İlk Yardım Haberleri

İlk Yardım haber, İlk Yardım son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İlk Yardım - 13.01.2021
Lübnan'da hızla artan Kovid-19 vakaları sağlık sektörünü çökme tehlikesiyle karşı karşıya getirdi
Özel Rum Hastanesi'nin Kovid-19 bölümünden sorumlu sağlık görevlisi Netali, "Rum Hastanesinin yoğum bakım servisinde boş yatak kalmadı. Bizler zaman zaman gelen hastaları, yer açılıncaya kadar veya başka bir hastaneye naklini yapıncaya kadar ilk yardım müdahalesiyle bekletiyoruz.
İlk Yardım - 12.01.2021
"Bitmeyen Dayanışma Hikayemiz: Kızılay" sergisi 14 Ocak'ta açılacak
Küratörlüğünü Kızılay Sanat Direktörü Mehmet Lütfi Şen'in üstlendiği sergide; 103 yıl önce Cihan Harbi devam Galatasaray Lisesi'nde açılan Hilal-i Ahmer Sergisi için basılmış sergi nizamnamesinin transkripsiyonu tıpkıbasım kitapçığı, Kızılay'ın duyuru ve yardım kampanyalarının yer aldığı afişler, kanla ve ilk yardımla ilgili duyuru afişleri ve kitaplar, farklı dönemlerden yayınlar, 71 yıl önce açılan Milletlerarası Bebek Sergisi ile ilgili dokümanlar, Hilal-i Ahmer dönemine ait fotoğraf, kartpostal, pul ve gravürler gibi pek çok materyal izleyiciyle buluşacak.
İlk Yardım - 06.01.2021
Brezilya'da helikopter düştü 2 kişi öldü
İtfaiye Şefi Pedroni, halkın, kazada hayatını kaybedenlere ilk yardım uyguladığı ancak durumları ağır olduğu için bu kişilerin kurtarılamadığını söyledi.
İlk Yardım - 01.01.2021
Son dakika haberi | İsrail askerleri Batı Şeria'da yine sağlık görevlilerini hedef aldı
Görüntülerde, yaralanan Filistinli sağlık görevlisinin vurulması ve diğer göstericiler ile ilk yardım ekipleri tarafından tedavi altına alınması da yer alıyor.
İlk Yardım - 31.12.2020
Türk Kızılayı Derneği Eskişehir Şubesi 2020 yılında da ihtiyaç sahiplerine ulaştı
Dünyada görülen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle "gece gündüz" demeden sahadaki faaliyetlerini artırdıklarını ifade eden Temizsoy, şunları kaydetti: "2020 yılının ilk gününden bugüne kadar 1000 hijyen kiti dağıtımı, 200 gıda kartı, 30 ton un, 10 ton patates, 10 bin 100 maske,10 bin el dezenfektanı, 218 bin 310 lira fitre-zekat ve fidye, sağlık çalışanlarına 35 bin ikramlık, 2 bin 500 kıyafet, 5 bin 350 erzak paketi, 18 bin 300 konserve et yardımı, Ramazan ayı boyunca 500 aileye 30 gün boyunca sıcak yemek, 19 bin 700 ekmek ve pide, 180 bin lira öğrenci bursu desteği, 8 bin 550 kişiye ilk yardım eğitimi, yurtlarda karantinada olan vatandaşlarımız için 41 bin 600 öğün yemek dağıtımı gerçekleştirdik.
İlk Yardım - 30.12.2020
Son dakika... Aden Valisi Lemles: "Havalimanındaki patlamalarda ilk belirlemelere göre 13 kişi öldü"
Vali Lemles, yaptığı açıklamada ilk yardım çalışmalarının ve yaralıların tahliyesinin devam ettiğini belirterek, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını aktardı.
İlk Yardım - 30.12.2020
Avis, "Aynı Dili Konuşuyoruz" projesiyle KSS Zirvesi'nde "Platin Ödül"ün sahibi oldu
Kaynak, Avis Türkiye'nin olarak işitme engelliler için Türk İşaret Dili'nde araç kiralama hizmeti sunduğunu beliterek, şu şekilde devam etti: "Proje kapsamında 'İlk Yardım Hayat Kurtarır' mottosu ile Türk İşaret Dili'nde ilk yardım kılavuzları da hazırladık.
İlk Yardım - 29.12.2020
ABD'de siyahiyi öldüren polis memurunun işine son verildi
Hill'e ilk yardım yapılmasında da geç kalındığına işaret eden Pettus, "Hill'in vurulması, toplumumuz ve polis teşkilatımızın yanı sıra onu seven herkes için bir trajedidir.
İlk Yardım - 18.12.2020
Kabuğu kırılan kaplumbağa "Tosbik" doğaya dönmek için gün sayıyor
Kaplumbağaya ilk yardımın ardından açık yarası olduğu için pansumana başladıklarını bildiren Yıldız, şöyle devam etti: "Su kaplumbağaları kasım ve mart ayları arasında kış uykusuna yatarlar.
İlk Yardım - 17.12.2020
Sahil Güvenlik Komutanlığı kendi sualtı personelini yetiştirecek
Başta sağlık ve sicil notu olmak üzere belirlenen şartları taşıyanlar, Sahil Güvenlik Sualtı Eğitim Merkezi'nde açılacak kurslarda dalış hastalığı, dalış kazalarında ilk yardım ve sualtı ekipmanı kullanımı konularında eğitime tabi tutulacak.
İlk Yardım - 16.12.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türk Kızılay ve Yeşilay arasında iş birliği protokolü imzalandı
Kızılay için ise 45 ilde 536 bin metrekare yüz ölçümlü hazine taşınmazı üzerinde kan bağış merkezi ve afet müdahale merkezi, aşevi, hizmet binası, depo, lojistik merkezi, hizmet ve sosyal tesis, geçici konaklama alanı, ilk yardım eğitim yeri gibi faaliyetlerde kullanılmak üzere 49 yıl süreli bedelsiz irtifak hakkı tesis edildi.
İlk Yardım - 12.12.2020
Sağlık Bakanı Koca, TBMM Genel Kurulunda Bakanlığının 2021 yılı bütçesi üzerinde konuştu: (1)
5,5 milyona yakın vatandaşa acil ilk yardım Koca, Kovid-19 yoğunluğuna bağlı olarak kanser tarama sayılarının azaldığını ancak buna rağmen 2020 yılının ilk 9 ayında yaklaşık 3 milyon vatandaşı kanser taramasından geçirdiklerini belirtti.
İlk Yardım - 11.12.2020
AKUT sorumlusu Öngören: Depremde mutlaka tutunarak korunun
'DEPREM ÇANTASI DİYE BİR İSİM YOK' Murat Harun Öngören deprem sırasında kullanılacak acil durum çantasının her evde bulunması gerektiğini bildirerek şöyle konuştu: "Deprem çantası noktasına gelince bizim bu sahada çok karşılaştığımız bir şey. 4 kişilik bir aileyi 1 bebek, 1 genç, anne ve baba olarak ele alalım. 72 saat yani 3 güne yetecek yemek, hijyen ihtiyacı ve su bulundurduğunu litre hesabıyla hesapladığınızda yerinden kalkmayan bir çantaya dönüşüyor bu. Yani acil durum o da, deprem çantası diye de bir isim yok ayrıca, depreme karşı bir çözüm değil; çanta acil durum çantası. Hızla alıp çıkacağınız bir çanta hazırlamanız gerekli. Her evde bunu takip etmemiz gerekli. Okullarda belki de öğretmenlerin sömestr tatilinde vereceği bir ödev olmalı bu. Basit bir çanta hızla alıp çıkabileceğin, içinde olacakların listesi AFAD'ın web sayfasında var, AKUT'un web sayfasında var, burada tekrar sizlere anlatıp başınızı şişirmek istemeyiz. Bu çantalar oluşturabilir. İhtiyaç sahipli çocuklar için yine bir proje başlatılabilir mi? Seferberlik yapalım hep beraber, araştıralım. Ülkemizde önemli kuru m ve kuruluşlar, insanlar destek olsunlar, bu çanta olayını çözelim, bir acil durum eylem planı oluşturmalarını sağlayalım ailelerin, bakın yok. Nerede buluşacağız, nasıl buluşacağız bunlara dair fikirlerimizin olması gerekli, AFAD çok uğraşıyor, AKUT çok uğraşıyor bunlara eğilmek gerekli diyorum." ACİL DURUM ÇANTASINDA OLMASI GEREKEN MALZEMELER AFAD'ın internet sitesinden yer alan açıklamaya göre, bir Afet ve Acil Durum Çantasında olması önerilen malzemeler şöyle sıralandı: Bir kişiye üç gün yetecek kadar su, bir kişiye üç gün yetecek miktarda bozulmaya dayanıklı gıda, pilli radyo, el feneri, ekstra pil, ilk yardım çantası, yardım çağırmak için düdük, mevsime uygun temiz giysi, konserve açacağı da içeren çok amaçlı çakı, çöp poşeti, önemli evraklar, kişisel hijyen malzemeleri ve düzenli kullanılan ilaçlar.
İlk Yardım - 05.12.2020
İlk yardıma koşan Antalya'ya 'geçmiş olsun' mesajı
1999 Gölcük Marmara depremini yaşayan Kocaeli, deprem zamanı yardımına koşan Antalya'yı unutmadı. Antalya'nın Gazipaşa ilçesi açıklarında meydana gelen 5.2 şiddetindeki depremin ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bir mesaj yayınladı. Sosyal medyadan yayınlanan mesajda, Antalya'ya geçmiş olsun dilekleri iletildi. Paylaşılan mesajda, "1999 Gölcük Marmara depreminde ilk yardımımıza koşan Antalya'mızda meydana gelen deprem nedeniyle tüm Antalyalı kardeşlerimize geçmiş olsun diliyoruz" denildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İlk Yardım Haberleri | İlk Yardım Haber - Haberler - İlk Yardım haberleri, son dakika ilk yardım haber ve gelişmeleri burada. Türk Kızılay'ın 153 yıllık yolculuğunun tarihi belge ve materyalleri sergileniyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 16.1.2021 16:03:09. #1.14#
title