhurbaşkanının eylemlerinden ötürü yargılanmasına izin veriyor ve 5 yıllık görev süresi dolmadan 6 ay öncesine kadar parlamentoyu feshetmesini yasaklıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Parlamento Haberleri | Parlamento Haber - Haberler - Parlamento haberleri, son dakika parlamento haber ve gelişmeleri burada. Son dakika! TBMM Başkanı Şentop, canlı yayında soruları yanıtladı: (2).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 03:46:55. #1.14#
title