Katar Haberleri

Katar haber, Katar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Katar - Bugün
İSEDAK 36. İzleme Komitesi Toplantısı online yapıldı
36'ncı İSEDAK İzleme Komitesi Toplantısı'na daimi başkan Türkiye'nin yanı sıra, komite üyeleri Suudi Arabistan, Filistin, Katar, Malezya, Nijerya, Kuveyt, Endonezya, Nijer ve Pakistan temsilcileri katıldı.
Katar - Bugün
Katar - Bugün
Katar: Gayrimeşru Yahudi yerleşimi barışın önündeki en büyük engellerden
Katar hükümeti, işgal altındaki Batı Şeria'da İsrail'in binlerce yeni gayrimeşru yerleşim birimi kurulmasına ilişkin aldığı kararın barışın önündeki en büyük engellerden olduğunu belirtti.
Katar - Dün
Son dakika ekonomi: Global, Port Akdeniz'i QTerminals'e devrediyor
Son dakika ekonomi haberi: Global Yatırım Holding iştiraki Global Ports Holding (GPH), portföyünde bulunan Antalya'daki ticari limanı Port Akdeniz'in devri için Katar merkezli ticari liman işletmecisi QTerminals ile hisse satım sözleşmesi imzaladı.
Katar - Dün
Son dakika haberleri | Hizb-i İslami Partisi lideri Gülbeddin Hikmetyar, Taliban'la farklı bir müzakere başlatacaklarını duyurdu
Hikmetyar, ABD ve Taliban arasındaki barış anlaşmasını ve Katar'ın başkenti Doha'da devam eden müzakereleri "çekincelere" rağmen desteklediklerinin altını çizdi.
Katar - Dün
ABD'de 12 üniversitenin, aldığı yabancı fonları "büyük ölçüde eksik bildirdiği" belirlendi
ABD Eğitim Dairesinin raporu, aralarında Harvard, Yale, Stanford ve Georgetown'un da olduğu 12 üniversitenin, Rusya, Çin, Suudi Arabistan ve Katar gibi ülkelerden gelen hibe ve anlaşmalardan elde ettiği milyonlarca dolar konusunda yetkilileri eksik bilgilendirdiği şüphesiyle açılan soruşturmanın sonuçlarına dayandırıldı.
Katar - Dün
Katar ve Arnavutluk'a yerli "drone savar" ihracatı
Antalya'da faaliyet gösteren bir firma, Türk mühendislerinin tasarımıyla Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) için ürettikleri ve TSK envanterine giren drone savarı, Katar ve Arnavutluk'a da ihracat etmeye başladı.
Katar - Dün
Hunter Biden'ın "tartışmalı e-postalarının bulunduğu bilgisayarın, FBI'ın elinde olduğu" iddia edildi
Haberde, Hunter Biden'ın iddialara yanıt olarak o anda Katar'da olduğunu belirttiği ve "Burisma'ya yönelik resmi bir suçlama var mı?" diye sorduğu ifade edilmişti.
Katar - Dün
GÜNDEM / 21 Ekim 2020
(Ankara/17.00) ÖZEL HABER 1- Yurt dışındaki varlıkları milli ekonomiye kazandıracak "Varlık Barışı" 6. kez yolda İlki 2008'de çıkarılan ve "yurt dışındaki varlıkların yurda getirilerek milli ekonomiye kazandırılması" olarak bilinen "Varlık Barışı", hazırlanan kanun teklifiyle 6. kez Türkiye gündemine girdi "Varlık Barışı"nın ilk uygulamasında toplam 47,3 milyar liralık kaynak beyan edilirken, bunlardan 1,6 milyar lira vergi alındı Son başvuru süresi 31 Ekim 2013'te dolan ikinci "Varlık Barışı" uygulaması kapsamında Türkiye'ye getirilip vergisi ödenen tutar 10,5 milyar lira oldu Üçüncü "Varlık Barışı"nın 2016'da ilan edilmesinin ardından kapsamlı bir çalışmayla 2018'de yeniden hayata geçirilen dördüncü uygulamada 30 Kasım 2018'de dolan son başvuru tarihi 6 ay uzatıldı Sonuncusu 17 Temmuz 2019'da başlatılan uygulama, bu yılın haziran sonu itibarıyla sona erdi Aradan geçen 12 yıllık süreçte Varlık Barışı uygulamalarında alınacak vergi oranının değişkenlik göstermesi ve yüzde 1'lere kadar düşmesi dikkati çekerken, son kanun teklifine göre yapılan bildirimlere herhangi bir vergi hesaplanmayacak (Belgin Yakışan Mutlu/İstanbul) 2- Oyuncakta yerli üretim Çin hakimiyetini kırmak için çalışıyor Oyuncakçılar Derneği Başkanı Esin Yürür: "Yurdumuzda üretilebilen ürün kalemlerinde yerli üretim bir çözüm oluşturdu ve sektörümüzde bu alanlara yatırımlar yapıldı. Ancak Çin tüm dünya oyuncak sektöründe hayati önem taşıyan bir üretim üssü olduğundan açığın yerli üretimle kapatılabilmesi pek mümkün değil" "Salgının ne kadar süreceğini bilmiyoruz. Ticaret de buna göre şekilleniyor. Bu durumda yeni koşullara süratle uyum sağlayabilenler ayakta kalacak" (Mehmet Fatih Erdoğdu/İstanbul) 3- Katar ve Arnavutluk'a yerli "drone savar" ihracatı Antalya'da Türk Silahlı Kuvvetleri için yerli drone savar üreten firmanın Ar-Ge Koordinatörü Bekir Yalçın: "Milli Savunma Bakanlığının verdiği izinler doğrultusunda bu yıl yurt dışı satışlarına başladık.
Katar - 20.10.2020
Son dakika haberi! Cezayir ve Lübnan'da Kovid-19'dan ölümler arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Cezayir'de 1873'e, Lübnan'da 531'e yükseldi. Katar'da da vaka sayısı arttı.
Katar - 20.10.2020
Pakistan Başbakanı Han'dan Afganistan'daki barış sürecinde "huzur bozucuların" tehlikeli rolüne karşı uyarı
Afganistan'da yıllardır süren savaşı sonlandırmak amacıyla Taliban ile Afganistan heyeti arasında 12 Eylül'de Katar'ın başkenti Doha'da başlayan barış görüşmeleri, görüş ayrılıkları nedeniyle askıya alınmıştı.
Katar - 20.10.2020
"Uludağ'ın köşkleri"ne izole kış tatili ilgisi
Kış sezonuna ilişkin hazırlıklarının hızla sürdüğünü anlatan Özenoğlu, şöyle konuştu: "Pandemi süreci bizi etkiledi ama rezervasyonlarımız yoğun şekilde devam ediyor. İnsanların kendini izole hissettiği bir yer. Şehrin kalabalığından uzak bir ortam. İnsanlar burada kendilerini izole edip daha güvende hissedebiliyor. Pandemiyle ilgili bütün tedbirlerimizi aldık. Evlerimiz her müşteri giriş çıkışlarında dezenfekte ediliyor. 47 bungalov var. Ağırlıklı olarak Orta Doğu'dan misafirlerimiz geliyor. Özellikle Kuveyt, Katar ve Suudi Arabistan'dan çok misafirimiz oluyor.
Katar - 20.10.2020
ABD Başkanı Trump: FBI, Joe Biden'ı soruşturmalı
Haberde, Hunter Biden'ın iddialara yanıt olarak o anda Katar'da olduğunu belirttiği ve "Burisma'ya yönelik resmi bir suçlama var mı?" sorusunu sorduğu ifade edilmişti.
Katar - 19.10.2020
Umman ve Libya'da Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Umman ve Libya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle can kayıpları artarken, Katar'da vaka sayısı yükseldi.
Katar - 19.10.2020
Gülbeddin Hikmetyar resmi temaslarda bulunmak üzere Pakistan'da
Afganistan'da yıllardır süren savaşı sonlandırmak amacıyla Taliban ile Afganistan heyeti arasında 12 Eylül'de Katar'ın başkenti Doha'da başlayan barış görüşmeleri, görüş ayrılıkları nedeniyle askıya alınmıştı.
Katar - 19.10.2020
İbn Haldun Üniversitesi Külliyesi Açılış Töreni
Prof. Dr. Recep Şentürk tarafından Allahşükür Paşazade'ye, İbn Haldun Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Bilal Erdoğan tarafından da Katar'ı temsilen törende bulunan Sani Bin Sabah El-Sani'ye hediye verdi.
Katar - 19.10.2020
Son dakika haber | Rize çay ihracatından 9 ayda 6,4 milyon dolar kazandı
Geçen yılın 9 aylık döneminden farklı olarak İsviçre, Katar, Bulgaristan, Ürdün, Japonya, Panama, Malta, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti, Tacikistan ve Tayvan'a da çay satıldı.
Katar - 19.10.2020
Son dakika haber: Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde "Kilis Yağlık Zeytini" tanıtım günü
Yapılan kazılarda 4 bin 500 yıllık zeytin çekirdeklerinin çıktığı Oylum Höyük'te düzenlenen tanıtım gününde Kanada'dan Katar'a birçok ülkeye ihraç edilmeye başlanan Kilis Yağlık Zeytini'nin kadim tarihi, lezzeti ve kalitesi anlatıldı.
Katar - 18.10.2020
Suudi Arabistanlı alim Avde'nin duruşması 16 Kasım'a ertelendi
Suudi Arabistan'da 2017'de tutuklanan Avde'ye yaklaşık bir yıl sonra çıkarıldığı mahkemede, "terör örgütüne liderlik, Riyad'ın Katar'a uyguladığı ablukaya karşı çıkma, Müslüman Kardeşler Teşkilatı ile iş birliği, Katar kraliyet ailesiyle ilişki içinde olma, ulusal güvenliği tehdit, şiddeti kışkırtma" gibi 37 ayrı suçlama yöneltilmişti.
Katar - 18.10.2020
ABD, Taliban'ın "anlaşma ihlali" suçlamasını reddetti
Donald Trump'ın, 2017'de ABD Başkanı seçilmesi ile müzakereler yeniden gündeme geldi. ABD ile Taliban temsilcileri, 25 Şubat 2019'da barış görüşmeleri için Katar'ın başkenti Doha'da ilk kez bir araya geldi.
Katar - 18.10.2020
Katar ile Türkiye arasında "eğitimde iş birliği" konusu ele alındı
Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Mustafa Göksu, Katar Eğitim, Bilim ve Toplumsal Kalkınma Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Şeyha Moza bint Nasır ile eğitimde iş birliğini görüştü.
Katar - 18.10.2020
Umman, Libya, Bahreyn ve Katar'da Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Umman'da 30, Libya'da 26, Bahreyn'de 2 ve Katar'da 1 kişi daha hayatını kaybetti.
Katar - 17.10.2020
Katar ve Mısır'dan, İsrail'in Yahudi yerleşim birimi inşa faaliyetlerine tepki
Mısır ve Katar, İsrail yönetiminin, Filistin topraklarında Yahudi yerleşimciler için yeni konutlar inşa etme kararının barış sürecini tehdit ettiğini belirtti.
Katar - 17.10.2020
Son dakika haberi! Suudi Arabistan, Kuveyt, BAE ve Katar'da Kovid-19'dan ölümler arttı
Gelen son dakika haberine göre Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Suudi Arabistan'da 5 bin 165'e, Kuveyt'te 694'e, Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) 459'a ve Katar'da 223'e yükseldi.
Katar - 17.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih sondaj gemisindeki incelemelerin ardından açıklamalarda bulundu: (2)
Rusya, İran ve Azerbaycan'dan doğal gaz, Cezayir, Katar, Nijerya ve Amerika gibi yerlerden de sıvılaştırılmış doğal gaz ithal edildiğini ifade eden Erdoğan, "Ülkemizin çeşitli yerlerinde küçük miktarlarda petrol ve doğalgaz çıkıyor olmakla beraber bunlar toplum olarak toplamda tüketimimiz içinde bir hayli yetersiz düzeydedir.
Katar - 16.10.2020
Ürdün ve Kuveyt'te Kovid-19'dan ölümler arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Ürdün'de 310'a, Kuveyt'te 690'a yükseldi. Katar'da da vaka sayısı arttı.
Katar - 16.10.2020
Birleşmiş Milletler Afganistan Yardım Misyonu, ülkede artan saldırılardan endişeli
UNAMA'dan yapılan açıklamada, son zamanlarda Afganistan'da artan saldırıların, Katar'da devam eden Afganlar arası müzakereleri etkileyeceği bildirildi.
Katar - 16.10.2020
Suudi Arabistan yakında Körfez krizinde ilerleme kaydedileceğini umut ediyor
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan Al Suud, Katar'ın kendisine abluka uygulayan 4 ülkenin (Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Mısır) güvenlik endişelerini göz önüne alması durumunda yakında Körfez krizinin çözümünde ilerleme kaydedilebileceğini belirtti.
Katar - 15.10.2020
ABD'de sosyal medyada "sansür" tartışmaları Kongreye taşınıyor
Haberde, Hunter Biden'ın iddialara yanıt olarak o anda Katar'da olduğunu belirttiği ve "Burisma'ya yönelik resmi bir suçlama var mı?" sorusunu yönelttiği belirtilmişti.
Katar - 15.10.2020
Son dakika haberi! Körfez ülkelerinde Kovid-19 kaynaklı can kayıpları ve vaka sayıları arttı
Son dakika gündem haberine göre Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Umman'da 1071'e, Kuveyt'te 684'e, Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) 452'ye, Katar'da 222'ye yükseldi.
Katar - 15.10.2020
ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Halilzad'dan Taliban açıklaması Açıklaması
Donald Trump'ın, 2017'de ABD Başkanı seçilmesinin ardından müzakereler yeniden gündeme geldi. ABD ile Taliban temsilcileri, 25 Şubat 2019'da barış görüşmeleri için Katar'ın başkenti Doha'da ilk kez bir araya geldi.
Katar - 15.10.2020
Riyad yönetimi Türk ürünlerini niçin boykot ediyor?
Türkiye- Suudi Arabistan ilişkilerinin seyri Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır'ın Haziran 2017'de Katar'a boykot kararının ardından Türkiye, Doha yönetiminin yanında yer alan bir tutum sergiledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Katar Haberleri | Katar Haber - Haberler - Katar haberleri, son dakika katar haber ve gelişmeleri burada. İSEDAK 36. İzleme Komitesi Toplantısı online yapıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 15:59:29. #1.15#
title