Fed Haberleri

Fed haber, Fed son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fed - 4.12.2020
ABD'de işsizlik oranı kasımda yüzde 6,7'ye düştü
Haftalık ortalama çalışma saati kasımda 34,8 olurken, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) dikkatle izlediği ortalama saatlik kazanç ise kasımda 29,58 dolar olarak kaydedildi.
Fed - 4.12.2020
New York borsası karışık seyirle kapandı
Öte yandan ABD Senatosu, ABD Merkez Bankası (Fed) St.
Fed - 3.12.2020
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,16 artışla 1.327,66 puandan başladı.
Fed - 3.12.2020
Fed: Bölgelerin çoğunda ılımlı genişleme var
ABD Merkez Bankası'nın (Fed) Bej Kitap raporuna göre, ABD ekonomisindeki toparlanma Ekim ayından bu yana "makul" ya da "ılımlı" bir hız kazandı.
Fed - 3.12.2020
New York borsası istihdamın beklentinin altında kalmasının ardından karışık seyirle kapandı
Öte yandan, ABD Merkez Bankasının (Fed) bugün yayımladığı "Bej Kitap" raporu, ABD'de ekonomik toparlanmanın çoğu bölgede ılımlı kaldığı ve Kovid-19 vakalarının yüksek olduğu bölgelerde yavaşlama belirtileri gösterdiğini ortaya koydu.
Fed - 2.12.2020
BIST100 yüzde 0.11 artışla başladı, dolar 7.82 lirada
TSKB'nin günlük bülteninde, küresel piyasalarda risk iştahının güçlü geliştiğine işaret edilerek, şöyle denildi: "Dünya genelinde Kasım ayına ilişkin imalat sanayi PMI yükselişini sürdürürken, finansal piyasalarda risk iştahı aşı geliştirme çalışmalarına ek olarak ABD'deki mali destek paketi konusundaki olumlu haberler ön planda yer aldı.  "JP Morgan küresel imalat sanayi PMI Ekim'deki 53'den Kasım'da Ocak 2018 sonrası en yüksek seviye olan 53.7'ye çıktı.  "ABD Senatosu çoğunluk lideri Mitch McConnell COVID-19 salgınının etkileriyle mücadele için 908 milyar dolar büyüklüğünde yeni bir teşvik paketi teklifinde bulunurken, Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi de yeni teklifini Hazine Bakanı Steven Mnuchin'e sundu.  "ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell ekonomideki toparlanmanın beklenenden hızlı olduğunu söylerken, mali destek konusunda anlaşmanın önemine dikkat çekti.
Fed - 1.12.2020
ABD başkanlığına seçilen Biden ekonomi ekibini tanıttı
NEW ABD, başkanlığına seçilen Joe Biden, Hazine Bakanlığına eski ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'ı getireceğini açıkladı.
Fed - 1.12.2020
Son dakika haberi! Altın fiyatları yükseldi, petrol yatay
Gedik Yatırım'ın analizinde, Pfizer ve BioNTech sonrasında Moderna'nın da aşı için FDA'ya başvurduğuna işaret edilerek, "İlerleyen günlerde bu Şirketlerin başvurularının onayları beklenecek. Bu durum, ülke ekonomilerinin toparlanmasına dair umutları güçlendirirken,ons altının da aşağı yönde hareket etmesine neden oldu" denildi ve eklendi: "Ancak biraz bu beklentilerin etkisini kaybetmesi ve doların zayıflaması ons altının 1,760 dolar seviyesinden destek bulmasını sağladı. Teknikte hala çok güçlü değil. Bugün için ABD verileri ve Fed Başkanının konuşması bulunuyor.
Fed - 30.11.2020
Son dakika haberleri: ABD başkanı seçilen Joe Biden Hazine Bakanını açıkladı
Son dakika haberleri: ABD başkanı seçilen Joe Biden'ın ABD Merkez Bankası (FED) eski Başkanı Janet Yellen'i Hazine Bakanlığı'na önerdi.
Fed - 30.11.2020
Son dakika haber: Biden, Hazine Bakanlığına eski Fed Başkanı Yellen'ı seçtiğini duyurdu
Bir son dakika haberine göre NEW ABD Başkanlığına seçilen Joe Biden, eski ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'ın Hazine Bakanı adayı olduğunu doğruladı.
Fed - 30.11.2020
FLAŞ... FLAŞ.... FLAŞ...
ABD'nin seçilmiş Başkanı Joe Biden eski ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jannet Jellen'ı Hazine Bakanlığı'na önerdi.
Fed - 30.11.2020
Son dakika haberleri | Fed, kredi programlarının süresini 31 Mart'a kadar uzattı
Edinilen son dakika gelişmesine göre ABD Merkez Bankası (Fed), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkilerine karşı hayata geçirdiği kredi programlarının süresini 31 Mart 2021'ye kadar uzattığını duyurdu.
Fed - 30.11.2020
Borsa günü düşüşle tamamladı
Endeks böylece 11 yılın en yüksek aylık yükselişini gerçekleştirdi Analistler, yarın yurt içinde imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) yurt dışında ise dünya genelinde açıklanacak imalat sanayi PMI, Avro Bölgesi'nde enflasyon ve ABD Merkez Bankası (Fed), Başkanı Jerome Powell'ın Senatoda yapacağı sunumun takip edileceğini belirterek, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 1.
Fed - 30.11.2020
Petrol ve altın fiyatları düştü
Troy Kıymetli Madenler'in günlük bülteninde, altının son dört ayın en düşüğünde olduğuna işaret edilerek şöyle denildi: "ABD seçim belirsizliğinin geride kalması, aşı iyimserliği, enflasyon beklentilerinde geri çekilme derken altın dört ayın ardından 1,800 dolar/onsun altına geri geldi. Geçtiğimiz hafta aşı haberleriyle başlayan iyimserlik, Başkan Donald Trump'ın yenilgiyi kabullenmesi, eski Fed Başkanı Janet Yellen'ın Hazine Bakanlığı'na getirilmesiyle sürdü.
Fed - 30.11.2020
PBoC: Çin dijital para birimi için daha yoğun çalışacak
ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, 13 Kasım'da yaptığı bir açıklamada bir dijital para çıkarmak ve bunun zamanlaması konusunda Fed olarak henüz bir karar vermediklerini söyledi.
Fed - 30.11.2020
Yurt içi piyasalar büyüme verisine odaklandı
Dolar endeksi ise ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanakları sonrası gerileyişini devam ettirerek, haftayı bir önceki hafta kapanışına göre yüzde 0,7 azalışla Nisan 2018'den bu yana en düşük seviyesi olan 91,78'den tamamladı.
Fed - 26.11.2020
BIST100 yüzde 0.69 artışla başladı, dolar 7.94 lirada
TSKB'nin günlük bülteninde, küresel piyasalarda risk iştahındaki iyimser gelişmenin "bir miktar hız kesti"ğine işaret edilerek, şöyle denildi: "ABD'de açıklanan makroekonomik veriler karışık bir tablo ortaya koyarken, aşı geliştirme çalışmaları ve toparlanma umutları bazı riskli varlıkları desteklemeyi sürdürdü.  "Kasım ayı dayanıklı mal siparişleri ve yeni konut satışları beklentilerden güçlü gelse de bireysel gelirler ve haftalık işsizlik maaşı başvuruları zayıf geldi.  "Bununla birlikte, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) son toplantısına ait tutanaklar ise para politikası duruşuna yönelik sözlü yönlendirmede bir güncelleme yapılabileceğini ortaya koydu.
Fed - 26.11.2020
VİOP'ta endeks kontratı güne yükselişle başladı
Analistler, küresel piyasalarda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısına ilişkin olumlu haber akışı ve ABD Merkez Bankası'nın (Fed) ekonomiyi desteklemeye devam edeceğini açıklamasıyla risk iştahının yüksek seyrettiğini söyledi.
Fed - 26.11.2020
Fed: Ekonomi hala pandemi öncesi düzeyin çok gerisinde
ABD Merkez Bankası (Fed) Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısının tutanaklarında, ekonomide Covid-19 kaynaklı krizden genel toparlanmanın sürdüğüne işaret edildi; ancak, bununla birlikte ekonomik aktivite ve istihdamın hala pandemi öncesinin gerisinde olduğu vurgulandı.
Fed - 26.11.2020
New York borsası karışık seyirle kapandı
Öte yandan, ABD Merkez Bankası (Fed), bankanın Federal Açık Piyasa Komitesinin 4-5 Kasım'da düzenlenen son toplantısına ilişkin tutanakları yayımladı.
Fed - 25.11.2020
Altın hafif toparlandı, petrol yatay
Troy Kıymetli Madenler'in analizinde, altının dört ay sonra 1,800 dolara döndüğüne işaret edilerek, şöyle denildi: "Altın, uzun süredir tutunduğu destekler kırılınca dört ayın ardından 1,800 dolar/ons seviyesine geri döndü.  "Aşı haberleriyle başlayan iyimserlik, Başkan Donald Trump'ın yenilgiyi kabullenmesi ve eski Fed Başkanı Janet Yellen'ın Hazine Bakanlığı'na getirilmesiyle sürdü.
Fed - 25.11.2020
Son dakika haberleri: VİOP'ta endeks kontratı güne yükselişle başladı
Bugün, yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ise ABD'de büyüme başta olmak üzere yoğun veri gündemi ile ABD Merkez Bankası (Fed) toplantı tutanaklarının takip edileceğini bildiren analistler, teknik açıdan endeks kontratında 1.
Fed - 25.11.2020
Borsa güne yükselişle başladı
Bugün yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ise ABD'de büyüme başta olmak üzere yoğun veri gündemi ile ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanaklarının takip edileceğini kaydeden analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 1.
Fed - 24.11.2020
Fed/Evans: Aşı toparlanma sürecini hızlandıracaktır
ABD Merkez Bankası (Fed) Chicago Başkanı Charles Evans, Covid-19'a karşı aşı geliştirilmesine ilişkin Avrupa ve ABD'den gelen olumlu haberlere işaret ederek, birçok sektörün toparlanma sürecinde olduklarına işaret ederek, aşının bu süreci hızlandıracağını vurguladı.
Fed - 24.11.2020
BIST100 yüzde 0.68 artışla başladı, dolar 7.94 lirada
TSKB'nin günlük analizinde, küresel piyasalarda risk iştahının "iyimser bir seyir" izlediğine işaret edilerek, şöyle denildi: "Bazı ülkelerde Covid-19 vaka sayılarında artışın hız kesmesinin yanında aşı geliştirme çalışmaları konusundaki olumlu haberler ve ABD başkanlık seçim sürecinde belirsizliklerin azaldığına yönelik işaretlerle risk iştahı dünü pozitif tamamladı.  "Oxford Üniversitesi ve AstraZeneca tarafından geliştirilen aşının Covid-19'a karşı yüzde 90 oranında etkili olduğu açıklanırken, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus son dönemdeki haberleri uzun ve karanlık tünelin ucundaki ışığın daha da parlaklaşması olarak tanımladı.  "Aynı zamanda ABD Başkanı Donald Trump yeni seçilen başkan Joe Biden'ın yönetime geçişi için gerekli prosedürlerin başlatılmasının önünü açarak seçim sonuçlarına yönelik belirsizlikleri azalttı.  "Basında yer alan habere göre, Joe Biden ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bir önceki başkanı Janet Yellen'ı Hazine Bakanı olarak ataması bekleniyor.
Fed - 24.11.2020
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,68 artışla 1.323,16 puandan başladı.
Fed - 23.11.2020
Biden'ın Hazine Bakanlığına eski FED Başkanı Yellen'ı getirmesi bekleniyor
NEW ABD başkanlığına seçilen Joe Biden'ın, Hazine Bakanlığı görevine eski ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Janet Yellen'ı getirmesi bekleniyor.
Fed - 23.11.2020
Küresel piyasalar haftaya "aşı" iyimserliği ile başladı
Cuma günü, New York'ta okulların yeniden kapatılması ve ABD'nin en kalabalık eyaleti Kaliforniya'da salgını yavaşlatabilmek için yaklaşık bir ay boyunca gece sokağa çıkma yasağı uygulanacağı haberinin yanı sıra ABD Hazine Bakanlığı ile ABD Merkez Bankası (Fed) arasındaki kullanılmayan Kovid-19 fonlarının iade edilmesine ilişkin gerilim, borsanın satıcılı bir seyir izlemesine neden oldu.
Fed - 21.11.2020
Son Dakika | Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
ABD Merkez Bankası (Fed), salgının ekonomik etkilerine karşı uygulamaya koyulan kredi programları kapsamında kullanılmayan fonları ABD Hazine Bakanlığının talebi üzerine iade edeceğini bildirdi.
Fed - 21.11.2020
Fed kullanılmayan Kovid-19 fonlarını ABD hazinesine iade edecek
ABD Merkez Bankası (Fed), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkilerine karşı uygulamaya koyulan kredi programları kapsamında kullanılmayan fonları ABD Hazine Bakanlığının talebi üzerine iade edeceğini bildirdi.
Fed - 21.11.2020
New York borsası düşüşle kapandı
ABD Hazine Bakanlığı ile Fed arasındaki kullanılmayan Kovid-19 fonlarının iade edilmesine ilişkin gerilim de piyasalardaki seyri negatif etkiledi.
Fed - 20.11.2020
Son dakika! ABD Hazine Bakanı Mnuchin: "Piyasalar rahat olmalı, bol miktarda kaynak var"
Son dakika haberler... ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkilerine karşı ABD Merkez Bankasınca (Fed) uygulamaya koyulan kredi programları kapsamında kullanılmayan fonların iade edilmesini istemesinin ardından, ihtiyaç duyulması halinde fon sağlamak için bol...
Fed - 20.11.2020
New York borsası düşüşle açıldı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısına ilişkin olumlu gelişmelere rağmen, vaka sayılarındaki artış ve ABD Hazine Bakanlığı ile ABD Merkez Bankası (Fed) arasındaki fon geriliminin etkisiyle endeksler negatif bir seyri izledi.
Fed - 20.11.2020
Son dakika haberi! ABD Hazine Bakanlığı Fed'den kullanılmayan Kovid-19 fonlarını iade etmesini istedi
Son dakika gelişmesine göre ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ABD Merkez Bankasından (Fed) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkilerine karşı uygulamaya koyulan kredi programları kapsamında kullanılmayan 455 milyar dolarlık fonun iade edilmesini istedi.
Fed - 19.11.2020
Borsa günün ilk yarısında geriledi
Öğleden sonra, yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararının takip edileceğini belirten analistler, yurt dışında ise Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi'nin yanı sıra ABD'de işsizlik maaşı başvuruları ile Philadelphia Fed imalat endeksi verilerinin takip edileceğini kaydetti.
Fed - 19.11.2020
Avrupa borsaları düşüşle açıldı
Analistler, bugün Avro Bölgesi'nde cari işlemler hesabı istatistikleri ile ABD'de işsizlik maaşı başvuruları ve Philadelphia Fed imalat endeksi verilerinin takip edileceğini kaydetti.
Fed - 19.11.2020
VİOP'ta endeks kontratı güne yatay başladı
Yatırımcıların bugün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararına odaklandıklarını belirten analistler, yurt dışında ise Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi'nin yanı sıra ABD'de işsizlik maaşı başvuruları ile Philadelphia Fed imalat endeksi verilerinin takip edileceğini kaydetti.
Fed - 19.11.2020
Borsa güne düşüşle başladı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,08 azalışla 1.293,73 puandan başladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Fed Haberleri | Fed Haber - Haberler - Fed haberleri, son dakika fed haber ve gelişmeleri burada. ABD'de işsizlik oranı kasımda yüzde 6,7'ye düştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.12.2020 22:09:27. #1.15#
title