Ges Haberleri

Ges haber, Ges son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ges - 15.01.2021
Kuveyt Türk ile Generalsolar, çatı güneş enerjisi santralleri için iş birliğine gitti
Çatı güneş enerjisi santrali (Çatı GES) alanında yapılan protokolle ilgili Enerji Verimliliği Haftası'nda düzenlenen etkinlikte, imzalar Kuveyt Türk Gaziantep Bölge Müdürü Murat Birben ve Generalsolar Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ali Demirdaş tarafından atıldı.
Ges - 15.01.2021
Sigorta sektörü yenilenebilir enerji yatırımlarını destekliyor
HES-GES-RES projelerinde kurulum döneminin inşaat, montaj, devreye alma ve test süreçlerini; işletme döneminin, santrallerin ticari faaliyete geçtiği dönemi kapsadığı bildirilen açıklamada, "Santralin kurulum döneminde inşaat ve montaj risklerini içeren sigorta poliçeleri tanzim ediliyor.
Ges - 13.01.2021
Belediyelerde Yenilenebilir ve Akıllı Enerji Uygulamaları Toplantısı
Geleceğe dönük atılacak adımları ve yol haritasını istişare ettiklerini aktaran Palancıoğlu, şunları kaydetti: "Biz enerji ve üretimi konusunda örnek bir belediyeyiz. Melikgazi Belediyesi çevre dostu ve kendi elektriğini üreten bir belediyedir. İlçemizde 7 kapalı pazar yeri ve belediyemizde güneş enerji santrali (GES) bulunmaktadır.
Ges - 12.01.2021
AK Parti Gaziantep Milletvekili Koçer'den Küsbeoğlu'na ziyaret
AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyonu Sözcüsü Nejat Koçer, Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ömer Küsbeoğlu'nu ziyaret etti.
Ges - 11.01.2021
Gökçeada ve Bozcaada feribot hatlarında yarın bazı seferler yapılamayacak
Çanakkale Boğazı ile adalar hattında ulaşımı sağlayan GESTAŞ AŞ, fırtına nedeniyle Kabatepe-Gökçeada ve Geyikli-Bozcaada güzergahlarında yarın yapmayı planladığı seferleri güncelledi.
Ges - 07.01.2021
Korkuteli'ne güneş enerji santrali kuruldu
Korkuteli ilçesindeki bir mahalleye, 550 konutun yıllık elektrik enerjisini karşılayabilecek kapasitede Güneş Enerji Santrali (GES) kuruldu.
Ges - 07.01.2021
Bozcaada ve Gökçeada feribot seferlerinden bazıları fırtına nedeniyle iptal edildi
Çanakkale Boğazı ile adalar hattında ulaşımı sağlayan GESTAŞ AŞ'den yapılan açıklamada, Bozcaada-Geyikli hattında, Bozcaada'dan saat 11.
Ges - 06.01.2021
Bakan Dönmez Yenilenebilir kurulu gücümüz 49 bin 550 megavata ulaştı
'BAŞVURULARI 2 AY İÇERİSİNDE ALACAĞIZ' Türkiye'nin potansiyelinin, ekonomik hedeflerinin daha fazla enerji üretimini zorunlu kıldığını söyleyen Bakan Dönmez, 2030'lara geldiğimizde elektrik üretimimizde güneşin payını 3 kat artırma hedefimiz var. Güneş enerjisindeki maliyetler düştükçe bu oran da daha yukarılara çıkacak. İnşallah bu yıl gerçekleştireceğimiz Mini Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı (YEKA)-Güneş Enerjisi Santrali (GES) yarışmalarımızla güneşte yakaladığımız ivmeyi daha da yukarılara çekeceğiz.
Ges - 06.01.2021
Kabatepe-Gökçeada feribot hattında yarınki seferlerden 2'si iptal edildi
Çanakkale Boğazı ile Adalar hattında ulaşımı sağlayan GESTAŞ AŞ, yarın Kabatepe'den 05.
Ges - 06.01.2021
Ak Parti Konya Milletvekili Erdem, Yunak'ta yatırımları inceledi
Erdem, daha sonra yapımı devam eden Yunak Merkez Anaokulu ile öğretmenevi inşaat sahalarında inceleme yaptı. Erdem, ilçe merkezinde inşaatı devam eden TOKİ evleri ile hizmete yeni açılan Yunak Belediyesi GES sahasını da ziyaret etti.
Ges - 06.01.2021
Bakan Dönmez: Yenilenebilir kurulu gücümüz 49 bin 550 megavata ulaştı
'BAŞVURULARI 2 AY İÇERİSİNDE ALACAĞIZ' Türkiye'nin potansiyelinin, ekonomik hedeflerinin daha fazla enerji üretimini zorunlu kıldığını söyleyen Bakan Dönmez, "2030'lara geldiğimizde elektrik üretimimizde güneşin payını 3 kat artırma hedefimiz var. Güneş enerjisindeki maliyetler düştükçe bu oran da daha yukarılara çıkacak. İnşallah bu yıl gerçekleştireceğimiz Mini Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı (YEKA)-Güneş Enerjisi Santrali (GES) yarışmalarımızla güneşte yakaladığımız ivmeyi daha da yukarılara çekeceğiz.
Ges - 06.01.2021
Güneşte mini YEKA yarışmaları için başvurular 2 ay içinde alınacak
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bu yıl gerçekleştirilecek Mini YEKA-GES yarışmalarıyla güneşte yakalanan ivmenin yukarılara çekileceğini belirterek, "36 ilimizde toplam 1000 megavatlık 74 yarışma için başvuruları iki ay içerisinde alacağız.
Ges - 05.01.2021
Milletvekili Şahin'den GES tesisi müjdesi
AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri Ali Şahin, Güneş Enerji Santrali (GES) Tesisi Yapım Projesi'nin onaylandığını duyurdu.
Ges - 04.01.2021
Akfen Yenilenebilir Enerji, 570 bin hanenin yıllık enerji ihtiyacını karşılandı
Şirketin geçen yılki üretiminin 600,4 gigavatsaati hidroelektrik santralleri (HES), 182,8 gigavatsaati güneş enerji santralleri (GES) ve 946,9 gigavatsaati de rüzgar enerjisi santrallerinden (RES) geldi.
Ges - 31.12.2020
Yunak Belediyesi 15 dönüme kurulu güneş enerjisi santralinde elektrik üretiyor
Yunak Belediyesi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttüğü Güneş Enerjisi Santrali (GES) Projesi kapsamında 1 megawatt gücünde güneş enerjisi santraliyle elektrik üretmeye başladı.
Ges - 31.12.2020
Esenboğa Elektrik'in GES kurulu gücü yüzde 36 artacak
Esenboğa Elektrik, satın aldığı güneş enerjisi santralleriyle (GES) kurulu gücünü yüzde 36 artırarak 46 bin 60 kilovata taşıyacak.
Ges - 31.12.2020
Gökçeada feribot seferlerinden 4'ü fırtına nedeniyle iptal edildi
Çanakkale Boğazı ile adalar hattında ulaşımı sağlayan GESTAŞ AŞ'den yapılan açıklamaya göre, bölgede etkili olan fırtına nedeniyle bugün Kabatepe'den Gökçeada'ya 15.
Ges - 29.12.2020
Sakarya'da yılda 4 bin hanenin elektrik ihtiyacını karşılayacak GES projesinde çalışmalar başladı
Sakarya Büyükşehir Belediyesince yapımına başlanan güneş enerjisi santrali (GES) projesi ile yılda 4 bin haneye elektrik verilmesi hedefleniyor.
Ges - 29.12.2020
EPDK kararları
Yine söz konusu yönetmelik gereğince güneş enerjisine dayalı lisanssız elektrik üretim tesisleri proje onay ve kabul bedelleri de belirlendi. Buna göre, 10 ve 100 kW arası Lisanssız Üretim Yönetmeliği (LÜY) kapsamında güneş enerjisi santrali (GES) üretim tesislerinin elektrik proje onay bedeli 309,4 lira, kabul bedeli 588,7 lira olacak.
Ges - 28.12.2020
Gökçeada ve Bozcaada feribot hatlarında yarın bazı seferler yapılamayacak
Çanakkale Boğazı ile adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ AŞ'den yapılan açıklamaya göre, Kuzey Ege'de iki gündür etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle tarife güncellendi.
Ges - 27.12.2020
Sakarya Büyükşehir Belediyesi kuracağı GES ile elektrik giderlerinden yılda 5 milyon lira tasarruf sağlayacak
Sakarya Büyükşehir Belediyesince hayata geçirilecek güneş enerjisi santralinde (GES) yılda 5 milyon lira değerinde enerji üretileceği bildirildi.
Ges - 25.12.2020
Kuveyt Türk ile Elin Enerji arasında Çatı GES iş birliği
Kuveyt Türk ile Elin Enerji arasında Çatı Güneş Enerjisi Santrali (Çatı GES) alanında iş birliği protokolü imzalandı.
Ges - 24.12.2020
Tarıma elverişsiz arazide güneşten üretilen elektrikle 3 bin 600 hanenin ihtiyacı karşılanıyor
Üzümlü ilçesine bağlı Pişkidağ köyü yakınlarında bulunan tepenin yamaçlarında 100 dönümlük tarıma elverişsiz arazi üzerine yaklaşık 8 milyon dolarlık yatırımla güneş panelleri kuran Taştan, elde ettiği yüksek verimle önemli Güneş Enerji Sistemi (GES) projeleri arasında yer almayı başardı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ges Haberleri | Ges Haber - Haberler - Ges haberleri, son dakika ges haber ve gelişmeleri burada. Kuveyt Türk ile Generalsolar, çatı güneş enerjisi santralleri için iş birliğine gitti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 17.1.2021 20:25:42. #1.14#
title