Parlamento Haberleri

Parlamento haber, Parlamento son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Parlamento - 25.11.2020
Son dakika... İngiltere'de bir bakan, dış yardımların azaltılması kararı nedeniyle istifa etti
Maliye Bakanı Rishi Sunak, İngiliz parlamentosunda bütçe düzenlemelerine ilişkin yaptığı açıklamada dış yardımlar için milli gelirden ayrılan payın 2021'de yüzde 0,7'den yüzde 0,5'e düşürüleceğini duyurmuştu.
Parlamento - 25.11.2020
İtalya'da Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 52 bini geçti
Speranza, birkaç ay daha direnmek durumunda olduklarını belirterek, "Aşıya dair şu an geliştirmekte olduğumuz stratejik planı sunmak için 2 Aralık'ta parlamentoda olacağım.
Parlamento - 25.11.2020
KKTC'de CTP Genel Başkanı Erhürman, hükümet kurma çalışmalarını sürdürdü
Erhürman, YDP ile yaptıkları toplantıyla, parlamentoda temsil edilen tüm siyasi partilerle görüşmelerinin ilk turunu tamamladıklarını söyledi.
Parlamento - 25.11.2020
Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret etti
Doğal olarak iç politikayı, dış politikayı, ekonomideki gelişmeleri de karşılıklı görüşme imkanı bulduklarını belirten Kılıçdaroğlu, "Hepinizin bildiği gibi İYİ Parti, parlamentonun en etkin partilerinden birisi.
Parlamento - 25.11.2020
Son dakika haber! Nazarbayev'den Batılı ülkelere "çifte standart" eleştirisi
Daha önce Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, 10 Ocak 2021'de parlamento ve yerel seçimlerin yapılmasına yönelik kararname imzalamıştı.
Parlamento - 25.11.2020
Son dakika: İngiltere'nin KKD tedariki milyarlarca ek maliyete mal oldu
İngiltere'de Parlamento harcama gözlemcisi NAO tarafından hazırlanan rapora göre, hükümet salgın sırasında 'kaotik' ve yüksek piyasa koşullarında KKD satın almak için geçen yıl aynı ürünler için ödediğinden 10 milyar sterlin daha fazla harcamada bulundu.
Parlamento - 25.11.2020
Libya'nın Trablus ve Tobruk'taki Temsilciler Meclisi üyelerinin Fas'taki toplantısının süresi uzatıldı
Fas Dışişleri Bakanı daha önce yaptığı açıklamada, ülkesinin ev sahipliği yaptığı toplantının amacının, bir ayrılık döneminin ardından Libya parlamentosunun unsurları arasındaki buzları eritmek ve Libya'da gerçekleştirilecek bir toplantı için tarih belirlemek olduğunu ifade etmişti.
Parlamento - 25.11.2020
Fas Dışişleri Bakanı, Tobruk ve Trablus'taki Temsilciler Meclisi üyelerinin Tanca'daki toplantısında konuştu Açıklaması
Fas Dışişleri Bakanı Nasır Burita, bölünmüş haldeki Libya parlamentosunun üyelerinin ülkesinde toplanmasının amacının, parlamentoyu oluşturan unsurlar arasındaki buzları eritmek olduğunu belirtti.
Parlamento - 25.11.2020
BM Irak Özel Temsilcisi Plasschaert: "Irak'ta ekonominin gidişatı endişe verici"
Irak'ta ekonominin düzelmesi için reform beklediklerini kaydeden Plasschaert, ekonomik sorunların aşılmasına yönelik hükümet, parlamento ve siyasi taraflar arasında yapılacak bir anlaşmanın etkili ve önemli olacağını vurguladı.
Parlamento - 24.11.2020
İsrail gazetesi: Netanyahu gelecek hafta BAE ve Bahreyn'i ziyaret edecek
Hauser'in iki ülke parlamento temsilcileri arasında gerçekleştirilen bu ilk resmi toplantıda "Tarih yazdık.
Parlamento - 24.11.2020
Fransa'da tartışmalı güvenlik yasa tasarısı mecliste kabul edildi
Başbakan Jean Castex ise parlamentoda oylama öncesi yaptığı konuşmada, yasa tasarısının "mükemmel şekilde" hazırlandığını savundu.
Parlamento - 24.11.2020
AP'de Maraş ve Kıbrıs müzakereleriyle ilgili karar tasarısı görüşüldü
Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulunda, AB Yüksek Temsilcisi Borrell'in katılımıyla perşembe günü oylamaya sunulması planlanan "Türkiye'nin yasa dışı eylemleri sonrasında Maraş'ta artan gerilim ve müzakerelerin yeniden başlamasına duyulan acil ihtiyaç" konulu karar tasarısı hakkında oturum düzenlendi.
Parlamento - 24.11.2020
Ukrayna 8 milyondan fazla Kovid-19 aşısı almayı planlıyor
Ayrıca Zelenskiy, hafta sonu uygulanan karantinadan etkilenen şahıs şirketlerine maddi yardımı öngören yasa tasarısının yakında parlamentoya sunulacağını bildirdi.
Parlamento - 24.11.2020
Tayland'da 7 protestocuya Kral'a hakaret suçlaması
29 Ekim'de Başbakan Prayut, protestocuların taleplerinden bazılarına olumlu cevap vererek, hükümetin atadığı senato üyelerinin genel seçimlerden sonra parlamentodaki başbakanlık oylamasına katılmasını sağlayan düzenlemenin kaldırılacağını açıklamıştı.
Parlamento - 24.11.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Talimatı verirse bugün öğleden sonra 3600 ek gösterge çıkar. Zaten biz kanun teklifini vermişiz. Onlar da versinler. Parlamentodan oy birliğiyle çıksın.
Parlamento - 24.11.2020
İngiltere'de telekomünikasyon güvenlik yasa tasarısı parlamentoda
İngiliz hükümeti, ülkede faaliyet gösteren telekomünikasyon şirketlerinin yüksek güvenlik standartları karşılayamamaları durumunda günlük 100 bin sterline varan oranda cezalandırılmalarını öngören yasa tasarısını parlamentoya sundu.
Parlamento - 24.11.2020
BM Misyonu Libya'nın bölünmüş haldeki parlamento üyelerinin Fas'ta bir araya gelmesinden memnun
Birleşmiş Milletler Libya Destek Misyonu (UNSMIL), Fas'ın Tanca kentinin, Libya'da başkent Trablus ve doğudaki Tobruk kentinde bölünmüş haldeki Temsilciler Meclisinin birleştirilmesi hedefiyle ön görüşmelere ev sahipliği yapmasını memnuniyetle karşıladı.
Parlamento - 24.11.2020
BoE Başkanı "anlaşmasız ayrılık ihtimaline" karşı uyardı
İngiliz parlamentosunda Hazine Komitesi'nin sorularını yanıtlayan Bailey, İngiltere'nin AB'den anlaşmasız şekilde ayrılması halinde bunun ekonomik etkilerinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının uzun vadeli etkilerinden bile büyük olabileceği uyarısında bulundu.
Parlamento - 24.11.2020
Kosova'da yargı süreci siyasi tasfiyeye dönüştü
Rapor, bütün bu iddialar hakkında yeterince bulgu olduğunu belirterek, bu iddiaların yargılanması için bir mahkeme kurulmasını öneriyor. Rapor 16 Aralık 2010 yılında Avrupa İnsan Hakları Parlamentosu'nda ve hemen ardından 25 Ocak 2011 Avrupa Komisyonu Parlamentosu Asamblesi'nde de onaylandı.
Parlamento - 24.11.2020
Moldova'daki seçimler ve Transdinyester sorunu
Siyasi dengelerde köklü değişim beklenmiyor Ancak seçim sonuçlarına ve yapılan açıklamalara rağmen Moldova'da ve bölgedeki dengelerin 180 derece değişeceğini söylemek mümkün değil. Bunun da birçok nedeni var. En başta Moldova, parlamenter sisteme sahip olup parlamentoda Dodon'un Sosyalist Partisi ile Moldova Demokrasi Partisi'nin kurduğu koalisyon hakim konumda.
Parlamento - 23.11.2020
Kırgızistan'da af kararıyla 238 hükümlü cezaevinden çıktı
Kırgızistan'da 4 Ekim 2020'de yapılan parlamento seçim sonuçların iptali için 5 Ekim'de düzenlenen gösterilerin şiddet olaylarına dönüşmesinin ardından taraftarlarınca cezaevinden çıkarılan eski milletvekili Caparov, başbakanlık koltuğuna oturtulmuştu.
Parlamento - 23.11.2020
Fransa'da iktidar partisi milletvekili Sarles: "Sessizce otoriter devlete doğru gidiyoruz"
Tartışmalı tasarı Güvenlik yasa tasarısının, polislerin yüzleri veya kimlik görüntülerinin yayımlanmasını yasaklayan 24. maddesi, Ulusal Mecliste yapılan ilk oylamada geçen hafta kabul edilmişti. Tasarının 24. maddesi, Senato'da oylandıktan sonra bir kez daha parlamentonun onayına sunulacak.
Parlamento - 23.11.2020
Fransız 33 entelektüelden Macron'a, güvenlik ve "ayrılıkçı" yasa tasarıları tepkisi Açıklaması
Güvenlik yasa tasarısı Güvenlik yasa tasarısının, polislerin yüzleri veya kimlik görüntülerinin yayımlanmasını yasaklayan 24. maddesi, Ulusal Mecliste yapılan ilk oylamada geçen hafta kabul edilmişti. Tasarının 24. maddesi, Senato'dan da geçerse son bir kez daha parlamentonun onayına sunulacak.
Parlamento - 23.11.2020
Şentop, "Göçmen Çocukların Korunması ve Kayıp Çocukların Kurtarılması Konferansı'na" katılacak
Moderatörlüğünü AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar'ın üstleneceği programa, AKPM Başkanı ve Belçika Parlamentosu Senatörü Rik Daems ile Azerbaycan Cumhuriyeti Milli Meclisi Başkanı ve AKPM Göç, Mülteciler ve Yerinden Edilmiş Kişiler Komisyonu Eski Raportörü Sahiba Gafarova konuk konuşmacı olarak katılacak.
Parlamento - 23.11.2020
AB-Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Czarnecki: "Türkiye'nin haklı pozisyonunu desteklemeyi sürdüreceğiz"
Avrupa Birliği (AB)-Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Ryszard Czarnecki, dış politikada yaşanan gerginliklerin hiçbir zaman uluslararası ilişkilerin menfaatine olmadığını belirterek, "AB ile Türkiye arasında şu anda gündemde olan sorunların tamamı üstesinden gelinebilir konular. Biz parlamentoda Türkiye'nin haklı pozisyonunu desteklemeyi sürdüreceğiz.
Parlamento - 23.11.2020
AB'den Fransa'ya "basın özgürlüğü" uyarısı
Ulusal Meclis'te kabul edilen tartışmalı 24. madde, Senato'dan da geçerse son bir kez daha parlamentonun onayına sunulacak.
Parlamento - 23.11.2020
Moldova yönünü Batı'ya mı çevirdi?
Yeni Başkan Sandu'nun önümüzdeki dönemde karşılaşacağı ilk zorluk, kendisiyle uyumlu olmayan hükümet olacaktır. Zira yarı başkanlık sistemiyle yönetilen bu ülkede, devlet başkanı ile başbakan arasındaki uyum çok kritik bir önem taşıyor. Üstelik bugünkü hükümet de Sosyalist Parti'nin güdümünde. Bu bağlamda, orta vadede bir parlamento seçiminin gerçekleşmesi beklenebilir.
Parlamento - 22.11.2020
Tayland'daki hükümet karşıtı protestolar
Hükümet, OHAL kararını 22 Ekim'de protestocuların baskısı sonucu kaldırmıştı. Başbakan Prayut 29 Ekim'de protestocuların taleplerinden bazılarına olumlu cevap vererek, 2017'de yasalaşan ve genel seçimlerin ardından parlamentoda yapılan başbakanlık oylamasına, hükümetin atadığı senato üyelerinin katılmasını sağlayan düzenlemenin kaldırılacağını açıklamıştı.
Parlamento - 22.11.2020
Sudan'da İngiltere büyükelçisinin sınır dışı edilmesi talebiyle gösteri düzenlendi
Sudan'da eski Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir'in 30 yıllık iktidarının askeri darbeyle sona erdiği 11 Nisan 2019'dan sonra geçiş dönemi kabinesi (Bakanlar Kurulu) ve Egemenlik Konseyi (Devlet Başkanlığı) kurulmuş ancak yasama meclisinin (parlamento) kurulması ise tarih verilmesine karşın gerçekleştirilememişti.
Parlamento - 22.11.2020
Libya'nın bölünmüş haldeki parlamento üyeleri Fas'ta bir araya geliyor
Libya'da başkent Trablus ve doğudaki Tobruk kentinde bölünmüş haldeki Temsilciler Meclisi üyeleri, Meclisin birleştirilmesi hedefiyle ön görüşmeler yürütmek için Fas'ta bir araya geliyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Parlamento Haberleri | Parlamento Haber - Haberler - Parlamento haberleri, son dakika parlamento haber ve gelişmeleri burada. Son dakika... İngiltere'de bir bakan, dış yardımların azaltılması kararı nedeniyle istifa etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.11.2020 02:13:33. #1.15#
title