Kudüs Haberleri

Kudüs haber, Kudüs son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kudüs 29.5.2020
Hamas: Uluslararası toplumun sessizliği İsrail'i cesaretlendiriyor
İsrail'e karşı Kudüs ve Batı Şeria başta olmak üzere direnişin yoğunlaştırılması gerektiğini vurgulayan Berhum, şunları kaydetti: "Uluslararası toplumun sessizliği İsrail'i cesaretlendiriyor.
Kudüs 29.5.2020
Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri serbest bırakıldı
İşgal altındaki Doğu Kudüs'te İsrail güçlerince gözaltına alınan Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri serbest bırakıldı.
Kudüs 29.5.2020
Netanyahu: "Batı Şeria'nın yüzde 30'unu ilhak edeceğiz"
Filistinlilerin geri dönüş hakkı, Doğu Kudüs, yerleşim birimlerinin kaldırılması gibi taleplerini görmezden gelen sözde barış planı, tarihi Filistin topraklarında "iki devletli çözüm" imkanını tamamen ortadan kaldırıyor.
Kudüs 29.5.2020
İsrail güçleri Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri'yi gözaltına aldı
Şeyh Sabri'nin ailesinden adının açıklanmasını istemeyen bir kişi AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail güçlerinin işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Es-Suvvane Mahallesi'nde bulunan evine baskın düzenleyerek Şeyh Sabri'yi gözaltına aldığını belirtti.
Kudüs 29.5.2020
İsrail polisi, Filistinli kadın aktivist el-Halavani'yi gözaltına aldı
İsrail polis işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescidi Aksa'nın çevresindeki Bab el-Asbat bölgesinde Filistinli kadın aktivist Hanadi el-Halavani'yi gözaltına aldı.
Kudüs 29.5.2020
Filistinliler cuma namazını Mescid-i Aksa'nın kapılarında kıldı
Yüzlerce Filistinli, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'nın kapılarında cuma namazını eda etti.
Kudüs 29.5.2020
Fatih Erbakan'dan İstanbul'un fethinin 567. yıl dönümü mesajı Açıklaması
Ecdadın gerçekleştirdiği fetihleri, emperyalist zihniyetin yıkan, yok eden, sömüren ve zulmeden işgallerinden ayıran en temel özelliğin adalet anlayışı ve hakkı üstün tutma prensibi olduğunu bildiren Erbakan, şöyle devam etti: "Fetih sadece toprak kazanmak değil, gönüllere girmek demektir. Hazreti Peygamber Mekke'yi fethederken, Selahaddin-i Eyyubi Kudüs'e girerken, Sultan Alparslan Anadolu'nun kapılarını açarken ve Fatih Sultan Mehmet Han Bizans'ın surlarını yıkarken asıl olarak gönülleri fethetmişlerdir.
Kudüs 29.5.2020
Mescid-i Aksa'nın kapıları önünde Cuma namazı kılındı
? İsrail işgali altındaki Kudüs'te koronavirüsün yayılmasıyla camiler kapatılırken Filistinliler, Cuma namazı öncesi Mescid-i Aksa'nın dışında akın ederek, dua etti.
Kudüs 29.5.2020
Mescid-i Aksa'nın kapıları önünde Cuma namazı kılındı
İsrail işgali altındaki Kudüs'te koronavirüsün yayılmasıyla camiler kapatılırken Filistinliler, Cuma namazı öncesi Mescid-i Aksa'nın dışında akın ederek, dua etti.
Kudüs 28.5.2020
ABD'den vatandaşlarına Batı Şeria ve Gazze Şeridi'ne seyahat uyarısı
ABD'nin Kudüs'teki Büyükelçiliği, Amerikan vatandaşlarını işgal altındaki Batı Şeria ve abluka altındaki Gazze Şeridi'ne gitmemeleri konusunda uyardı.
Kudüs 28.5.2020
İsrail, ilhak edeceği Filistin topraklarında yaşayan Filistinlilere vatandaşlık vermeyecek
Netanyahu, Batı Şeria'nın ilhakı durumunda Filistinlilerin kabul etmesi gereken şartlara ilişkin ise şunları söyledi: "İsrail'in Batı Şeria'da tam kontrolü, Kudüs'ün birleşik bir şekilde İsrail'in kontrolünde olması, tek bir Filistinli mültecinin geri dönmemesi, Yahudi yerleşim birimlerinin boşaltılmaması.
Kudüs 28.5.2020
Arap ülkelerinde Kovid-19 kaynaklı can kayıpları ve vakalar arttı
Filistin'de bir yeni vaka tespit edildi Filistin Sağlık Bakanı Mey Keyle, düzenlediği basın toplantısında, 1 kişide daha virüs tespit edilmesiyle abluka altındaki Gazze, işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'teki toplam vaka sayısının 614'e yükseldiğini söyledi.
Kudüs 28.5.2020
FKÖ'den, "İsrail ile yapılan anlaşmalara bağlı kalmayacağız" açıklaması
Abbas, başkenti Doğu Kudüs olan 1967 sınırları üzerinde bağımsız egemen bir Filistin Devleti'nin kurulmasını öngören iki devletli çözüme bağlı olduklarını vurgulayarak, söz konusu sürecin sadece ABD'nin değil uluslararası ara bulucularla yürütülmesi gerektiğini kaydetmişti.
Kudüs 27.5.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Mescid-i Aksa pazar günü açılıyor Kudüs İslami Vakıflar Konseyi, salgın nedeniyle 2 aydan uzun süredir kapalı olan Mescid-i Aksa'nın 31 Mayıs Pazar günü ibadete açılacağını duyurdu.
Kudüs 27.5.2020
Uluslararası Ceza Mahkemesi, Filistin'den Oslo Anlaşması'na ilişkin açıklama istedi
Abbas, başkenti Doğu Kudüs olan 1967 sınırları üzerinde bağımsız egemen bir Filistin Devleti'nin kurulmasını öngören iki devletli çözüme bağlı olduklarını vurgulayarak, söz konusu sürecin sadece ABD'nin değil uluslararası ara bulucularla yürütülmesi gerektiğini kaydetmişti.
Kudüs 27.5.2020
Mescid-i Aksa Vakfı Müdürü el-Kisvani: "Mescid-i Aksa pazar günü açılacak"
Mescid-i Aksa İmam Hatibi ve Kudüs Yüksek İslam Heyeti Başkanı Şeyh İkrime Sabri de Pazar günü Mescid-i Aksa'nın açılacağını, namazın tedbirlere uyularak Mescid-i Aksa'nın avlusunda kılınacağını ifade etti.
Kudüs 27.5.2020
Kovid-19 nedeniyle kapanan Mescid-i Aksa pazar günü açılıyor
Kudüs İslami Vakıflar Konseyi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2 aydan uzun süredir kapalı olan Mescid-i Aksa'nın 31 Mayıs Pazar günü ibadete açılacağını duyurdu.
Kudüs 27.5.2020
Arap ülkelerinde Kovid-19'dan ölümler ve vaka sayıları arttı
Filistin'de 5 yeni vaka kaydedildi Filistin Sağlık Bakanı Mey Keyle, düzenlediği basın toplantısında, 5 kişide daha virüs tespit edilmesiyle abluka altındaki Gazze, işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'teki toplam vaka sayısının 613'e yükseldiğini söyledi.
Kudüs 27.5.2020
Diyarbakır'ın fethinin 1381. yıl dönümü
Diyarbakır'ın İslam coğrafyasının göz bebeği bir şehir olduğunu vurgulayan Ergin, şunları ifade etti: "Fetih esnasında kırk kadar sahabe Diyarbakır'da şehit olmuştur. Fetihle birlikte halk kendi istekleri ile Müslüman olmuş ve diğer inanç mensuplarıyla huzur içerisinde yüzyıllarca yaşamaya devam etmişdir. Diyarbakır, İslam'ın batıya yayılmasında çok etkili olmuştur. Diyarbakır'ın fethi, Anadolu'nun İslamlaşması, İstanbul'un alınması ve İslam'ın Avrupa'ya taşınması yolunda çok önemli bir hamledir. Anadolu'da ve Avrupa'da İslam tarihini bu bölgeden başlatmayan her söz eksiktir. Diyarbakır'ın fethi, Mekke ve Kudüs'ün fethinden ayrı görülemez.
Kudüs 27.5.2020
İsrail güçleri Batı Şeria'da Filistinlilere ait inşaat halindeki evi yıktı
İsrail her yıl onlarca Filistinliyi evsiz bırakıyor İsrail, 1967'de işgal ettiği Doğu Kudüs ve Batı Şeria'da Filistinlilere ait ev ve yapıları çeşitli gerekçelerle yıkıyor.
Kudüs 27.5.2020
İsrail'de koalisyon hükümeti kurulmasının düşündürdükleri
Bibi esasında tüm siyasi kariyeri boyunca yaptığı gibi krizleri fırsata çevirmeyi ustalıkla başaran Makyavelci bir figür olarak bu sürecin de üstesinden geldi. Ayrıca parti içinde kendisine alternatif bir blok oluşturabilecek siyasi figürleri bir bir tasfiye etmeye başladığı görüldü. Örneğin Likud'da siyaset yapan Gilad Erdan İsrail'i Birleşmiş Milletler (BM) ve ABD'de büyükelçi olarak temsil edecek. Kudüs eski Belediye Başkanı ve Likud'un önemli figürlerinden Nir Barkat ise yeni koalisyon hükümetinde yer alamadı.
Kudüs 26.5.2020
Mescid-i Aksa'nın bahçesinde takdir toplayan hareket
Filistin'de korona virüse yönelik kısıtlamalar kapsamında Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa ibadete kapatılmıştı.
Kudüs 25.5.2020
İsrail polisi Doğu Kudüs'te Filistinli bir genci yaraladı
İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'ün güneyinde "bıçaklı saldırı" girişiminde bulunduğu iddiasıyla ateş açtığı Filistinli genç ağır yaralandı.
Kudüs 25.5.2020
Sadakataşı 27 ülkeye ramazan yardımı ulaştırdı
Balkanlar'da; Arnavutluk, Bulgaristan, Macaristan ve Makedonya, Afrika'da; Burkina Faso, Çad, Kenya, Mali, Somali, Nijer, Sudan ve Tanzanya, Orta Doğu'da; Suriye, Irak, Yemen, Filistin (Gazze, Kudüs) ve Lübnan, Asya'da; Kırgızistan, Vietnam, Hindistan, Moğolistan, Sri Lanka, Filipinler (Moro), Bangladeş, Myanmar ve Afganistan'da yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.
Kudüs 24.5.2020
Türk ve Filistinli müzisyenlerden bayram hediyesi
Kudüs Yunus Emre Türk Kültür Merkezi'nin koordinatörlüğünde ve Al-Kamandjati (El-Kemencati) Müzik Okulu'nun katkılarıyla Türk ve Filistinli müzisyenler, Türkiye ve Filistin halklarına bayram hediyesi hazırladı.
Kudüs 24.5.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Bayram namazını işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan ve salgın nedeniyle kapalı olan Mescid-i Aksa'nın kapılarında kılmak isteyen Filistinliler ile İsrail polisi arasında gerginlik yaşandı, en az 4 kişi gözaltına alındı.
Kudüs 24.5.2020
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ABD'Lİ MÜSLÜMANLARA BAYRAM MESAJI
Erdoğan, "Salgın süreci göstermiştir ki; dünyadaki hiçbir bölge, ulus veya ülke için hiyerarşiler ve ayrıcalıklar geçerli değildir. İnsanlığı tehdit eden yoksulluk, terörizm, İslam düşmanlığı, ırkçılık, göç, savaş, hastalık ve çeşitli çatışmalardan kaynaklanan sorunların üstesinden, ancak küresel işbirliğiyle gelinebilir. Ancak, küresel düzenin, uzun zamandır adalet, barış, huzur ve düzen üretemediği açık bir gerçektir. Daha geçen hafta İsrail tarafından Filistin'in egemenliğini ve uluslararası hukuku hiçe sayan yeni bir işgal ve ilhak planının devreye sokulduğuna şahit olduk. Filistin topraklarının kimseye peşkeş çekilmesine göz yumamayacağız. Üç dinin kutsalı olan, ilk kıblemiz Kudüs'ü Şerifin, dünya Müslümanlarının kırmızıçizgisi olduğunu bir kez daha tekrarlamak istiyorum.
Kudüs 24.5.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Filistin topraklarının kimseye peşkeş çekilmesine göz yummayacağız"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'li Müslümanları için yayınladığı Ramazan Bayramı mesajında, "Filistin topraklarının kimseye peşkeş çekilmesine göz yumamayacağız. Üç dinin kutsalı olan, ilk kıblemiz Kudüs'ü Şerifin, dünya Müslümanlarının kırmızı çizgisi olduğunu bir kez daha tekrarlamak istiyorum" dedi.
Kudüs 24.5.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'li Müslümanlara bayram mesajı
Erdoğan, "Salgın süreci göstermiştir ki; dünyadaki hiçbir bölge, ulus veya ülke için hiyerarşiler ve ayrıcalıklar geçerli değildir. İnsanlığı tehdit eden yoksulluk, terörizm, İslam düşmanlığı, ırkçılık, göç, savaş, hastalık ve çeşitli çatışmalardan kaynaklanan sorunların üstesinden, ancak küresel işbirliğiyle gelinebilir. Ancak, küresel düzenin, uzun zamandır adalet, barış, huzur ve düzen üretemediği açık bir gerçektir. Daha geçen hafta İsrail tarafından Filistin'in egemenliğini ve uluslararası hukuku hiçe sayan yeni bir işgal ve ilhak planının devreye sokulduğuna şahit olduk. Filistin topraklarının kimseye peşkeş çekilmesine göz yumamayacağız. Üç dinin kutsalı olan, ilk kıblemiz Kudüs'ü Şerifin, dünya Müslümanlarının kırmızıçizgisi olduğunu bir kez daha tekrarlamak istiyorum.
Şu an buradasınız: Kudüs Haberleri | Kudüs Haber - Haberler - Kudüs haberleri, son dakika kudüs haber ve gelişmeleri burada. Hamas: Uluslararası toplumun sessizliği İsrail'i cesaretlendiriyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.5.2020 20:42:51. #1.15#
title