HALDUN DORMEN HABERLERİ

Haldun Dormen haber, Haldun Dormen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Haldun Dormen

Haldun Dormen

Doğum Yeri Mersin / Türkiye
Doğum Tarihi 5.4.1928 - ...

Haldun Dormen Kimdir ?

Haldun Dormen 05.04.1928 yılında Mersin'de doğdu. Babası, Kıbrıslı aydın bir iş adamı olan Sait Ömer Bey, annesi İstanbullu bir paşa kızı olan Nimet Rüştü Hanım'dır.Bir yaşına basmadan, ailesi İstanbul, Şişli'ye yerleşti. Sahneye ilk defa Galatasaray Lisesi'nde ortaokul öğrencisi iken Demirbank oyununda yirmi beş kuruş rolüyle çıktı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Haldun Dormen - 23.11.2020
Son dakika haberi | HALDUN DORMEN, KORONAVİRÜSE YAKALANDIĞINI DUYURDU
Son dakika gündem haberi: HALDUN DORMEN, KORONAVİRÜSE YAKALANDIĞINI DUYURDU Usta Tiyatrocu, 92 yaşındaki Haldun Dormen, sosyal medya hesabından koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.
Haldun Dormen - 23.11.2020
22 Kasım 2020 Haberleri
22 Kasım 2020 Manşet Haberleri.
Haldun Dormen - 23.11.2020
HALDUN DORMEN, KORONAVİRÜSE YAKALANDIĞINI DUYURDU
Usta Tiyatrocu, 92 yaşındaki Haldun Dormen, sosyal medya hesabından koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.
Haldun Dormen - 21.11.2020
7. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali perdelerini online açtı
Tiyatro Frankfurt Genel Sanat Yönetmeni ve Festival Başkanı Kellecioğlu ile Türkiye Koordinatörü Nur Onur'un yönettiği açılış programında, Tiyatro Frankfurt Onursal başkanları Ayla Algan, Haldun Dormen, Tamer Levent, Ayşenil Şamlıoğlu ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, sosyal medya vasıtasıyla bir araya gelerek söyleşi yaptı.
Haldun Dormen - 17.11.2020
Duayen tiyatroculardan Frankfurt Türk Tiyatro Festivalinde online sanat çıkarması
Festivali, Tiyatro Frankfurt'un YouTube kanalı üzerinden herkesin izleyebileceğini, 20 Kasım saat 18.00'de tiyatroseverleri beklediklerini aktaran Kellecioğlu, şöyle devam etti: "Biz 'Kovid-19'a yenilmeyeceğiz. Toplumu, insanları sanattan uzak bırakmayacağız' dedik. Festivallerimizde 10 gün boyunca aralıksız tiyatro yapıyoruz. 150 kadar duayen sanatçımız, tiyatro emekçileri Frankfurt'a gelir, oyunlarını sahnelerdi. Bu sene de tüm atölyelerimizi canlı yapacağız. Açılışa özel 20 Kasım cuma günü saat 18.00'de Tiyatro Frankfurt Onursal Başkanları, Ayla Algan, Haldun Dormen, Tamer Levent ve Ayşenil Şamlıoğlu söyleşi yapacak hem de canlı olarak.
Haldun Dormen - 14.10.2020
Meddahlık geleneğinin son temsilcilerinden: Erol Günaydın
Günaydın, Haldun Dormen Cep Tiyatrosunda 1955'te "Papaz Kaçtı" oyunuyla profesyonel oyunculuk yaşamına adım attı.
Haldun Dormen - 11.10.2020
Türkan Şoray Kültür Merkezi'nin 2 yaşı, Anjelika Akbar konseriyle kutlanacak
Muratpaşa Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, açıldığı günden bu yana Haldun Dormen'den Haluk Bilginer'e, Kerem Görsev'den Arzum Onan'a, tiyatro, müzik, resim ve heykel alanında birçok başarılı isme ev sahipliği yapan Türkan Şoray Kültür Merkezi'nin ikinci yaş gününde, 24 Ekim Cumartesi akşamı, Anjelika Akbar piyanosuyla bestelerini seslendirecek.
Haldun Dormen - 22.8.2020
Kantocu" müzikali Bodrum'da sahnelendi
Kültür ve Turizm Bakanlığınca düzenlenen "Bodrum Kaleiçi Etkinlikleri" kapsamında, İzmir Devlet Tiyatrosunun sahneye koyduğu Haldun Dormen imzalı eser, Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'nde izleyiciyle buluştu.
Haldun Dormen - 18.7.2020
SAMDOB "Hisseli Harikalar Kumpanyası"nı Bodrum'da sahneleyecek
Türk tiyatrosunun usta ismi Haldun Dormen'in kaleminden çıkan, bir çadır tiyatrosu çalışanlarının başından geçen komik olayları konu alan "Hisseli Harikalar Kumanyası" müzikalinde Yağmur Oksayoğlu, Eray Dönmez, Seran Şanal, Gamze Barhan, Eda Bingöl Gürkan, Hakkı Balkaş, Leyla Ceren Koç, Metin Bayram, Özgün Şengül, Murat Çamlıtepe, Hasan Çelik, Hale Akünal ve Polen Yağmur Arslan yer alıyor.
Haldun Dormen - 27.5.2020
Sanatçılar, tiyatro emekçileri için şiir okudu
Ayşenil Şamlıoğlu, Birce Akalay, Burcu Biricik, Çağlar Çorumlu, Dağhan Külegeç, Demet Akbağ, Demet Evgar, Erdal Beşikçioğlu, Erkan Kolçak Köstendil, Genco Erkal, Haldun Dormen, Mehmet Aslantuğ, Mert Fırat, Metin Akpınar, Nurgül Yeşilçay, Ozan Güven, Serra Yılmaz, Songül Öden, Şebnem Bozoklu, Tilbe Saran'ın arasında bulunduğu isimler, Atilla İlhan, Nazım Hikmet, Pir Sultan Abdal, Rıfat Ilgaz gibi telif haklarının bağışlandığı 51 şairin şiirlerini seslendirdi.
Haldun Dormen - 16.4.2020
Kadir Doğulu, Instagram canlı yayınında hayranlarıyla buluştu
Jet Sosyete dizisine konuk oldu "Jet Sosyete" dizisinin dün akşam yayımlanan bölümüne konuk oyuncu olarak katılan Doğulu, "Bir yıldır duyurduğumuz 'Amiral Battı Kaçıyorusss' adlı tiyatro oyunumuz var. Bir İngiliz oyununun Göksel Kortay ve Haldun Dormen uyarlaması ve oyun komedi.
Haldun Dormen - 27.2.2020
SAMDOB "Hisseli Harikalar Kumpanyası" müzikalini sahneleyecek
SAMDOB, Türk tiyatrosunun büyük ustası Haldun Dormen'in yazdığı, Hababam Sınıfı filmi müziğiyle gönüllerde taht kuran Melih Kibar'ın bestelediği, Çiğdem Talu'nun şarkı sözlerini yazdığı müzikali, yoğun istek üzerine tekrar Atatürk Kültür Merkezi Aydın Gün Salonu'nda sanatseverlerin beğenisine sunacak.
Haldun Dormen - 23.2.2020
Haftanın tarihine bakış
2010- Haldun Dormen'in Kürtçe sahnelediği "Bir Kış Öyküsü" müzikalinin prömiyeri Diyarbakır'da yapıldı.
Haldun Dormen - 19.2.2020
Sakarya'dan kısa kısa
Yönetmenliğini Zuhal Öztürk'ün yaptığı eser, Tony Hilton, Ray Cooney tarafından kaleme alındı, Haldun Dormen ve Ülkü Tamer tarafından da Türkçe'ye çevrildi.
Haldun Dormen - 16.2.2020
İstanbul bu hafta birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak
Bir yandan yaygınlaşan dedikodu ve eğitimsiz toplum kültürünü eleştirirken diğer yandan bunlara karşı olanların ötekileştirilmesini sorgulayan "Düdüklüde Kıymalı Bamya" 18-22 Şubat'ta Üsküdar Stüdyo Sahne'ye, Rusya'nın kaotik geçiş dönemi yazarlarından Anton Çehov'un kaleme aldığı "Aziz Dostum Çehov" 20-23 Şubat'ta Garibaldi Salon 2'ye, Ray Cooney'in yazdığı Haldun Dormen'in çevirip yönettiği "Karmakarışık" da 21, 22 ve 23 Şubat'ta Zeytinburnu Sahnesi'ne konuk olacak.
Haldun Dormen - 6.2.2020
Sakarya'da kültür sanat
Tony Hilton ve Ray Cooney'in yazıp Haldun Dormen ile Ülkü Tamer'in çevirdiği "Kare As" oyununu Zuhal Öztürk yönetiyor.
Haldun Dormen - 2.2.2020
İstanbul bu hafta birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak
Haldun Dormen'in yönetmenliğini üstlendiği ve Kemal Uzun'la birlikte Ray Cooney'den çevirdiği "Karmakarışık" ise 5 ve 6 Şubat'ta Beylikdüzü AKM Sahnesi'nde oynayacak.
Haldun Dormen - 1.2.2020
Samsun Devlet Opera ve Balesi, "Hisseli Harikalar Kumpanyası"nı sanatseverlerin beğenisine sundu
SAMDOB, Türk tiyatrosunun büyük ustası Haldun Dormen'in yazdığı, Hababam Sınıfı filmi müziğiyle gönüllerde taht kuran Melih Kibar'ın bestelediği, Çiğdem Talu'nun şarkı sözlerini yazdığı müzikali, Atatürk Kültür Merkezi Aydın Gün Salonu'nda sanatseverlerin beğenisine sundu.
Haldun Dormen - 29.1.2020
Sahne tozu'ndan Gamzeli İşveli cilveli bir oyun!
Seyircilerin gülmekten oyunu durdurduğu müzikli komedi Bir Şehnaz Oyun Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi'nde seyirci ile buluşuyor.
Haldun Dormen - 28.1.2020
Samsun Devlet Opera ve Balesi, "Hisseli Harikalar Kumpanyası"nı yeni yılda da sahneleyecek
SAMDOB, Türk tiyatrosunun büyük ustası Haldun Dormen'in yazdığı, Hababam Sınıfı filmi müziğiyle gönüllerde taht kuran Melih Kibar'ın bestelediği, Çiğdem Talu'nun şarkı sözlerini yazdığı müzikali, Atatürk Kültür Merkezi Aydın Gün Salonu'nda sanatseverlerin beğenisine sunacak.
Haldun Dormen - 22.1.2020
Sahne Tozu Tiyatrosu'nda izdiham yaşandı
OCAK AYI OYUN PROGRAMI YOĞUN iLGi GöRDü Sahne Tozu Tiyatrosu yeni yıla Yedi Kocalı Hürmüz ile başladı. Rejisi ve oyunculukları ile çok beğenilen Yedi Kocalı Hürmüz oyunundan sonra ise Bir Şehnaz Oyun başladı. 10 yıldır sahnelenen "Bir Şehnaz Oyun" yine kahkaha ve alkışlar eşliğinde seyirciyi müzikli, danslı, eğlenceli bir cümbüşün içine sokuyor. Bir şehnaz oyun cuma,cumartesi 20.00'de, pazar günleri ise 14.00'te Haldun Dormen Sahnesi' nde sahnelenecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Haldun Dormen Haberleri | Haldun Dormen Kimdir - Haberler - Haldun Dormen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Haldun Dormen kimdir, hayatı ve biyografisi. Tiyatroda koronavirüs şoku! Bütün ekibe bulaştı....
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.11.2020 00:49:12. #1.14#
title