Fed Haberleri

Fed haber, Fed son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fed - 26.10.2021
VİOP'ta endeks kontratı güne yükselişle başladı
Analistler, bugün yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ise ABD'de yeni konut satışları, tüketici güven endeksi ve Richmond Fed sanayi endeksi verilerinin takip edileceğini belirterek, teknik açıdan endeks kontratında 1.
Fed - 25.10.2021
Borsa günü yükselişle tamamladı
Şirketlerin 3. çeyrek finansal sonuçlarının izlenmeye devam edileceğini belirten analistler, yarın yurt içinde uluslararası rezervler ve döviz likiditesi, yurt dışında ise ABD'de tüketici güven endeksi ve Richmond Fed imalat sanayi endeksi başta olmak üzere veri gündeminin takip edileceğini ifade etti.
Fed - 25.10.2021
Borsa günün ilk yarısında yükseldi
Şirketlerin 3. çeyrek finansal sonuçlarının izlenmeye devam edileceğini belirten analistler, makroekonomi veri tarafında ise öğleden sonra ABD'de Chicago ulusal aktivite endeksi ve Dallas Fed imalat aktivite endeksi verilerinin öne çıktığını bildirdi.
Fed - 25.10.2021
Altının gram fiyatı 564 lira seviyesinden işlem görüyor
Makroekonomi veri tarafında bugün Almanya'da IFO iş ortamı güven endeksi, ABD'de Chicago ulusal aktivite endeksi ve Dallas Fed imalat aktivite endeksi verilerinin öne çıktığını aktaran analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.
Fed - 25.10.2021
Dolar/TL 9,80 seviyelerinden işlem görüyor
Şirketlerin 3. çeyrek finansal sonuçlarının izlenmeye devam edileceğini belirten analistler, makroekonomi veri tarafında ise Almanya'da IFO iş ortamı güven endeksi, ABD'de Chicago ulusal aktivite endeksi ve Dallas Fed imalat aktivite endeksi verilerinin öne çıktığını bildirdi.
Fed - 25.10.2021
Borsa haftaya düşüşle başladı
Şirketlerin 3. çeyrek finansal sonuçlarının izlenmeye devam edileceğini belirten analistler, makroekonomi veri tarafında ise yurt içinde kapasite kullanım oranı ve reel kesim güven endeksinin, yurt dışında ise Almanya'da IFO iş ortamı güven endeksi, ABD'de Chicago ulusal aktivite endeksi ve Dallas Fed imalat aktivite endeksi verilerinin öne çıktığını bildirdi.
Fed - 25.10.2021
VİOP'ta endeks kontratı güne düşüşle başladı
Analistler, bugün yurt içinde kapasite kullanım oranı, reel kesim güven endeksi ve sektörel güven endeksleri, yurt dışında ise Almanya'da IFO iş ortamı güven endeksi, ABD'de Chicago ulusal aktivite endeksi ve Dallas Fed imalat aktivite endeksi verilerinin takip edileceğini söyledi.
Fed - 25.10.2021
Son dakika haberleri | Küresel piyasalar haftaya karışık seyirle başladı
Analistler, bugün yurt içinde kapasite kullanım oranı, reel kesim güven endeksi ve sektörel güven endeksleri, yurt dışında ise Almanya'da IFO iş ortamı güven endeksi, ABD'de Chicago ulusal aktivite endeksi ve Dallas Fed imalat aktivite endeksi verilerinin takip edileceğini bildirdi.
Fed - 22.10.2021
New York borsası karışık seyirle kapandı
ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, bugün katıldığı bir etkinlikte, arz tarafındaki kısıtların daha da kötüleştiğine dikkati çekerek şunları söyledi: "Arz kısıtları ve yüksek enflasyonun beklenenden daha uzun süre devam etmesi, gelecek yıla kadar sürmesi muhtemel ve aynı şey ücretler üzerindeki baskı için de geçerli.
Fed - 22.10.2021
Fed Başkanı Powell: "Varlık alımlarımızı azaltmaya başlama yolundayız"
ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, bankanın varlık alımlarını azaltmaya başlama yolunda olduğunu, yüksek enflasyonun ise gelecek yıla kadar sürebileceğini ifade etti.
Fed - 22.10.2021
New York borsası karışık seyirle açıldı
Analistler, ABD'de bugün imalat sanayi ve hizmet sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri ile ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın açıklamalarının takip edileceğini belirtti.
Fed - 22.10.2021
Borsa günün ilk yarısında yükseldi
Analistler, bugün ABD'de açıklanacak Satınalma Yöneticileri Endeksi verileri ile başta ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell olmak üzere Fed yetkililerinin açıklamalarının takip edileceğini bildirdi.
Fed - 22.10.2021
Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Analistler, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) varlık alımlarını azaltmasına yönelik beklentiler ABD'nin tahvil faizlerinin yüksek seviyelerde kalmasına neden olduğunu belirterek, Fed Başkanı Jerome Powell'ın bugün yapacağı açıklamalarda konuya ilişkin ipuçları aranacağını ifade etti.
Fed - 22.10.2021
Altının gram fiyatı 552 lira seviyesinden işlem görüyor
Bugün ABD ve Avrupa'da yayımlanacak Satınalma Yöneticileri Endeksi verileri ile başta ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell olmak üzere Fed yetkililerinin açıklamalarının takip edileceğini kaydeden analistler, piyasalar kapandıktan sonra yayımlanması beklenen Standard&Poor's'un Türkiye'ye ilişkin kredi notu değerlendirmesinin de yatırımcıların odağında bulunduğunu söyledi.
Fed - 22.10.2021
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsalarında karışık bir seyir izlendi.
Fed - 22.10.2021
ABD'de Finansal İstikrar Gözetim Konseyi, finansal iklim riskleriyle mücadele planını açıkladı
ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell da iklim değişikliğinin küresel ekonomi ve finansal sistem için önemli zorluklar doğurduğuna işaret etti.
Fed - 21.10.2021
Fed üst düzey yetkililerinin hisse senedi alımına yasaklama getiriyor
ABD Merkez Bankası (Fed), para politikası yapıcılarının ve üst düzey personelinin bireysel hisse senedi alımlarını yasaklayarak yatırım faaliyetlerine kısıtlama getirileceğini bildirdi.
Fed - 21.10.2021
Philadelphia Fed İmalat Endeksi ekimde beklenenden fazla düştü
ABD'de Philadelphia Fed İmalat Endeksi, ekimde piyasa beklentilerinin üzerinde düşüş göstererek 23,8 seviyesine geriledi.
Fed - 21.10.2021
Yurt içi piyasalar Merkez Bankası'na odaklandı
ABD Merkez Bankası'nın (Fed) dün yayınladığı Bej Kitap raporunda ülkede ekonomik faaliyetin ılımlı seviyede büyüdüğünü bildirdi.
Fed - 20.10.2021
Fed'in Bej Kitap'ı ABD ekonomisinin ılımlı oranda büyüdüğünü ortaya koydu
ABD Merkez Bankası (Fed), ülkede ekonomik faaliyetin ılımlı seviyede büyüdüğünü bildirdi.
Fed - 20.10.2021
New York borsası yatay seyirle açıldı
Analistler, bugün açıklanacak ABD Merkez Bankası'nın (Fed) Bej Kitap Raporu ile Tesla ile IBM'in bilançolarının yatırımcıların odağında olduğunu belirtti.
Fed - 20.10.2021
BIST 100 endeksi, banka hisselerindeki alımlarla son bir ayın en yükseğine çıktı
Paksoy, borsalarla yaşanan toparlanmanın sebebinin ABD Merkez Bankası (Fed), Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve büyük ölçekli diğer merkez bankalarının sıkılaşmaya hızlı bir şekilde geçmeyeceğini belirtmiş olması olduğunu vurgulayarak, "Kontrollü bir şekilde sürecin yönetileceğine ilişkin yönlendirmeler, bilançolarda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinin devam etmesine rağmen yaşanan toparlanma ve fonlarda alışılmış yıl sonu getiri beklentilerinin teknik destekleyici olduğu bir görünüm mevcut.
Fed - 20.10.2021
Avrupa borsaları karışık seyirle açıldı
Analistler, bugün Avro Bölgesi'nde enflasyon ve ABD Merkez Bankası'nın (Fed) Bej Kitap Raporu'nun takip edileceğini bildirdi.
Fed - 20.10.2021
Son dakika haberleri... Küresel piyasalar, beklentileri aşan şirket karlılıklarıyla pozitif seyrini sürdürüyor
Analistler, bugün İngiltere ve Avro Bölgesi'nde TÜFE, Almanya'da Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) ve ABD Merkez Bankası'nın (Fed) Bej Kitap Raporu'nun takip edileceğini bildirdi.
Fed - 19.10.2021
Son dakika haberleri! Borsa günü yükselişle tamamladı
Yarın ABD Merkez Bankası (Fed) ve Avrupa Merkez Bankası yetkililerinin açıklamaları ve Fed'in Bej Kitap raporunun takip edileceğini bildiren analistler, veri gündeminde ise yurt içinin sakin olacağını, yurt dışında da Avro Bölgesi ve İngiltere'de enflasyon, Japonya'da dış ticaret verilerinin öne çıkacağını söyledi.
Fed - 18.10.2021
ABD'de sanayi üretimi eylülde beklentilerin aksine azaldı
ABD'de sanayi üretimi, eylülde aylık bazda yüzde 1,3 azalarak piyasa beklentilerinin aksine düşüş gösterdiABD Merkez Bankası (Fed), eylül ayına ilişkin sanayi üretimi ve kapasite kullanım verilerini açıkladı.
Fed - 18.10.2021
Dolar/TL 9,27 seviyelerinden işlem görüyor
Analistler, bugün yurt içinde konut fiyat endeksi, yurt dışında ise ABD'de sanayi üretimi ve kapasite kullanımı verileriyle birlikte ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin açıklamalarının takip edileceğini bildirdi.
Fed - 18.10.2021
VİOP'ta endeks kontratı haftaya düşüşle başladı
Analistler, bugün yurt içinde konut fiyat endeksi, yurt dışında ise ABD'de sanayi üretimi ve kapasite kullanımı verileriyle birlikte ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin açıklamalarının takip edileceğini bildirdi.
Fed - 18.10.2021
Küresel piyasalar haftaya satıcılı başladı
Analistler, bugün yurt içinde konut fiyat endeksi, yurt dışında ise ABD'de sanayi üretimi ve kapasite kullanımı verileriyle birlikte ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin açıklamalarının takip edileceğini bildirdi.
Fed - 15.10.2021
New York Fed imalat endeksi ekimde beklenenden fazla düştü
ABD Merkez Bankası (Fed) New York Şubesi imalat endeksi, ekimde 19,8 değerine inerek beklentilerin üzerinde düşüş gösterdi.
Fed - 15.10.2021
Borsa günü düşüşle tamamladı
Haftaya yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) Para Politikası Kurulu toplantısında açıklayacağı faiz kararı, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's'un Türkiye değerlendirmesi ve tüketici güven endeksi, yurt dışında ise Çin'de büyüme, ABD'de sanayi üretimi, Avro Bölgesinde enflasyon, ABD Merkez Bankası (Fed) Bej Kitap Raporu, dünya genelinde açıklanacak Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) başta olmak üzere yoğun veri gündeminin takip edileceğini belirten analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 1.
Fed - 15.10.2021
Borsa günün ilk yarısında yatay seyretti
Bugün ABD Merkez Bankası yetkililerinden gelecek açıklamaların izleneceğini aktaran analistler, veri gündeminde ise ABD'de perakende satışlar, New York Fed imalat endeksi ve Michigan Üniversitesi güven endeksinin öne çıktığını bildirdi.
title