Kudüs Haberleri

Kudüs haber, Kudüs son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kudüs - 28.10.2020
Kudüs Rum Ortodoks Kilisesi Patriği, İslam'a hakaret edilmesini kınadı
Kudüs Rum Ortodoks Kilisesi Patriği 3. Theophilos, Fransa'da İslam'a yönelik yapılan hakaretleri kınadı.
Kudüs - 28.10.2020
Son dakika haber: İsrail askerleri Doğu Kudüs'te Filistinli bedevilere ait bir evi yıktı
Son dakika haber: İsrail güçleri, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün kırsalında yaşayan Filistinli bedevilere ait bir evi "ruhsatsız olduğu" gerekçesiyle yıktı.
Kudüs - 27.10.2020
İsrail Doğu Kudüs'te Filistinlilere ait binayı yıktı
İsrail'e bağlı Kudüs Belediyesi, işgal altındaki Doğu Kudüs'te Filistinlilere ait yapım aşamasındaki 2 katlı bir binayı "ruhsatsız" olduğu iddiasıyla yıktı.
Kudüs - 27.10.2020
Son dakika haberi... Kudüs'te Filistinlilerden Fransa'nın İslam karşıtı tutumuna protesto
Gelen son dakika haberlerine göre Filistinliler, İsrail işgali altındaki Doğu Kudüs'te, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un ifadeleri ve bazı Fransız yetkililerin İslam karşıtı uygulamalarını protesto etti.
Kudüs - 26.10.2020
Son dakika haberleri... İran Petrol Bakanı'ndan ABD yaptırımlarına tepki
İranlı Bakan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Benim ve çalışma arkadaşlarımın yaptırım listesine alınması, İran petrol satışını sıfıra indirme siyasetinin başarısız olmasına karşılık Washington'ın pasif bir tepkisidir. Dünyada tek taraflı politikaların devri kapanmıştır. İran petrol sanayisinde herhangi aksaklık oluşmayacak. İran dışında yaptırıma uğrayacak hiçbir mal varlığım yoktur." ABD yönetimi, İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü'ne finansal destek sağladıkları gerekçesiyle aralarında İran Petrol Bakanlığı, İran Ulusal Petrol Şirketi (NIOC) ve İran Ulusal Tanker Şirketi (NITC) ile Zengene'nin bulunduğu yetkilileri yaptırım listesine almıştı.
Kudüs - 26.10.2020
ABD, İran Petrol Bakanı ve bakanlığını yaptırım listesine aldı
ABD yönetimi, İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü'ne finansal destek sağladıkları gerekçesiyle aralarında İran Petrol Bakanlığı, İran Ulusal Petrol Şirketi (NIOC) ve İran Ulusal Tanker Şirketi (NITC) ile İran Petrol Bakanı Bijan Zanganeh'in de bulunduğu yetkilileri yaptırım...
Kudüs - 26.10.2020
İran Dışişleri Bakanı Zarif: "ABD yaptırım bağımlılığından kurtulmalı"
ABD Hazine Bakanlığı, ABD tarafından kara listeye alınan İslam Devrim Muhafızları'nın elit yabancı paramiliter ve casusluk kolu olan Kudüs Gücü'nü destekledikleri gerekçesiyle İran Petrol Bakanlığı, Ulusal İran Petrol Şirketi (NIOC) ve Ulusal İran Tanker Şirketi ile İran Petrol Bakanı Bijen Zengene dahil 8 isme yaptırım uygulama kararı aldığını duyurmuştu.
Kudüs - 26.10.2020
ABD'den İran'ın petrol sektörüne yaptırım
ABD, İran'a yönelik yaptırımlarını genişletmeye devam ediyor. ABD Hazine Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İran'ın petrol sektörüne ABD tarafından kara listeye alınan İslam Devrim Muhafızları'nın elit yabancı paramiliter ve casusluk kolu olan Kudüs Gücü'nü destekledikleri gerekçesiyle yaptırım uygulandığı duyuruldu.
Kudüs - 25.10.2020
Abbas'ın Dış İlişkiler Müsteşarı Şas: "Netanyahu-Trump ittifakı felakete yol açacak"
"Netanyahu-Trump arasındaki çıkar ittifakı felakete yol açacak." ifadesini kullanan Şas, barışın tesis edilmesi, güvenlik ve istikrarın sağlanmasının ancak Filistin halkının haklarını geri almasıyla mümkün olduğunu, bunun başında da başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devletinin kurulmasının geldiğini kaydetti.
Kudüs - 24.10.2020
İsrail'de Netanyahu karşıtı gösteriler 18. haftasına girdi
"Siyah Bayraklılar" olarak bilinen grup tarafından organize edilen gösterilerin en önemli adresi Tel Aviv'deki Rabin Meydanı ve Batı Kudüs'teki Başbakanlık konutu önü oldu.
Kudüs - 24.10.2020
Son dakika: ABD'li Demokrat vekillerden Pompeo'ya "Gazze'ye insani yardımlar serbest bırakılsın" çağrısı
6 Aralık 2017'de Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıyan Donald Trump yönetimi, geçen ay İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn arasındaki "siyasi normalleşme" sürecinin de ara buluculuğunu yapmıştı.
Kudüs - 24.10.2020
İsrail, BAE'nin milyarlarca dolarını kazanmak için zamanla yarışıyor
Silikon Vadisi İsrail'de Başbakan Netanyahu'ya yakınlığıyla bilinen Makor Rishon gazetesi, Kudüs Belediye Başkan Yardımcısı Fleur Hassan-Nahoum'un geçen hafta BAE'yi ziyaret ettiğini ve BAE'nin İsrail'in Kudüs'te inşasını planladığı Silikon Vadisi isimli projesini finanse etmesi konusunu görüştüğünü yazdı.
Kudüs - 23.10.2020
Filistin, İsrail ve Sudan arasındaki normalleşme anlaşmasını kınadı
Filistin, İsrail ve Sudan arasında varılan ilişkileri normalleşme anlaşmasını kınadı.
Kudüs - 23.10.2020
Filistin yönetimi, Sudan'ın İsrail ile normalleşme kararını kınadı
Hiçkimsenin Filistin halkı ve davası adına konuşma hakkı olmadığına dikkat çekilen açıklamada, kapsamlı ve sürdürülebilir bir barışın tek yolunun başkenti Doğu Kudüs olan 1967 sınırları üzerinde bağımsız, egemen bir Filistin devletinin kurulmasından geçtiği belirtildi.
Kudüs - 23.10.2020
ABD'den seçimlere müdahale ettiği gerekçesiyle 5 İranlı kuruluşa yaptırım
Bu kapsamda, İran Devrim Muhafızları Ordusu (IRGC), IRGC Kudüs Güçleri ve Bayan Rasaneh Gostar Enstitüsü'nün, ABD başkanlık seçimlerinde dış müdahaleye doğrudan veya dolaylı dahil olma, sponsorluk etme, gizleme veya başka bir şekilde suç ortağı olma gerekçeleriyle yaptırım listesine alındığı aktarıldı.
Kudüs - 23.10.2020
Irak'ın yeni ortakları: Rusya ve Çin
2003'te Saddam Hüseyin rejiminin devrilmesinin ardından Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) doğrudan nüfuzu altına giren Irak, 2011'de ABD'nin askeri birliklerinin çoğunluğunun çekilmesinin ardından İran'ın da doğrudan nüfuzu altında kalmaya başladı. Irak'ta Saddam sonrası dönemde yönetime gelen hükümetler ABD-İran rekabetinden menfi yönde etkilendiler. Bu bağlamda, küresel düzeyde etkisini gösteren son hadise, ABD'nin Bağdat'ta Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ve Ketaib Hizbullah lideri Ebu Mehdi Mühendis'e yönelik suikastıydı.
Kudüs - 23.10.2020
ABD İran'ın Bağdat büyükelçisi ve iki Hizbullah yetkilisine yaptırım uygulayacak
İran yönetimi ve İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü liderlerinin kendi çıkarları için yıllardır Irak halkına ait kaynakları sömürdüğünü belirten Pompeo, "Bugün ABD, Irak'taki Kudüs Gücü'nün kıdemli generallerinden olan ve aynı zamanda İran'ın Bağdat Büyükelçisi olarak hizmet veren Irec Mescidi'ye yaptırım uygulayarak Irak halkını İran'ın etkisinden korumak için bir adım daha atmıştır.
Kudüs - 22.10.2020
Filistin'de Kovid-19 vaka sayısı 60 bini geçti
Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, işgal altındaki Doğu Kudüs ile Batı Şeria'da 7, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde de 1 kişi Kovid-19'dan yaşamını yitirdi.
Kudüs - 21.10.2020
ABD'de Hristiyan grupların seçim mücadelesi kızışıyor
Evanjeliklerin İsrail yanlısı politik talepleri konusunda daha önceki başkanlık dönemlerinde görülmemiş adımlar atan Başkan Trump, Kudüs Büyükelçilik Yasası'nı Kongre'den geçirmeyi bir seçim vaadi olarak sunuyordu.
Kudüs - 21.10.2020
Osmanlı döneminin önemli gazetelerinden "Se­me­râ­tu'l-Fü­nûn" dijital ortama aktarılmaya hazırlanıyor
Kadınların eğitimine önem verirdi Şeyh Kabbani'nin "nesillerin terbiyecisi" olarak gördüğü kadınların eğitimine çok önem verdiğini anlatan 89 yaşındaki Fatma İnam, bu nedenle Lübnan'ın yanı sıra Şam, Kudüs ve Kahire'de şubeleri bulunan İslami Makasid Cemiyeti bünyesinde kız okulları açtığını söyledi.
Kudüs - 20.10.2020
"Selam Tevhid'te Kumpas" Davasında Mütalaa 73 sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi
"SELAM Tevhid" soruşturmasında kumpas kurdukları iddiasıyla aralarında elebaşı Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin yer aldığı 90 sanıklı davada, savcı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Mütalaada, aralarında eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Yurt Atayün'ün de bulunduğu toplam 73 sanığın "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istendi.  İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devletin güvenliğine ilişkin bilgiler nedeniyle izleyiciye kapalı yapılan duruşmada, savcı esas hakkındaki mütalaasını bildirdi. Mütalaada, "FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü üyesi sanıklarca 2010-2014 yılları arasında sözde Selam Tevhid (Kudüs Ordusu) Terör Örgütü adı altında yürütülen kurgu soruşturmayla yüzlerce mağdur ve müşteki ile birlikte kamu kurum ve kuruluşlarının ve sivil toplum kuruluşu konumundaki dernek ve vakıfların gerekçesiz olarak terörle ilişkilendirildikleri" belirtildi.
Kudüs - 20.10.2020
Filistin'de Kovid-19 vaka sayısı 60 bine yaklaştı
Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, işgal altındaki Doğu Kudüs ile Batı Şeria'da 7, abluka altındaki Gazze Şeridi'nde de 1 kişi daha Kovid-19'dan yaşamını yitirdi.
Kudüs - 20.10.2020
Irak, Mısır ve Ürdün arasındaki yakınlaşma çabaları devam ediyor
Ürdün ise ekonomik kazanımların yanı sıra iki devletli çözüm temelinde Arap Barış Girişimi'ne ve Ürdün'ün Kudüs'teki vakıflar üzerindeki koruyucu görevini sürdürme konusunda destek bulmaya çalışıyor.
Kudüs - 20.10.2020
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İİT Üye Ülkeleri Diyanet İşleri Bakanları ve Başmüftüleri İstişare Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
Erbaş, Kudüs davasına değinmeden geçemeyeceğini dile getirerek, şu ifadeleri kullandı: "Maalesef Filistin davasına dair yaşanan son gelişmeler, yıllardır her türlü zorluğa rağmen Mescid-i Aksa'yı savunan Filistinli kardeşlerimizin yüreğini sızlatmaktadır.
Kudüs - 20.10.2020
İsrail-BAE ortaklığında "Abraham Kalkınma Fonu" kuruldu
BAE'den İsrail'e yapılan ilk resmi üst düzey ziyaret kapsamında, iki ülke arasındaki anlaşmalar için düzenlenen imza töreninde konuşan ABD Uluslararası Kalkınma Finansmanı Kurumu CEO'su Adam Bonner, İsrail ile BAE ortaklığında kurulan Abraham Kalkınma Fonu'nun merkezinin Kudüs'te olacağını söyledi.
Kudüs - 20.10.2020
İsrail güçleri 9 Filistinliyi gözaltına aldı
İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 9 Filistinliyi gözaltına aldı.
Kudüs - 19.10.2020
Hamas'tan Körfez ülkelerinden heyetlerin Aksa'ya İsrail korumasında girmesine tepki
Hamas, Körfez ülkeleri heyetlerinin, Kudüs'teki Mescid-i Aksa'yı İsrail koruması altında ziyaret etmesine tepki gösterdi.
Kudüs - 19.10.2020
Filistinli nişanlı çift İsrail engeli nedeniyle kavuşamıyor
Gazzeli Fatin Naim (39), Doğu Kudüs'teki bir İsrail hapishanesinde 23 yıl geçirdikten sonra serbest bırakılan nişanlısı Eymen el-Yasini (44) ile İsrail'in Gazze'den Doğu Kudüs'e geçiş izni vermemesi nedeniyle bir araya gelemedi.
Kudüs - 19.10.2020
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Bin Selman'a "Siyon Dostları" ödülü
Siyon Dostları Müzesi'ne ait internet sitesinde yer alan bilgiye göre, İsrail yönetiminin düzenlemiş olduğu Hristiyan Medya Zirvesi'nin dördüncüsü Batı Kudüs'te düzenlendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kudüs Haberleri | Kudüs Haber - Haberler - Kudüs haberleri, son dakika kudüs haber ve gelişmeleri burada. Kudüs Rum Ortodoks Kilisesi Patriği, İslam'a hakaret edilmesini kınadı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 20:44:18. #1.14#
title