Orman Haftası

Orman Haftası her yıl 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan en önemli etkinliklerden biridir. Orman Haftası ve Ağaç Bayramı etkinliği kapsamında, öğrencilere ormanların değeri, ağaçların önemi anlatılır. Orman Haftası boyunca etkinliklerle ağaçlar dikilir, çocuklara ormanların önemi yaşayarak anlatılır.,

ORMAN HAFTASI HABERLERİ

Orman Haftası - 09.04.2021
Samsun'dan kısa kısa
Orman Haftası dolayısıyla gerçekleştirilen ziyarette Güneş, Saygılı'ya, 12 orman işletme şefliği ile yürüttükleri fidan dağıtımı, ağaçlandırma ve ormanların bakımı ve korunması hakkında bilgilendirmede bulundu.
Orman Haftası - 03.04.2021
Afşin'de fidan dikildi
Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde Orman Haftası kapsamında fidan dikimi etkinliği gerçekleştirildi.
Orman Haftası - 02.04.2021
Kızıltepe Belediyesi vatandaşlara 12 bin fidan dağıttı
Kızıltepe Belediyesi, Orman Haftası etkinliği kapsamında Cumhuriyet Meydanında vatandaşlara 12 bin fidan dağıtımı gerçekleştirdi.
Orman Haftası - 31.03.2021
Samsun'dan kısa kısa
Kavak Orman İşletme Müdürlüğünce Orman Haftası etkinlikleri kapsamında ücretsiz fidan dağıtımı gerçekleştirildi.
Orman Haftası - 31.03.2021
Boyabat ilçesinde fidan dikimi gerçekleştirildi
Boyabat ilçesinde Orman Haftası etkinlikler kapsamında Polis Meslek Eğitim Merkezi (POHEM) sınavlarına hazırlanan polis adayları tarafından fidan dikimi gerçekleştirildi.
Orman Haftası - 30.03.2021
Adana'da yanan ormanlık alanlara kızılçam tohumu ekildi
Orman Haftası kapsamında, Karaisalı Yerköprü mevkisinde fidan dikim etkinliği düzenlendi.
Orman Haftası - 29.03.2021
Samsun'dan kısa kısa
Kişilerin araştırma ve öğrenme arayışlarında ilk başvurduğu kurumun kütüphaneler olduğuna işaret eden Eser, şunları kaydetti: "İnsanlık tarihi kadar önemli bir geçmişe sahip olan kütüphaneler, toplumun bilgi birikiminin, kültür ve medeniyetinin en önemli hazinesidir. Kütüphaneler, yaşam boyu öğrenme sürecinin ayrılmaz parçasıdırlar. Biliyoruz ki yaşadığımız yüzyıl bilgi çağıdır. Bu kapsamda kitaplar da bilime, gelişime, aydınlanmaya giden yoldur. Okuduğumuz kitaplar, dergiler, gazeteler bilgilerimizi artırır, düşünce dünyamızı derinleştirir, ufkumuzu açar. Başta kütüphanecilerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Kütüphaneler Haftası'nı kutluyor, bu hafta vesilesiyle ülkemizde ve ilçemizde kitap okuma alışkanlığına, bilgiye ve öğrenmeye ilginin artmasını temenni ediyorum." Kavak'ta fidan dikim kampanyası Kavak Orman İşletme Müdürlüğünce, Orman Haftası dolayısıyla "Geleceğe nefes ağaç ve fidan dikim" kampanyası başlatıldı.
Orman Haftası - 29.03.2021
Niğde'de vatandaşlara fidan dağıtıldı
Orman Haftası dolayısıyla Ömer Halisdemir Meydanı'nda vatandaşlara 5 bin ceviz fidanı ve 300 adet sedir fidanı dağıtımı yapıldı.
Orman Haftası - 29.03.2021
Karşıyaka Orman Fidanlığı, orman sevdalılarını bekliyor
İzmir Orman Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Torbalı Orman Fidanlık Müdürlüğüne bağlı Karşıyaka ilçesinde beton blokların arasında 17 bin metrekarelik alanda yer alan orman fidanlığının Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası'nda da doğaseverlerin akınına uğradığı belirtildi.
Orman Haftası - 27.03.2021
Orman Genel Müdürü Karacabey: "Fidan dikim etkinliği için bu yıl da rekorlar kırmayı hedefliyoruz"
Karacabey, yaptığı yazılı açıklamada, 21-26 Mart'ta kutlanan Orman Haftası'na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Orman Haftası - 26.03.2021
Pozantı'da 6 bin fidan dağıtıldı
Adana'nın Pozantı ilçesinde Orman Haftası kapsamında 6 bin fidan dağıtıldı.
Orman Haftası - 26.03.2021
"EcoDrone"lar ile 2 milyon "tohum topu" toprakla buluşacak
Anadolu Efes, çevre teknolojileri geliştiren sosyal girişim Ecording ile birlikte, sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında "2 milyon tohum topu"nu, yeşil şişeli ürünler vesilesiyle toprakla buluşturuyor.  Tohum topu atışı Artvin ve Mersin'de toplam 35 futbol sahası büyüklüğündeki alanda ecoDrone'lar ile gerçekleştiriliyor. Kırsal bölgelerde yaşayan ve iklim değişikliği nedeniyle gelir eşitsizliğinden etkilenen kadınlar tarafından hazırlanan tohum topları, Orman Haftası'nda toprakla buluşmaya başladı.
Orman Haftası - 26.03.2021
Mersin'de 200 fidan toprakla buluşturuldu
Mersin'de, Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası dolayısıyla 200 fidan dikildi.
Orman Haftası - 26.03.2021
Antalya Büyükşehir Belediyesinden kısa kısa
-Büyükşehir kreşinde Orman Haftası etkinliği Antalya Büyükşehir Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi'nde eğitim gören çocuklar, 21-26 Mart Orman Haftası dolayısıyla kreş bahçesine fidan dikti.
Orman Haftası - 26.03.2021
Ünye'de özel eğitim öğrencileri fidan dikti
Orman Haftası etkinlikleri kapsamında, Türk Kızılay Ünye Şubesi ile Ünye Ziraat Odası, Ünye Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ünye Ticaret Borsası Özel Eğitim Uygulama Okulu işbirliğinde etkinlik düzenlendi.
Orman Haftası - 25.03.2021
Manisa'da ilkokul öğrencileri, 100 fidanı toprakla buluşturdu
Manisa Yunusemre Yağcılar Nebahat Ölmezoğlu İlkokulu öğrencileri, Orman Haftası etkinlikleri kapsamında "Bir Fidanla Geleceğine Sahip Çık" sloganıyla 100 fidanı toprakla buluşturdu.
Orman Haftası - 25.03.2021
Rize Orman Müdürlüğü çocuklara fidan dağıttı
Rize Orman İşletme Müdürlüğü "Orman Haftası" kapsamında çocuklara fidan dağıttı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Orman Haftası Haberleri | Orman Haftası Haber - Haberler - Orman Haftası haberleri, son dakika orman haftası haber ve gelişmeleri burada. GAZİANTEP - İslahiye'de ücretsiz fidan dağıtımı yapıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.4.2021 08:38:56. #1.15#

title