GAZİANTEP TİCARET BORSASI HABERLERİ

Gaziantep Ticaret Borsası Haberleri

Gaziantep Ticaret Borsası haber, Gaziantep Ticaret Borsası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gaziantep Ticaret Borsası 5.8.2020
Antep pekmezi tescillendi
Gaziantep Ticaret Borsasından (GTB) yapılan açıklamaya göre, kentin geleneksel lezzetleri arasındaki Antep pekmezi, Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yetiştirilen Dökülgen üzümünden yapılıyor.
Gaziantep Ticaret Borsası: Gaziantep pekmezini tescillediGaziantep Ticaret Borsası 5.8.2020
Gaziantep Ticaret Borsası 5.8.2020
Gaziantep Ticaret Borsası
Gaziantep Ticaret Borsasında kavrulmuş Antep fıstığının kilogramı 69,75 ila 89,11 liradan satıldı.
Gaziantep Ticaret Borsası 1.8.2020
Oda ve borsaların tescil ettirdiği coğrafi işaretli ürün sayısı 200'ü geçti
Oda ve Borsalar tarafından tescil ettirilen Coğrafi İşaretli ürünler arasında; Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 25, Gaziantep Ticaret Borsası 12, Van Ticaret ve Sanayi Odası 5 coğrafi işaret tescili ile ilk üç sırada yer alıyor.
Gaziantep Ticaret Borsası 1.8.2020
Oda ve borsaların tescil ettirdiği coğrafi işaretli ürün sayısı 206'ya ulaştı
Oda ve borsalarca tescil ettirilen coğrafi işaretli ürünler arasında, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 25, Gaziantep Ticaret Borsası 12, Van Ticaret ve Sanayi Odası 5 coğrafi işaret tescili ile ilk üç sırada yer alıyor.
Gaziantep Ticaret Borsası: GTB başkanları Kurban Bayramı'nı kutladıGaziantep Ticaret Borsası 28.7.2020
Gaziantep Ticaret Borsası 27.7.2020
Gaziantep Ticaret Borsası
Gaziantep Ticaret Borsası'nda boz Antep fıstığı içinin kilogramı 165 liradan satıldı.
Gaziantep Ticaret Borsası: GTB başkanları basın bayramını kutladıGaziantep Ticaret Borsası 23.7.2020
Gaziantep Ticaret Borsası: Ekonomide pandemi sürecinin izleri siliniyorGaziantep Ticaret Borsası 22.7.2020
Gaziantep Ticaret Borsası 21.7.2020
Tarihi İpekyolu'nun önemli durağına baharatçılar sitesi kurulacak
Gaziantep Ticaret Borsasından (GTB) yapılan yazılı açıklamaya göre, GTB Başkanı Mehmet Akıncı, GTB Başkan Yardımcısı Cesim Arslan ve İpekyolu Baharatçılar Kooperatifi Başkanı Abdullah Şekeroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'i makamında ziyaret etti.
Gaziantep Ticaret Borsası: Gaziantep'te baharatçılar sitesi kuruluyorGaziantep Ticaret Borsası 21.7.2020
Gaziantep Ticaret Borsası 16.7.2020
Antep fıstığında ilk hasada altın ödülü
Gaziantep'te 2020 yılının ilk boz Antep fıstığını üreten çiftçiye, Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) tarafından Cumhuriyet altını verildi.
Gaziantep Ticaret Borsası 14.7.2020
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Halı Sektör Kurulu Başkanı Selahattin Kaplan, Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Tuncay Yıldırım, Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, MÜSİAD Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Çelenk, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Gaziantep İl...
Gaziantep Ticaret Borsası: GTB başkanlarından 15 Temmuz mesajıGaziantep Ticaret Borsası 14.7.2020
Gaziantep Ticaret Borsası 13.7.2020
GTB'den "büyük firmalara" tebrik
Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Başkanı Mehmet Akıncı, "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" arasına giren Gaziantepli firmaları kutladı.
Gaziantep Ticaret Borsası 8.7.2020
Son dakika haberi! Gaziantep Ticaret Borsası
Son dakika haberi... Gaziantep Ticaret Borsasında boz Antep fıstığı içinin kilogramı 150 liradan satıldı.
Gaziantep Ticaret Borsası 6.7.2020
Gaziantep Ticaret Borsası
Gaziantep Ticaret Borsası'nda boz Antep fıstığı içinin kilogramı 137 ile 159,42 liradan satıldı.
Gaziantep Ticaret Borsası: Gaziantep'te 2 bin kasaba korona eğitimi verilecekGaziantep Ticaret Borsası 3.7.2020
Gaziantep Ticaret Borsası 2.7.2020
Antep fıstığında lisanslı depo dönemi başlıyor
Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, inşaatı tamamlanan Antep Fıstığı Lisanslı Deposu'nda bu sene hasat döneminde ürün kabulüne başlanacağını bildirdi.
Gaziantep Ticaret Borsası 2.7.2020
Gaziantep Ticaret Borsası
Gaziantep Ticaret Borsasında dana karkasın kilogramı 35-36 liradan satıldı.
Gaziantep Ticaret Borsası 30.6.2020
Gaziantep Ticaret Borsası
Gaziantep Ticaret Borsasında boz Antep fıstığı içinin kilogramı 168-185 lira arasından satıldı.
Gaziantep Ticaret Borsası 29.6.2020
Antep fıstığında tarihi rekolte beklentisi
Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Türkiye genelinde tahmini Antep fıstığı rekoltesinin 388 bin ton olarak gerçekleşmesini beklediklerini belirterek, "Bu rakam inşallah Cumhuriyet tarihimizin en yüksek rekoltesini oluşturacak.
Gaziantep Ticaret Borsası 26.6.2020
GTB'den anız yakma uyarısı
Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Başkanı Mehmet Akıncı, anız yakmanın toprağa, canlı çeşitlerine ve tarımsal üretime telafisi mümkün olmayan zararlar verdiğini ifade etti.
Gaziantep Ticaret Borsası 25.6.2020
"Sözleşmeli tarım" modeliyle kaliteli ürünün tüketiciye sunulması hedefleniyor
Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ (TÜRKŞEKER) Genel Müdürü Mücahit Alkan, hububat üretiminde uyguladıkları "sözleşmeli tarım" modelinin tüketicinin kaliteli ürüne uygun fiyatla ulaşmasına katkı sağlayacağını bildirdi. Gaziantep Ticaret Borsası'ndan (GTB) yapılan açıklamaya göre, çeşitli temaslarda bulunmak üzere kente gelen Alkan ve beraberindeki heyet, GTB'de tarımsal sektör temsilcilerinin yer aldığını istişare toplantısına katıldı.
Gaziantep Ticaret Borsası 24.6.2020
Gaziantep Ticaret Borsası
Gaziantep Ticaret Borsasında boz Antep fıstığı içinin kilogramı 162,50 - 170 liradan satıldı.
Gaziantep Ticaret Borsası 20.6.2020
Gaziantep'te silahlı kavgaya karışan 3 şüpheli tutuklandı
Gaziantep'te 1 kişinin öldüğü 4 kişinin yaralandığı silahlı kavgaya ilişkin gözaltına alınan 6 şüpheliden 3'ü tutuklandı. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, 16 Haziran'da Gaziantep Ticaret Borsası binası yakınında iki grup arasındaki 1 kişinin öldüğü 4 kişinin yaralandığı silahlı kavgaya ilişkin 6 şüpheliyi gözaltına aldı.
Gaziantep Ticaret Borsası 19.6.2020
Gaziantep Ticaret Borsası
Gaziantep Ticaret Borsasında boz Antep fıstığının kilogramı140-150 lira arasından satıldı.
Gaziantep Ticaret Borsası 16.6.2020
Gaziantep'te silahlı kavga: 1 ölü, 4 yaralı
Nakliyatçılar Sitesi Gaziantep Ticaret Borsası binası yakınında akraba oldukları öğrenilen iki grup arasında henüz belirlenemeyen nedenle çıkan tartışma kavgaya dönüştü.
Gaziantep Ticaret Borsası 16.6.2020
Gaziantep'te silahlı kavga: 1 ölü, 4 yaralı
Alınan bilgiye göre, Nakliyatçılar Sitesi Gaziantep Ticaret Borsası binası yakınında akraba oldukları öğrenilen iki grup arasında henüz belirlenemeyen nedenle çıkan tartışma kavgaya dönüştü.
Gaziantep Ticaret Borsası 16.6.2020
FİSKOBİRLİK, Giresun Fındık Lisanslı Deposu'nu kullanmak istiyor
Giresun Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Bölük, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) ardından FİSKOBİRLİK ile de fındık lisanslı deposunun kullanımıyla ortak çalışma içinde olacaklarını söyledi.
Gaziantep Ticaret Borsası 12.6.2020
Gaziantep Ticaret Borsası
Gaziantep Ticaret Borsasında yeşil Antep fıstığı içinin kilogramı 168 liradan satıldı.
Gaziantep Ticaret Borsası 11.6.2020
Gaziantep Ticaret Borsası
Gaziantep Ticaret Borsası'nda kavlak Antep fıstığının kilogramı 58 liradan satıldı.
Gaziantep Ticaret Borsası 11.6.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM -TEKRAR
Sakarya'da kanola hasadı yapıldı SAKARYA'nın Kaynarca ilçesinde çiftçilik yapan Hakan Altıntaş, ilçede ilk kez ekilen kanolanın hasadını yaptıklarını, mısıra göre daha hızlı hasadı yapılması nedeniyle çok memnun olduklarını söyledi.  Kaynarca ilçesi Karamanlar Mahallesi'nde çiftçi Hakan Altıntaş, 10 dönüm arazilerine hayvanlarını beslemek için deneme amaçlı kanola ekti. Kanolayı yem olarak kullanmak için ektiklerini belirten Hakan Altıntaş, "Bu sene ilk defa hayvanlarımıza yem bitkisi olarak kanola ektik. Çoğu insan bunu yağ bitkisi olarak bilir ama biz proteinlerinden dolayı ve yem maliyetlerinin yüksek olmasından dolayı kaba yemi daha uyguna getirmek için böyle bir şey denedik. Çok memnunuz, Kaynarcalı tüm çiftçilere bu bitkiyi tavsiye ederim. Özellikle besicilik yapanların bu kanolayı kullanmalarını ve denemelerini tavsiye ediyorum" dedi.  ÇİFTÇİLERE TAVSİYE ETTİ  Çiftlik hayvanlarına silaj olarak alternatif bir bitki olduğunu söyleyen Hakan Altıntaş, "Kanolayı 4'üncü ayda silaj yapabiliyoruz. Normalde bizim mısır silajlarımız 9'uncu ayda oluyor. 9'uncu aya kadar beklemektense 4'üncü ayda kanola silajını yapıp daha uygun maliyetlere getirebiliriz. Kanola yeşil silajlık yaparsan ortalama dönümde 4 ton mahsul veriyor. Kanolayı ekerken tohumunu kendin üretebiliyorsun. 100 dönüm yer ekmek için 1 dönüm yeri tohumluk bırakmak yeterli geliyor. Maliyetleri çok düşük, protein değeri çok yüksek güzel bir bitki. Bunu her çiftçiye tavsiye ederim. En azından 1 dönüm ekip deneyebilirler"  diye konuştu.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -Mahsulün toplanması  -Silaj makinesi detayı  -Hakan Altıntaş Röp.  -Detay  HABER-KAMERA: Murat HAZER/KAYNARCA (Sakarya),   Haber Kodu : 200611010 ======================= Antep fıstığında tüm zamanların rekolte rekoru kırılacak GAZİANTEP ile özdeşleşen ve geçen yıl 70 bin ton civarında hasadı yapılan, yörede 'yeşil altın' olarak adlandırılan Antep fıstığında bu yıl 300 bin ton ile Cumhuriyet tarihinin en yüksek rekoltesi bekleniyor. Yemeklerin yanı sıra özellikle baklava ve tatlıda kullanılıp, çerez olarak da tüketilen Antep fıstığı üreticisinin yüzünü güldürürken, Gaziantep Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, "Bu sezon için çok heyecanlıyız.
Gaziantep Ticaret Borsası 11.6.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM
Sakarya'da kanola hasadı yapıldı SAKARYA'nın Kaynarca ilçesinde çiftçilik yapan Hakan Altıntaş, ilçede ilk kez ekilen kanolanın hasadını yaptıklarını, mısıra göre daha hızlı hasadı yapılması nedeniyle çok memnun olduklarını söyledi.  Kaynarca ilçesi Karamanlar Mahallesi'nde çiftçi Hakan Altıntaş, 10 dönüm arazilerine hayvanlarını beslemek için deneme amaçlı kanola ekti. Kanolayı yem olarak kullanmak için ektiklerini belirten Hakan Altıntaş, "Bu sene ilk defa hayvanlarımıza yem bitkisi olarak kanola ektik. Çoğu insan bunu yağ bitkisi olarak bilir ama biz proteinlerinden dolayı ve yem maliyetlerinin yüksek olmasından dolayı kaba yemi daha uyguna getirmek için böyle bir şey denedik. Çok memnunuz, Kaynarcalı tüm çiftçilere bu bitkiyi tavsiye ederim. Özellikle besicilik yapanların bu kanolayı kullanmalarını ve denemelerini tavsiye ediyorum.ö dedi.  ÇİFTÇİLERE TAVSİYE ETTİ  Çiftlik hayvanlarına silaj olarak alternatif bir bitki olduğunu söyleyen Hakan Altıntaş, "Kanolayı 4'üncü ayda silaj yapabiliyoruz. Normalde bizim mısır silajlarımız 9'uncu ayda oluyor. 9'uncu aya kadar beklemektense 4'üncü ayda kanola silajını yapıp daha uygun maliyetlere getirebiliriz. Kanola yeşil silajlık yaparsan ortalama dönümde 4 ton mahsul veriyor. Kanolayı ekerken tohumunu kendin üretebiliyorsun. 100 dönüm yer ekmek için 1 dönüm yeri tohumluk bırakmak yeterli geliyor. Maliyetleri çok düşük, protein değeri çok yüksek güzel bir bitki. Bunu her çiftçiye tavsiye ederim. En azından 1 dönüm ekip deneyebilirler"  diye konuştu.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -Mahsulün toplanması  -Silaj makinesi detayı  -Hakan Altıntaş Röp.  -Detay  HABER-KAMERA: Murat HAZER/KAYNARCA (Sakarya),   ======================= Antep fıstığında tüm zamanların rekolte rekoru kırılacak GAZİANTEP ile özdeşleşen ve geçen yıl 70 bin ton civarında hasadı yapılan, yörede 'yeşil altın' olarak adlandırılan Antep fıstığında bu yıl 300 bin ton ile Cumhuriyet tarihinin en yüksek rekoltesi bekleniyor. Yemeklerin yanı sıra özellikle baklava ve tatlıda kullanılıp, çerez olarak da tüketilen Antep fıstığı üreticisinin yüzünü güldürürken, Gaziantep Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, "Bu sezon için çok heyecanlıyız.
Gaziantep Ticaret Borsası 11.6.2020
Antep fıstığında tüm zamanların rekolte rekoru kırılacak
Antep fıstığında tüm zamanların rekolte rekoru kırılacak GAZİANTEP ile özdeşleşen ve geçen yıl 70 bin ton civarında hasadı yapılan, yörede 'yeşil altın' olarak adlandırılan Antep fıstığında bu yıl 300 bin ton ile Cumhuriyet tarihinin en yüksek rekoltesi bekleniyor. Yemeklerin yanı sıra özellikle baklava ve tatlıda kullanılıp, çerez olarak da tüketilen Antep fıstığı üreticisinin yüzünü güldürürken, Gaziantep Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, "Bu sezon için çok heyecanlıyız.
Gaziantep Ticaret Borsası 9.6.2020
GTB fındıktaki sorun ve çözüm önerilerini Bakan Pakdemirli'ye aktardı
Giresun Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Bölük, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den, veraset yoluyla küçük parçalara bölünen arazilerin Bakanlıkça onaylanmış müteşebbis şirketlere kiralanması ve verimli fındık tarımı için devlet teşvikinin yolunun açılmasını...
Gaziantep Ticaret Borsası 5.6.2020
Gaziantep'ten kısa kısa
Gaziantep Ticaret Odası (GTB), üyelerini bilgilendirmek için telekonferans yöntemiyle "Tarım ve Gıda Sektörlerinde Pandemi Sonrası Fırsatlar" eğitimi düzenledi.
Gaziantep Ticaret Borsası 5.6.2020
Gaziantep Ticaret Borsası
Gaziantep Ticaret Borsası'nda boz Antep fıstığının kilogramı 150 liradan satıldı.
Şu an buradasınız: Gaziantep Ticaret Borsası Haberleri | Gaziantep Ticaret Borsası Haber - Haberler - Gaziantep Ticaret Borsası haberleri, son dakika gaziantep ticaret borsası haber ve gelişmeleri burada. Antep pekmezi tescillendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 6.8.2020 10:41:38. #1.14#
title