Özgürlük Haberleri

Özgürlük haber, Özgürlük son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Özgürlük - 12.06.2021
Başkan Gürkan'dan Girişimci Kadın Kooperatifine Ziyaret
Bayanların aile ekonomisine katkı sunmaları amacıyla Halı Dokuma kursu açtıklarını belirten Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük, "Üretime ve istihdama yönelik olarak faaliyete geçen bir kurs merkezi. Hanım kardeşlerimize hayırlı olsun. Bunun bir sonraki adımı inşallah üretim ve pazarlama olacak. Bu sayede hanım kardeşlerimiz ekonomik özgürlüklerini kazanmış olacaklar ayrıca Pütürge ekonomisine de katkıda bulunmuş olacaklar.
Özgürlük - 12.06.2021
Akdeniz'de Ulusal ve Küresel Stratejiler Sempozyumu'nda tüm yönleriyle "Akdeniz" masaya yatırılıyor
Doç. Dr. Cihat Yaycı, Türkiye'nin deniz yetki alanlarının uluslararası hukuka uygun, hak ve menfaatler çerçevesinde minimaliste yakın bir anlayışla çizildiğini belirterek, şu değerlendirmede bulundu: "Gittikçe artan kamuoyu bilinci, hem bürokrasideki, diplomasideki, siyasetteki ve halkımızdaki bilinç nedeniyle Türkler artık denizlerine belki de son yüzyıllarda en fazla sahip çıktıkları dönemdedirler şu anda ve bunun farkındadırlar. 3 sismik araştırma gemisi, 3 sondaj gemisi, üniversitelerimizin gemileri de dahil hatta 4 oluyor, bunlarla beraber Türkiye müthiş bir özgürlük içerisindedir.
Özgürlük - 11.06.2021
Jandarma Teşkilatı 182 Yaşında
2016 Yılında 668 sayılı kanun hükmünde kararname ile 2803 sayılı Jandarma Teşkilat, Görev ve Yetkileri Kanunu 4'üncü maddesinde yapılan değişiklik ile Jandarma Genel Komutanlığı İçişleri Bakanlığına bağlandı. Kuruluşundan bu yana daima toplumun huzur ve güvenliği için gayret gösteren Türkiye Cumhuriyeti Jandarması, hukukun üstünlüğü, insan hak ve özgürlükleri çerçevesinde bireyin ve kurumların haklarının gözetildiği, toplum destekli asayiş hizmetini, kendine temel amaç edinmiştir.
Özgürlük - 11.06.2021
Avrupalı liberallerin yeni başkanı Türk asıllı İlhan Küçük oldu
ALDE Partisi, 41. Olağan Kongresi Haziran'da Belçika'nın başkenti Brüksel'de yapıldı. ALDE üyesi partilerin temsilcileri, en üst karar alma organında toplanarak Bulgaristan'daki Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin (HÖH) AP üyelerinden Türk asıllı İlhan Küçük'ü ALDE'nin iki başkanından biri olarak seçti.
Özgürlük - 11.06.2021
Dacia, fiyat performans ürünlerini tüketicilerle buluşturmayı sürdürüyor
Dacia, marka vizyonunu ete kemiğe büründürmek için tamamen yeni bir görsel kimlik ile tarihinde yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor. Yeni görsel özellikler, özgürlük ve güvenilirlik isteklerine hitap edecek.
Özgürlük - 10.06.2021
IKBY, PKK'nın Avrupa vatandaşları üzerinden bölgede istikrarsızlık planladığını duyurdu
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY), terör örgütü PKK'nın, "Barış ve Özgürlük Grubu" adı altında Avrupa pasaportu taşıyan bazı kişileri IKBY'nin istikrarını bozmak amacıyla bölgeye gönderdiğini duyurdu.
Özgürlük - 10.06.2021
Çin, Japonya Başbakanı Suga'nın Tayvan'ı "ülke" olarak nitelemesi üzerine bu ülkeye tepki gösterdi
Diğer yandan Tayvan lideri Tsai Ing-wen, Japonya'nın verdiği "vakitli desteğe" teşekkür ederek Tokyo hükümetini, "aynı özgürlük ve demokrasi değerlerinde ısrar eden bir ortak" olarak niteledi.
Özgürlük - 10.06.2021
Engelli Bireylerin Medyadaki Temsilini Değerlendirdi
"Çocukların Medya ve Medya Okuryazarlığı Eğitimi Almaları Gerekiyor" Çocuk Hakları Sözleşmesinin 17. maddesine göre medyanın üstüne düşen görevin çocukların ifade özgürlüklerini kullanabilmeleri ve toplumsal yaşama katılmalarını sağlayan bir araç olmak olduğunu belirten Doç.
Özgürlük - 10.06.2021
Bakan Gül, Türkiye'de Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yollarının Geliştirilmesi Projesi'nin açılışında konuştu Açıklaması
"Reform irademizi her alanda olduğu gibi bu alanda da çok diri tutuyoruz." diyen Gül, İnsan Hakları Eylem Planı'nın insan onurunun, hak ve özgürlüklerin daha iyi korunması kapsamında oluşturulan bir belge olduğunu dile getirdi.
Özgürlük - 10.06.2021
AB: Rus hükümetini uluslararası yükümlülüklerini ve taahhütlerini yerine getirmeye çağırıyoruz
Kararın insan hakları ve özgürlüklerini hedef aldığı vurgulanan açıklamada, "Bu hükmün Rusya'daki sivil toplum, muhalefet ve eleştirel sesler için geniş kapsamlı sonuçları olacaktır.
Özgürlük - 09.06.2021
ABD'de Müslüman STK'ler Biden'ı İslamofobi ile mücadeleye çağırdı
Kamuda ve kurumlarda oluşturulacak stratejik politikalarla İslamofobiye karşı sistematik bir duruş sergilenmesi gerektiği vurgulanan açıklamada, ulusal çıkarlar veya partizan baskı grupları adına özgürlük, eşitlik ve adalet ilkelerinin eğilip bükülmesine izin verilmemesi gerektiği bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Özgürlük Haberleri | Özgürlük Haber - Haberler - Özgürlük haberleri, son dakika özgürlük haber ve gelişmeleri burada. Ünlü oyuncu Hakan Ural'dan kendisine yandaş diyenlere manidar cevap: Ömrümüz kuyruklarda geçti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.6.2021 20:44:16. #1.15#

title