Kanada Haberleri

Kanada haber, Kanada son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kanada - 26.10.2020
Malezya bu yılki APEC zirvesini sanal ortamda düzenleyecek
Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği Forumu Avustralya, Brunei, Kanada, Endonezya, Japonya, Malezya, Yeni Zelanda, Filipinler, Singapur, Güney Kore, Tayland ve ABD tarafından 1989'da kurulan APEC Forumu, bölgedeki ticaret ile yatırımları serbestleştirme ve ekonomilerin entegrasyonunu sağlamak üzere ticari bağlantıların kolaylaştırılmasını amaçlıyor.
Kanada - 24.10.2020
Kanada'da yolcu otobüsünde maske kavgası
Kanada'nın Vancouver kentinde, erkek yolcu maskesiz otobüse binen kadın ile tartışma yaşadı.
Kanada - 24.10.2020
Trabzon'dan 9 ayda 552,8 milyon dolarlık fındık ihracatı
Bu dönemde Trabzon'dan fındık ihraç edilen ülke sayısı 58 oldu. En fazla fındık satılan ülkeler, İtalya, Almanya ve Kanada olarak sıralandı.
Kanada - 23.10.2020
Çin, Hong Kong'un Finlandiya ile suçluların iadesi anlaşmasını askıya aldı
Çin daha önce de Kanada, Avustralya ve İngiltere'nin Hong Kong Özel İdari Bölgesi'yle Suçluların İadesi Anlaşması'nı askıya almıştı.
Kanada - 23.10.2020
Son dakika haber: Karantina kısıtlamaları zihinsel sağlığı, uykuyu ve egzersizi olumsuz etkiledi
Katılımcıların yarısının ABD'nin Louisiana eyaletinde yaşadığı, Avustralya, Kanada, İngiltere ve 50'yi aşkın diğer ülkeden de anket sorularını yanıtlayanlar olduğu belirtildi.
Kanada - 23.10.2020
Kanada'da Ermenistan'a yaptırım uygulanması için imza kampanyası başlatıldı
Kanada'da yaşayan Azerbaycan Türkleri, Kanada hükümetini Ermenistan'a yaptırım uygulamaya çağırmak için imza kampanyası başlattı.
Kanada - 22.10.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Salgın nedeniyle mart ayında sınırlarını kapatan Avrupa Birliği (AB), Kanada'yı seyahat kısıtlamalarının kaldırıldığı ülkeler listesinden çıkarırken, salgından Avrupa'da en fazla etkilenen ülkelerden Çekya'nın talebi üzerine bu ülkeye suni solunum cihazları gönderecek.
Kanada - 22.10.2020
AB'den 3 ülkeye daha seyahat kısıtlaması
Avrupa Birliği (AB) ülkelerine, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sınırlarını Kanada, Gürcistan ve Tunus'a kapatmaları tavsiye edildi.
Kanada - 22.10.2020
Prof. Dr. Nevzat Tarhan: "Batı dünyası Kovid-19'dan sonra iyice zor duruma girdi"
DPÜ'nün ev sahipliğinde düzenlenen ve 24 Ekim'e kadar sürecek olan kongreye, Türkiye, Hollanda, Kanada ve Amerika'daki çeşitli üniversitelerden 83 bilim insanı katılacak.
Kanada - 22.10.2020
Aston Martin imzalı helikoptere üç kıtadan sipariş geldi
Bu sıradışı modelin Asya Pasifik'teki ilk örneği, Yeni Zelanda'da bir Airbus müşterisi tarafından sipariş edildi. Helikopter, özel uçuşların yanı sıra VIP charter operasyonlarında da kullanılacak. Latin Amerika'dan sipariş edilen helikopter ise, Guatemala'da ismi açıklanmayan bir VIP müşteri tarafından kullanılacak. Son olarak, Kanada'da ismi açıklanmayan diğer bir müşteri tarafından sipariş edilen helikopter, Birleşik Krallık'ta tecrübeli zanaatkarlar tarafından tamamlanarak Kanada'daki Airbus Müşteri Merkezi'nden teslim alınacak.
Kanada - 22.10.2020
NATO Savunma Bakanları güvenlik gündemiyle toplanıyor
NATO Savunma Bakanları, İttifak güvenliğini etkileyen konuları görüşmek üzere video konferans aracılığıyla bir araya geliyor. Türkiye saatiyle 15.00'te başlayacak toplantıda Bakanların daha adil yük paylaşımı, caydırıcılığı ve savunmayı güçlendirme, toplumların direncini artırma ve NATO'nun Afganistan ve Irak'taki misyonları konularını görüşecekleri bildirildi. Toplantı öncesinde NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg 2020'nin Avrupalı Müttefikler ve Kanada'nın art arda artan savunma harcamalarının arttığına işaret etti.
Kanada - 22.10.2020
Soyuz MS-16 kapsülü dünyaya döndü
NASA, ROSCOSMOS, Avrupa Uzay Ajansı, Kanada Uzay Ajansı ve Japon Uzay Araştırma Ajansının ortaklaşa işlettiği UUİ'de uzay araştırmaları ve temel bilim deneyleri yürütülüyor.
Kanada - 22.10.2020
Kanada Parlamentosunun Uluslararası İnsan Hakları Alt Komitesi, Doğu Türkistan'daki Çin uygulamalarının soykırım olduğunu bildirdi
Kanada Parlamentosunun Uluslararası İnsan Hakları ve Uluslararası Kalkınma Alt Komitesi, Çin hükümetinin Doğu Türkistan'daki Uygurlara ve diğer Türk kökenli halklara yönelik zulmünün, BM Soykırım Sözleşmesi'nde tanımlandığı gibi soykırım olduğunu bildirdi.
Kanada - 22.10.2020
AB, Kanada'yı seyahat kısıtlamalarının kaldırıldığı ülkeler listesinden çıkardı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle mart ayında sınırlarını kapatan Avrupa Birliği (AB), Kanada'yı, seyahat kısıtlamalarının kaldırıldığı ülkeler listesinden çıkardı.
Kanada - 21.10.2020
AB, Covid-19 nedeniyle Kanada'ya seyahat sınırlaması getiriyor
Avrupa Birliği (AB), yeni tip korona virüs (Covid-19) nedeniyle Kanada ve birkaç ülkeye artan vakalar nedeniyle seyahat sınırlaması uygulayacak.
Kanada - 21.10.2020
İlkokul öğrencisi Şevval Tevetoğlu matematik yarışmasında dünya birincileri arasında yer aldı
Samsun Bilim ve Sanat Merkezi Destek Programı'nda eğitim gören Vezirköprü Zeki Cevher İlkokulu öğrencilerinden Şevval Tevetoğlu, Kanada merkezli, internet üzerinden düzenlenen Uluslararası Caribou Matematik Yarışması'nda, 6 bin 542 öğrencinin katıldığı ve 3 ile 4.
Kanada - 21.10.2020
NATO ülkelerinin savunma harcamaları arttı
NATO'nun yayımladığı "NATO Ülkeleri Savunma Harcamaları 2013-2020" raporuna göre, NATO'nun Avrupa'daki müttefikleri ve Kanada'nın savunma harcamaları 2020'de tahmini rakamlara göre yüzde 4,3 arttı.
Kanada - 21.10.2020
Küçük Mehmet Yiğit matematikte dünya birincisi oldu
Muğla'nın Marmaris ilçesinde ilkokul 2. sınıf öğrencisi Mehmet Yiğit Deniz, Kanada merkezli düzenlenen "Uluslararası Caribou Matematik Yarışması"nda, kategorisinde birinci oldu.
Kanada - 21.10.2020
Uluslararası Kriz Grubu, Çin hükümetinden Kanada vatandaşı çalışanını serbest bırakmasını istedi
Uluslararası çatışmaların çözümü konusunda çalışan düşünce kuruluşu Uluslararası Kriz Grubunun Başkanı Robert Malley, Çin'e, Aralık 2018'de gözaltına aldıktan sonra casusluk suçlamasıyla tutuklanan Kuzeydoğu Asya uzmanı Michael Kovrig'i serbest bırakma çağrısı yaptı.
Kanada - 20.10.2020
Ankara Kent Konseyi Uluslararası Katılımcılık Ödülü'ne layık görüldü
Kanada'nın Toronto kentinde yapılacak ödül töreni, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle çevrim içi olarak 26 Ekim'de TSİ 17.
Kanada - 20.10.2020
Çin ile Kanada arasında Hong Kong konusundaki gerginlik tırmanıyor
Çin ile Kanada arasında, Ottawa yönetiminin Hong Kong Özel İdare Bölgesindeki demokrasi yanlısı protestoculara iltica hakkı tanınmasının ardından ortaya çıkan gerilim, karşılıklı demeçlerle tırmanıyor.
Kanada - 19.10.2020
Son dakika haberleri... CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
Öztrak, "Suudi Arabistan çıkmış Türk ürünlerine boykot çağrısı yapıyor. Bu çağrıya Fas'tan Cezayir'e kadar, tarihi bağlarımız olan diğer Kuzey Afrika ülkeleri de katılıyor. Boykota karşı saray ittifakının gıkı çıkmıyor. En son Kanada çıktı.
Kanada - 19.10.2020
Kanada, ABD ile olan sınırını 21 Kasım'a kadar zorunlu olmayan seyahatlere kapalı tutacak
Kanada, korona virüs salgını ile mücadele kapsamında ABD ile olan sınırını 21 Kasım tarihine kadar zorunlu olmayan seyahatlere kapalı tutacak.
Kanada - 19.10.2020
Gilead: Türkiye'ye haziran ayından itibaren partiler halinde "Remdesivir" bağışı yapıldı
Açıklamaya göre, Remdesivir, Kovid-19 tedavisi için Avrupa Birliği (EMA), Japonya, Kanada, Avustralya, Tayvan, Singapur, BAE ve Hindistan gibi birçok ülkede ruhsatlandırıldı.
Kanada - 19.10.2020
Son dakika haber: Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde "Kilis Yağlık Zeytini" tanıtım günü
Yapılan kazılarda 4 bin 500 yıllık zeytin çekirdeklerinin çıktığı Oylum Höyük'te düzenlenen tanıtım gününde Kanada'dan Katar'a birçok ülkeye ihraç edilmeye başlanan Kilis Yağlık Zeytini'nin kadim tarihi, lezzeti ve kalitesi anlatıldı.
Kanada - 19.10.2020
Son dakika haberleri... Tayland'da protestocular Bangkok sokaklarını ele geçirdi
Bugün Tayland genelinde en az 19 kentte gösteriler düzenlendi. Tayvan, Danimarka, İsveç, Fransa, ABD ve Kanada'da Tayland'a destek protestoları yapıldı.
Kanada - 18.10.2020
Kanada'da günlük Kovid-19 vaka sayısı 2 bini geçti
Kanada'da günlük kaydedilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısının 2 bini geçtiği bildirildi.
Kanada - 17.10.2020
Vali Baruş OSB'de incelemelerde bulundu
Kayhan, 50 kişinin çalıştığı işletmede teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri takip ederek yaptıkları ürünleri şu anda Kanada, Rusya, İrlanda ve Türkmenistan gibi ülkelere ihraç ettiklerini kaydetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kanada Haberleri | Kanada Haber - Haberler - Kanada haberleri, son dakika kanada haber ve gelişmeleri burada. ABD Başkanlık Seçimleri: Trump kazansa da kaybetse de bir çok şeyi değiştirdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 22:38:10. #1.15#
title