Gürcistan Haberleri

Gürcistan haber, Gürcistan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gürcistan - 25.10.2020
Avrasya ülkelerinde Kovid-19'la ilgili gelişmeler
NUR Ukrayna, Gürcistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Kazakistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını etkisini sürdürüyor.
Gürcistan - 24.10.2020
Son dakika haber! Avrasya ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler
Edinilen son dakika haberine göre NUR Ukrayna, Gürcistan, Özbekistan ve Kazakistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını etkisini sürdürüyor.
Gürcistan - 24.10.2020
Trabzon'dan 9 ayda 552,8 milyon dolarlık fındık ihracatı
1 Eylül'de başlayan 2020/2021 ihraç sezonu hakkında da değerlendirmede bulunan Cirav, şöyle devam etti: "1 aylık sezon ihraç rakamlarında yaşanan düşüş, özellikle yurt dışı alıcıların geçtiğimiz aylarda yaptıkları yoğun alımlar nedeniyle stokların tüketilmesi amacı yanında, birçok alıcının da sezonun ilk aylarında ürünü daha çok ülkemize nazaran daha düşük fiyattan ürün sunan Gürcistan, İtalya, Azerbaycan gibi ülkelerden alım yapmalarından kaynaklanmakta.
Gürcistan - 23.10.2020
Avrasya ülkelerinde Kovid-19'la ilgili gelişmeler
NUR Ukrayna, Ermenistan, Gürcistan, Kazakistan ve Özbekistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını etkisini sürdürüyor.
Gürcistan - 22.10.2020
AB'den 3 ülkeye daha seyahat kısıtlaması
Avrupa Birliği (AB) ülkelerine, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sınırlarını Kanada, Gürcistan ve Tunus'a kapatmaları tavsiye edildi.
Gürcistan - 22.10.2020
Gürcistan İçişleri Bakanı Gomelauri: "Saldırgana teslim edilen miktar devlet bütçesinden değil"
Gürcistan'daki rehine krizinde parayı alarak kayıplara karışan soyguncuya ilişkin açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Vahtang Gomelauri, "Saldırgana teslim edilen miktar devlet bütçesinden değil, Bank of Georgia bütçesinden ödendi" dedi.
Gürcistan - 22.10.2020
TAV, 9 ayda 21 milyon yolcuya hizmet verdi
Bu denge konusunda ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını düşündüğünü aktaran Şener, şunları kaydetti: "Pandemiye oldukça süratli bir şekilde tepki verip nakit faaliyet giderlerimizi ikinci çeyrekte yüzde 55, üçüncü çeyrekte de yüzde 53 oranında düşürmeyi başardık. Bu başarıda en büyük pay çalışanlarımıza ve alt yüklenicilerimize aittir, kendilerine özellikle teşekkür etmek isterim. Pandemi, sözleşmelerimizde bir 'mücbir sebep' olarak açık bir şekilde tanımlanmıştır. Bu nedenle sözleşmelerimizdeki 'mücbir sebep' maddelerine istinaden kaybedilen gelirimizin tazmini için ortaklık yaptığımız havacılık otoritelerine gerekli başvuruları yaptık. Sözleşmeden sözleşmeye farklılık gösterebilecek tazminat yöntemleri, zaman uzatma, kira erteleme veya zararlarımızı telafi etmek için başka yöntemler olabilir." "Güvenli ülkeler listesi en önemli etken" Sani Şener, Temmuz 2020 itibarıyla Türkiye, Tunus ve Makedonya'daki havalimanlarının dış hat uçuşlarına yeniden açıldığını belirterek, "Çok sınırlı bir şekilde açılan Gürcistan'ın kasım ayında tam açılışını bekliyoruz.
Gürcistan - 22.10.2020
Son dakika haberi! Bakan Yardımcısı İskurt'tan Ankara-Sivas YHT hattı açıklaması Açıklaması
Türkiye'nin dış ticaretinin yüzde 60'ının deniz yoluyla sağlandığını aktaran Uçarmak, şöyle devam etti: "Yüzde 30 kara yolu ve yüzde 1'in altında demi ryolunun ticaretimizde etkisi var. Doğrusunu söylemek gerekirse heyecanla Türkiye'de demir yollarının hem kendi kendini finanse etmesini hem de bundan memlekete fayda sağlamasını bekliyoruz. Demir yolunun, dış ticaretimizdeki oranını yüzde 2-3-4, belki 10 gibi kapasiteye çıkarması durumunda GYSH'ye katkıda bulunacağını tahmin ediyorum. Ülke olarak çevremizdeki dostlarımız bize benzemese bile biz ticarette bir yol açıyoruz ya da oyun kuruyoruz. Demir yollarına yapılacak yatırımlar Türkiye'nin GSYH'sine ve ekonomideki günlük pastasının büyütülmesine çok büyük katkı sağlayacaktır." Uçarmak, sınır geçişleri bakımından da demir yollarının önemli olduğunu vurgulayarak, "Demir yoluyla yapılan sınır ticareti, en garantili ve risk içermeyen yoldur. Hem gümrük işlemleri bakımından kolay hem de ciddi bir koşuşturma gerektirmeyen bir iştir. En çok ihracat yaptığımız Irak'a tek sınır kapımız var ve 10 milyar liralık ihracat yapmaya çalışıyoruz. Gürcistan'la 3 kapımız var, Orta Asya'ya oradan açılıyoruz.
Gürcistan - 22.10.2020
Gürcistan'ın Trabzon Başkonsolosu Japaridze, Ünye Belediyesi'ni ziyaret etti
Gürcistan'ın Trabzon Başkonsolosu Gela Japaridze, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı'yı ziyaret etti.
Gürcistan - 22.10.2020
Son dakika haberleri: Avrasya ülkelerinde Kovid-19'la ilgili gelişmeler
Son dakika habere göre NUR Ukrayna, Ermenistan, Gürcistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Kazakistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını etkisini sürdürmeye devam ediyor.
Gürcistan - 22.10.2020
Son Dakika | Gürcistan'daki rehine krizi sona erdi, saldırgan kaçtı
Son dakika gündem haberi: Gürcistan'da bir bankaya girerek onlarca kişiyi silah tehdidiyle rehin alan saldırgan, 2 rehine, talep ettiği 500 bin dolar ve parayı getiren polisi yanına alarak olay yerinden ayrılmasından bir süre sonra onları da serbest bırakarak kaçtı.
Gürcistan - 22.10.2020
21 Ekim 2020 Haberleri
21 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Gürcistan - 22.10.2020
Gürcistan Başkonsolos Japaridze: "Türkiye'nin başarılarını takip ediyoruz"
Gürcistan'ın Trabzon Başkonsolosu Gela Japaridze, Türkiye ile Gürcistan arasında tarihi bağlılıklar olduğuna dikkat çekerek, "Türkiye ile çok büyük projeleri gerçekleştirdik.
Gürcistan - 21.10.2020
AB, Covid-19 nedeniyle Kanada'ya seyahat sınırlaması getiriyor
Geçtiğimiz Temmuz ayında Avrupa Birliği (AB), yeni tip korona virüs (Covid-19) nedeniyle AB ülkelerine zorunlu olmayan seyahatlerde diğer ülkelerin girişine izin vermek için bir liste oluşturmuştu. Bu sayede listede olan ülkeler, AB ülkelerine giriş yapabilmişti. En başından itibaren seyahat sınırlaması kapsamına girmeyen ve az sayıda korona virüs vakası tespit edilen Kanada, diğer 14 ülkeyle birlikte bu listede yer almıştı. Ağustos ayında AB yetkilileri, vaka artışı yaşayan Cezayir, Karadağ, Fas ve Sırbistan gibi ülkeleri listeden çıkarmıştı. Son zamanlarda Kanada'da hızla artan korona virüs vakalarından dolayı AB, iki haftada bir yenilediği bu listeden Kanada'yla birlikte Tunus ve Gürcistan'ı çıkarma kararı aldı.
Gürcistan - 21.10.2020
Gürcistan'da rehine krizi
Gürcistan'da banka soymak amacıyla 19 kişiyi silah tehdidiyle rehin alan saldırgan, 2 rehine, talep ettiği 500 bin dolar ile parayı getiren polisi yanına alarak olay yerinden ayrıldı.
Gürcistan - 21.10.2020
Fuat Oktay: Türkiye ne bir karış toprağını ne de denizindeki bir damla suyunu hiç kimseye vermez
CUMHURBAŞKANI Yardımcısı Fuat Oktay, ülkenin anakara kıta sahanlığının bulunduğunu, adaların ve adacıkların kıta sahanlığının olmadığını belirterek, "Değil Yunanistan, kim olursa olsun, Türkiye ne bir karış toprağını ne de denizindeki bir damla suyunu, hele hele gelecek nesillerin hakkını...
Gürcistan - 21.10.2020
Flaş… Flaş…
Gürcistan'da 18 kişinin rehin alındığı bankada, polisin düzenlediği operasyonla saldırganın gözaltına alındığı duyuruldu.
Gürcistan - 21.10.2020
Gürcistan'da banka soymak isteyen saldırgan 20 kişiyi rehin aldı
Gürcistan'da banka soymak amacıyla yaklaşık 20 kişiyi rehin alan saldırgan, güvenlik güçlerinin banka binasından uzaklaşmasını talep ederek aksi durumda rehineleri öldüreceğini söyledi.
Gürcistan - 21.10.2020
FLAŞ... FLAŞ...
Gürcistan'da bir bankada silahlı soygun gerçekleştirildi.
Gürcistan - 21.10.2020
Libya, Filistin, BAE ve Katar'da Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Libya'da 765'e, Filistin'de 498'e, Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) 472'ye ve Katar'da 225'e yükseldi.
Gürcistan - 21.10.2020
Domates salçası ihracatında aslan payı yine Irak'ın
Sektör temsilcileri, İngiltere'ye 2 milyon 315 bin, İsveç'e 1 milyon 889 bin, Suriye'ye 1 milyon 247 bin, Libya'ya 1 milyon 239 bin, Gürcistan'a da 1 milyon 169 bin dolarlık domates salçası sattı.
Gürcistan - 20.10.2020
Avrasya ülkelerinde Kovid-19'la ilgili gelişmeler
NUR Ukrayna, Gürcistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Kazakistan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını etkisini sürdürmeye devam ediyor.
Gürcistan - 20.10.2020
ABD'den 6 Rus askeri istihbaratçıya siber saldırı suçlaması
Öte yandan GRU'nun eski Rus çifte ajan Sergei Skripal ve kızına 2018'de İngiltere'de düzenlenen sinir gazı saldırısını araştıran kuruluşları da hedef aldığını belirten Pompeo, ayrıca Gürcistan'daki devlet kurumları ve Fransa'daki seçimlerin de bu kuruluşun hedefinde olduğunu öne sürdü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gürcistan Haberleri | Gürcistan Haber - Haberler - Gürcistan haberleri, son dakika gürcistan haber ve gelişmeleri burada. Avrasya ülkelerinde Kovid-19'la ilgili gelişmeler.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 05:46:25. #1.15#
title