Katar Haberleri

Katar haber, Katar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Katar 26.5.2020
Suudi Arabistan ve Katar'da koronavirüs kaynaklı can kayıpları arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı can kayıpları Suudi Arabistan'da 411'e, Katar'da 28'e yükselirken, Bahreyn, Lübnan ve Filistin'de vaka sayısı arttı.
Katar 26.5.2020
TBMM Başkanı Şentop bazı ülkelerin meclis ve senato başkanlarının bayramlarını kutladı
Meclis Başkanlığından paylaşılan bilgi notuna göre Şentop, Azerbaycan Meclis Başkanı Sahibe Gafarova, Pakistan Milli Meclisi Başkanı Asad Qaiser ve Senato Başkanı Sadiq Sanjrani, Katar Şura Meclisi Başkanı Ahmad Bin Abdullah Bin Zaid El Mahmud, Özbekistan Senatosu Başkanı Tenzile Narbayeva ve Meclis Yasama Kanadı Başkanı Nuriddinjon Ismailov, Kazakistan Meclis Başkanı Nurlan Nigmatulin ve Senato Başkanı Maulen Aşimbayev, Kırgızistan Meclis Başkanı Dastanbek Cumabekov, Tunus Meclis Başkanı Raşid El-Gannuşi ve KKTC Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay ile telefonla görüştü.
Katar 26.5.2020
Katar'a kargoyla gönderilen uyuşturuculara el kondu
ADANA'dan kargo ile Katar'a gönderilmek üzere nargile kutuları içine gizlenmiş 46 bin 560 uyuşturucu hap ve içeriği ne olduğu henüz anlaşılamayan 427 gram toz madde ele geçirildi.
Katar 26.5.2020
Adana'dan Katar'a gönderilmek istenen 46 bin 560 uyuşturucu hap ele geçirildi
Adana'dan kargoyla Katar'a gönderilmek istenen ahşap nargile kutularına gizlenmiş 46 bin 560 uyuşturucu hap ele geçirildi.
Katar 26.5.2020
Sudanlı General Dakalu'dan "Libya'da hiçbir tarafla ilişkimiz yok" açıklaması
Sudan 24 televizyonuna konuşan Dakalu, "Ne Katar ne de başka bir ülke ile herhangi bir sorunumuz var.
Katar 25.5.2020
Suudi Arabistan, Katar ve Bahreyn'de Kovid-19'dan ölümler arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Suudi Arabistan'da 399'a, Katar'da 26'ya, Bahreyn'de 14'e yükseldi.
Katar 25.5.2020
BAE'nin bölgesel düzen hülyasında Tunus çatlağı
İslami hareketlerle mücadele BAE'nin bölgesel düzen kurma hedefinin bir alt unsuru da rejim güvenliğine tehdit oluşturan her türlü İslami hareketi yok etmek. Bu siyaset ülke içinde, Körfez ölçeğinde, Ortadoğu düzleminde ve uluslararası çapta sürdürülüyor. Ülke içerisinde Ahmet Mansur gibi eleştirel gazeteciler başta olmak üzere bütün reformculara karşı gayrihukuki yargılama süreçleri işletilirken, Körfez ölçeğinde ise Müslüman Kardeşler'in önemli isimlerine ev sahipliği yapan Katar'a yönelik ambargo uygulanıyor.
Katar 25.5.2020
Kovid-19 süreci tek kullanımlık seccadeye talebi artırdı
Kovid-19'un, tek kullanımlık ürünlere talebi artırdığını, bunun, ürettikleri seccadelere talebi de olumlu etkilediğini dile getiren Ertan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Şu anda koronavirüs sebebiyle tek kullanımlık ürünlere olan ilgiden dolayı tek kullanımlık seccadelerimize inanılmaz derecede ilgi var. Özellikle müftülüklere, belediyelere ve fabrikalara da gönderiyoruz. Şu an hem yurt dışı hem yurt içinden müthiş talep var. Ürünlerimizi dünyanın birçok ülkesine ihraç ediyoruz. Seccademizi Ortadoğu ülkeleri Suudi Arabistan, Irak, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere 21 ülkeye ihraç ediyoruz.
Katar 24.5.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, mevkidaşlarıyla bayramlaştı
Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Çavuşoğlu, Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Endonezya Dışişleri Bakanı Retno Marsudi, Angola Dışişleri Bakanı Tete Antonio, Bulgaristan Dışişleri Bakanı Ekaterina Zaharieva, Gambiya Dışişleri Bakanı Mamadou Tangara, Maldivler Dışişleri Bakanı Abdullah Shahid, Zambiya Dışişleri Bakanı Joseph Malanji ve KKTC Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ile bayramlaştı.
Katar 24.5.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan mevkidaşlarına bayram tebriği
Dışişleri Bakanlığından yapılan bilgilendirmede, "Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ramazan Bayramı vesilesiyle KKTC, Katar, İran, Endonezya, Angola, Bulgaristan, Gambiya, Azerbaycan, Maldivler, Zambiya'daki mevkidaşlarını tebrik etti" denildi.
Katar 24.5.2020
Arap ülkelerinde Kovid-19 kaynaklı can kaybı ve vaka sayıları arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Suudi Arabistan'da 390'a, Kuveyt'te 156'ya, Katar'da 23'e yükselirken, Bahreyn, Fas ve Lübnan'da vaka sayıları arttı.
Katar 23.5.2020
17 Arap ülkesi Ramazan Bayramı'nı Türkiye ile aynı gün kutlayacak
Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Filistin, Ürdün, Irak, Yemen, Mısır, Libya, Suriye, Lübnan, Cezayir ve Tunus olmak üzere 15 ülke dün yaptıkları açıklamada, Ramazan Bayramı'nı 24 Mayıs Pazar günü kutlayacaklarını duyurmuştu.
Katar 23.5.2020
İran'da Ramazan Bayramı yarın kutlanacak
Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Filistin, Ürdün, Irak, Yemen, Mısır, Libya, Suriye, Lübnan, Cezayir ve Tunus'taki yetkili merciler tarafından yapılan açıklamalarda, Ramazan Bayramı'nın pazar günü başlayacağı duyurulmuştu.
Katar 23.5.2020
Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar'da Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Suudi Arabistan'da 379'a, Kuveyt'te 148'e, Katar'da ise 21'e yükseldi.
Katar 23.5.2020
Ruhani'den Venezuela'ya gönderilen tankerlere ABD'nin müdahale ihtimaline karşı uyarı Açıklaması
İran Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Ruhani, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile telefonda görüştü.
Katar 23.5.2020
Arap ülkelerinde koronavirüs nedeniyle bayram namazı askıya alındı
Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Sudan, Mısır, Yemen ve Moritanya'da bayram namazını askıya aldı.
Katar 22.5.2020
Arap ülkelerinden 15'i Ramazan Bayramı'nı Türkiye ile aynı gün kutlayacak
Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Filistin, Ürdün, Irak, Yemen, Mısır, Libya, Suriye, Lübnan, Cezayir ve Tunus olmak üzere 15 ülke Ramazan Bayramı'nı pazar günü kutlayacak.
Katar 22.5.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Temim bin Hamed Al Sani ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile telefonda görüştü.
Katar 22.5.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri Al Sani ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile telefonda görüştü.
Katar 22.5.2020
Arap ülkelerinde Kovid-19 kaynaklı can kaybı ve vaka sayıları arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Cezayir 562'ye, Suudi Arabistan'da 364'e, Irak'ta 147'ye, Katar'da 19'a yükselirken, Bahreyn, Lübnan, Ürdün ve Libya'da vaka sayıları arttı.
Katar 22.5.2020
CHP Sözcüsü Öztrak, gündemi değerlendirdi Açıklaması
İnsanların iftardan sonra "Artık yemek alırım" diye sokaklarda bağırdığını ve tam bir toplumsal travma yaşandığını ileri süren Faik Öztrak, şöyle konuştu: "Damat, her gün açık artırmaya çıkıp, 'millete şu kadar para dağıttık, bir de çarptık mı bu kadar oluyor' deyip duruyor. Geçen gün iş adamlarıyla yaptığı toplantıda, salgında verdikleri destek tutarının 252 milyar lirayı bulduğunu, çarpan etkisiyle de bunun 600 milyarı aştığını söyledi. Ama aynı saray hükümetinin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı ise bu salgın döneminde millete karşılıksız gelir desteği olarak, bütçeden sadece 5,5 milyar lira dağıtıldığını söylüyor. 600 milyar nerede 5,5 milyar nerede? Bu ülkede 23 milyon 596 bin aile var. 600 milyarı her bir aileye bölüştürsek, aile başına 25 bin 428 lira yapar. Şimdi ben buradan milletimize bir çağrıda bulunmak istiyorum. Aziz milletim, senin ve ailenin hakkı olan 25 bin 428 liranın peşini bırakma. 25 bin 428 liranı damattan mutlaka iste. Vermiyorlar mı? O zaman hiç vakit kaybetmeyeceksin, derhal alacak davası açacaksın. Şu salgın döneminde geçilmeyen köprü, yol, tünel, inmeyen, kalkmayan uçak, yatılmayan hastane yatağı için milyarlarca doları yandaşlarına tıkır tıkır ödüyorlar mı? Ödüyorlar. O zaman senin ve ailenin hakkı olan 25 bin 428 lirayı da ödeyecekler. Ödemiyorlar mı, sen de vakti saati geldiğinde cin olup adam çarpmaya çalışanlara sandıkta hesap sor." Hükümetin daha önce Katar ile 5 milyar dolarlık bir swap anlaşması yaptığını şimdi ise bu rakamı 15 milyar dolara çıkardığını anımsatan Öztrak, "Kağıt üstünde dolar ama kasadaki Katar Riyali.
Katar 22.5.2020
BAE'nin finanse ettiği araştırma kurumu Fas'taki faaliyetlerini durdurdu
Yemen'deki Arap koalisyonundan ayrılan ve Katar'a karşı yürütülen ablukada Doha karşıtı adımlarda yer almayan Fas, başta BAE ve Suudi Arabistan olmak üzere bu eksendeki ülkelerin saldırılarına maruz kalıyor.
Katar 21.5.2020
Tunus Cumhurbaşkanı ile Katar Emiri "ikili ilişkiler ve Kovid-19'la mücadeleyi" görüştü
Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said ile Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani'nin ikili ilişkiler ve yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede iş birliğini görüştüğü belirtildi.
Katar 21.5.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Tayland'da OHAL uzatıldı Katar'da halkın Ramazan Bayramı ziyaretlerinden kaçınması istendi.
Katar 21.5.2020
Avrasya ülkelerinde Kovid-19'la ilgili gelişmeler
Katar, Kazakistan'a 8,5 ton insani yardım gönderdi.
Katar 21.5.2020
Katar'da bayram namazı evlerde kılınacak
Katar İslami İşler ve Vakıflar Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle bayram namazının evlerde kılınacağını duyurdu.
Katar 21.5.2020
Arap ülkelerinde Kovid-19 kaynaklı can kaybı ve vaka sayıları arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Suudi Arabistan'da 12, Kuveyt'te 5, Fas'ta 2, Katar'da 1 kişi daha hayatını kaybederken, Umman, Bahreyn, Lübnan, Libya, Filistin ve Tunus'ta ise vaka sayıları arttı.
Katar 21.5.2020
CHP Grup Başkanvekili Özel gündemi değerlendirdi Açıklaması
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde mahsur kalan 195 inşaat işçisinin Türkiye'ye getirilmesi gerektiğini dile getiren Özel, Katar, Umman, Bahreyn ve Kuveyt'ten de seslerini duyuramayan kişilerden çağrı aldıklarını anlattı.
Katar 21.5.2020
Katar 2022 Dünya Kupası maçlarının oynanacağı stadyumların yüzde 80'inden fazlasını tamamladı
2022 FIFA Dünya Kupası'na ev sahipliği yapacak olan Katar, maçların oynanacağı stadyumların yüzde 80'inden fazlasını tamamladığını duyurdu.
Katar 21.5.2020
Umman Sultanı, Katar Dışişleri Bakanı'yla bölgesel ve uluslararası meseleleri görüştü
Umman Sultanı Heysem bin Tarık'ın, Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani ile bölgesel ve uluslararası meseleleri görüştüğü belirtildi.
Katar 21.5.2020
Katar koronavirüs nedeniyle halkı bayram ziyaretlerine karşı uyardı
Katar'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle halkın Ramazan Bayramı ziyaretlerinden kaçınması istendi.
Katar 21.5.2020
Umman Sultanı, Körfez liderlerinin Ramazan Bayramı'nı tebrik etti
Umman resmi ajansı ONA'da yer alan habere göre, Sultan Heysem, Katar Emiri, Kuveyt Emiri, Bahreyn ve Suudi Arabistan krallarını arayarak bayramlarını tebrik etti.
Katar 21.5.2020
Libya Müftüsü'nden Türkiye ve Katar'a teşekkür
Libya Müftüsü Sadık el-Giryani, Türkiye ve Katar'a Libya'nın istikrarına verdikleri destekten dolayı teşekkür ederken, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Libya halkını insansız hava araçlarıyla öldürdüğünü belirtti.
Katar 21.5.2020
Kayseri'ye "Sağlık OSB" kurulması planlanıyor
"Sağlık Osb Kayseri'ye güç katar" Büyükkılıç'ın Sağlık OSB projesine Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan da böyle bir projenin Kayseri'ye güç katacağını belirtti.
Şu an buradasınız: Katar Haberleri | Katar Haber - Haberler - Katar haberleri, son dakika katar haber ve gelişmeleri burada. Suudi Arabistan ve Katar'da koronavirüs kaynaklı can kayıpları arttı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.5.2020 21:46:04. #1.15#
title