Özgürlük Haberleri

Özgürlük haber, Özgürlük son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Özgürlük - 4.12.2020
Trakya'da sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle cadde ve sokaklarda sessizlik hakim oldu
Kısıtlamanın başlamasıyla İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Özgürlük ve Demokrasi Meydanı başta olmak üzere işlek caddelerde denetim gerçekleştirdi.
Özgürlük - 4.12.2020
Sudan'da yeni yönetim ve kabine için çalışmalar sürüyor
Sudan resmi haber ajansına açıklama yapan İdris, "Devrimci Cephesi, hükümet ile Özgürlük ve Değişim Bildirgesi Güçleri (ÖDBG) arasında yeni kabine konusunda günlerdir istişareler sürüyor.
Özgürlük - 4.12.2020
MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Orduya 'satılmış' demek vatana ihanettir"
Programın moderatörünün CHP'li Başarır'a beklenen itirazı yapmadığını belirten Bahçeli şunları kaydetti: "Cılız ifadelerle durumu geçiştirmiştir. Hatta çarpıcı bir ifade diyerek tartışmaya istikamet çizmiştir. Müteakiben Türk ordusuna yapılan ağır hakaretle ilgili Habertürk adına ne Turgay Ciner'den ne de bir başkasından sadra şifa nitelikli üzüntü mesajı paylaşılmamıştır. Üstelik yapılacak programlara davet edilecek isimlerle ilgili daha titiz hareket edileceği sözü verilmemiştir. Orduya 'satılmış' demek bir defa vatana ihanettir. Hiç kimse bu katıksız ihanete demokrasi maskesi takmasın, ifade özgürlüğü bahanesiyle üzerini örtmeye kalkışmasın. Zehirli mızrak çuvala sığmıyor. Orduya satılmış diyen sapkınlığın faili, satılmışlığın figüranıdır. Mesele budur." Bahçeli, yayın sırasında programa hemen ara verilebileceğine işaret ederek, şöyle devam etti: "Moderatör tarafından muhatap şahıstan özür dilemesi ısrarla, inatla ve sabırla istenebilirdi. Ama olmadı, yapılmadı, buna tenezzül bile edilmedi. Orduya hakaretler bir bir sıralanırken çıtını çıkarmayan şarlatanlar, RTÜK kararından sonra neredeyse karalar bağlamışlar, ağıtlar yakmışlar, özgürlük cambazlığı sahnelemeye başlamışlardır.
Özgürlük - 4.12.2020
AK Parti'li Karaaslan'dan Dünya Kadın Hakları Günü mesajı Açıklaması
Kadınların hakkının verilmesine öncülük eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tarih boyunca kahramanlıklarıyla destan yazan, başarılarıyla örnek olan kadınları şükranla andığını ifade eden Karaaslan, Dünya Kadın Hakları Günü'nün de hakları ellerinden alınan, özgürlükleri kısıtlanan tüm kadınlar için güvenli ve adil bir dünyaya vesile olmasını diledi.
Özgürlük - 4.12.2020
TYB İstanbul Şubesi'nden 2021 yılı için "İstiklal Marşı Yılı" önerisi
Bıyıklı, şöyle devam etti: "Belli zamanlarda iç ve dış müdahalelerle zihin kayması yaşayan toplumuzu toparlayacak yeniden aynı iklimde buluşturacak ruh, milli marşımızda mevcuttur. Yarınlara umutla bakabilmemiz için bu ruhu diri tutmaktan başka seçeneğimiz yoktur. İstiklal Marşı yeni nesilleri besleyerek onlara vatan şuuru, özgürlük bilinci, bayrak sevgisi kazandıracak en güzel kaynak özelliği de taşımaktadır.
Özgürlük - 4.12.2020
Bangladeş, Arakanlı mültecileri tartışmalı adaya yerleştirmeye başladı
İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), yaptığı açıklamada, "Hükümet mültecileri adadaki koşullar hakkında yeterince bilgilendirmedi. Ayrıca yetkililerin bazı yanıltıcı bilgi ve teşviklerle onları adaya gitmeye ikna ettiğine dair iddialar var. Örneğin, bir mülteci, adaya gidenlere Myanmar'a dönüş için öncelik verileceği ve kişi başı 5 bin Bangladeş takası (yaklaşık 59 dolar) yardım yapılacağı vaadiyle adını listeye eklettiğini, ancak halen adada yaşayan mültecilerin hapishane benzeri tesislerde yaşadıkları ve hareket özgürlüklerinin olmadığını öğrenince fikrini değiştirdiğini söylüyor.
Özgürlük - 3.12.2020
TBMM Genel Kurulu
Daha sonra HDP'nin "Türkiye'de engellilerin temel yurttaşlık haklarının ve özgürlüklerinin tanınması, korunması ve geliştirilmesine" ilişkin araştırma önergesinin bugün görüşülmesi önerisine geçildi.
Özgürlük - 3.12.2020
Kırklareli'nde kan bağışında bulunanlar kısıtlamadan muaf tutulacak
Kırklareli Valiliğinden yapılan açıklamada, Edirne Kan Bağış Merkezi tarafından 4-5 Aralık'ta Özgürlük ve Demokrasi Meydanı'nda kurulacak çadırda kan bağışlarının kabul edileceği belirtildi.
Özgürlük - 3.12.2020
Van'da gösteri ve yürüyüşler 15 gün yasaklandı
Van'da, gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantıları gibi etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklandığı bildirildi.
Özgürlük - 3.12.2020
Son dakika haberi: Erdoğan, Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Verilişinin 86. Yıl Dönümü Programında konuştu: (1)
Aile kavramı bizde bu kadar hassas, bu kadar önemli. Ülkemizdeki 83 milyon vatandaşımızı büyük Türkiye ailesinin birer mensubu olarak görüyoruz. Bu anlayışla aileye yönelik her saldırıyı, her tehdidi de doğrudan varlığımıza yapılmış kabul ediyoruz. Hak ve özgürlük arayışının erkeği ve kadınıyla herkes için aynı değere sahip olduğuna inanıyoruz.
Özgürlük - 3.12.2020
AGİT Bakanlar Kurulu Toplantısı, Arnavutluk'un ev sahipliğinde başladı
Belarus'ta devam eden krize de değinen Rama, şunları kaydetti: "Belarus'ta olanlara bakın. Beklenmedik bir şekilde, diğer büyük yapılar işe yaramaz görülürken AGİT'in son araç olarak kaldığını görün. Neden böyle? Üzücü ama AB dışında ne olursa olsun, AB ülkeleri, NATO ve Rusya arasındaki barikatları kaldırıyor. Bununla yetinmeyip, anında çok daha geniş ölçekli bir mesele haline getirilip sıradan insanların meseleleri, endişeleri, özlemleri, hakları, özgürlükleri fiilen tehlikeye atılıyor.
Özgürlük - 3.12.2020
Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov, AGİT toplantısında konuştu Açıklaması
Bayramov, bölgede barış ve yeniden yapılanma faaliyetlerinin sürdürülmesi, yerinden edilmiş kişiler ve mültecilerin geri döndürülmesi dahil olmak üzere ihtiyaç sahiplerine insani yardım sağlamanın öncelikli görev olduğuna vurgu yaparak, şunları söyledi: "Azerbaycan'da, vatandaşların hak ve özgürlükleri etnik veya dinsel aidiyete bakılmaksızın eşit ve ayrım gözetilmeyen şekilde güvence altındadır.
Özgürlük - 3.12.2020
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Kovid-19 tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen törende Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kırklareli Şube Başkanı Ercan Dinkler ve dernek üyeleri, Özgürlük ve Demokrasi Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunarak, saygı duruşunda bulundu.
Özgürlük - 3.12.2020
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyeleri Adalet Bakanı Gül'e görüşlerini bildirdi
Kadına yönelik şiddetin, ayrı bir suç olarak tanımlanması, cezaların ağırlaştırılıp, iyi hal ve haksız tahrik indirimi uygulanmamasını talep eden Kılıç, eğitim hakları elinden alınmayacak şekilde çocuklara özgü infaz sisteminin düzenlenmesini, çocukların özgürlüklerinin kısıtlanmasına son çare olarak başvurulmasını önerdi.
Özgürlük - 3.12.2020
TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı
Her büyük ülke gibi kültür ve değerler açısından yerel özgünlüğümüzü koruduk ama devlet yapısı olarak, yönetim tarzı olarak, hukuk düzeni olarak, hatta düşünce akımları olarak yönelimlerimiz hep batı ile iç içe şekillendi. Cumhuriyet kurulduğundan beri devlet anlayışımızı, başka yerlerde olduğu gibi bir şahsın ya da partinin gücüne değil, Batı Avrupa'da olduğu gibi milli egemenliğe ve demokrasiye dayandırdık. Devlet kapitalizmi ve otoriterlik ile tanımlanan bloka değil, özgürlükçü demokrasi ile tanımlanan bloka ait olma iradesini gösterdik.
Özgürlük - 3.12.2020
TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı
Avrupa Birliği ile ilişkilerdeki olumsuz duruma işaret eden Kaslowski, karşılıklı suçlamalarla bir yere varılmayacağını kaydederken özgürlükçü demokratik değerleri alenen çiğneyen Polonya ve Macaristan'ın bütçeden pay alabilmelerinin de hukukun üstünlüğü kriterine uyumlarının denetlenmesi şartına bağlandığını hatırlattı.
Özgürlük - 2.12.2020
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Kayseri'de muhtarlarla buluştu: (1)
Mustafa Kemal Atatürk'ün "Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir" ve "Savaş meydanlarında kazanılan zaferler ekonomik zaferlerle taçlandırılmayınca siz bağımsızlığınızı koruyamazsınız" sözlerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Eğer 21.
Özgürlük - 2.12.2020
Kırklareli'nden kısa kısa
Gerenli, Özgürlük Caddesi'ndeki asfalt çalışmalarını inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.
Özgürlük - 1.12.2020
Son dakika! AK Parti Grup Başkanvekili Özkan gündemi değerlendirdi Açıklaması
Özkan, şöyle devam etti: "Sen değil misin Afrin'de, Cerablus'ta, İdlib'te, Suriye'de, Menbiç'te ne işimiz var diyen? Orada Mehmetçiğimiz vatan, millet, bayrak ve devlet için omuz omuza mücadele verirken, Mehmetçiğimiz moral beklerken Yunan medyası başta olmak üzere Türkiye karşıtı yayınlar yapan televizyonlarda senin eylem ve söylemlerin paylaşıldı. Sen ve senin avanen değil mi Mehmetçiğimizin kullandığı yerli ve milli savunma teknolojilerini itibarsızlaştıran? İHA ve SİHA'larımıza 'piknik yapanları öldürüyor' yalanını uyduran sen değil miydin? Mehmetçiğimiz Libya'da Mavi Vatan'ı korumaya gittiğinde, sen ve avanen değil mi 'Mehmetçiğin Fizan'da ne işi var?' diyen. Mehmetçiğimiz, arkasında iktidarı muhalefeti ile sapasağlam duran bir irade ve moral beklerken Mehmetçiğimizi yalnız bırakan siz değil misiniz? Dost ve kardeş ülke Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ özgürlük mücadelesini itibarsızlaştırmak için ordunun moralini bozmak ve Türkiye'yi uluslararası topluma şikayet etmek için 'Türkiye 300 cihatçı gönderdi' yalanını uyduran senin avanen değil miydi? Mehmeçiğimize ihanet eden sen değil misin?" Özkan, "Türkiye'ye böyle yalanlarla saldıran ana muhalefetin" milli birlik ve beraberlik sorunu haline geldiğini öne sürdü.
Özgürlük - 1.12.2020
Son dakika haber! Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, TRT World Forum 2020'de konuştu Açıklaması
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, küreselleşme, ulus devlet, özgürlük ve güvenlik arasındaki denge, çok taraflılık, dayanışma gibi kavramlara ilişkin algılarda ve tanımlamalarda pek çok değişikliğin gerçekleşeceğini düşündüğünü söyledi.
Özgürlük - 1.12.2020
Frontex Direktörü Fabrice Leggeri, geri itmelere destek vermediklerini iddia etti Açıklaması
Leggeri, video konferans yöntemiyle bağlandığı Avrupa Parlamentosu (AP) Sivil Özgürlükler, Adalet ve İçişleri Komitesi'nde, Ege'deki geri itmelerde Frontex'in rolüne ilişkin açıklamalarda bulundu.
Özgürlük - 1.12.2020
BM Genel Kurul Başkanı Bozkır: İsrail-Filistin sorunu BM kararlarına bağlı kalınarak çözülmeli
Kudüs'ün statüsünü aşındırmaya yönelik çabalar, ilhak tehditleri ve Gazze'deki insanlık dışı abluka gibi, Filistinlilerin temel hak ve özgürlüklerini ciddi şekilde kısıtlayan adımların maalesef bir devlet politikası olarak uygulandığına dikkati çeken Bozkır, "Filistinliler, nesillerdir, sürekli bir umutsuzluk içinde ve bir olağanüstü hal rejiminde yaşamaya mahkum edildiler.
Özgürlük - 1.12.2020
İsveç'te oğlunu 28 yıldır kilitli tuttuğu iddia edilen yaşlı kadına soruşturma açıldı
Akrabalarından birinin söz konusu adamı bulması üzerine kendilerine durumu bildirdiğini aktaran Olsson, yaşlı kadının, özgürlükten yoksun bırakma ve ağır bedensel zarar verme gibi suçları işlediğinden şüphelenildiğini açıkladı.
Özgürlük - 1.12.2020
Avustralyalı askerlerin, öldürülen Taliban militanının protez bacağından içki içtiği ortaya çıktı
Afganistan'daki yabancı askerler ABD, 7 Ekim 2001'de, 11 Eylül saldırılarını planlayan Usame Bin Ladin ve diğer El Kaide elebaşlarını sakladığı gerekçesiyle Afganistan'da "Sürekli Özgürlük" adını verdiği işgal harekatını başlatmıştı.
Özgürlük - 1.12.2020
AK Parti'li Akbaşoğlu'ndan CHP'li Başarır'a tepki: "Hem ordudan hem milletten özür dilenmeli"
Dünyada yaşanan ekonomik sıkıntının bütün ülkeleri etkilediğini belirten Akbaşoğlu, özgürlükleri genişletme, bireysel ve toplumsal refahı artırmaya dönük yeni bir reform paketinin hazırlandığını dile getirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Özgürlük Haberleri | Özgürlük Haber - Haberler - Özgürlük haberleri, son dakika özgürlük haber ve gelişmeleri burada. Trakya'da sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle cadde ve sokaklarda sessizlik hakim oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.12.2020 21:40:25. #1.15#
title