Hazine Ve Maliye Bakanlığı Haberleri

Hazine Ve Maliye Bakanlığı haber, Hazine Ve Maliye Bakanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hazine Ve Maliye Bakanlığı - Dün
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu, soruları yanıtladı: (3)
"Herkes üzerine düşeni yapmalı" Kavcıoğlu, TCMB'nin, para politikasıyla bu sorunu tek başına çözmesinin zor göründüğüne işaret ederek şu ifadeleri kullandı: "'Bu konuda yalnız kaldık' derken, sahada vatandaş, odalar, kurumlar, firmalar anlamında bunun çok net şekilde içselleştirilmesi ve bu konuda herkesin mücadele vermesi gerekiyor. Merkez Bankası, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı olarak müthiş bir mücadele vermeye çalışıyoruz.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - Dün
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu, soruları yanıtladı: (1)
"Sıkı para politikası duruşumuz meyvelerini vermeye başladı" Kavcıoğlu, küresel enflasyon gelişmelerinin arz ve talepten kaynaklandığını, bu yaşanan enflasyonun dünyada geçici olduğunu düşündüklerini söyledi. Kavcıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye olarak bakınca, biz daha önce enflasyon ve cari işlemler problemi nedeniyle çok önceden başladığımız sıkı para politikası duruşumuzun etkilerini yavaş yavaş görmeye başladık. Yılın son çeyreğinde enflasyonun belirgin şekilde düşüşe geçeceğini düşünüyoruz. Dünyada son çeyrekte biraz daha yükselme eğiliminde. Bizim öncesinde enflasyon ve cari işlemler nedeniyle başlattığımız sıkı para politikası duruşumuz meyvelerini vermeye başladı. Bu duruşumuzu küresel risklere rağmen sürdürmeye devam edeceğiz. Bunu devam ettirirken olumlu gelişmeler de enflasyonun düşeceği noktasında hem de politika faizinin enflasyonun üzerinde kalacağı noktasında ümidimizi artırıyor. Bunun en önemli göstergesi Türkiye'nin son dönemde cari fazla verecek olması, turizmin aşılamanın hızlı ivmesiyle canlanması. Bir önceki yılın, hatta 2019 yılının üzerine çıkacak yaklaşık 20 milyar doların üzerinde turizm geliri bekliyoruz. Bununla beraber ihracatın artarak devam etmesi söz konusu. Bu yıl cari fazla vereceğimizi zaten Para Politikası Kurulu'nda da ifade etmiştik. Aynı beklentimizi devam ettiriyoruz. Yılın son çeyreğinde enflasyon belirgin şeklide düşüşe geçecek ve bu gelişmeler, özellikle cari fazla vermemiz, kur üzerinde önemli etki ederek enflasyonun düşmesine çok büyük katkı sağlamış olacak." "Türkiye, pozitif ayrışarak önemli bir fark yarattı" Enflasyonla mücadelede para politikasının tek başına yeterli olmasının mümkün olmayacağına işaret eden Kavcıoğlu, dolayısıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı ile kararları eş güdümlü olarak aldıklarını belirtti.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - Dün
Cins tashihi harçlarının belediyelerce tahsili ve bildirimine açıklık getirildi
Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının Harçlar Kanunu Genel Tebliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 28.07.2021
Madencilik sektörü 2021 yılının ilk yarısında 52 artışla 2,8 milyar doları Türkiye'ye kazandırdı
Pandemi sürecinde devlet tarafından yapılan birçok yapılandırmalardan yararlandık. Bildiğiniz üzere 2020 yılında Mart ayı içerisinde Birliğimizin de girişimleri sonucunda Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından madencilik sektörünün ekonomik istikrar kalkanı tedbirleri kapsamına alınmasını sağladık.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 28.07.2021
İstanbul'da 2 avukat ve 4 polise yönelik "FETÖ borsası" iddianamesinin detayları ortaya çıktı
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunca hazırlanan, Hazine ve Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü ile Şahap Çak ve Gökalp Çak "suçtan zarar gören", 2'i avukat 4'ü polisin sanık olarak yer aldığı iddianame İstanbul 19.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 27.07.2021
Ankara ve Antalya'daki 3 taşınmazın özelleştirme ihalesi nihai pazarlık görüşmeleri yapıldı
Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Maliye Hazinesi adına kayıtlı, Ankara'nın Gölbaşı ilçesi İncek Mahallesi'ndeki 1094,77 metrekare yüzölçümlü taşınmazın özelleştirme ihalesi nihai pazarlık görüşmesinde, en yüksek teklif 1 milyon 80 bin lira ile Eti Hotel ve Turizm İnşaat Emlak Yatırım Ticaret Limited Şirketi tarafından verildi.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 27.07.2021
Hazine bugün düzenlediği iki ihalede 6 milyar 851,5 milyon lira borçlandı
Hazine ve Maliye Bakanlığı, bugün düzenlediği bono ve tahvil ihalelerinde 6 milyar 851,5 milyon lira borçlanmaya gitti.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 26.07.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 27 Temmuz 2021
(Ankara/10.15) EKONOMİ 1- Hazine ve Maliye Bakanlığı, 11 ay vadeli hazine bonosu ile 5 yıl vadeli 3 ayda bir kupon ödemeli Türk lirası gecelik referans faiz oranına (TLREF) endeksli devlet tahvilini yeniden ihraç edecek.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 26.07.2021
Hazine ve Maliye Bakanlığı Taşınmaz İhalesi Duyurusu
Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından özelleştirme kapsam ve programında bulunan muhtelif taşınmazların özelleştirilmesine ilişkin ilan bilgileri aşağıya çıkarılmıştır.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 26.07.2021
Merkezi yönetim brüt borç stoku 2 trilyon 026,8 milyar lira
Hazine ve Maliye Bakanlığı, 30 Haziran itibarıyla merkezi yönetim brüt borç stoku verilerini açıkladı.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 26.07.2021
Hazine alacakları haziran sonu itibarıyla 18,1 milyar lira
Hazine ve Maliye Bakanlığı, 30 Haziran itibarıyla Hazine alacaklarına ilişkin verileri açıkladı.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 26.07.2021
Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın Taşınmazların Özelleştirilmesine İlişkin İhale İlanı
Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın Taşınmazların Özelleştirilmesine İlişkin İhale İlanını görmek için lütfen tıklayınız.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 26.07.2021
Hazine iki tahvil ihalesinde 7,9 milyar lira borçlandı
Hazine ve Maliye Bakanlığı, bugün düzenlediği 2 tahvil ihalesinde 7 milyar 935,8 milyon lira borçlanmaya gitti.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 26.07.2021
Hazine yarın 2 ihale düzenleyecek
Hazine ve Maliye Bakanlığı, yarın 2 ihale gerçekleştirecek.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 25.07.2021
Hazine yarın 2 ihale düzenleyecek
Hazine ve Maliye Bakanlığı, yarın 2 ihale gerçekleştirecek.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 19.07.2021
Hazine, Kurban Bayramı'ndan sonraki hafta 4 ihale düzenleyecek
Hazine ve Maliye Bakanlığı, Kurban Bayramı'ndan sonraki hafta 4 ihale gerçekleştirecek.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 18.07.2021
Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (2)
Türkiye İstatistik Kurumu, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile ilişkili bir kamu idaresi olarak yeniden teşkilatlandırılacak.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 18.07.2021
Ekonomik düzenlemeler içeren teklif kabul edildi
Türk Parasını Koruma Kanunu Hazine ve Maliye Bakanlığı 1567 sayımlı Türk Parasını Kıymetini Koruma Kanunu dayanarak çıkarılan karar, yönetmelik, tebliğ ve diğer genel ve düzenleyici işlemler uyarınca başvurusu alınacak, düzenlenecek, veya onaylanacak her türlü izin veya belge ile Bakanlık tarafından geliştirilen bilgi sistemlerinin sistem kullanıcılarına sunumu kapsamında, her bir başvuru, izin, belge veya sistem sunumu için bir mali yıl içerisinde altı milyon Türk Lirasını geçmemek üzere yönetmelikle belirlenecek usul ve esaslar çerçevesinde ücret alabilecek.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 16.07.2021
Bütçe uygulama sonuçları (2)
Hazine ve Maliye Bakanlığı, haziran ayı bütçe gerçekleşmeleri raporunu açıkladı.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 15.07.2021
Atama kararları Resmi Gazete'de
Adalet Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Boğaziçi Üniversitesi ile İstanbul Arel Üniversitesine ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 14.07.2021
GÜNDEM / 14 Temmuz 2021
(Ankara/10.00) 7- Hazine ve Maliye Bakanlığı, 2 yıl (728 gün) vadeli ABD doları cinsi devlet tahvili ile kira sertifikasının doğrudan satışını yapacak.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 13.07.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 14 Temmuz 2021
(Ankara/10.00) 5- Hazine ve Maliye Bakanlığı, 2 yıl (728 gün) vadeli ABD doları cinsi devlet tahvili ile kira sertifikasının doğrudan satışını yapacak.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 13.07.2021
Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi (2)
Buna göre, devletin ekonomik menfaatleri, doğal ve kültürel miras, çevre ve toplum sağlığı ile kamu güvenliğinin korunmasında yüksek hizmetleri görülenler, fiilen almakta oldukları aylık tutarlarının iki katından beş katına kadar, olağanüstü durumlarda yaşamını ortaya koyarak büyük yararlıklar gösterenler, fiilen almakta oldukları aylık tutarlarının altı katından 24 katına kadar, Nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla para verilerek ödüllendirilebilecek. Bunlardan sözleşmeli olarak istihdam edilenlere verilecek ödül tutarı, aynı unvanlı kadroda çalışan ve hizmet yılı aynı olan emsali personel esas alınarak belirlenecek. Verilecek ödüllere ilişkin teklif ve değerlendirme işlemleri ile uygulamaya ilişkin usul ve esaslar Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığınca müştereken hazırlanan yönetmelikle düzenlenecek.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 13.07.2021
Ekonomik düzenlemeler içeren torba yasa teklifi Komisyon'da kabul edildi
Kambiyo mevzuatı uyarınca faaliyet gösterecek firmalara, faaliyet izni veya yetki belgesi verilmesi aşamasında, hem katılımcıların mali gücünün tespiti hem de piyasaya girişlerin kontrolü amacıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı'na ücret alma yetkisi verilecek.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 13.07.2021
Ekonomik düzenlemeler içeren torba yasa teklifi Komisyon'da kabul edildi
Kambiyo mevzuatı uyarınca faaliyet gösterecek firmalara, faaliyet izni veya yetki belgesi verilmesi aşamasında, hem katılımcıların mali gücünün tespiti hem de piyasaya girişlerin kontrolü amacıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı'na ücret alma yetkisi verilecek.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 13.07.2021
Hazineden 1,1 milyar liralık kira sertifikası ihracı
Hazine ve Maliye Bakanlığı, 1 milyar 143 milyon 740 bin lira tutarında kira sertifikası ihracı yaptı.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 13.07.2021
Hazine tahvil ihalesiyle 7 milyar lira borçlandı
Hazine ve Maliye Bakanlığı, bugün düzenlediği tahvil ihalesinde 7 milyar 10,9 milyon lira borçlanmaya gitti.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 13.07.2021
Darbeciler neden oldukları maddi hasarın da bedelini ödeyecek
Bununla birlikte Cumhurbaşkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Gelir İdaresi Başkanlığı, 136 kişi hakkında Ankara 13.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 13.07.2021
GÜNDEM / 13 Temmuz 2021
(Ankara/10.00) 4- Hazine ve Maliye Bakanlığı, 10 yıl (3605 gün) vadeli, 6 ayda bir kupon ödemeli, TÜFE'ye endeksli devlet tahvilini yeniden ihraç edecek, 2 yıl (728 gün) vadeli, 6 ayda bir kira ödemeli kira sertifikasının doğrudan satışını yapacak.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 12.07.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 13 Temmuz 2021
(Ankara/10.00) 4- Hazine ve Maliye Bakanlığı, 10 yıl (3605 gün) vadeli, 6 ayda bir kupon ödemeli, TÜFE'ye endeksli devlet tahvilini yeniden ihraç edecek, 2 yıl (728 gün) vadeli, 6 ayda bir kira ödemeli kira sertifikasının doğrudan satışını yapacak.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 12.07.2021
Hazine tahvil ihalesinde yaklaşık 4,1 milyar lira borçlandı
Hazine ve Maliye Bakanlığı, bugün düzenlediği tahvil ihalesinde 4 milyar 63,6 milyon lira borçlanmaya gitti.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 12.07.2021
İSTANBUL HABER TAKİP GÜNDEMİ
10.00-Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Küçükçekmece (Halkalı)-Başakşehir-Arnavutköy-Havalimanı Metrosu 2 TBM'in Varış Töreni'ne katılacak.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 11.07.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 12 Temmuz 2021
(Ankara/10.00) 4- Hazine ve Maliye Bakanlığı, 2 yıl vadeli, 6 ayda bir kupon ödemeli tahvili yeniden ihraç edecek.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 11.07.2021
Hazine bu hafta 3 ihale ve 2 kira sertifikası satışı gerçekleştirecek
Hazine ve Maliye Bakanlığı, bu hafta 3 devlet tahvili ihalesi düzenleyecek, 2 kira sertifikası satışı yapacak.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 09.07.2021
Hazine ve Maliye Bakanlığı 42 Adet Taşınmazın İlanı
T. C.HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞIÖzelleştirme İdaresi BaşkanlığıYATIRIMCILARA DUYURUT. C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (İdare) tarafından aşağıda belirtilen taşınmazlar, 4046 sayılı Kanun hükümleri kapsamında "satış" yöntemiyle özelleştirilecektir.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 09.07.2021
Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM'de (2)
Buna göre, devletin ekonomik menfaatleri, doğal ve kültürel miras, çevre ve toplum sağlığı ile kamu güvenliğinin korunmasında yüksek hizmetleri görülenler, fiilen almakta oldukları aylık tutarlarının iki katından beş katına kadar, olağanüstü durumlarda yaşamını ortaya koyarak büyük yararlıklar gösterenler, fiilen almakta oldukları aylık tutarlarının altı katından 24 katına kadar, Nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla para verilerek ödüllendirilebilecek. Bunlardan sözleşmeli olarak istihdam edilenlere verilecek ödül tutarı, aynı unvanlı kadroda çalışan ve hizmet yılı aynı olan emsali personel esas alınarak belirlenecek. Verilecek ödüllere ilişkin teklif ve değerlendirme işlemleri ile uygulamaya ilişkin usul ve esaslar Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığınca müştereken hazırlanan yönetmelikle düzenlenecek.
Hazine Ve Maliye Bakanlığı - 09.07.2021
Hazine haftaya 3 ihale ve 2 kira sertifikası satışı düzenleyecek
Hazine ve Maliye Bakanlığı, gelecek hafta 3 devlet tahvili ihalesi ve 2 kira sertifikası satışı yapacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hazine Ve Maliye Bakanlığı Haberleri | Hazine Ve Maliye Bakanlığı Haber - Haberler - Hazine Ve Maliye Bakanlığı haberleri, son dakika hazine ve maliye bakanlığı haber ve gelişmeleri burada. TCMB Başkanı Kavcıoğlu: 2021 yılsonu enflasyon tahminini yüzde 12.2'den yüzde 14.1'e yükselttik
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.7.2021 10:00:39. #1.14#

title