Gezi Parkı Haberleri

Gezi Parkı haber, Gezi Parkı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gezi Parkı - 12.05.2021
Rize'de 11 sivil toplum örgütünden İkizdere'de yapılacak taş ocağına destek
Rize Baro Başkanı Ümit Peçe, bazı sivil toplum örgütleri adına yaptığı yazılı açıklamada, işin niteliğini hiç araştırmadan yatırımlar mevzu olduğunda çevreci kesilen bazı grupların amaçlarının doğa, çevre ve insan hakları olmadığını belirtti. Aykırı açıklamada bulunan grupların 3. havalimanı, 3. köprü gibi büyük yatırımların önünü kesmek için benzer bir çaba gösterdiklerinin hafızalardan silinmediğini vurgulayan Peçe, şunları ifade etti: "Benzer grupların ağacı bahane edip Gezi Parkı olaylarını başlattıkları ve çevreyi günlerce talan etmek sureti ile kalkışma içerisine girdikleri hepimizin malumudur.
Gezi Parkı - 30.04.2021
Osman Kavala'nın tahliye talebi aylık dosya incelemesi sonucu reddedildi
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında "devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme" suçundan tutuklu bulunan Osman Kavala'nın tahliye talebi, aylık dosya inceleme sonucunda reddedildi.
Gezi Parkı - 29.04.2021
Taksim'de 1 Mayıs 1977'deki olaylarda hayatını kaybedenler anıldı
Öte yandan, polis ekipleri Taksim Meydanı, Gezi Parkı çevresi ve Cumhuriyet Anıtı'nın etrafını bariyerlerle kapattı.
Gezi Parkı - 29.04.2021
Taksim Meydanı ve Gezi Parkı'nda 1 Mayıs İşçi Bayramı öncesi polis barikatı
Taksim Meydanı'nda bulunan Cumhuriyet Anıtı ve Gezi Parkı 1 Mayıs İşçi Bayramı öncesi polis barikatlarıyla çevrelendi.
Gezi Parkı - 28.04.2021
Yargıtay, Beşiktaş taraftar grubu Çarşı davasında beraat kararlarını bozdu
Yargıtay, Gezi Parkı olaylarına ilişkin aralarında Beşiktaş taraftar grubu Çarşı mensuplarının da bulunduğu 35 sanığa, "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını engellemeye teşebbüs etmek", "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet", "terör...
Gezi Parkı - 28.04.2021
GEZİ PARKI OLAYLARINDA ÇARŞI GRUBUNUN YER ALDIĞI 35 SANIKLI DAVA YARGITAY'DA BOZULDU
GEZİ Parkı olaylarına ilişkin Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı üyelerinin de aralarında bulunduğu 35 sanığa "darbeye teşebbüs" ve "izinsiz gösteri" suçlamasından verilen beraat kararı, Yargıtay tarafından bozuldu. Bozma kararında, sanıkların eylemlere katılıp katılmadıklarına yönelik Adli Tıp, TRT ya da TÜBİTAK'tan rapor alınmaması, Cumhurbaşkanlığı'nın davadan haberdar edilmemesi gerekçe gösterildi. Ayrıca davanın İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki aralarında Osman Kavala'nın da bulunduğu Gezi Parkı ana davasıyla hukuki ve fiili irtibatı bulunduğu gerekçesiyle birleştirilmesi yoluna gidilmesine hükmedildi.
Gezi Parkı - 28.04.2021
Gezi Parkı davasında 7 firari sanığın dosyası beraat hükümleri bozulan 9 sanığın dosyasıyla birleştirildi
Gezi Parkı odaklı olaylara ilişkin Can Dündar, Mehmet Ali Alabora ve Ayşe Pınar Alabora'nın da aralarında bulunduğu 7 firari sanığın dava dosyası, haklarında verilen beraat hükümleri bozulan Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da aralarında bulunduğu 9 sanığın...
Gezi Parkı - 28.04.2021
Son dakika haberleri! Gezi Parkı Davası'nda birleştirme kararı; Can Dündar ile birlikte 7 firari sanık ana davada yargılanacak
Gelen son dakika haberlerine göre GEZİ Parkı Davası'nın firari sanıkları Can Dündar, Mehmet Ali Alabora ve Ayşe Pınar Alabora'nın da aralarında bulunduğu 7 sanıklı davanın, Osman Kavala'nın da içinde bulunduğu ana dava dosyasıyla birleştirilmesine karar verildi.
Gezi Parkı - 29.03.2021
Son dakika haberi! Ali İsmail Korkmaz davası kararını protesto eden 34 sanık yeniden yargılanacak
Son dakika haberleri: ESKİŞEHİR'deki Gezi Parkı eylemleri sırasında Ali İsmail Korkmaz'ın dövülerek öldürülmesiyle ilgili Kayseri'de görülen dava sonrası protesto eylemi düzenlediği iddia edilen 34 sanığa verilen ceza, Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi tarafından bozuldu.
Gezi Parkı - 23.03.2021
AYM'nin, Osman Kavala'nın bireysel başvurusunun reddine ilişkin kararının gerekçesi tamamlandı
Gezi Parkı odaklı olaylara ilişkin davada tahliyesi ve beraatine karar verildikten sonra başka suçtan tutuklanan Kavala'nın, kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edilmediğine hükmeden AYM Genel Kurulu kararının gerekçesi Resmi Gazete'de yayımlandı.
Gezi Parkı - 22.03.2021
Vakıflar Genel Müdürlüğü: "Bu taşınmazların Sultan Beyazıt Hanı Veli Vakfı'na ait taşınmazlardan olduğu tespit edilmiştir"
ANKARA (İHA) – Vakıflar Genel Müdürlüğü, İstanbul'un Beyoğlu ilçesi Gümüşsuyu Mahallesi'nde bulunan tapunun 751 Ada 1,2,3 ve 4 parsellerinde kayıtlı taşınmazların "Sultan Beyazıt Hanı Veli Hazretleri Vakfı" adına tesciline ilişkin açıklama yaptı.
Gezi Parkı - 20.03.2021
19 Mart 2021 Haberleri
19 Mart 2021 Manşet Haberleri.
Gezi Parkı - 14.02.2021
Haftanın tarihine bakış
2020- Gezi Parkı odaklı olaylara ilişkin yargılanan Anadolu Kültür AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da aralarında bulunduğu 9 sanığın beraatine karar verildi.
Gezi Parkı - 14.02.2021
(Havadan görüntülerle) TAKSİM MEYDANI BEYAZA BÜRÜNDÜ
KAR yağışı Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde de etkili oldu. Dün gece başlayan kar yağışı, Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi ve Gezi Parkı'nı beyaza bürüdü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Gezi Parkı Haberleri | Gezi Parkı Haber - Haberler - Gezi Parkı haberleri, son dakika gezi parkı haber ve gelişmeleri burada. Rize'de 11 sivil toplum örgütünden İkizdere'de yapılacak taş ocağına destek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.05.2021 12:30:47. #1.13#

title