Kudüs Haberleri

Kudüs haber, Kudüs son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kudüs - Bugün
İran, ABD'yi "basındaki bağımsız sesleri susturmakla" suçladı
ABD Yabancı Varlıkları Koruma Ofisinin (OFAC) 22 Ekim 2020'de IRTVU'yu İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü tarafından yönetildiği için yaptırım listesine aldığına işaret edilen açıklamada, bu listedeki kurum ve kuruluşların internet sitesi ve domain hizmetlerinden, OFAC lisansı olmadıkça yararlanamayacağı kaydedilmişti.
Kudüs - Bugün
Son dakika haber | İsrail güçleri Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 23 Filistinliyi gözaltına aldı
Son dakika haberi... İsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 23 Filistinliyi gözaltına aldığı bildirildi.
Kudüs - Bugün
İran'dan ABD'nin devlet televizyonuna bağlı bazı kanalların internet sitelerine el koymasına tepki
ABD Yabancı Varlıkları Koruma Ofisinin (OFAC) 22 Ekim 2020'de IRTVU'yu İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü tarafından yönetildiği için yaptırım listesine aldığına işaret edilen açıklamada, bu listedeki kurum ve kuruluşların internet sitesi ve domain hizmetlerinden, OFAC lisansı olmadıkça yararlanamayacağı kaydedilmişti.
Kudüs - Bugün
ABD, İran merkezli bazı internet sitelerine el konulduğunu doğruladı
ABD Yabancı Varlıkları Koruma Ofisinin (OFAC) 22 Ekim 2020'de IRTVU'yu İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü tarafından yönetildiği için yaptırım listesine aldığına işaret edilen açıklamada, bu listedeki kurum ve kuruluşların internet sitesi ve domain hizmetlerinden, OFAC lisansı olmadıkça yararlanamayacağı kaydedildi.
Kudüs - Dün
BM: Şeyh Cerrah'taki son gelişmeler ve şiddet bizi endişelendiriyor
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarrec, Doğu Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki son gelişmelerin farkında olduklarını ve buradaki şiddet olaylarının kendilerini çok endişelendirdiğini belirtti.
Kudüs - Dün
BM, Filistinliler için 164 milyon dolarlık insani yardım çağrısı başlattı
BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarrec, günlük basın toplantısında, "Bugünkü çağrı, Doğu Kudüs de dahil olmak üzere Batı Şeria ve Gazze'deki Filistinli mültecilerin erken iyileştirme ihtiyaçlarına ek olarak, 10-31 Mayıs arasındaki dönemde UNRWA tarafından Gazze ve Batı Şeria'da uygulanan acil müdahale önlemlerini içeriyor.
Kudüs - Dün
Hamas, İsrailli aşırı sağcı parti liderinin Şeyh Cerrah baskınına tepki gösterdi
Hamas, İsrail'deki aşırı sağcı Dindar Siyonist Parti'nin lideri Betzalel Smotrich'in, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'ne baskın düzenlemesine tepki gösterdi.
Kudüs - Dün
Aşırı sağcı İsrailli parti lideri Betzalel Smotrich, Şeyh Cerrah'a baskın düzenledi
İsrail'deki aşırı sağcı Dindar Siyonist Parti'nin lideri Betzalel Smotrich, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'ne baskın düzenledi.
Kudüs - Dün
İsrail polisi korumasındaki onlarca fanatik Yahudi, Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi
İsrail polisinin eşlik ettiği fanatik Yahudiler, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdi.
Kudüs - 21.06.2021
BM'nin çocuk haklarıyla ilgili "utanç listesinde" İsrail ve Suudi Arabistan'ın bulunmaması eleştirildi
Raporda ayrıca Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te İsrail güçlerinin 361 çocuğu "güvenlik suçu" gerekçesiyle gözaltına aldığı ve bunların yüzde 83'ünün gözaltı sırasında istismar ve fiziksel şiddete uğradığı doğrulanmıştı.
Kudüs - 21.06.2021
Filistin Devlet Başkanı Abbas, Filistinli grupları yeniden "ciddi diyaloğa" dönmeye çağırdı
İsrail işgaline de meydan okuyan Abbas, şöyle devam etti: "Filistin halkı, başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devleti topraklarında işgal son bulana kadar büyük yürüyüşünden ne yorulacak ne de vazgeçecektir.
Kudüs - 21.06.2021
"Yıldırım Beyt-i Makdis Akademisi başlıyor
Başkan Oktay Yılmaz, "İlk kıblemiz ve ortak değerimiz olan Kudüs'ü insanlarımıza anlatmak için Yıldırım Beyt-i Makdis Akademisi'ni hayata geçiriyoruz. Bu eğitim ile gençlerimiz ilk kıblemiz ve ortak değerimiz olan Mescid-i Aksa'yı ve bu bölgede yaşananları yakından öğrenme imkanı bulacak."
Kudüs - 21.06.2021
Son dakika haber! İsrail askerleri Batı Şeria'da 15 Filistinliyi gözaltına aldı
İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sık sık evlere baskın düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor.
Kudüs - 21.06.2021
Antalya Diplomasi Forumu ve Türk dış politikasında yenilikçi atılımlar
Erdoğan'ın konuşmasında değindiği güncel konular ele alındığında, bu konuların Türkiye'nin yakın coğrafyasıyla sınırlı tutulmadığı da görülüyor. Bu çerçevede konuşmada Suriye krizi, Kıbrıs meselesi, Doğu Akdeniz ve terörle mücadele gibi Türkiye'nin yakın coğrafyasıyla ilişkili başlıklara değinildi. Bunun yanı sıra yabancı karşıtlığı, kültürel ırkçılık, düzensiz göç, İslam düşmanlığı gibi tematik başlıklar ve Kudüs, Libya, Afrika gibi başlıklarda Türkiye'nin temel yaklaşımına da işaret edildi.
Kudüs - 21.06.2021
Hamas heyetinin Fas ziyareti sona erdi
Adalet ve Kalkınma Partisi yetkililerin yanı sıra muhalif partilerin de yer aldığı siyasi partilerle bir araya gelen Heniyye ayrıca ziyaret kapsmaında bazı sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle görüştü, Kudüs Beytülmal Ajansı'na ziyarette bulundu.
Kudüs - 21.06.2021
Son dakika... İsrail polisi, Kudüs'te Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki Filistinlilere yine saldırdı
Son dakika haberler... İsrail polisi, işgal altında tutulan Doğu Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesinde evlerinden zorla çıkarılma tehdidi altındaki bölge sakinleri ile kendilerini desteklemeye gelen Filistinlilere yine saldırdı.
Kudüs - 20.06.2021
Filistin 1948 İslami Hareketi Başkan Yardımcısı Hatib serbest bırakıldı
İsrail yönetimi, Filistin 1948 İslami Hareketinin kuzey kanadını Mescid-i Aksa ve Doğu Kudüs'te işgal karşıtı faaliyetler yürüttüğü gerekçesiyle Kasım 2015'te "terör örgütü" ilan ederek yasaklamıştı.
Kudüs - 20.06.2021
Filistin: Yeni hükümet kurulduğundan bu yana İsrail güçlerinin halkımıza yönelik şiddeti arttı
ABD saldırıların durması için İsrail'e baskı yapmıyor ABD yönetimi ve bazı uluslararası tarafların, yeni İsrail hükümetine saldırılarını ve yerleşim birimi inşa faaliyetlerini durdurması için herhangi bir baskı uygulamaktan kaçındığı aktarılan açıklamada, İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin, işgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs'teki saldırılarından bahsedildi.
Kudüs - 20.06.2021
Fas'ta Tevhid ve Islah Hareketi, İsrail Büyükelçisi'nin sınır dışı edilmesi çağrısı yaptı
Tevhid ve Islah Hareketi, başkent Rabat'ta, "Kudüs bizi bir araya getirir ve birleştirir" sloganı altında Ulusal Gençlik Festivali düzenledi.
Kudüs - 20.06.2021
Son dakika haberi! Heniyye, Fas'taki muhalif İlerleme ve Sosyalizm Partisiyle Kudüs'ün Kılıcı Operasyonu'nun sonuçlarını görüştü
Edinilen son dakika gelişmesine göre Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Fas'ta muhalefetteki İlerleme ve Sosyalizm Partisi ile geçen ay İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılara karşılık direnişin başlattığı Kudüs'ün Kılıcı Operasyonu'nun sonuçlarını görüştü.
Kudüs - 19.06.2021
İsrailli yerleşimciler, Kudüs'teki Şeyh Cerrah Mahallesi sakinleri ve destekçilerine biber gazıyla saldırdı
İsrailli gayrimeşru yerleşimciler, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi sakinlerine ve onlarla dayanışma halinde olanlara biber gazıyla saldırdı.
Kudüs - 19.06.2021
Yahudi yerleşimciler, Batı Şeria'da duvarlara Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli sloganlar yazdı
Fanatik Yahudiler, 15 Haziran'da işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Şam Kapısı'nda düzenlenen provokatif "Bayrak Yürüyüşünde" de Hazreti Muhammed'e hakaret eden sloganlar yazmıştı.
Kudüs - 18.06.2021
Son dakika haber! Ürdün, İsrail polisinin, Mescid-i Aksa'da protestoculara müdahalesinde 9 Filistinliyi yaralamasını kınadı
Fayiz, Doğu Kudüs'te işgalci güç olarak bulunan İsrail yönetiminden, Mescid-i Aksa'daki tarihi ve yasal statüko ile Kudüs Vakıflar İdaresinin yetkisine saygı göstermesini istedi.
Kudüs - 18.06.2021
Hamas lideri Heniyye, Rabat'taki Kudüs Beytülmal Ajansı'nı ziyaret etti
Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistinli heyet, Kudüs Beytülmal Ajansı'na ziyarette bulundu.
Kudüs - 18.06.2021
Mısır ve İsrail Gazze'de yeniden tırmanan gerginliği görüştü
Hamas Sözcüsü Fevzi Berhum, yaptığı yazılı açıklamada, "İsrail'in Filistin halkı ve direnişini hedef alan herhangi bir ahmaklığına karşılık vereceklerini" belirterek, "İşgalci İsrail'in direniş mevzilerini bombalaması, asker ve komutanlarının Kudüs'ün Kılıcı operasyonu nedeniyle kötü durumda olan morallerini düzeltmek için yeni hükümetin yaptığı bir şovdur.
title