Katar Haberleri

Katar haber, Katar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Katar - Bugün
Son dakika haberi | Katar ve Mısır, aralarındaki sıcak ilişkileri geri getirmeye çalışıyor
Gelen son dakika haberine göre Katar Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed Bin Abdurrahman Al Sani, ülkesi ve Mısır'ın aralarındaki sıcak ilişkileri geri getirmeye çalıştığını söyledi.
Katar - Dün
"Dayanıklı KOBİ'ler, Güçlü Yarınlar Buluşmaları" webinarı
"Projeye seçilen KOBİ'lere toplamda 1,5 milyon TL'lik bir kaynak sağlayacağız" "Dayanıklı KOBİ'ler Güçlü Yarınlar" projesinin de kapsayıcı iş birlikleri sonucu iş dünyasının birlikte çalışma kültürünü geliştirmek, KOBİ'lerin doğal afet ve salgın gibi krizler karşısında dayanıklılığını artırmak amacıyla geliştirildiğini aktaran Turan, şunları kaydetti: "Hollanda merkezli sivil toplum kuruluşu SPARK iş birliği, Katar Kalkınma Fonu desteği ile ülkemizde faaliyet gösteren 25 Türk ve 25 Suriye sermayeli KOBİ'nin seçileceği proje ile 8 ay boyunca çeşitli eğitimler planlandı.
Katar - Dün
Katar: Suriye'de işlenen suçların tüm sorumluları uluslararası adalet önüne çıkarılmalı
Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, Suriye'de işlenen suçların tüm sorumlularının uluslararası yargı önüne çıkarılması gerektiğini belirtti.
Katar - Dün
Arap dünyasından Filistin'e yardımlar 2020'de yüzde 85 azaldı
Katar, Umman ve Cezayir de Filistin'e yardım eden ülkeler arasında yerini alıyor.
Katar - Dün
Son dakika haber | Katar Dışişleri Bakanı Al Sani Kahire'ye gitti
Son dakika haberi... Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani'nin Mısır'ın başkenti Kahire'ye geldiği belirtildi.
Katar - Dün
Son dakika haber | Blinken, Katar Dışişleri Bakanı El Sani ile telefonda görüştü
Son dakika haberler... ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Katar Dışişleri Bakanı Muhammed Bin Abdurrahman El Sani ile yaptığı telefon görüşmesinde, körfez krizinin çözümünden dolayı tebrik ettiği bildirildi.
Katar - 02.03.2021
Katar Savunma Bakanlığı: Türkiye ile yeni iş birliği anlaşmaları imzaladık
Katar Savunma Bakanlığı, Ortak Askeri Yüksek Komitenin üç gün süren üçüncü toplantısının sonunda Türkiye ile yeni iş birliği anlaşmaları imzaladığını duyurdu.
Katar - 02.03.2021
Katar Dışişleri Bakanı Al Sani, Lenderking ile Yemen krizini ve çözüm arayışlarını görüştü
Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, ABD'nin Yemen Özel Temsilcisi Timothy Lenderking ile Yemen'deki gelişmeleri ele aldı.
Katar - 02.03.2021
Afganistan'da Cumhurbaşkanı danışmanlarından Ahmedzai'den barış görüşmesi değerlendirmesi
Ahmedzai, Afganistan'da barışın sağlanması amacıyla 29 Şubat 2020'de ABD ile Taliban arasında Katar'ın başkenti Doha'da imzalanan barış anlaşmasının birinci yılında Sputnik haber ajansına demeç verdi.
Katar - 02.03.2021
"14. Travel Turkey İzmir Fuarı", 1 milyon 889 bin 658 etkileşim sayısına ulaştı
Yabancı katılımcıların da fuarda yer aldığının aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Dünyanın dört bir yanından fuara tek bir tıkla ulaşabilen satın almacılar, tüm katılımcılar ile 'ttidigital.izfas.com.tr' üzerinden randevu oluşturup toplam 750 ikili iş görüşmesi yaptı. Ayrıca 3 günde 1 milyon 658 bin tıklanma ve etkileşim sayısına ulaşıldı. 80 ülkeden 2 bin 134 profesyonel ziyaretçinin yer aldığı fuara ayrıca, 256 satın almacı katılarak ticari anlaşmalara imza attı. Fuarda, Bahreyn, Endonezya, Etiyopya, Hırvatistan, İsveç, Katar, Kolombiya, Maldivler, Mauritius, Sırbistan, Tanzanya, Türkiye, Ukrayna ve Vietnam olmak üzere toplam 15 ülkeden 120 katılımcı yer aldı.
Katar - 02.03.2021
Roger Federer Miami Açık'a katılmayacak
Dizinden geçirdiği iki ameliyat nedeniyle bir yıldan uzun süredir maça çıkamayan Federer, 8 Mart'ta başlayacak Katar Açık turnuvasıyla yeniden kortlara dönecek.
Katar - 02.03.2021
Ersun Yanal: "Eleştirileri yapanlar geride kalmış. Öğrenmek isteyen varsa gelsin"
"Aslında en çok merak ettiğim ve orada olmak istediğim yer Katar'daki Dünya Kupası" "Aslında en çok merak ettiğim ve orada olmak istediğim yer Katar'daki Dünya Kupası.
Katar - 02.03.2021
Katar ile Türkiye arasındaki iş birliği, öğrenci değişimiyle eğitim alanında da gelecek vadediyor
Pek çok alanda stratejik ve önemli gelişmelerin yaşandığı Katar ile Türkiye arasındaki ikili ilişkiler, öğrenci değişimi konusundaki iş birliği ile eğitim alanında da gelecek vadeden yeniliklere tanık oluyor.
Katar - 02.03.2021
Son dakika haber... ABD'nin Afganistan Temsilcisi Halilzad, Afganistan hükümetiyle barışı görüştü
Katar'ın başkenti Doha'da ikinci aşamasına 6 Ocak'ta geçilen Afganlar arası müzakerelere Taliban heyetinin 26 Ocak'ta bölge ülkelerini ziyarete çıkmasının ardından ara verilmiş ve görüşmeler 22 Şubat'ta tekrar başlamıştı.
Katar - 01.03.2021
Pakistan, Katar ile yaptığı anlaşmayla 3 milyar dolar tasarruf etmeyi planlıyor
Pakistan Başbakanı İmran Han'ın petrol danışmanı Nedim Babar, ülkesinin Katar ile yaptığı yeni sıvılaştırılmış doğal gaz anlaşmasıyla gelecek 10 yıl içinde yaklaşık 3 milyar dolar tasarruf etmeyi planladığını bildirdi.
Katar - 01.03.2021
Türkiye ve Katar silahlı kuvvetleri ortak tatbikat yapacak
Türkiye ve Katar silahlı kuvvetleri, 2-31 Mart arasında Katar'da ortak tatbikat düzenleyecek.
Katar - 01.03.2021
ABD ile Taliban anlaşması Afganistan'a henüz huzur getiremedi
Afganistan'da barışın sağlanması amacıyla 29 Şubat 2020'de ABD ile Taliban arasında Katar'ın başkenti Doha'da imzalanan barış anlaşmasının üzerinden bir yıl geçmesine rağmen ülkede şiddet eylemleri son bulmadı.
Katar - 01.03.2021
Özbekistan'ın 5 ülkeye tanıdığı 10 günlük vizesiz seyahat hakkı yürürlüğe girdi
Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev tarafından geçen ay ülkede turizmin geliştirilmesine ilişkin imzalanan kararnameyle hayata geçirilen yeni uygulamaya göre, Bahreyn, Katar, Kuveyt, Umman ve Çin vatandaşları 10 günlüğüne ülkeye vizesiz giriş yapabilecek.
Katar - 01.03.2021
ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Halilzad, Kabil ve Doha'ya gidecek
ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi Zalmay Halilzad'ın Taliban ve Afgan liderlerle görüşmeler için Afganistan ve Katar'a gideceği bildirildi.
Katar - 28.02.2021
Hamas lideri Heniyye, Doha'daki 4 ülkenin büyükelçileriyle Filistin'deki son gelişmeleri ele aldı
Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Katar'ın başkenti Doha'da, Türkiye'nin de aralarında olduğu 4 ülkenin büyükelçileriyle Filistin'deki son gelişmeler ile ülkesinde yaklaşan seçimleri görüştü.
Katar - 28.02.2021
Katar Emiri Temim, Suudi Arabistan'ın güvenlik ve istikrarını desteklediklerini açıkladı
Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, son günlerde Yemen'deki İran destekli Husiler'in artan saldırılarının ardından, Suudi Arabistan'ın güvenlik ve istikrarını desteklediklerini belirtti.
Katar - 28.02.2021
Taliban: Mayısa kadar tüm yabancı güçlerin ülkeyi terk etmesini istiyoruz
Afganistan Taliban'ı, ABD ile geçen sene 29 Şubat'ta Katar'ın başkenti Doha'da imzaladıkları barış anlaşması gereği, mayıs ayına kadar ülkedeki tüm yabancı güçlerin çekilmesini istediklerini açıkladı.
Katar - 28.02.2021
Katar, Yemen'deki Husilerin Suudi Arabistan'a yönelik saldırılarını kınadı
Katar Dışişleri Bakanlığı, Yemen'deki İran destekli Husilerin Suudi Arabistan'a yönelik balistik füze ve insansız hava araçlarıyla (İHA) düzenlediği saldırıları şiddetle kınadı.
Katar - 28.02.2021
Eski tenisçi Conchita Martinez, koronavirüs teşhisiyle hastanede tedavi altında tutuluyor
Sağlık durumuna ilişkin sosyal medya sitesi Twitter hesabından bilgi veren 48 yaşındaki Martinez, "Doha Açık turnuvasına katılmak için İspanya'dan Katar'a geldiğimde koronavirüs test sonucum pozitif çıktı.
Katar - 27.02.2021
Dijitalleşme projesi: Girişimci Kadınlar Covid 19'a Meydan Okuyor
E-ticaret platformu Hepsiburada'nın, Innovation for Development (I4D) ve SPARK işbirliğiyle  başlattığı projeye, Katar Kalkınma Fonu da (Qatar Fund for Development) katkı sağlıyor.
Katar - 27.02.2021
Katar Dışişleri Bakanı, İran nükleer anlaşmasına taraf ülkelerin temsilcilerini kabul etti
Katar, İran ile nükleer anlaşmanın tarafı olan ülkeler arasında diplomasi ve diyalog yolunu teşvik ettiğini duyurdu.
Katar - 26.02.2021
Son dakika... Lavrov: "Taliban dahil, Afganistan'daki tüm tarafların BMGK'nin kararlarına saygı göstermesi gerekiyor"
Lavrov, Katar'ın başkenti Doha'da Afganlılar arasında müzakerelerin daha önce yapıldığını anımsatarak "Müzakerelerin başlatılmasına rağmen Afganistan'daki durumun istikrarsız olmasından endişeliyiz.
Katar - 26.02.2021
Biden yönetimi gölgesinde BAE- Suudi Arabistan ittifakının geleceği
Batılı gözlemcilere göre, Savunma Bakanı olarak görev yapan, babası Kral Selman'ın göreve gelmesinden sonra veliaht ilan edilerek yetkileri genişletilen Muhammed Bin Selman, BAE'li mevkidaşı Muhammed Bin Zayid Al Nahyan ile yakın ilişkilere sahipti ve Yemen savaşı ile Katar'a uygulanan abluka gibi bölgesel konularda ortak koordinasyon içinde hareket ediyordu.
Katar - 26.02.2021
Voleybol: 2021 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu
Çeyrek final turunda ise Murat Giginoğlu/Volkan Göğtepe ikilisi, Essam/Ziad (Katar) çiftini 2-0 (21-15, 21-12) yenerken, Sefa Urlu/Selçuk Şekerci ikilisi, Metral/Haussener (İsviçre) çiftine 2-0 (14-21, 17-21) mağlup oldu.
Katar - 26.02.2021
Katar'daki Azerbaycan Büyükelçiliğinde "Hocalı Katliamı" anma etkinliği düzenlendi
Azerbaycan'ın Doha Büyükelçiliğinde Hocalı Katliamı'nın 29'uncu yılı dolayısıyla anma etkinliği gerçekleştirildi.
Katar - 26.02.2021
Tekfen Holding, 2020 yılı mali sonuçlarını açıkladı Açıklaması
Taahhüt sektörünün salgından en fazla etkilenen sektörlerden biri olmasına karşın Tekfen İnşaat'ın, iş geliştirme ve teklif hazırlama açısından en aktif yıllarından birini geçirdiğini ve yılın ikinci yarısında portföyüne yeni projeler katarak bunun meyvelerini almaya başladığını ifade eden Gigin, şunları kaydetti: "Diğer yandan Tekfen Mühendislik, en üst düzeyde mühendislik ve inovasyon yetkinliği gerektiren savunma sanayi projeleri de dahil olmak üzere, birçok farklı alanda ulusal ve uluslararası iş birliği anlaşması imzaladı.
Katar - 25.02.2021
Katar Emiri Al Sani, Kuveyt Emiri Sabah'tan ikili ilişkileri güçlendirmeye ilişkin yazılı mesaj aldı
Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani'nin, Kuveyt Emir Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'tan ikili ilişkileri güçlendirmeye ilişkin yazılı bir mesaj aldığı bildirildi.
Katar - 25.02.2021
Son dakika: Afganistan Cumhurbaşkanı Gani: "Barış için ciddi bir zemin hazırlandı"
Diğer yandan Afganistan'daki şiddeti durdurmak amacıyla Katar'ın başkenti Doha'da 6 Ocak'ta başlayan ve Taliban heyetinin 26 Ocak'ta bölge ülkeleri turuna çıkmasıyla ara verilen Afganlar arası müzakerelerin ikinci aşaması tekrar 22 Şubat'ta başlamıştı.
Katar - 25.02.2021
Voleybol: 2021 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu
2021 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu Doha Etabı'nda Türk sporcular bir üst tura yükseldi.
Katar - 25.02.2021
Katar, MotoGP yarışına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor
Katar, dünyanın en önemli motor sporları organizasyonlarından biri olan MotoGP'ye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
Katar - 25.02.2021
24 Şubat 2021 Haberleri
24 Şubat 2021 Manşet Haberleri.
Katar - 24.02.2021
2032 Olimpiyatları için en güçlü aday Brisbane
Avustralya'nın yanı sıra Endonezya, Macaristan, Çin, Katar ve Almanya da 2032 Olimpiyatları'nın ev sahipliğiyle ilgilendiğini açıklamıştı.
Katar - 24.02.2021
Körfez uzlaşısının ardından Bahreyn'den Katar'a ilk ziyarette ikili görüşmeleri başlatma çağrısı yapıldı
Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani'nin, Bahreynli mevkidaşı Abdullatif bin Raşid ez-Zeyyani'den ikili görüşmeleri başlatma çağrısı yapan yazılı bir mesaj aldığı bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Katar Haberleri | Katar Haber - Haberler - Katar haberleri, son dakika katar haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi | Katar ve Mısır, aralarındaki sıcak ilişkileri geri getirmeye çalışıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.3.2021 11:56:39. #1.14#
title