Gps Haberleri

Gps haber, Gps son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gps 14.8.2020
Son dakika haber | Bayraktar AKINCI TİHA savaş uçaklarının yükünü alacak
Hiçbir dış sensöre veya Küresel Konumlama Sistemine (GPS) ihtiyaç duymadan hava aracının yatış, dikilme ve yönelme açılarını tespit edebilecek olan bu yapay zeka sistemi aynı zamanda coğrafi bilgileri kullanılarak çevresel farkındalık sağlayacak.
Gps 13.8.2020
Bolu'da 500 arama kurtarma teknisyeninin katılımıyla deprem tatbikatı gerçekleştirilecek
Timler 5 farklı istasyonda yeteneklerini sınayacak. İple erişim, eğimli arazide kurtarma, havai hat kurtarma, pusula-GPS, arazi arama istasyonları kurulacak.
Gps 12.8.2020
Dev petrol platformu İstanbul Boğazı'ndan geçiyor
Panama bayraklı dev petrol plaftormu 'GPS Saturn", İstanbul Boğazı'ndan geçiyor.
Gps 5.8.2020
Kripto fidye yazılım, spor ve GPS teknolojileri şirketi Garmin'i hedef aldı
Kaspersky, spor ve GPS teknolojileri şirketi Garmin'in 23 Temmuz'da bir kripto fidye yazılımının hedefi olduğunu bildirdi.
Gps 4.8.2020
ABD-Çin rekabeti uzaya yayılıyor
Çin'in uzayı, ulusal güvenliği ve savunması açısından askeri bir zorunluluk olarak görmesinin dışında sivil amaçlı, özellikle yeni bir ekonomik alan olarak değerlendirme hedefleri de bulunuyor. Uzay sanayisi kapsamında, teknoloji geliştirme istikametinde, diğer devletlerle ekonomik işbirlikleri yapılıyor. Çinli uzay şirketleri iSpace, Onespace, Tencent, Landspace ticari uzay faaliyetleri teşkil edecek şekilde yörüngeye uçuşlar gerçekleştirdiler. Bir Kuşak Bir Yol projesinin dijital ayağı olarak BeiDou Uydu Konumlandırma Sistemi (GPS) kurulmuştu.
Gps 29.7.2020
Sultanbeyli'de kadına işkence: 4 kişiye 34'er yıla kadar hapis istendi
YAKLAŞIK BİR SAAT KELEPÇELİ HALDE DÖVÜLDÜ Yaklaşık bir saat elleri ve ayakları bağlı olan Ceylan'ın, şüpheliler Ersin ve ağabeyi Burhan tarafından dövüldüğü, diğer şüphelilerin gitmesinin ardından şüpheli Ersin'in mağdureyi yere yatırdığı, Ceylan'ın bir süre uyuduğu ifade edildi. Sabah olduğunda şüpheli ağabey Burhan Y'nin gelerek, Ersin'e "Birazdan polisler gelir. Bu kadını yakmadan polise vermiyorsun. Bütün huzurumuzu kaçırdı. Yak polise öyle teslim et. Bunun yüzünden bugün işe bile gitmedik" dediği, Ersin'in de tamam dediği iddianamede yer aldı. Ağrıları nedeniyle Ceylan'ın inlemeye başlaması üzerine Ersin'in "Eğer polise şikayet etmezsen seni götürürüm" dediği, ancak bu sırada polislerin Ceylan'ı kaçıran aracın GPS hareket dökümlerinden bulunduğu yeri tespit ederek daireye girdikleri ve kapıyı açan şüpheli Ersin Y'yi yakaladıkları belirtildi.
Gps 29.7.2020
Son dakika haberleri: SULTANBEYLİ'DE KADINA İŞKENCE: 4 KİŞİYE 34'ER YILA KADAR HAPİS İSTENDİ
YAKLAŞIK BİR SAAT KELEPÇELİ HALDE DÖVÜLDÜ Yaklaşık bir saat elleri ve ayakları bağlı olan Ceylan'ın, şüpheliler Ersin ve ağabeyi Burhan tarafından dövüldüğü, diğer şüphelilerin gitmesinin ardından şüpheli Ersin'in mağdureyi yere yatırdığı, Ceylan'ın bir süre uyuduğu ifade edildi. Sabah olduğunda şüpheli ağabey Burhan Y'nin gelerek, Ersin'e "Birazdan polisler gelir. Bu kadını yakmadan polise vermiyorsun. Bütün huzurumuzu kaçırdı. Yak polise öyle teslim et. Bunun yüzünden bugün işe bile gitmedik" dediği, Ersin'in de tamam dediği iddianamede yer aldı. Ağrıları nedeniyle Ceylan'ın inlemeye başlaması üzerine Ersin'in "Eğer polise şikayet etmezsen seni götürürüm" dediği, ancak bu sırada polislerin Ceylan'ı kaçıran aracın GPS hareket dökümlerinden bulunduğu yeri tespit ederek daireye girdikleri ve kapıyı açan şüpheli Ersin Y'yi yakaladıkları belirtildi.
Gps 29.7.2020
SULTANBEYLİ'DE KADINA İŞKENCE: 4 KİŞİYE 34'ER YILA KADAR HAPİS İSTENDİ
YAKLAŞIK BİR SAAT KELEPÇELİ HALDE DÖVÜLDÜ Yaklaşık bir saat elleri ve ayakları bağlı olan Ceylan Yıldırım'ın, şüpheliler Ersin ve ağabeyi Burhan tarafından dövüldüğü, diğer şüphelilerin gitmesinin ardından şüpheli Ersin Yıldırım'ın genç kadını yere yatırdığı, Ceylan Yıldırım'ın bir süre uyuduğu ifade edildi. Sabah olduğunda şüpheli ağabey Burhan Yıldırım'ın gelerek, Ersin'e "Birazdan polisler gelir. Bu kadını yakmadan polise vermiyorsun. Bütün huzurumuzu kaçırdı. Yak polise öyle teslim et. Bunun yüzünden bugün işe bile gitmedik" dediği, Ersin'in de tamam dediği iddianamede yer aldı. Ağrıları nedeniyle Ceylan Yıldırım'ın inlemeye başlaması üzerine Ersin Yıldırım'ın "Eğer polise şikayet etmezsen seni götürürüm" dediği, ancak bu sırada polislerin Ceylan Yıldırım'ı kaçıran aracın GPS hareket dökümlerinden bulunduğu yeri tespit ederek daireye girdikleri ve kapıyı açan şüpheli Ersin Yıldırım'ı yakaladıkları belirtildi.
Gps 24.7.2020
20 MİLYON LİRALIK VURGUN YAPAN OTO HIRSIZLIK ÇETESİNE OPERASYON KAMERADA
İstanbul başta olmak üzere İzmir, Ankara ve Antalya'da kurumsal oto kiralama firmalarından kiralanan araçların çalındığı ihbarları üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Çete üyelerinin belirli aralıklarla çok sayıda araç kiraladıkları, kiralamış oldukları otomobillerin GPS takip cihazlarını sökerek izlerini kayıp ettirdikleri ve bu otomobilleri Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Mersin, Konya, Adana, Hatay, Aydın, Van, Bingöl, Isparta ve Kırıkkale İllerinde bulunan çete üyelerine göndererek, bir kısmını parçalayıp yedek parça olarak sattıkları, diğer bir kısmını ise hasarlı otomobiller ile değiştirerek üçüncü kişilere satarak dolandırdıkları ve bu şekilde haksız kazanç elde ettikleri tespit edildi.
Gps 21.7.2020
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Kabinesi 2 Yıllık Değerlendirme Toplantısı: (5)
GPS'ten bağımsız otonom Sürü İHA Projesi KERKES'i başlattıklarını anımsatan Erdoğan, "Tabii KERKES bizim için büyük bir proje, büyük önem arz ediyor.
Gps 20.7.2020
Yamaç paraşütüyle Denizli'den Eskişehir'e "rekor" uçuş
Sporcuların rekor denemesi ile ilgili güzel gelişmelerin yaşandığını anlatan İlker, "Uçuşlar GPS'le kaydediliyor.
Gps 18.7.2020
STM, Türkiye'nin uluslararası onaylı ilk ECDIS'ini geliştirdi
STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. (STM), askeri gemilerin yanı sıra ticari deniz platformlarına da yönelik yerli yazılımla ürettiği elektronik harita görüntüleme ve bilgi sistemi olan "STMDENGİZ ECDIS" ile Türkiye'nin, denizcilik sektöründe dünya çapında geçerli olan Denizcilik Ekipmanları Direktifi-MED sertifikası Wheelmark'ı almaya hak kazanan ilk şirket oldu. STM'den yapılan açıklamaya göre, Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) kurallarına uyumlu ve yedeklendiğinde kagˆıt haritalara alternatif olarak kullanılabilecek, bilgisayar bazlı, platformda bulunan diğer seyir yardımcıları olan Parakete, Cayro, Atalet Seyir Sistemi, İskandil, GPS, AIS vb.
Gps 17.7.2020
TEM KENARINDA BULUNAN CESET PARÇALARININ SIRRI ÇÖZÜLDÜ
SORUŞTURMA DERİNLEŞTİRİLİNCE YASAK AŞK ORTAYA ÇIKTI Bu gelişme üzerine polis Süleyman Akbaba'nın kimin öldürmüş olabileceğini araştırmaya başladı. Şüphelinin bir süredir komşusu olan bir kadınla ilişki yaşadığı tespit edildi. Bunun üzerine bu kadın ve kocası polis tarafından takibe alındı. Süleyman Akbaba'nın 2 yıldır ilişki yaşadığı iddia edilen Nugbar A.(29) 'nın eşi Alpaslan A.'nın  cinayetin işlediği tahmin edilen gecenin hemen ardından bir araç kiraladığı tespit edildi. Aracın GPS kayıtlarından otomobilin ceset parçalarının bulunduğu yere geldiği ve bir süre durakladığı ortaya çıktı.
Gps 14.7.2020
Konya'da biçerdöverler artık GSP ile uydudan takip ediliyor
Türkiye'nin tahıl ambarı olarak bilinen Konya Ovası'nda hasat döneminin gelmesinin ardından Beyşehir ilçesinde biçerdöverler artık araçlara takılan GPS sistemi ile uydudan takip edilmeye başlandı.
Gps 7.7.2020
Darbe sanığı pilottan "uyudum" savunması
Görev dağılımı yapıldıktan sonra kendisinden istenen akıllı mühimmatla bağlantı yapılmasını sağlayan kripto GPS cihazını bulunduğu yerden aldığını anlatan Konur, bu cihazı filoya bıraktıktan sonra uçuş için hazırlık yapmaya başladığını kaydetti.
Gps 6.7.2020
Filipinler, Bulusan Yanardağı için alarm seviyesini artırdı
Sürekli GPS ölçümlerinden elde edilen yer deformasyon verilerinin, şubatın sonundan bu yana yanardağın kısa vadeli hareketliliğini ortaya koyduğunun kaydedildiği açıklamada, bu parametrelerin, "yanardağ yapısının altında yatan" volkanik süreçlere işaret ettiği belirtildi.
Gps 6.7.2020
Kerç Boğazı'nda gemi yangını: Sanıklar ilk kez hakim karşısında
İddianamede, olay "Personel çalışma sertifikasının bulunmadığı gemilerin olaydan önce yakalanmamak için GPS cihazlarının kapatıldığı, bu nedenle yardıma gelen gemilerin daha geç ulaşabildikleri, ölü sayısının bu nedenle arttığı, bu koşullarda yapılan yakıt transferi işleminde gemi adamlarının ölümleri ile sonuçlanabilecek büyük bir ihmal içinde oldukları anlaşılmıştır.
Gps 6.7.2020
Kerç Boğazı'ndaki gemi kazasına ilişkin dava başladı
Personelin çalışma sertifikalarının bulunmadığı olaydan önce yakalanmamak için GPS cihazlarının kapatıldığı gemide bu nedenle yardımın geç ulaşıldığı vurgulanıyor.
Gps 5.7.2020
Kiraladığı otomobili almaya gitti, cesetle karşılaştı
Kiraladığı otomobili almaya gitti, cesetle karşılaştı DÜZCE'de, oto kiralama işi yapan Şenay Köroğlu, teslim edilmeyen otomobilin yerini tespit ederek aracı almaya gittiğinde aracın arka koltuğundaki cesedi görerek polise haber verdi. Kimliği belirlenemeyen kişinin ölüm nedeninin belirlenmesi için cenazesi otopsiye gönderildi. Olay saat 15.00 sıralarında Yeşiltepe Mahallesi'nde meydana geldi. Kaynaşlı ilçesinde oto kiralama işi yapan Şenay Köroğlu, 06 DY 0409 plakalı otomobilini 10 gün önce Tekin K. isimli kişiye kiraladı. Kiralanan araç zamanında geri getirilmeyince Şenay Köroğlu, GPS yardımıyla aracının Yeşiltepe Mahallesi 118 Sokak üzerinde olduğunu gördü.
Gps 4.7.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 17
Olay saat 15.00 sıralarında Yeşiltepe Mahallesi'nde meydana geldi. Kaynaşlı ilçesinde oto kiralama işi yapan Şenay Köroğlu, 06 DY 0409 plakalı otomobilini 10 gün önce Tekin K. isimli kişiye kiraladı. Kiralanan araç zamanında geri getirilmeyince Şenay Köroğlu, GPS yardımıyla aracının Yeşiltepe Mahallesi 118 Sokak üzerinde olduğunu gördü.
Şu an buradasınız: Gps Haberleri | Gps Haber - Haberler - Gps haberleri, son dakika gps haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber | Bayraktar AKINCI TİHA savaş uçaklarının yükünü alacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 15.8.2020 11:33:39. #1.14#
title