MALİ SUÇLARI ARAŞTIRMA KURULU HABERLERİ

Mali Suçları Araştırma Kurulu Haberleri

Mali Suçları Araştırma Kurulu haber, Mali Suçları Araştırma Kurulu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mali Suçları Araştırma Kurulu - 17.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Kovid-19 salgını sürecinde hükümetin açıkladığı paketlerin toplam değerinin, 500 milyar lirayı bulduğunu bildirdi.
Mali Suçları Araştırma Kurulu - 23.10.2020
İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, istihdam teşvikine ilişkin kanun teklifinde yer alan düzenlemeyle kara paranın aklanacağı iddialarının doğru olmadığını vurgulayarak "Düzenlemeyle yurt dışında bulunan para, döviz ve altınların Türkiye'ye getirilerek milli ekonomiye...
Mali Suçları Araştırma Kurulu - 14.10.2020
CHP'li Hamzaçebi: "Mahkemenin Berberoğlu kararı hukuk devletini ayaklar altına alan bir karardır"
CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, Enis Berberoğlu'nun yeniden yargılanmasına yer olmadığına dair mahkeme kararının, "hukuk devletini ayaklar altına alan bir karar" olduğunu savundu.
Mali Suçları Araştırma Kurulu - 8.10.2020
Son dakika haberleri: Osman Kavala ve Henri Barkey hakkında hazırlanan iddianameden detaylar (1)
Edinilen son dakika haberine göre Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan Osman Kavala ve hakkında yakalama kararı bulunan eski CIA danışmanı Henri Barkey hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve yirmişer yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianamenin...
Mali Suçları Araştırma Kurulu - 28.9.2020
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Ermenistan'ın bölge barışını tehdit eden bu tutumunu kabul edemeyiz.
Mali Suçları Araştırma Kurulu - 28.9.2020
CHP kara para aklama olaylarının boyutunun araştırılmasını istedi
Sık sık çıkarılan varlık barışı düzenlemeleriyle Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığının (MASAK) temel fonksiyonlarını yerine getirmesinin zorlaştırıldığı öne sürülen gerekçede, MASAK'ın, bağımsız ve etkin araştırma yapma olanağının kara parayla mücadelede büyük önem taşıdığı, bunun yasal güvenceye kavuşturulması gerektiği belirtildi.
Mali Suçları Araştırma Kurulu - 16.9.2020
"Çiftlik Bank" davasında 28 sanığa verilen beraat kararının gerekçesi hazırlandı
Kamuoyunda "Çiftlik Bank" olarak bilinen davada dosyası ayrılan 28 sanık hakkında verilen beraat kararının gerekçesinin yazımı tamamlandı.
Mali Suçları Araştırma Kurulu - 11.9.2020
FETÖ'nün milyonlarca lirayı nasıl akladığı raporla açıklandı
Antalya'da FETÖ/PDY silahlı terör örgütü adına toplanan paraların aklanması olayına ilişkin 39 şüpheli hakkında işlem yapıldı. Şüphelilerin örgütün finansmanı esnasında bankada şüpheli işlem bildirimini engellemek için milyonlarca lirayı nasıl aklamaya çalıştıkları Mali Suçları Araştırma Kurulu'nun (MASAK) raporuyla açıklandı.
Mali Suçları Araştırma Kurulu - 1.9.2020
Son dakika haberleri! FETÖ'nün iş dünyası yapılanması davası
Son dakika habere göre Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulunduğu 43 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Mali Suçları Araştırma Kurulu - 5.8.2020
MASAK Başkanı Dereli görevden alındı
Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanı Osman Dereli görevden alındı.
Mali Suçları Araştırma Kurulu - 5.8.2020
Atama kararları
Sanayi ve Teknoloji, Tarım ve Orman ile Ticaret bakanlıkları, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, Mali Suçları Araştırma Kurulu ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün çeşitli birimlerine yapılan atamalara ilişkin kararlar, Resmi Gazete'de yayımlandı.
Mali Suçları Araştırma Kurulu - 4.8.2020
Derneklere ilişkin eğitimler uzaktan verilmeye başlandı
Genel Müdürlükten yapılan açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle bu yıl için planlanan eğitimlerin gerçekleştirilememesi üzerine, İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı (MASAK) iş birliğinde, dernek temsilcileri, vatandaşlar ve Bakanlık personeline uzaktan eğitim verilmesine yönelik çalışma yürütüldüğü belirtildi.
Mali Suçları Araştırma Kurulu - 14.7.2020
FETÖ'nün mali yapısına büyük takip
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) para trafiğinin önlenmesine yönelik çok yönlü mücadele yürüten Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), 2019 yılı sonuna kadar örgütle ilgili 1249 finansal işlem kapsamında 524 milyon lirayı askıya aldı.
Mali Suçları Araştırma Kurulu - 13.7.2020
Bursa'da suç örgütü davasının 9 sanığı yargılanıyor
Müşteki A.A'nın avukatı Özgür Abatay, sanıklar hakkındaki tefecilik iddialarını doğrulamak için Mali Suçları Araştırma Kurulundan (MASAK) sanıkların mal kayıtlarına ilişkin rapor alınmasını istedi.
Mali Suçları Araştırma Kurulu - 6.7.2020
MASAK'ın 115 eski çalışanına FETÖ'den gözaltı
ANKARA'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, Mali Suçları Araştırma Kurulu'nun (MASAK) 115 eski çalışanı gözaltına alındı.
Mali Suçları Araştırma Kurulu - 5.7.2020
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TÜRKİYE'NİN DEMOKRASİDE VE EKONOMİDE HEDEFLERİNE...
geniş haber) CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: TÜRKİYE'NİN DEMOKRASİDE VE EKONOMİDE HEDEFLERİNE ULAŞMASINA ENGEL OLAMAYACAKLAR Haber: Beyza Nur GÜLER - Kamera: Harun UYANIK / İstanbul, - CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Avrupa Birliği'nin ekonomiden demokrasiye, şeffaflıktan altyapıya hiçbir alanda esamesi okunmayacak ülkelere kapılarını açarken Türkiye'yi dışarda bırakması bu rahatsızlığın işaretidir. Ama ne yaparlarsa yapsınlar Türkiye'nin demokraside ve ekonomide hedeflerine ulaşmasına engel olamayacaklar" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu ve Gelir İdaresi Başkanlığı Ataşehir Hizmet Binası Açılış Töreni'ne katıldı. Açılış kurdelesini Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ve diğer davetliler kesti. Erdoğan, açılışı yapılan binanın ülkeye, şehre ve millete hayırlı olmasını dileyerek, bünyesinde Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı, Mali Suçları Araştırma Kurulu ve Büyük Mükellefler Vergi Dairesi gibi birimlerin yer aldığı eserin ülkeye kazandırılmasında emeği geçenleri tebrik etti.
Mali Suçları Araştırma Kurulu - 4.7.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu - Gelir İdaresi Başkanlığı...
Erdoğan, bünyesinde Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı, Mali Suçları Araştırma Kurulu ve Büyük Mükellefler Vergi Dairesi gibi birimlerin yer aldığı eserin ülkeye kazandırılmasında emeği geçenleri tebrik etti.
Mali Suçları Araştırma Kurulu - 2.7.2020
Hakan Şükür'ün babasının FETÖ'den yargılandığı dava sürüyor
Sakarya'da, eski futbolcu ve milletvekili firari Hakan Şükür'ün babası Selmet Şükür'ün Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçlamasıyla yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.
Mali Suçları Araştırma Kurulu - 30.6.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu (2) Açıklaması
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail'in Batı Şeria'yı ilhak planına ilişkin, "Buna karşı dünya ayağa kalkmazsa İsrail kademe kademe uluslararası düzenin bütün meşruiyetini yok edecektir.
Mali Suçları Araştırma Kurulu - 30.6.2020
Bakan Soylu: Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu gerçekleştirildi
'CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜĞÜ' Operasyonun pek çok birimin organizesinde uzun süredir planlandığını kaydeden Soylu, şunları kaydetti: "Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ardından Narkotik Daire Başkanlığı, Ankara Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve MASAK'la (Mali Suçları Araştırma Kurulu) uzunca bir süredir planlanan bir operasyondu.
Mali Suçları Araştırma Kurulu - 30.6.2020
Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu ve suç geliri operasyonu "Bataklık" başlatıldı
Suç gelirleriyle mücadelede gerek Adalet Bakanlığının, savcılıkların, mahkemelerin gerekse emniyetin, jandarmanın, büyük mücadele verdiğini ifade eden Soylu, şöyle devam etti: "Hollanda, Belçika, İspanya, İtalya, Şili, Ekvador ve Brezilya bunlarla bağlantılı gerçekleştirildi. Türkiye'de de 11 vilayette yapıldı. Yaklaşık 94 hedefi vardı şu ana kadar 67 hedef gözaltına alındı. Bu operasyon hem suç gelirlerine yönelik, bir özelliği daha var silahlı suç örgütü olarak tespit edildi. Örgütün iki tepe yöneticisi var, bir tanesinin Brezilya ve Hollanda'da 26 yıllık hapis cezası ve kırmızı bülteni söz konusu. Şu ana kadar da 70 milyon liraya el konuldu. Tüm süreçlerle beraber 500 milyonun üzerine çıkabilecek nakdi ve suç gelirleri toplamı söz konusu olacak." Soylu, operasyonun, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Narkotik Daire Başkanlığı, Ankara ve İstanbul Emniyet Müdürlükleri, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) ile uzun süredir planlandığını, takip edildiğini söyledi.
Mali Suçları Araştırma Kurulu - 26.6.2020
Ekonomiye ilişkin "torba kanun" Resmi Gazete'de
Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Mali Suçları Araştırma Kurulu - 24.6.2020
CHP'li Hamzaçebi, maketten konut satışı mağdurları için araştırma önergesine destek istedi
Engelli bir çocuk annesinin, engelli ailelerine indirimli ev satma vaadiyle yaşadığı mağduriyete de değinen Hamzaçebi, "Bu şekildeki bir organize dolandırıcılığı vatandaşların bireysel hak arama yöntemiyle yargıda çözüme kavuşturmasının imkanı yoktur. Bu nedenle bir soru önergesini Ticaret Bakanlığına verdim. Ayrıca milletvekili arkadaşlarla bir Meclis Araştırma Önergesini de TBMM Başkanlığına verdik. Bunu partilerüstü bir konu olarak görüyorum ve tüm partilerin bu önergeye destek vermelerini diliyorum. Ayrıca konu örgütlü bir suç olduğu için bir dilekçeyi de önümüzdeki günlerde Mali Suçları Araştırma Kuruluna (MASAK) yollayacağım.
Mali Suçları Araştırma Kurulu - 20.6.2020
Faruk Güllü'ye FETÖ'den verilen hapis cezasının gerekçesi açıklandı
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik açılan TUSKON davasından dosyası ayrılan baklavacı Faruk Güllü'ye "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan 8 yıl 9 aylık hapis cezası veren mahkeme, kararının gerekçesini açıkladı.
Mali Suçları Araştırma Kurulu - 18.6.2020
Son dakika haberi | Ekonomiye ilişkin "torba teklif" TBMM Genel Kurulunda yasalaştı (2)
Bir son dakika haberine göre Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) ve bağlı ortaklıklarında iç kontrol sistemi oluşturulacak.
Mali Suçları Araştırma Kurulu - 12.6.2020
İş insanı Mubariz Gurbanoğlu'na FETÖ'ye üyelikten dava açıldı (2)
İş insanı Mubariz Gurbanoğlu hakkında, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) kapsamında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan hazırlanan iddianamede, sanığın örgüt elemanlarıyla olan irtibatlarına yer verildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mali Suçları Araştırma Kurulu Haberleri | Mali Suçları Araştırma Kurulu Haber - Haberler - Mali Suçları Araştırma Kurulu haberleri, son dakika mali suçları araştırma kurulu haber ve gelişmeleri burada. 2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 21:54:31. #1.14#
title