Hadim Haberleri

Hadim haber, Hadim son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hadim - 14.09.2021
Anayasa Mahkemesinden yaşam hakkının ihlali kararı
Resmi Gazete'de yer alan karara göre, Konya'da yaşayan engelli M.T, Taşkent'te Çeşmi Mahallesi Sarıyar mevkisinde ölü bulundu. Hadim Cumhuriyet Başsavcılığınca olay üzerine soruşturma başlatıldı.
Hadim - 12.09.2021
Sarıkeçili yörüklerinin bin yıllık göçerlik geleneği
Anadolu'nun bin yıllık konargöçerlik kültürünü Sarıkeçili Yörükleri sürdürüyor. Yaz mevsiminde Konya'nın Hadim ilçesinin yaylalarında, kışın ise ılıman iklimin etkili olduğu Mersin'e gelen Yörükler, "Çadırda doğduk, büyüdük, başka bir yerimiz yok" diyor.
Hadim - 25.08.2021
Kara yollarında durum
Belören-Hadim yolunun 14-17.
Hadim - 28.06.2021
Son dakika haber... Konya'da iki otomobil çarpıştı: 1 ölü, 9 yaralı
Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Sarıoğlan Mahallesi'ndeki Hadim-Konya karayolu kavşağında sürücüleri belirlenemeyen iki otomobil çarpıştı.
Hadim - 04.06.2021
9 Orman Bölge Müdürlüğü'nde 9 Orman İşletme ve 2 Orman Fidanlık Müdürlüğü kurulacak
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre, Adana Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Düziçi Orman İşletme Müdürlüğü, Amasya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Alaçam Orman İşletme Müdürlüğü, Bolu Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Dörtdivan ve Mudurnu Orman İşletme müdürlükleri, Denizli Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Buldan Orman İşletme Müdürlüğü, İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Soma Orman İşletme Müdürlüğü, Konya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Ilgın ve Hadim Orman İşletme müdürlükleri, Mersin Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Çamlıyayla Orman İşletme Müdürlüğü, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Çanakkale Orman Fidanlık Müdürlüğü ve Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Kastamonu Orman Fidanlık Müdürlüğü kurulacak.
Hadim - 25.05.2021
Hadim'de çiftçilerin üzüm yaprağı mesaisi başladı
Konya'nın Hadim ilçesinde üzüm yetiştiriciliği yapan üreticiler, yılın ilk asma yaprağı hasadına başladı.
Hadim - 22.04.2021
Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de
Konya'nın Hadim ilçesi, Taşpınar Mahallesinde yer alan bazı taşınmazların, 2.
Hadim - 25.03.2021
Konya'nın 9 ilçesinde kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildi
Yunak, Seydişehir, Hadim, Halkapınar, Kadınhanı, Bozkır, Güneysınır ve Sarayönü'nde 1, Ahırlı'da ise 2 gün yüz yüze eğitime ara verildi.
Hadim - 25.03.2021
Konya'nın 17 ilçesinde eğitime 'kar' engeli
İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Akören, Altınekin, Bozkır, Cihanbeyli, Çumra, Emirgazi, Güneysınır, Hadim, Kadınhanı, Sarayönü, Seydişehir, Taşkent, Yalıhüyük ve Yunak ilçelerinde bugün olmak üzere 1 gün, Ahırlı ve Derbent ilçelerinde ise 2 gün yüz yüze eğitime ara verildiğini açıkladı.
Hadim - 18.03.2021
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü
Hadim Hadim Hükümet meydanındaki törende, Atatürk Anıtı'na, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelengi sunuldu, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.
Hadim - 15.03.2021
Yaban hayvanlarının aç kalmaması için karlı dağları aşıyorlar
Kış aylarında yoğun kar yağışı nedeniyle yeterince beslenemeyen bazı hayvanların telef olduğunu, bu nedenle de sayılarının azaldığını belirten Aksan, "Bölgemizin uç sınırı olarak nitelendirdiğimiz Gidengelmez Dağları'ndan başlayarak, Dedegül, Küpe Dağı ile Hadim, Ermenek sınırına kadar olan bölgede yemleme çalışması yapıyoruz.
Hadim - 12.03.2021
Hadim'de "İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü" programı düzenlendi
Konya'nın Hadim ilçesinde, 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla tören düzenlendi.
Hadim - 11.03.2021
Son dakika haberleri... Hadim'de "Dinamik Denetim Modeli" denetimleri sürüyor
Son dakika haberleri: Konya'nın Hadim ilçesinde, polis ekipleri yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında denetimler gerçekleştirdi.
title