Mozart Haberleri

Mozart haber, Mozart son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mozart - 24.11.2020
Prof. Dr. Mim Kemal Öke, "Avrupa'da İslamofobi ve Türkofobi" başlıklı etkinlikte konuştu Açıklaması
"21. yüzyılın yükselen değeridir Türkiye Cumhuriyeti" Mim Kemal Öke, Türklere ve İslam'a karşı tepkili olan Batılıların tarihsel bir aşağılık kompleksi yaşadığına işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Hep yenilmiş olmanın ezikliği bugün Türkofobi olarak karşımıza çıkıyor. Anadolu'nun Malazgirt'ten İzmir'e kadar Türk yurdu olması onların zihinsel, kültürel ve psikolojik olarak kabul edebilecekleri bir durum değil. Bugün Türkiye'nin 80 milyonu aşkın genç yoğunlukta bir nüfusu var. Avrupa yaşlanmış ve övündüğü değerlerini kaybetmeye başlamış. Avrupalıların kendileri de yozlaştıklarını ve soysuzlaştırını kabul ediyorlar. Bir Beethoven ya da Mozart ortaya koyabiliyorlar mı? Hepsi tarihte kalmış.
Mozart - 19.11.2020
Samsun Devlet Opera ve Balesi "Gala Konseri" verdi
Konserde, Mozart'ın bestelediği "Sihirli flüt", "Cosi fan tutte" ve "Figaro'nun düğünü" operalarından, Bellini'nin bestelediği "Ic Capuleti e i Montecchi", Bizet'in bestelediği "Carmen", Verdi'nin bestelediği "Il travatore", Donizetti'nin bestelediği "Aşk iksiri" ve "Don Pasquale", Rossini'nin bestelediği "Sevil Berberi", Puccini'nin bestelediği "Tosca" ve Lehar'ın bestelediği "Şen dul" operalarından bölümler beğeniye sunuldu.
Mozart - 19.11.2020
MDOB "Bir Mozart Profili" konseriyle sanatseverlerle buluşacak
Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), "Bir Mozart Profili" konseriyle sanatseverlerin karşısına çıkacak.
Mozart - 17.11.2020
Samsun Devlet Opera ve Balesi "Gala konseri" verecek
Konserde, Mozart'ın bestelediği "Sihirli flüt", "Cosi fan tutte" ve "Figaro'nun düğünü" operalarından, Bellini'nin bestelediği "Ic Capuleti e i Montecchi", Bizet'in bestelediği "Carmen", Verdi'nin bestelediği, "Il travatore", Donizetti'nin bestelediği "Aşk iksiri" ve "Don Pasquale", Rossini'nin bestelediği "Sevil Berberi", Puccini'nin bestelediği "Tosca" ve Lehar'ın bestelediği "Şen dul" operalarından bölümler beğeniye sunulacak.
Mozart - 16.11.2020
Son dakika haber! Mersin Devlet Opera ve Balesi "Yerelden Evrensele" eserinin prömiyerini sahneleyecek
Dünyaca ünlü Wolfgang Amadeus Mozart, Ahmet Adnan Saygun, Ludwig Van Beethoven ve Neşet Ertaş'ın eserlerinin "ses" bulacağı etkinlikte, çeşitli türkü ve aryalar seslendirilecek.
Mozart - 10.11.2020
Samsun'da "Karışık Hisler" kolaj bale eseri sahnelenecek
SAMDOB sanatçılarının sahneleyeceği bale eserinin bir bölümü olan "Amor stelles" eserinin koreografisinde, Tan Sağtürk imzası bulunuyor. Klasik müziğin unutulmaz isimleri Bach ve Mozart'ın bestelediği eserlerden seçilen bölümlerin kullanılacağı bale eserinin prömiyeri, 21 Aralık'ta seyirci karşısına çıkacak.
Mozart - 9.11.2020
Samsun Devlet Opera ve Balesi "Rondo Ala Turka-Güldestan" balesini sahneledi
Mozart'ın müziklerinin kullanıldığı "Rondo Ala Turka" bölümünde, klasisizm ve modernizm arasındaki gitgeller, bir bale kumpanyasındaki tatlı çekişmeler anlatılıyor.
Mozart - 7.11.2020
Samsun Devlet Opera ve Balesi "Rondo Ala Turka - Güldestan" balesini tekrar sahneledi
Mozart'ın müziklerinin kullanıldığı "Rondo Ala Turka" bölümünde, klasisizm ve modernizm arasındaki git geller, bir bale kumpanyasındaki tatlı çekişmeler anlatılıyor.
Mozart - 6.11.2020
Samsun Devlet Opera ve Balesi "Rondo Ala Turka" ve "Güldestan" balesini sahneleyecek
Mozart'ın müziklerinin kullanıldığı "Rondo Ala Turka" bölümünde, klasisizm ve modernizm arasındaki git geller, bir bale kumpanyasındaki tatlı çekişmeler hicivsel olarak anlatılıyor.
Mozart - 5.11.2020
"Saraydan Kız Kaçırma" operası yarın sahnelenecek
11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali'nde, yeni yorumuyla ilk kez sahnelenen, Wolfgang Amadeus Mozart'ın eseri, klasik haline sadık kalınarak, Kovid-19 salgınına da göndermelerin yapıldığı farklı bir reji anlayışıyla sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Mozart - 1.11.2020
Haftanın tarihine bakış
1791- Besteci Wolfgang Amadeus Mozart, Viyana'da 35 yaşında öldü.
Mozart - 28.10.2020
İngiltere'de 29 Ekim kutlamaları Kovid-19 nedeniyle sanal ortama taşındı
İngiltere'de yaşayan sanatçı Gülsin Onay ise Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayarak, Wolfgang Amadeus Mozart'ın "Türk Marşı" olarak bilinen eserini seslendirdi.
Mozart - 27.10.2020
Son dakika: Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek'ten Fransa'ya tepki
16. yüzyılda Mozart dahil, Türk Marşı olmayan Avrupalı bestecinin bulunmadığını vurgulayan Perinçek şunları kaydetti: "Hz.
Mozart - 26.10.2020
Opera Sahnesi'nde "Mozart Requiem" gecesi
Ankara Devlet Opera ve Balesince (ADOB), klasik müziğin öncülerinden Mozart'ın en iyi eseri olarak bilinen "Mozart Requiem", Opera Sahnesi'nde iki piyanistin yer aldığı konser ile sanatseverlere sunuldu.
Mozart - 17.10.2020
Antalya Devlet Opera ve Balesi "Nefesli Serenatlar" konseri verdi
Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi'ndeki etkinlikte, klasik ve geç romantik dönemde üflemeli enstrüman toplulukları için yazılmış Mozart ve Dvorak'ın serenatları seslendirildi.
Mozart - 14.10.2020
Samsun Devlet Opera ve Balesi "Gala konser" verecek
Yüzyıllar içinde özgünlüğünü kaybetmeyen eserlerin seslendirileceği konserde, Verdi'nin "Rigoletto" ve "Il Travatore" operası, Lehar'ın "Tebessümler Diyarı" opereti, Kalman'ın "Die Csardasfürstin" opereti, Bizet'in "Carmen" operası, Mozart'ın "Cosi Fan Tutte" ve "Figaro'nun Düğünü" operaları, Donizetti'nin "Don Pasquale" komik operası, Gounod'un "Faust" ve Puccini'nin "La Boheme" operalarından bölümler sunulacak.
Mozart - 13.10.2020
BBDSO orkestra şefi Naci Özgüç ve keman sanatçısı Özcan Ulucan'ı ağırlayacak
Konserin ilk yarısında Özcan Ulucan, Ludwig Van Beethoven'in "Sol Majör Romans"ını ve Wolfgang Amadeus Mozart'ın 3 numaralı "Keman Konçertosu"nu orkestra eşliğinde yorumlayacak.
Mozart - 13.10.2020
Borusan Sanat'ın 2020-2021 sezon programı belli oldu
BİFO, Borusan Quartet ve Borusan Müzik Evi Müdürü Aydın Dorsay ise BİFO'nun yeni sezon açılış konserine ilişkin bilgiler vererek, şunları kaydetti: "BİFO yeni sezonu müziğin 3 büyük bestecisinin başyapıtlarından oluşan bir programla açacak. Şef Sascha Goetzel yönetiminde Gustav Mahler, Beethoven ve Mozart'ın eserlerini seslendireceğiz.
Mozart - 13.10.2020
Antalya Devlet Opera ve Balesinden "Nefesli Serenatlar" konseri
Antalya DOB'dan yapılan açıklamaya göre, Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde, 17 Ekim saat 20.00'de gerçekleştirilecek konserde, Klasik Dönem ve Geç Romantik Dönem'de üflemeli enstrüman toplulukları için yazılmış Mozart ve Dvorak'ın serenatları seslendirilecek.
Mozart - 11.10.2020
Samsun Devlet Opera ve Balesi "Üflemeli gecesi" konseri verecek
Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası flüt sanatçısı Onur Türkeş, obua sanatçıları Ulaş Yurtoğlu, Berçem Kutlay, klarnet sanatçıları Kıvanç Fındıklı, Eylül Çamlıtepe, fagot sanatçıları Kıvanç Şendil, Efser Kerman, korno sanatçıları Hüseyin Uçar, Kerem Şahiner ve Özgür Çevik, Mozart'ın üflemeli çalgılar için bestelediği "Serenade" ve Gounod'un bestelediği "Petite symphonie" eserlerini sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Mozart - 10.10.2020
İran'ın efsanevi sanatçılarından Muhammed Rıza Şeceriyan toprağa verildi
Hayatı boyunca birçok ödüle layık görüldü Yaşamı boyunca, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütünün (UNESCO) ödülleri dahil birçok ödül kazandı. UNESCO, Şeceriyan'ı 1999'da Picasso Ödülü'ne, 2006'da da müzik dünyasına yaptığı katkılardan dolayı Mozart Ödülü'ne layık gördü.
Mozart - 9.10.2020
Samsun Devlet Opera ve Balesi "Rondo Ala Turka" ve "Güldestan" balesini tekrar sahneleyecek
Mozart'ın müziklerinin kullanıldığı "Rondo Ala Turka" bölümünde, klasisizm ve modernizm arasındaki git geller, bir bale kumpanyasındaki tatlı çekişmeler hicivsel olarak anlatılıyor.
Mozart - 8.10.2020
Son dakika haberleri... İran'ın efsanevi sanatçılarından Muhammed Rıza Şeceriyan hayatını kaybetti
Yaşamı boyunca, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütünün (UNESCO) ödülleri dahil birçok ödül kazandı. UNESCO, Şeceriyan'ı 1999'da Picasso Ödülü'ne, 2006'da da müzik dünyasına yaptığı katkılardan dolayı Mozart Ödülü'ne layık gördü.
Mozart - 7.10.2020
"Saraydan Kız Kaçırma" 9 Ekim'de Büyükyalı Fişekhane'de sahnelenecek
11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali'nde, yeni yorumuyla ilk kez sahnelenen, Wolfgang Amadeus Mozart'ın eseri, klasik haline sadık kalınarak, Kovid-19 salgınına da göndermelerin yapıldığı farklı bir reji anlayışıyla sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Mozart - 7.10.2020
Samsun Devlet Opera ve Balesi "Rondo Alla Turka" ve "Güldestan" balesini sahneleyecek
Mozart'ın müziklerinin kullanıldığı "Rondo Alla Turka" bölümünde, klasisizm ve modernizm arasındaki git geller, bir bale kumpanyasındaki tatlı çekişmeler hicivsel olarak anlatılıyor.
Mozart - 6.10.2020
İDSO DenizBank Konserleri'nin ikincisi 9 Ekim'de gerçekleşecek
Konserde, Villa Lobos'un "Bachianas Brasileiras No.5: Aria", Pietro Mascagni'nin "Cavalleria Rusticana Operasından Senfonik Intermezzo", Wolfgang Amadeus Mozart'ın "Saraydan Kız Kaçırma, 1.
Mozart - 5.10.2020
BBDSO konserinde gitarist Sinan Kurşun sahne alacak
Daha sonra ise orkestra, Klasik Batı Müziği'nin efsanevi bestecisi Mozart'ın "Küçük Bir Gece Müziği" eserini yine Dağhan Doğu yönetiminde yorumlayacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mozart Haberleri | Mozart Kimdir - Haberler - Mozart haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mozart kimdir, hayatı ve biyografisi. Genç yetenek Ege, Uluslararası Müzik Festivali'nde Türkiye'yi temsil ediyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.11.2020 20:51:11. #1.15#
title