Katolik Haberleri

Katolik haber, Katolik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Katolik - Dün
Covid: Roma'daki evsizlere Vatikan'da koronavirüs aşısı yapılıyor
Covid aşısına karşı çıkan Katolikler arasında, bazı aşıların 1960'larda kürtajla alınan iki fetüs dokusundan elde edilen hücre hatlarından faydalanılarak geliştirilmesini gerekçe gösterenler de bulunuyor.
Katolik - 20.01.2021
ABD Başkanı Biden, yemin töreninden sonraki ilk konuşmasında "birlik" mesajı verdi Açıklaması
ABD'nin en yaşlı ve ikinci Katolik başkanı Biden, Kongre binası önünde düzenlenen yemin töreninin ardından halka sesleniş konuşması yaptı.
Katolik - 20.01.2021
ABD Başkanı Biden, yemin töreninden sonraki ilk konuşmasında "birlik" mesajı verdi Açıklaması
ABD'nin en yaşlı ve ikinci Katolik başkanı Biden, Kongre binası önünde düzenlenen yemin töreninin ardından halka sesleniş konuşması yaptı.
Katolik - 20.01.2021
Joe Biden, yemin ederek ABD'nin 46'ncı başkanı oldu
50 yıllık siyasi kariyeri boyunca senatör ve başkan yardımcılığında yemin etmek için de aynı İncil'i kullanan Biden, eski başkan John F. Kennedy'den sonra ABD'nin ikinci Katolik başkanı oldu.
Katolik - 20.01.2021
Joe Biden, yemin töreni öncesi geleneği bozmayarak kiliseye gitti
ABD tarihinin ikinci Katolik başkanı olacak Biden, dua etmek için "St.
Katolik - 19.01.2021
Alman siyasetinde kimlik arayışları
Kramp-Karrenbauer CDU'da kontrolü sağlayamadı Merkel'in desteklediği Annegret Kramp-Karrenbauer 7 Aralık 2018 tarihinde yapılan CDU genel kurulunda genel başkanlığa seçildi. Merkel en azından, Kramp-Karrenbauer'in CDU'da kendi oluşturduğu çizgiyi, parti içi dengeleri koruyacağını ve genel başkanlıktan istifa ettiğinde hedef gösterdiği 2021 seçimlerine kadar kendisinin başbakan olarak devam edebilmesine zemin oluşturmasını umuyordu. Yeni genel başkan Kramp-Karrenbauer'den beklenen, en azından bu hedefleri gerçekleştirmek için, parti içi kanatları birleştirmek, partinin yeniden merkeze çekilmesini sağlamak ve görünmez bir şekilde parti içinde arka planda yaşanan Protestan-Katolik mezhep çekişmesini en aza indirmekti.
Katolik - 13.01.2021
Son dakika! İrlanda Başbakanı Martin, Katolik Kilisesinin sığınmaevlerindeki kadın ve çocukların ağır bedeller ödediğini söyledi
Son dakika haberleri... İrlanda Başbakanı Micheal Martin, Katolik Kilisesine bağlı kadın sığınmaevlerindeki kadınların ve çocukların ağır bedeller ödediğini söyledi.
Katolik - 11.01.2021
Katolik Kilisesi'nde kadınların ayinlerde okuyuculuk görevini üstlenebilmesi için yasal değişiklik yapıldı
Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, kadınların Katolik Kilisesi'ndeki ayinlerde okuyuculuk görevini üstlenmesi için yasal değişiklik yaptı.
Katolik - 09.01.2021
Papa Franciscus Kovid-19 aşısı yaptıracağını açıkladı Açıklaması
Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yaptıracağını söyledi.
Katolik - 08.01.2021
Amerikan seçmeni demokrasinin yeni tarifine karşı
[Siyaset psikolojisi, sekülerleşme teorileri, din-siyaset ilişkisi, Katolik teolojisi ve oksidental kültür alanlarında çalışan Dr.
Katolik - 07.01.2021
Alman Katolik Kilisesinin çocuk istismarı iddialarıyla ilgili gazetecilerden talebi tepki çekti
Almanya'nın Köln kentinde Katolik Kilisesi'ndeki taciz iddialarıyla ilgili Köln Başpiskoposluğunun düzenlediği brifingde, gazetecilere imzalatılmak istenen "mutlak sessizlik taahhüdü" tepki çekti.
Katolik - 05.01.2021
Fransa'da Hristiyan ve Yahudiler de ayrılıkçılıkla mücadele yasa tasarısı konusunda çekinceli
Fransa Piskoposlar Konferansı Başkanı Eric de Moulins-Beaufort, tasarının esasen baskıcı olduğunu ve Katolik toplumunca talep edilmediğini belirtti.
Katolik - 01.01.2021
Son dakika... Papa Francis siyatik ağrısı nedeniyle yılbaşı ayinini yönetemeyecek
Son dakika haber... Vatikan sözcüsü, Katolik aleminin ruhani lideri Papa Francis'in siyatik ağrıları nedeniyle geleneksel yeni yıl ayinini bu sene yönetemeyeceğini duyurdu.
Katolik - 29.12.2020
Yusuf Kaplan: "Yunus, Türkiye'nin ruhunu yeniden keşfetmemizi sağlayabilecek bir dünyadır"
Yusuf Kaplan, Yunus Emre'nin manayı ön plana çıkardığının altını çizerek, şunları kaydetti: "Ruhun terennümünü dillendirebilmiş, ruhun titreşim tellerini yakalayabilmiştir. Yani Anadolu'yu fetheden adam, dolayısıyla Anadolu'nun kapılarını İslam'a açan adam Yunus'tur. Biz son 2 bin yıllık dünya tarihinde, Asya'nın içlerinden Avrupa'nın içlerine kadar iki büyük yolculuk gerçekleştirdik. İlk 1000 yılda Müslüman olmadan önce gerçekleştirdiğimiz yolculukta, paganların yaptığından başka bir şey yapmadık, yaktık ve yıktık. Kimse kendisini kandırmasın ama ikinci 1000 yılda, Müslüman olduktan sonra yaptığımız yolculukta, biz adaletin, hakkaniyetin, ruhun, selimin, selametin, medeniyetin ne demek olduğunu dünyaya öğrettik. 'Öğrettik' diyorum ama kimse öğrenmedi. Yine de insanlar bunu yaşadı ama bizim tarih bilincimiz linç edildiği için bunun farkında değiliz." Macaristan'ın Zigetvar kasabasına 10 yıl önce yaptığı bir yolculuktan bahseden Yusuf Kaplan, "Belediye başkanı gezdirdi beni. Koyu Katolik bir yer, belediye başkanı da.
Katolik - 28.12.2020
Papa, yolsuzluk skandalının ardından Vatikan Devlet Sekreterliğinin varlık yönetiminde yasal değişiklik yaptı
Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Franciscus, yolsuzluk skandalının ardından Vatikan Devlet Sekreterliğinin (Başbakanlık) varlıklarının devredilmesi yasasını imzaladı.
Katolik - 25.12.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla
Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Franciscus, salgın karşısında herkesin aynı gemide olduğunu belirterek, aşı ve tedavilerin herkes için garanti edilmesi gerektiğini söyledi.
Katolik - 25.12.2020
Papa Franciscus, geleneksel Noel mesajında Kovid-19 aşısı için çağrı yaptı Açıklaması
Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Franciscus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını karşısında herkesin aynı gemide olduğunu belirterek, aşı ve tedavilerin herkes için garanti edilmesi gerektiğini söyledi.
Katolik - 25.12.2020
Vatikan'da Noel ayini Covid-19 kısıtlamaları nedeniyle erken yapıldı
Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Francis, korona virüs kısıtlamaları nedeniyle erken düzenlendiği Noel ayinde yoksullar için yardım çağrısında bulundu.
Katolik - 24.12.2020
Beytüllahim'de Noel, Kovid-19 salgını gölgesinde kutlanıyor
"Bu sene Noel geçmiş yıllardaki gibi değil" Katolik din adamı Manuel Musallam ise, Kovid-19'un evlerde dua etmeyi gerektiren yeni bir gerçeklik dayattığını söyledi.
Katolik - 23.12.2020
İspanya'da tartışmalı eğitim reformu kabul edildi
Aynı zamanda devlet okullarının yapısı güçlendirilerek, yarı özel statüde ve daha çok Katolik Kilisesine bağlı olan okullara kısıtlama getirilmesi öngörülüyor.
Katolik - 23.12.2020
Meryem Ana Evi'nde Noel, Kovid-19 tedbirleri altında karşılanacak
İzmir'in Selçuk ilçesinde, Efes Antik Kenti yakınındaki Katoliklerce kutsal kabul edilen Meryem Ana Evi'nde Noel ayini, bu yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri altında gerçekleştirilecek.
Katolik - 17.12.2020
Sri Lanka'da Hristiyan din adamları Kovid-19'dan ölenlerin cesetlerinin yakılmasına tepki gösterdi
Başkent Kolombo'da Kovid-19 yüzünden ölen çoğu kişinin cesetlerinin yakıldığı Borella Krematoryumu'nun önünde toplanan Katolik, Anglikan ve Metodist kiliselerine mensup rahipler, zorunlu uygulamaya tepki göstermek için binanın çitlerine beyaz kurdele bağladı.
Katolik - 15.12.2020
Son dakika haberi... Fransa'da son 24 saatte 11 bin 532 yeni koronavirüs vakası
Son dakika dünya haberi... Fransa'da son 24 saatte 11 bin 532 kişide daha koronavirüs (Covid-19) tespit edildi.
Katolik - 08.12.2020
Papa Francis, Mart'ta Irak'ı ziyaret edecek
Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis'in, gelecek Mart ayında Irak'ı ziyaret edeceği belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Katolik Haberleri | Katolik Haber - Haberler - Katolik haberleri, son dakika katolik haber ve gelişmeleri burada. Covid: Roma'daki evsizlere Vatikan'da koronavirüs aşısı yapılıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.1.2021 06:36:55. #1.14#
title