Meme Kanseri Haberleri

Meme Kanseri haber, Meme Kanseri son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Meme Kanseri - 19.04.2021
AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları, 81 ilde 6 bin 13 kadının kanser taramasından geçmesini sağladı
"Bütün kadınlar kontrollerini yaptırmalı" Konuya ilişkin açıklama yapan AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Fatoş Gürkan, kendisine 2016'da ikinci evre meme kanseri teşhisi konulduğunu, aynı yıl aralık ayında ameliyat olup yaklaşık iki yıl kemoterapi ve radyoloji tedavisi gördüğünü anlattı.
Meme Kanseri - 14.04.2021
Türkiye'de son 20 yılda meme kanseri sıklığı 2 kat arttı
Medicana International İstanbul Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Cengiz Ara, "40 yaşından sonra meme kanseri görülme sıklığı artar. Her 8 – 9 kadından birinin meme kanserine yakalanma riski vardır.
Meme Kanseri - 09.04.2021
Son dakika haberi... Kansere karşı erken teşhis en güçlü silah
Son dakika haberine göre Bayındır Söğütözü Hastanesi Tıbbı Onkoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ece Esin, erken teşhisin kansere karşı en güçlü silah olduğunu belirterek, "Meme kanseri, kolon kanseri, rahim ağzı (serviks) kanseri, prostat kanseri, cilt kanseri, bazı akciğer kanserleri için geliştirilen ve tüm risk grubu...
Meme Kanseri - 07.04.2021
Edirne Sağlık Müdürü Yıldırım, kanserde erken tanının önemine dikkati çekti
Kanserin önemli bir kısmının önlenebilen kanserlerdir. Özellikle ülke verilerimiz değerlendirildiğinde tütün ve obezite ile mücadele programımız kanser kontrolünün en önemli yapıtaşlarını oluşturmaktadır. Bunlarla beraber fiziksel aktivitenin arttırılması, tuzun kısıtlı kullanılması, enfeksiyon ajanları ile mücadele de çok önemli unsurlardır." Edirne Sağlık Müdürü Yıldırım, şunları kaydetti: "Toplum tabanlı kanser taramalarına yönelik, ülke genelinde Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezleri (KETEM) kurulmuştur. Edirne merkez ve Keşan ilçemizde bulunan KETEM birimlerinin yanı sıra, Toplum Sağlığı Merkezleri, Sağlıklı Hayat Merkezleri, Aile Sağlığı Merkezleri ve mobil kanser tarama araçlarında meme kanseri, rahim ağzı kanseri, kalınbağırsak kanseri taramaları ücretsiz olarak yapılmaktadır.
Meme Kanseri - 07.04.2021
İkinci baharında yakalandığı kanseri ailesinin desteğiyle yendi
İlk eşini kan kanserinden kaybeden 79 yaşındaki Halil Akar ile hayatını birleştiren 66 yaşındaki Şerife Coşkun Akar, evliliğin ikinci yılında yakalandığı meme kanserini ailesinin desteğiyle atlattı.
Meme Kanseri - 06.04.2021
Kanser hastalarına Kovid-19'dan ilave tedbirlerle korunmaları tavsiyesi
Fiziksel ve psikolojik mukavemeti artırmanın kanserle mücadelede önemli olduğunu dile getiren Cantürk, şöyle devam etti: "Erken tanı, farkındalığın artması, tedavi olanaklarındaki yeni ilaçlar, tedavi seçenekleri ve cerrahi alanlarındaki küçülmeler başarıyı artırıyor. Önümüzdeki süreçte bu daha da ileriye gidecek. Erkeklerde en sık görülen akciğer ve prostat kanserleri, kadınlarda da meme kanseri ama kadınlarda da akciğer kanseri sıklığı artmaya başladı.
Meme Kanseri - 05.04.2021
Kanser tüm dünyada yaşam kayıplarının ikinci en sık nedeni olarak gösteriliyor
Dünya çapında olduğu gibi Türkiye'de de yıllık yeni kanser tanısı alan hasta sayısı giderek artıyor. 2020 kanser verilerine göre ülkemizde en sık görülen beş kanser türü; akciğer kanseri, meme kanseri, kalın bağırsak (kolorektal) kanseri, prostat kanseri ve tiroit kanseri olarak gösteriliyor.
Meme Kanseri - 02.04.2021
Sakarya Sağlık Müdürlüğünden kanserle mücadelede ortak çalışma hamlesi
Bu kapsamda, İl Emniyet Müdürlüğü ve Sakarya Muhtarlar Federasyonu ile protokol imzalayan İl Sağlık Müdürlüğü, Ulusal Kanser Tarama Standartları kapsamında 30-65 yaş aralığındaki kadınlara rahim ağzı kanseri taraması, 40-69 yaş aralığındaki kadınlara meme kanseri taraması ile 50-70 yaş aralığındaki kadın ve erkeklere kolon kanserine yönelik eğitim çalışmaları gerçekleştirecek.
Meme Kanseri - 02.04.2021
Kanser hastalarına Covid-19 aşısı önerisi
Yaygın kanser türleri ile ilgili erken teşhiste neler yapılması gerektiği ile ilgili bilgi aktaran Göksu, meme kanseri için 40 yaştan itibaren 2 yılda bir momografi, rahim ağzı kanseri için 30 yaştan itibaren 5 yılda bir HPV DNA testi, smear testi, kolon kanseri için 50 yaştan itibaren her yılda gaitada gizli kan aranması ve 10 yılda bir kolonoskopi takibi, ayrıca yoğun sigara öyküsü olan hastalarda 50 yaştan sonra düşük doz tomografi ile akciğer kanseri taraması önerdiklerini belirtti.
Meme Kanseri - 01.04.2021
İzmir'de koltuk altı lenf bezi alınan meme kanseri hastaları için pembe bileklik
İzmir'de meme kanseri tedavisi kapsamında koltuk altı lenf bezleri alınan kişilere, uymaları gereken kuralları hatırlatması ve bilinç kaybı durumunda sağlık personelini uyarması için pembe bileklik dağıtıldı.
Meme Kanseri - 01.04.2021
75 yaş altı her 4 kişiden 1'inde kanser gelişiyor
Türkiye'de de durum korkutucu Demir, Türkiye'deki son verilerle ilgili kansere bağlı yaşam kaybı sayılarına ilişkin, "Türkiye'de 75 yaş altı her 4 kişiden 1'nde kanser gelişti. 2020 yılında ülkemizdeki yıllık yeni kanser vaka sayısı 233 bin 834, kansere bağlı yaşam kaybı sayısı ise 126 bin 335 olarak gerçekleşti. Ülkemizdeki kanser vakaları incelendiğinde akciğer kanseri, meme kanseri, kalın bağırsak kanseri, prostat kanseri ve tiroit kanseri en sık görülen ilk 5 kanser olarak öne çıkıyor.
Meme Kanseri - 30.03.2021
Antalya İl Sağlık Müdürlüğüne kanser taramasında birincilik ödülü
Hülür, ödül töreninde yaptığı konuşmada, " İlimiz 2019 yılında Serviks Kanseri taramasında hedef nüfusu 100 bin üstü olan iller arasında Türkiye 1.'si olmuştur. Antalya'da 2019 yılında 121 bin 455 kişiyi Serviks Kanser taraması yapılarak hedef nüfusun yüzde 101'üne ulaşılmıştır. Ayrıca 2019 yılında ilimizde 77 bin 981 kişinin mamografi ile meme kanseri taraması, 28 bin 491 kişinin gaitada gizli kan yöntemi ile kolon kanseri taraması yapılmıştır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Meme Kanseri Haberleri | Meme Kanseri Haber - Haberler - Meme Kanseri haberleri, son dakika meme kanseri haber ve gelişmeleri burada. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları, 81 ilde 6 bin 13 kadının kanser taramasından geçmesini sağladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.4.2021 05:55:33. #1.15#

title