Kamikaze Haberleri

Kamikaze haber, Kamikaze son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kamikaze - 11.01.2021
İsmail Demir: 2021'de TİHA, HİSAR-A ve ATMACA'da ilk teslimatlar yapılacak
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, '2020 Değerlendirme ve 2021 Hedefler' toplantısı  düzenledi. Demir, Savunma Sanayi Başkanlığının 35'inci yılına girdiğini hatırlatarak, Demir, savunma sanayinin milli bir mesele olduğunu, bunun siyasi polemik konusu yapılmaması konusunda hassasiyetlerini her defasında dile getirdiklerini bildirdi. Demir, 2020 yılındaki savunma sanayi faaliyetlerine ilişkin, "Akıncı TİHA seri üretime hazır hale geldi. Aksungur SİHA'nın seri üretim faaliyeti başladı. Bayraktar TB2 ve ANKA SİHA'larımız sadece bizim değil, dost ve kardeş ülkelerimizin de kullandığı en önemli silahlardan biri oldu. Çeşitli sınıflarda kullandığımız İHA'larımıza ek olarak geçtiğimiz yıl; Kamikaze Mini İHA KARGU-2 ve Silahlı Mini/Mikro İHA SONGAR'ı da güvenlik güçlerimiz ilk kez kullanmaya başladı.
Kamikaze - 28.12.2020
Türk savunma sanayisi 2020'yi başarılarla doldurdu
Teber-82 güdüm kiti, AK40-GL bomba atar, özgün yerli tabanca, MPT-76 ve MPT-55 tüfekleri, Uzun Menzilli Tanksavar Füzesi UMTAS, İHASAVAR, Kamikaze Mini İHA Kargu, Pars 675 Tak-Sök Termal Silah Dürbünleri, yazılım tabanlı telsizler, Nüfuz Edici Bomba, Retinar FAR-AD Drone Tespit Radar sistemleri, Şahingözü-OD termal kameralar, yeni SAT botu, süratli devriye botu, acil müdahale ve dalış eğitim botları 2020 yılında güvenlik güçlerine sunulan ürünler arasında yer aldı.
Kamikaze - 31.10.2020
İdlib'deki çiftçilere kamikaze İHA'yla saldırı: 1 ölü, 5 yaralı
Suriye'nin İdlib ilinde kamikaze insansız hava aracıyla (İHA) bahçede zeytin toplayan sivillere yapılan saldırıda 1 kişi öldü, 5 kişi yaralandı.
Kamikaze - 30.10.2020
Sınır güvenliğine 'paramotor' tehdidi
Buraya Suriye'de Bahar Kalkanı harekatında, Libya'da ve son olarak Azerbaycan'da Türk yapımı Baykar Savunma/Bayraktar TB-2 ve TUSAŞ ANKA-S'nin başarılarını da ekleyebiliriz. Çünkü onlar da sofistike hava savunma sistemlerini bastırarak SEAD (hava savunma/yakın hava desteği) görevi gördüler ve yeni bir oyun değiştirici olduklarını dünyaya ispatladılar. Ayrıca tankları ve zırhlı araçları vurarak, yeni tanksavar silahı olarak biraz abartarak söylemek gerekirse A-10 Thunderbolt'un tahtına göz diktiler. Öte yandan, Azerbaycan'da devam eden savaşta Harop ve Harpy taarruzi SİHA'ları veya medyada bilinen isimleriyle kamikaze dronları ile S-300 gibi yüksek irtifa hava savunma sistemlerinin dahi imha edildiğini gördük.
Kamikaze - 28.10.2020
Türkiye'nin daha önce Libya'da kullandığı KARGU İHA'ları ilk kez Azerbaycan'da görüntülendi
Türkiye'nin Libya'da kullandığı ve Azerbaycan'ın satın alarak envanterine eklediği 'KARGU' adlı kamikaze İHA'sı, Azerbaycan'da görüntülendi.
Kamikaze - 25.10.2020
24 Ekim 2020 Haberleri
24 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Kamikaze - 24.10.2020
Azerbaycan, Ermenistan'a ait bir İHA'yı daha düşürdü
Bu sabah da Ermenistan'a ait, el yapımı patlayıcı monte edilmiş kamikaze drone düşürülmüştü.
Kamikaze - 24.10.2020
Ermenistan'a ait kamikaze drone Azerbaycan ordusu tarafından etkisiz hale getirildi
Azerbaycan ordusunun, Ermenistan'a ait kamikaze droneyi etkisiz hale getirdiği bildirildi.
Kamikaze - 08.10.2020
Moskova'nın Karabağ siyaseti
İsrail neden Azerbaycan'ı destekliyor? Dağlık Karabağ'daki son gelişmeler İsrail ile Azerbaycan arasındaki savunma, güvenlik ve enerji alanlarındaki işbirliğini de açığa çıkarmış oldu. Bakü'nün uzun süredir silahlanma konusunda İsrail ile çalıştığı, İsrail'in ise enerji ihtiyacının büyük bölümünü Azerbaycan'dan sağladığı biliniyordu. Son krizde İsrail'e inen Azerbaycan kargo uçakları, Ermenistan'daki hedeflerini vuran İsrail'in kamikaze dronlarını bilmeyenler için de konuyu su yüzüne çıkarmış oldu.
Kamikaze - 08.10.2020
Azerbaycan ordusu, Ermenistan'a ait kamikaze İHA'yı düşürdü
Azerbaycan ordusu, Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine saldırı gerçekleştiren Ermenistan'a ait bir kamikaze İHA'yı vurarak düşürdü.
Kamikaze - 30.09.2020
Azerbaycan, kamikaze dronlerının Ermeni güçlere ait askeri araçları böyle imha etti
Ermenistan işgalindeki Karabağda provokasyon ve saldırılara karşılık veren Azerbaycan, tüm hızıyla ilerlerken, sıcak bölgeden gelen yeni görüntülerde, Azerbaycan'a ait bir kamikaze drone'un Ermenistan ordusuna ait askeri araçları hedef aldığı görülüyor.
Kamikaze - 29.09.2020
Ermeni askerlerin Azerbaycan'a ait kamikaze drone'dan kaçış anı kamerada
Ermenistan işgalindeki Karabağ'da provokasyon ve saldırılara karşılık veren Azerbaycan, tüm hızıyla ilerlerken, sıcak bölgeden gelen yeni görüntülerde, Azerbaycan'a ait bir kamikaze drone'un Ermenistan ordusuna bağlı askerleri hedef aldığı görülüyor.
Kamikaze - 26.09.2020
GÜNDEM / 26 Eylül 2020
(İzmir/10.00) (Fotoğraflı-Görüntülü) ÖZEL HABER 1- Gözler Yeni Ekonomi Programı ve 2021 bütçesinde Ekonomi gündemi, gelecek haftadan itibaren Yeni Ekonomi Programı ve 2021 yılı bütçesine odaklanacak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanması beklenen Yeni Ekonomi Programı ile gelecek üç yıla ilişkin enflasyon, istihdam, büyüme, ihracat, cari açık gibi temel makro göstergeler duyurulacak Gelecek yıla ilişkin merkezi yönetim bütçesi de 17 Ekim'e kadar TBMM'ye sunulacak Kovid-19'un ekonomiye yönelik izleri silinmeye çalışılırken, bu durumun bütçe ve ekonomik hedeflere nasıl yansıyacağı merak ediliyor (Deniz Çiçek/Ankara) 2- Mehmetçiğin güvenliği için "el bombası kesesi" geliştirildi Güvenlik güçlerine son dönemde kamikaze drone, taşınabilir mühimmat sistemleri gibi nispeten küçük ama muharebe sahasında fark yaratan ürünler kazandıran STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ, bunlara bir yenisini ekledi STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz: "Kimi ürünler var ki çok yüksek teknoloji içermese veya yapılması nispeten basit gibi gözükse bile sahada çok ciddi fark yaratabiliyor" "Geliştirdiğimiz el bombası kesesi hem güvenli şekilde el bombasının taşınmasını hem de tek elle güvenli şekilde alınıp atılmasını sağlayacak.
Kamikaze - 25.06.2020
GÜNDEM / 25 Haziran 2020
(Ankara/11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü) ÖZEL HABER 1- AKM'nin inşaatı yıl sonuna kadar bitirilecek Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: "Atatürk Kültür Merkezi sadece bir bina değil. Dünyanın sayılı kültür merkezlerinin olduğu ülkelerdeki gibi merkez içinde bir konsept birim oluşturuluyor. Beyoğlu Kültür Yolu'nun yönetimini burada oluşturduğumuz komisyona bırakacağız. Beyoğlu Kültür Yolu'ndaki aktiviteleri bu komisyon üzerinden yöneteceğiz" "AKM'nin arkasında bir kültür sokağı var. Burada kafeler, restoranlar, galeriler var. Uzun bir sokak. Orayı 24 saat yaşayan bir merkez haline getiriyoruz. Üstte 360 derece manzarası olan VIP bir restoranı olan, aşağıda da yine kafeler, restoranlar olacak. Müzesi, kütüphanesi olacak, cep sineması olacak. Bütün bunların yıl sonuna kadar inşaatını bitirerek, hayata geçirmiş olacağız" (Yasemin Kalyoncuoğlu/Ankara) 2- Türkiye'nin yeni kamikazesi Alpagu geliyor Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından muharebe sahasında etkin şekilde kullanılmaya başlanan "kamikaze drone"lar çeşitleniyor Döner kanat kamikaze drone Kargu teslimatlarını sürdüren STM, sabit kanatlı kamikaze drone Alpagu'ya yönelik çalışmalarda sona geldi Alpagu yıl sonuna doğru güvenlik güçlerinin kullanımına sunulmaya başlanacak Alpagu, tek bir asker tarafından kullanılabilecek, zırhlı araçlardan, Akıncı ve Anka gibi silahlı insansız hava platformlarından atılabilecek (Göksel Yıldırım/Ankara) 3- Mimar Sinan'ın doğduğu Ağırnas'ta tarihi doku gün yüzüne çıkarılacak UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne giren Koramaz Vadisi'nde yer alan, Mimar Sinan'ın doğduğu Ağırnas Mahallesi, Melikgazi Belediyesinin yaptığı yenileme çalışmalarıyla tarihi dokusuna uygun hale getirilecek Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu: "Belirlediğimiz 100'e yakın evin sokak sağlıklaştırmasını, dış cephe restorasyonunu yapacağız.
Kamikaze - 15.06.2020
GÜNDEM / 15 Haziran 2020
(Sivas/21.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Emeklilikte yeni sistemde kıdem hakları korunacak Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan tamamlayıcı emeklilik sistemine ilişkin yeni kanunun yürürlüğe girmesiyle tüm çalışanların kıdem tazminatına tabi geçmiş döneme ait hakları aynı şekilde ve aynı şartlara tabi olarak korunacak 1 Ocak 2022'den sonra kıdem tazminatını hak edecek şekilde işten ayrılan çalışan geçmiş kıdem tazminatını alabilecek Katılımcı, 60 yaşını tamamladıktan sonra emekli olmaya hak kazanacak, talepte bulunanlara emeklilik hesabındaki birikimlerinin yüzde 25'ini geçmemek üzere defaten ödeme yapılabilecek Çalışan istifa ettiğinde bireysel fon hesabındaki tutarlar kazanılmış hak olarak kendisinde kalacak (Deniz Çiçek/Ankara) 2- Kamikaze drone üretimini ilk kez AA görüntüledi STM, güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla OSTİM Teknopark'taki yerleşkesinde Otonom Döner Kanatlı Vurucu İHA Kargu üretimi için yoğun bir çalışma yürütüyor TSK'nin ihtiyaçlarını karşılama konusunda oldukça iyi bir performans gösteren Kargu'nun, bundan sonraki süreçte mükemmel hale getirilmesi hedefleniyor Sürü kabiliyetiyle çoklu görevlere hazırlanan Kargu, deniz platformları, zırhlı kara araçları ve otonom kara sistemleriyle de kullanılabilecek Yurt dışından da talep gören ve ihracatına yönelik 3 ülkeyle görüşmelerin sürdüğü Kargu, tropik, çöl, tundra iklim koşullarında katıldığı testlerden başarıyla çıktı (Göksel Yıldırım/Ankara) 3- MEB, güzel sanatlar ve spor liselerine 13 bin 620 yetenekli öğrenci seçecek Milli Eğitim Bakanlığınca, Türkiye genelindeki 87 güzel sanatlar ile 85 spor lisesinin 9.
Kamikaze - 20.05.2020
Savunma sanayisinin liderleri Kovid-19 sürecini ve sonrasını değerlendirdi
Muhtemel farklı salgın ve saldırılara yönelik de çalışmalar yapıldığını dile getiren İkinci, "Örnek olarak bizim kamikaze dronlarımız var.
Kamikaze - 12.05.2020
Türk robotik harp kapasitesinin göklerdeki geleceği
Türkiye'nin mini taarruzi İHA ve SİHA'ları (loitering munitions / kamikaze drone) gelecekte üstlenebilecekleri roller konusunda umut vadediyor.
Kamikaze - 04.04.2020
Teröristlerin korkulu rüyası kamikaze Mini İHA KARGU-2 güvenlik güçlerine teslim edildi
Savunma Sanayii Başkanlığı, terörle mücadelenin önemli unsurlarından olan Kargu-2'nin yeni teslimatları güvenlik güçlerimize yapıldı.
Kamikaze - 04.03.2020
Terörle mücadelede 'kamikaze drone'lar kullanılıyor
SAVUNMA Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş.'nin (STM) tamamen yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği 'kamikaze drone' denilen otonom döner kanatlı vurucu insansız hava aracı (İHA) 'Kargu', terörle mücadelede başarıyla kullanılıyor.
Kamikaze - 21.02.2020
YTB Başkanı Eren'den Almanya'daki ırkçı terör saldırısına ilişkin açıklama Açıklaması
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, "Oluşturulan nefret ikliminden beslenen bireyler, radikalleşerek tıpkı Norveç ve Yeni Zelanda'daki saldırılarda olduğu gibi adeta kamikaze misali ırkçı saldırılara yöneliyor.
Kamikaze - 19.02.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İdlib harekatı bir an meselesi
Sürecin 2010 yılında başladığını, ilk zamanlar bu yapının oluşturduğu tehdidi kendi çevresine bile anlatmakta zorlandığını kaydeden Erdoğan, MİT kumpasının, bu yapının gerçek niyetinin şüpheye mahal bırakmayacak şekilde anlaşılmaya başlanmasını sağladığını, siyasette ve bürokraside teşhis ve tespit ettikleri FETÖ'cüleri süratle tasfiye etmeye başladıklarını anlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan şu değerlendirmelerde bulundu: "FETÖ'nün devlet ve toplum hayatımızın kılcal damarlarına kadar sızmasının tarihi eskidir ve müsebbipleri çoktur, ama FETÖ ile gerçek anlamda amansız bir savaşa tutuşan tektir, 2010 itibariyle o da biziz. Biz ülkenin yönetimini devraldığımızda güya bu konuda en hassas kurumlar ordunun, emniyetin, yargının, akademinin kritik noktaları zaten örgüt tarafından işgal edilmişti. CHP dahil olmak üzere yıllarca irtica ile mücadele bahanesiyle cadı avına çıkar gibi Müslüman avına çıkanların, tek bir gün bile gerçek anlamda FETÖ'cüleri hedef aldıkları görülmemiştir. Çünkü dosyaları hazırlayanlar kimlerdi? Silahlı Kuvvetlerin içerisindeki, emniyet içerisindeki, devletin kurumları içerisindeki FETÖ'cülerdi. Terörist başının ismi ve örgütün rumuzu şimdi daha iyi anlıyoruz ki kasıtlı bir şekilde Müslümanlara karşı yürütülen saldırıların maskesi olarak kullanılmıştır. MGK'da biz bu meselenin üzerine gidene kadar alınan kararların hepsinin de gerisindeki gizli niyetin FETÖ ile mücadele değil, toplumsal reaksiyonu tetikleyerek FETÖ'yü koruma olduğunu görüyoruz." '1 DOLARLIK BANKNOTU VAR MI, MERAK EDİYORUM' Arkadaki gerçek oyunun ortaya çıkmaması için kurulan tezgahın yıllarca başarıyla yürütüldüğünü, Kasım Gülek'ten Bülent Ecevit'e kadar namlı CHP'lilerden, 12 Eylül ve 28 Şubat darbecilerine kadar herkesin bu oyunda üzerine düşen rolü oynadığını ifade eden Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile ilgili ise şunları söyledi: "Bu oyunun son perdesinin başrolü de Kemal Kılıçdaroğlu'na verilmiştir. Dikkat ediniz, 15 Temmuz gecesi FETÖ şahsımdan bakanlarımıza, bürokratlardan medya temsilcilerimize kadar, iktidarıyla muhalefetiyle pek çok milletvekiline kadar herkesin peşine düşmüştür. Bir tek kişi FETÖ'nün özel ilgisine, himayesine, korumasına mazhar olmuştur, o da Kemal Kılıçdaroğlu'dur. İstanbul Atatürk Havalimanı'nda FETÖ'cülerin tanklarıyla burun buruna gelen bir genel başkanın önünde bir anda tüm yollar açılmıştır. Tankların arasından VİP nizamiyesinden uğurlanan kim? Kılıçdaroğlu. Burada ilginç olan bir şey daha var, 'Haberim olsaydı, ben de beklerdim' diyor. Bütün milletin haberi oldu, on binler havalimanında, ama Bay Kemal'in kulağı var, duymamış ve o geldi Bakırköy'e, belediye başkanının evinde televizyondan süreci izledi, kahvesini orada içti. Sayın Kılıçdaroğlu, biz tankların karşısındaydık, biz F-16'ların, helikopterlerin altındaydık, milletimle beraber biz havalimanındaydık, ama sen Bakırköy'de başkanının evinde kahve yudumluyordun. Şahsımı öldürmek için helikopterle, uçakla, tankla, özel yetiştirilmiş timlerle arayanlar Marmaris'ten ta Atatürk Havalimanı'na kadar Kemal Kılıçdaroğlu'na bu şefkati niçin gösterdiler? İnsan bu şahsın evinin ve cüzdanının en gizli köşesinde 1 dolarlık bir banknot saklayıp saklamadığını da merak etmiyor değil. Bana da adaya gitmemi tavsiye edenler oldu, ben de o kardeşimize dedim ki 'Ben bu topraklarda doğdum, bu topraklarda öleceğim" 'DARBENİN KONTROLÜ SİZDEYDİ AMA BAŞARAMADINIZ' 15 Temmuz gecesi helikopterle önce Dalaman'a ardından uçakla İstanbul'a gittiğini hatırlatan Erdoğan, 10-15 dakikalık gecikme yaşanması halinde darbecilerin kendisini vuracağını belirterek, şunları söyledi: "Ey Kılıçdaroğlu, sen hala milleti aldatmakla meşgulsün. Kontrollü darbe… Doğru kontrol sizde, ama başaramadınız. Şimdi buradan soruyorum. Şayet 15 Temmuz darbesi başarılı olsaydı ertesi gün Kemal Kılıçdaroğlu milletin karşısına acaba hangi sıfatla çıkartılacaktı? Darbe girişimini kurgu diyerek önemsizleştirmeye çalışan darbeciler için adalet yürüyüşü yapan, danışmanından milletvekiline etrafındaki nice kişi FETÖ'den hapse atılan böyle bir siyasetçinin örgütle hiçbir ilişkisi olmadığına, soruyorum nasıl inanabiliriz? Kılıçdaroğlu'nun FETÖ ile ilişkisi bu örgütün deşifre olduğu 17-25 Aralık ile hızlanmış, 15 Temmuz'un ardından da zirveye çıkmıştır. Eline milletin kanı bulaşan bir örgütün savunuculuğuna soyunmanın siyasetle, siyasi hesapla, şark kurnazlığıyla, çıkarcılıkla dahi ilgisi olamaz. Bunun adı örgütün kendisine verdiği kamikaze görevini yerine getirmektir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kamikaze Haberleri | Kamikaze Haber - Haberler - Kamikaze haberleri, son dakika kamikaze haber ve gelişmeleri burada. Ukrayna önce Türk SİHA'sı satın aldı sonra SİHA'ları yok edecek silah geliştirdi: Cobra-AntiDrone.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.1.2021 03:55:48. #1.16#
title