Kanada Haberleri

Kanada haber, Kanada son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kanada - Bugün
ABD ve diğer bazı ülkelerin büyükelçilikleri geri adım atarak Viyana Sözleşmesi'nin 41. maddesine riayet ettiklerini açıkladı
Osman Kavala açıklamasına imza atan Kanada, Finlandiya, Danimarka, Hollanda, İsveç, Norveç ve Yeni Zelanda Ankara'daki resmi büyükelçilik hesabından ya da büyükelçinin şahsi hesabından açıklamayı paylaşırken, bazı ülkeler ise ABD'nin açıklamasını retweet ederek aynı görüşü paylaştıklarını kaydetti.
Kanada - Bugün
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ve diğer büyükelçiliklerin açıklamalarını olumlu karşıladığı bildirildi
Sözleşmeye ilişkin aynı ifadeleri Kanada, Finlandiya, Danimarka, Hollanda, İsveç, Norveç ve Yeni Zelanda'nın Ankara büyükelçilikleri de resmi hesaplarından paylaşmış ya da retweet etmişti.
Kanada - Bugün
ABD ve diğer bazı ülkelerin büyükelçilikleri geri adım atarak Viyana Sözleşmesi'nin 41. maddesine riayet ettiklerini açıkladı
Osman Kavala açıklamasına imza atan Kanada, Finlandiya, Danimarka, Hollanda, İsveç, Norveç ve Yeni Zelanda'nın Ankara büyükelçilikleri de ABD'nin Twitter'da yaptığı açıklamayı retweet etti.
Kanada - Bugün
Kanada Büyükelçiliği: "Kanada, 18 Ekim tarihli açıklamaya ilişkin bazı soruların yöneltilmesi vesilesiyle, Diplomatik İlişkiler Hakkında Viyana...
Kanada Büyükelçiliği: "Kanada, 18 Ekim tarihli açıklamaya ilişkin bazı soruların yöneltilmesi vesilesiyle, Diplomatik İlişkiler Hakkında Viyana Sözleşmesi'nin 41. maddesine riayet etmeyi teyit eder."
Kanada - Bugün
Kanada'da öldürülen oğlu için adalet arayan baba: "Katiller 4 yıldır hakim karşısına çıkmadı"
Kanada'nın Montreal kentinde 6 Mart 2017'de polisler tarafından öldürülen Türk genci Koray Kevin Çelik'in babası Cesur Çelik, evladını gözleri önünde öldüren 4 polisin, henüz hakim karşısına bile çıkmadığını ve özgürce dolaştıklarını söyledi.
Kanada - 23.10.2021
22 Ekim 2021 Haberleri
22 Ekim 2021 Manşet Haberleri.
Kanada - 22.10.2021
Twitter'ın yapay zekası, sağ eğilimli siyaseti destekliyor
7 ülkenin 6'sında sağ siyaset öne çıkıyor Twitter, söz konusu sonuçlara ulaşmak için ABD, Kanada, İngiltere, Fransa, Almanya, İspanya ve Japonya olmak üzere 7 ülkenin haber kuruluşlarının siyasi içerikli paylaşımlarını inceledi.
Kanada - 22.10.2021
OECD ülkelerinin çoğunluğu kömür santralleri için ihracat kredilerine son verecek
OECD'den yapılan açıklamada, Türkiye, Avustralya, Kanada, Avrupa Birliği ülkeleri, Japonya, Kore, Yeni Zelanda, Norveç, İsviçre, İngiltere ve ABD'nin kömürle çalışan termik santrallere ihracat kredisi sağlamayı bu ay sonunda durduracağı belirtildi.
Kanada - 22.10.2021
Bilim insanları Vikingler'in Kuzey Amerika'ya geldiği tarihi belirledi
Kanada, Hollanda ve Almanya'dan bir grup bilim insanının yaptığı araştırmaya göre, Vikingler, Kristof Kolomb'un Amerika'yı keşfinden yüzlerce yıl önce Kanada'nın Newfoundland eyaletine geldi.
title