Mülteci Kampı Haberleri

Mülteci Kampı haber, Mülteci Kampı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mülteci Kampı - Bugün
İHH'dan Lübnan'daki mülteci kamplarında yaşayan Filistinli ailelere yardım
Ülkenin güneyindeki Sayda kentinde bulunan ve en büyük Filistin mülteci kampı olan Ayn Hilve'de ihtiyaç sahibi 500'den fazla aileye gıda yardımında bulunduklarını aktaran Tütüncü, kentteki Miye Miye Mülteci Kampında da 180 aileye yağ, şeker, salça, makarna gibi temel yaşam malzemelerinden oluşan gıda kolileri dağıttıklarını kaydetti.
Mülteci Kampı - Dün
Son dakika haberleri... İsrail güçleri Kudüs'te 18 Filistinliyi gözaltına aldı
İsrail polisinden yapılan yazılı açıklamada, Doğu Kudüs'ün kuzeyindeki Şuafat Mülteci Kampı'na baskın düzenlendiği belirtildi.
Mülteci Kampı - 12.01.2021
Filistinliler BM yardım kuruluşunun sunduğu hizmetleri azaltmasını Gazze'de protesto etti
Filistinli Mülteciler Ortak Komitesinin çağrısı üzerine Gazze Şeridi'ndeki Cebaliye Mülteci Kampı'nda toplanan Filistinliler, düzenledikleri gösteride, boş un çuvalları, tas ve tencerelerin yanı sıra UNRWA'nın gıda hizmetlerinde kısıtlamaya gitmesine tepkilerini ifade eden pankartlar taşıdı.
Mülteci Kampı - 05.01.2021
İHH, Lübnan'daki Filistinlilere iş imkanı sağladı
"Evlatlarıma iş kuramadım" Vakıf, Lübnan'ın Trablus kentindeki Nehr'ul Barid Filistin Mülteci Kampı'nda yaşayan 61 yaşındaki Ahmet Avad Ali'ye sac tava ve falafel kızartma makinesi hediye etti.
Mülteci Kampı - 30.12.2020
Batı Sahra'da "normalleşme" gerilimi
Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Cezayir tarafından bu normalleşme sürecini kınayan nitelikte açıklamalar geldi. Cezayir Başbakanı Abdulaziz Cerrad 11 Aralık'ta bir toplantıda, "Cezayir'i istikrarsızlaştırmayı amaçlayan dış operasyonlar" olduğundan bahsetti ve "Siyonist varlığın şimdi kapılarımıza gelmesi Cezayir'e zarar vermek için gerçek bir irade olduğunu gösteriyor" ifadesini kullandı. Yine Cezayir Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Batı Sahra'daki ihtilaf, ancak uluslararası hukukun uygulanmasıyla ve alanda BM ve Afrika Birliği'nin köklü doktrini ile çözülebilecek bir dekolonizasyon sorunudur." Yine aynı metinde, "Uluslararası toplum da dahil olmak üzere sömürge ülkelerine ve halklara bağımsızlık veren ve bu yıl 60. yılını kutlayan 1514 sayılı kararın hükümlerine uygun olarak, Sahra halkı kendi kaderini tayin etme ve bağımsızlığa dair vazgeçilmez haklarını kullanma konusunda ısrar ediyor" ifadeleri yer aldı. Cezayir on yıllardır Batı Sahra'nın statüsü konusunda bölgenin üçte ikisini kontrol altında tutan Fas'a karşı silahlı direniş hareketi Polisario Cephesi'ni destekliyor. Bunlara ilaveten Cezayir'in Tinduf bölgesinde Batı Sahra'dan gelen mültecilerin barındığı birçok mülteci kampı bulunuyor.
Mülteci Kampı - 27.12.2020
Lübnan'daki mülteci kampı yangınıyla ilgili 8 gözaltı
Lübnan'ın Miniyeh bölgesinde bulunan Suriyelilerin bulunduğu mülteci kampında çıkan yangın hakkında Lübnan ordusundan açıklama geldi.
Mülteci Kampı - 27.12.2020
İsrail'in saldırılarının üzerinden 12 yıl geçmesine rağmen Gazzelilerin acıları tazeliğini koruyor
İsrail'in düzenlediği saldırıda Cebelya Mülteci Kampı'ndaki evlerinin bir duvarının yıkıldığını ve 7'si kız, biri erkek 8 çocuğundan 5'inin yaşamını yitirdiğini ifade eden Baluşe, "18 yaşındaki büyük kızım Tahrir'i öldürdüler, İkram'ı (15) öldürdüler, Semr'i (13) öldürdüler, Deyna'yı (8) öldürdüler, Cevahir'i (4) öldürdüler.
Mülteci Kampı - 26.12.2020
Son Dakika | İsrail, Gazze'ye hava saldırısı düzenledi
Gazze'deki kaynaklardan alınan bilgiye göre, İsrail hava kuvvetleri, kentteki bir bölgeye Gazze Şeridi'nin orta bölgesinde yer alan El-Bureyc Mülteci Kampı ve Deyr Belah bölgesine saldırılar düzenledi.
Mülteci Kampı - 23.12.2020
UNRWA'nın yardımlarda kısıtlamaya gitmesi Gazze'de protesto edildi
Mülteciler İçin Halk Komitesi'nin çağrısı üzerine Gazze'deki Cibaliya Mülteci Kampı'nda düzenlenen gösteriye onlarca kişi katıldı.
Mülteci Kampı - 19.12.2020
Lübnan'daki Filistinli mültecilerin gündüz bile kurtulamadığı karanlık çilesi Türk yardımlarıyla son buluyor
"Işıkları her açtığımda Türkiye'ye dua ediyorum" Beyrut'ta 30 bin civarındaki Filistinliye ev sahipliği yapan Burc el-Baracne Mülteci Kampı sakinlerinden Muhammed Mustafa, zorluklarla dolu bir ömür geçirdiğini ve yaşının ilerlemesiyle baş gösteren hastalıklara rağmen tek başına hayat mücadelesini sürdürdüğünü söyledi.
Mülteci Kampı - 16.12.2020
Trabzon İHH'dan Suriye'ye 4 tır yardım
Kilis ve Hatay Lojistik Merkezleri'nden hareket eden ekiplerin, Afrin, Azez'deki mülteci kampları, Şehit Eren Bülbül Okulu, Atme Mülteci Kampı, Mavi Marmara Okulu ve Vefa Köyü'nü de ziyaret ettiği kaydedildi.
Mülteci Kampı - 15.12.2020
Uganda, 120 Burundili mülteciyi ülkesine iade etti
Uganda İçişleri Bakanı Gervais Ndirakobuca, basına yaptığı a çıklamada, "Nakivale mülteci kampı ve başkent Kampala'daki 120 Burundili mülteci ülkesine gönderildi.
Mülteci Kampı - 15.12.2020
Son dakika gündem: İsrail güçleri Batı Şeria'da 17 Filistinliyi gözaltına aldı
Açıklamada, çoğunluğu Beytullahim'deki Ayida Mülteci Kampı'ndan 17 Filistinlinin gözaltına alındığı ifade edildi.
Mülteci Kampı - 07.12.2020
Son dakika haberleri: Filistin Esir İşleri Heyeti: İsrail askerleri gözaltındaki Filistinli gençlere işkence uyguluyor
Buna göre, Batı Şeria'daki Beytullahim kentinde yer alan Dehişe Mülteci Kampı'nda yaşayan Muhammed Şahin gözaltına alınırken İsrail askerlerinden şiddet görmeye başladı.
Mülteci Kampı - 07.12.2020
İsrail güçlerinden Filistin mülteci kamplarına baskın: 8 yaralı
İsrail güçlerinin işgal altındaki Doğu Kudüs ve Batı Şeria'da iki Filistin mülteci kampına düzenlediği baskında 8 kişinin yaralandığı, yaralılardan üçünün durumunun ağır olduğu bildirildi.
Mülteci Kampı - 23.11.2020
TİKA'dan Bangladeş'teki Arakanlı sığınmacılara gıda yardımı
TİKA'dan yapılan yazılı açıklamada, Bangladeş'in Cox's Bazar ilindeki 16. Mülteci Kampı'nda yaşayan yaklaşık 25 bin Arakanlı sığınmacıya gıda paketi dağıtıldığı bildirildi.
Mülteci Kampı - 08.11.2020
İsrail güçleri Batı Şeria'da bir Filistinliyi yaraladı
İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, El Halil kentine bağlı El-Favvar Mülteci Kampı yakınında bir Filistinlinin İsrail askerlerine bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu bildirildi.
Mülteci Kampı - 27.10.2020
İsrail Doğu Kudüs'te Filistinlilere ait binayı yıktı
Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail güçleri, Doğu Kudüs'ün kuzeyindeki Şuafat Mülteci Kampı'na baskın düzenledi.
Mülteci Kampı - 14.10.2020
Sadakataşı Derneğinden Arakanlı mültecilere iş imkanı
Proje kapsamında, Balukhali Mülteci Kampı, Cox's Bazar ve Ramu bölgelerinde yaşayan Arakanlı 87 kadına el becerileriyle tekstil ürünleri dikip satarak aile ekonomisine katkı sağlamaları amacıyla dikiş makinası dağıtımı gerçekleştirildi.
Mülteci Kampı - 13.10.2020
Bangladeş'te mülteci kampındaki çatışmanın son kurbanı 14 yaşındaki çocuk oldu
Bangladeş'te Arakanlı Müslümanların kaldığı kampta, suç örgütleri arasında geçen hafta çıkan çatışmada yaralanan 14 yaşındaki bir çocuğun öldüğü bildirildi.
Mülteci Kampı - 07.10.2020
Bangladeş'te mülteci kampında çatışmada 4 Arakanlı Müslüman öldü
Bangladeş'te Arakanlı Müslümanların kaldığı kampta, suç örgütleri arasında çıkan çatışmada en az 4 kişi hayatını kaybetti.
Mülteci Kampı - 01.10.2020
Tunus'tan gelen bir mülteci teknesinden bir İtalyan vatandaşı çıktı
20-21 Eylül tarihleri arasında İtalya'nın Lampedusa Adası'na 24 saat içinde toplam 26 mülteci teknesi yanaşmış ve adanın 192 kişi kapasiteli mülteci kampı yaklaşık bin 200 sığınmacıya ev sahipliği yapmıştı.
Mülteci Kampı - 28.09.2020
Yunanistan'da Covid-19 nedeni ile ilk kez bir sığınmacı hayatını kaybetti
Korona virüs salgını Yunanistan'daki mülteci kamplarında yayılmaya devam ediyor. Başkent Atina'nın kuzeyinde yer alan Malakasa Mülteci Kampı'nda Covid-19 nedeni ile ilk kez bir sığınmacı bugün hayatını kaybetti.
Mülteci Kampı - 23.09.2020
Fransa Moria kampından 500 mülteci çocuğu ülkeye kabul edecek
Yunanistan'ın Midilli Adası'ndaki Moria mülteci kampında iki hafta önce çıkan yangının ardından Fransa, 500 mülteci çocuğu ülkeye alacağını duyurdu.
Mülteci Kampı - 23.09.2020
Arap ülkelerinde Kovid-19 kaynaklı can kayıpları ve vakalar arttı
UNRWA'dan yapılan yazılı açıklamada, 17 kişinin, başkent Amman'daki Filistin Vihdat Mülteci Kampı'na bağlı sağlık kuruluşlarından birinde çalıştıkları sırada enfekte olduğu ifade edildi.
Mülteci Kampı - 22.09.2020
Fransız mahkemesinden mültecilere gıda dağıtımı yasağına onay
Calais'de bulunan ve "Vahşi Orman" olarak adlandırılan mülteci kampı Fransız polisi tarafından 2016'da yıkılmıştı.
Mülteci Kampı - 15.09.2020
Moria kampındaki yangınla ilgili 5 mülteci gözaltına alındı
Yunanistan'ın Midilli adasında 13 bin kişinin yaşadığı Moria mülteci kampında çıkan yangınla ilgili Yunan polisi tarafından 5 şüpheli mülteci gencin gözaltına alındığı belirtildi.
Mülteci Kampı - 15.09.2020
Midilli'de mülteci dramı: Geceyi kaldırımda geçiriyorlar
Yunanistan, Midilli adasında Moria kampının küle dönmesinin ardından ortaya çıkan insanlık dramına çözüm bulanamezken, gıda ve barınmadan yoksun mülteciler, geceyi kaldırımda geçiriyorYunanistan'ın Midilli Adası'ndaki Avrupa'nın en büyük mülteci kampı olan Moria Mülteci Kampı'nda geçtiğimiz...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mülteci Kampı Haberleri | Mülteci Kampı Haber - Haberler - Mülteci Kampı haberleri, son dakika mülteci kampı haber ve gelişmeleri burada. İHH'dan Lübnan'daki mülteci kamplarında yaşayan Filistinli ailelere yardım.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.1.2021 22:51:28. #1.15#
title