Haberler

Wiener Concert-Verein ve Timothy Chooi İstanbul'da konser verdi

Güncelleme:

Avrupa'nın tanınmış oda orkestrası Wiener Concert-Verein ile kemancı Timothy Chooi, İstanbul'da bir konser düzenledi. Konserde Mozart'ın eserleri seslendirildi ve Chooi'nin performansı büyük beğeni topladı. Ayrıca Chooi, genç müzisyenlerle deneyimlerini paylaşmak üzere bir ustalık sınıfı düzenledi. İş Sanat'ın klasik müzik konserleri ise devam edecek.

Avrupa'nın tanınmış oda orkestrası Wiener Concert-Verein ile kemancı Timothy Chooi 7 Şubat akşamı İstanbul seyircisiyle buluştu.

İstanbul'da Mozart gecesi düzenlendi. Viyana Senfoni Orkestrası'nın müzisyenlerinden oluşan Wiener Concert - Verein, klasik müziğin dahi bestecisi Wolfgang Amadeus Mozart'ın eserlerine getirdiği modern yorumla izleyicilerden büyük beğeni topladı. Konserin şefliğini de üstlenen Timothy Chooi, İstanbul seyircisiyle ilk kez İş Kuleleri Salonu'nda buluştu. Mozart'ın La Finta Giardiniera operasından ilhamla bestelediği Re Majör senfonisi ile başlayan konserde Antonín Dvorák'ın Romans'ı ve W. A. Mozart'ın La Majör senfonisi de seslendirildi. 1741 Guarneri del Gesu yapımı kemanıyla sahneye çıkan Chooi'nin seslendirdiği Mozart'ın Türk Konçertosu yorumu ise seyircilerden tam not aldı.

Genç müzisyenlere deneyimlerini aktardı

Timothy Chooi, 6 Şubat akşamı Türkiye İş Bankası Resim Heykel Müzesi Black Box salonunda genç müzisyenlerle deneyimlerini paylaşmak üzere ustalık sınıfında bir araya gelmişti.

Konserler devam edecek

İş Sanat'ın klasik müzik konserleri, 5 Mart'ta orkestra şefi Rengim Gökmen yönetimindeki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile piyanist Rüya Taner'in konseriyle devam edecek. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

İstanbul Mozart Sanat Müzik Kültür Sanat Ekonomi Güncel Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

İzmir'de alevler saatlerdir söndürülemiyor! 1 mahallenin tahliyesine başlandı

İzmir'de alevler saatlerdir söndürülemiyor! 1 mahallenin tahliyesine başlandı

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı! Canlı yayında ortam gerildi

TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı! Canlı yayında ortam gerildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title