Fed Haberleri

Fed haber, Fed son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fed - 22.10.2020
Son dakika haber | VİOP'ta endeks kontratı güne yükselişle başladı
ABD'de görüşülmekte olan teşvik paketine ilişkin belirsizliğin sürmesi sebebiyle küresel pay piyasalarında satıcılı bir seyir izlendiğine dikkati çeken analistler, ABD Merkez Bankası'nın (Fed), ABD ekonomisine ilişkin görünümün belirsiz olduğunu bildirmesi ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında artan vaka sayılarının da azalan risk iştahında etkili olduğunu dile getirdi.
Fed - 22.10.2020
Brent petrolün varili 41,68 dolar
Ayrıca, ABD Merkez Bankasının (Fed) "Bej Kitap" raporunda Amerikan ekonomisiyle ilgili çizilen belirsiz tablo petrol talebiyle ilgili endişeleri arttırarak fiyatları aşağı yönlü baskılıyor.
Fed - 22.10.2020
Yurt içi piyasalar Merkez Bankası faiz kararını bekliyor
ABD'de 3 Kasım'da gerçekleşecek seçimlere ilişkin gelişmeler de yakından takip edilirken, bugün Trump ile Demokrat başkan adayı Joe Biden son kez düzenlenecek canlı yayın tartışmasında karşı karşıya gelecek. Öte yandan ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ile Ulusal İstihbarat Direktörlüğü (DNI), Rusya ve İran'ın seçimlere müdahale etmeye çalıştığını belirtmesi, jeopolitik tarafta risk algısını artırdı.
Fed - 22.10.2020
Fed: Pandemiye karşın ekonomik faaliyetler gelişiyor
ABD Merkez Bankası'nın (Fed) yeni Bej Kitap raporunda, pandeminin sürmekte olan kesinti yapıcı etkilerine karşın, ABD'de ekonomik faaliyetlerin "hafif ile ılımlı" tempo arasında sürdüğü belirtildi.
Fed - 21.10.2020
New York borsası düşüşle kapandı
Öte yandan, ABD Merkez Bankasının (Fed) bugün yayımladığı "Bej Kitap" raporu, ABD ekonomisinin ılımlı şekilde büyümeye devam ettiğini ancak görünümün belirsiz olduğunu ortaya koydu.
Fed - 21.10.2020
Fed'den "ılımlı büyüme" değerlendirmesi
ABD Merkez Bankası (Fed), ABD ekonomisinin ılımlı şekilde büyümeye devam ettiğini ancak görünümün belirsiz olduğunu bildirdi.
Fed - 21.10.2020
New York borsası karışık seyirle açıldı
Analistler, ABD'de ekonomik destek paketine ilişkin gelişmeler ile ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bugün yayımlayacağı Bej Kitap Raporu'nun piyasalar tarafından takip edileceğini bildirdi.
Fed - 21.10.2020
Avrupa borsaları güne düşüşle başladı
Avrupa borsaları, güne satış ağırlıklı bir seyirle başladı. Açılışın ardından Stoxx Europe 600 gösterge endeksi yüzde 0,4 azalarak 364 puan, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 0,4 düşerek 12.681 puan oldu. İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 0,5 değer kaybıyla 5.860 puanda, Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 0,4 azalışla 4.909 puanda, İspanya'da IBEX 35 endeksi yatay seyirle 6.929 puanda ve İtalya'da MIB 30 endeksi yüzde 0,4 düşüşle 19.406 puanda seyrediyor. Avro/dolar paritesi ise önceki kapanışa göre yüzde 0,3 artışla 1,1855 seviyesinde işlem görüyor. Analistler, Avrupa'da bölgesel olarak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin artırılmasının risk algısının yüksek seyretmesine sebep olduğunu söyledi. Bugün ABD Merkez Bankası (Fed) Bej Kitap Raporu ile Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde'ın açıklamalarının takip edileceğini bildiren analistler, jeopolitik gelişmelerin de yatırımcıların odağındaki yerini koruduğunu dile getirdi.
Fed - 21.10.2020
Son dakika haberi! Borsa güne yükselişle başladı
Analistler, bugün veri gündeminin zayıf olduğunu, Lagarde'ın açıklamalarının yanı sıra ABD Merkez Bankası (Fed) Bej Kitap Raporu'nun takip edileceğini aktararak, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 1.
Fed - 21.10.2020
Son dakika: VİOP'ta endeks kontratı güne yükselişle başladı
Analistler, bugün yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ise ABD Merkez Bankası (Fed) Bej Kitap Raporu ile ECB Başkanı Lagarde'ın açıklamalarının takip edileceğini, teknik açıdan endeks kontratında 1.
Fed - 21.10.2020
Küresel piyasalar teşvik paketi iyimserliği ile pozitif seyrediyor
Küresel piyasalarda ABD teşvik paketine odaklı seyrin devam ettiği görülürken, bugün Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde'nin açıklamaları ve ABD Merkez Bankası (Fed) Bej Kitap Raporu öncesi Asya borsaları ve vadeli işlemler tarafında pozitif bir seyir izleniyor.
Fed - 20.10.2020
Borsa 8,5 ayın en yüksek kapanışını gerçekleştirdi
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayıları ve alınan önlemlerin yanı sıra, jeopolitik gelişmelerin de gündemin odağında bulunduğunu aktaran analistler, yarın yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ise ABD Merkez Bankasının (Fed) yayımlayacağı Bej Kitap Raporu başta olmak üzere veri gündeminin takip edileceğini ve Fed ile Avrupa Merkez Bankası yetkililerinden gelecek açıklamaların izleneceğini ifade etti.
Fed - 20.10.2020
Son dakika: Küresel piyasalar teşvik paketi odaklı seyrine devam ediyor
ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinden gelen açıklamalar da dün yakından takip edilirken, Fed Başkan Yardımcısı Richard Clarida, ABD ekonomisinin Kovid-19 salgını nedeniyle uzun ve belirsiz bir toparlanmayla karşı karşıya olduğunu, para ve maliye politikası desteğinin devamının gerektiğini söyledi.
Fed - 20.10.2020
Fed/Bostic: Yaygın iş kayıpları ekonomi için risk
ABD Merkez Bankası (Fed) Atlanta Başkanı Raphael Bostic, "yaygın ve kalıcı" iş kayıplarının, Covid-19 pandemisinin yarattığı krizin içindeki ülke ekonomisine önemli ölçüde risk oluşturduğunu vurguladı ve önceki piyasa koşullarına 2021 sonundan önce dönülemeyeceğine dikkat çekti.
Fed - 19.10.2020
Fed Başkanı Powell'dan "dijital para" değerlendirmesi Açıklaması
ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, doların küresel rolü dikkat alındığında dijital para birimine ilişkin, ABD'nin politika, inovasyon ve gelişmelerde ön saflarda olması gerektiğini belirterek, "ABD için bunu doğru bir şekilde yapmanın ilk yapmaktan daha önemli olduğunu düşünüyoruz.
Fed - 19.10.2020
Fed/Powell: MBDP için daha yapacak pek çok şey var
ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, Pazartesi günü yaptığı bir açıklamada, Fed'in "merkez bankası dijital parası" (MBDP) konusunda henüz bir karara varmadığını söyledi.
Fed - 19.10.2020
Son dakika: Avrupa borsaları haftaya yükselişle başladı
Bugün küresel piyasalarda veri takviminin sakin olduğunu aktaran analistler, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde ve Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristina Georgieva'nın bugün yapacakları konuşmaların yatırımcıların gündeminde olduğunu kaydetti.
Fed - 19.10.2020
Son dakika haberleri... Borsa güne yükselişle başladı
Analistler, bugün yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, hafta genelinde ise Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararı, ABD Merkez Bankası (Fed) Bej Kitap Raporu ve dünya genelinde açıklanacak imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerinin izleneceğini söyledi.
Fed - 19.10.2020
VİOP'ta endeks kontratı haftaya yükselişle başladı
ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde ve Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristina Georgieva'nın bugün yapacakları konuşmaların da yatırımcıların gündeminde olduğunu belirten analistler, teknik açıdan endeks kontratında 1.
Fed - 19.10.2020
Son dakika: Küresel piyasalar yeni haftaya pozitif başladı
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cumartesi günü Fatih sondaj gemisinde incelemelerde bulunmasının ardından yaptığı açıklamada, "Test, analiz ve detaylı mühendislik çalışmaları sonunda keşfettiğimiz rezerve 85 milyar metreküp daha ilave edildi. Böylece Sakarya sahasının Tuna-1 bölgesindeki toplam doğal gaz rezervi miktarı 405 milyar metreküpü buldu." ifadelerini kullandı. Karadeniz'de keşfedilen rezervin Türkiye'nin bugüne kadarki en büyük hidrokarbon kaynağı olduğunu belirten Erdoğan, "Devamının da geleceğine inandığım bu keşiflerle inşallah ülkemizin doğal gazda dışarıya bağlılığı önemli ölçüde azalacaktır.
Fed - 16.10.2020
Borsa, günü yükselişle tamamladı
Haftaya Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) Para Politikası Kurulu Toplantısı'nda açıklayacağı faiz kararının, yurt dışında ise Çin'de büyüme, ABD Merkez Bankasının (Fed) yayımlayacağı Bej Kitap Raporu, dünya genelinde açıklanacak Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri başta olmak üzere yoğun veri gündeminin takip edileceğini söyleyen analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 1.
Fed - 16.10.2020
ABD'de sanayi üretimi eylülde beklenmedik şekilde düştü
ABD Merkez Bankası (Fed), eylül ayına ilişkin sanayi üretimi ve kapasite kullanım verilerini açıkladı.
Fed - 16.10.2020
Son dakika! Küresel piyasalar yoğun veri gündemi öncesi karışık seyrediyor
Makroekonomik veri tarafına bakıldığında, ABD'de ilk kez işsizlik maaşı başvurusunda bulunanların sayısı 10 Ekim ile biten haftada 898 bine yükselerek beklenmedik bir şekilde artış kaydetti. ABD Merkez Bankası (Fed) New York Şubesi imalat endeksi ise ekimde 10,5 değerine gerileyerek beklenenden fazla düşüş gösterdi.
Fed - 15.10.2020
New York borsası düşüşle kapandı
ABD Merkez Bankası (Fed) New York Şubesi imalat endeksi ise ekimde 10,5 değerine gerileyerek beklenenden fazla düşüş gösterdi.
Fed - 15.10.2020
New York borsası düşüşle açıldı
ABD Merkez Bankası (Fed) New York Şubesi imalat endeksi ise ekimde 10,5 değerine gerileyerek beklenenden fazla düşüş gösterdi.
Fed - 15.10.2020
New York Fed imalat endeksi ekimde beklenenden fazla düştü
ABD Merkez Bankası (Fed) New York Şubesi imalat endeksi, ekimde 10,5 değerine gerileyerek beklenenden fazla düşüş kaydetti.
Fed - 15.10.2020
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 0,74 değer kaybederek günü 1.180,43 puandan tamamladı.
Fed - 15.10.2020
Avrupa borsaları güne düşüşle başladı
Avrupa borsaları, güne sert satış ağırlıklı bir seyirle başladı. Açılışın ardından Stoxx Europe 600 gösterge endeksi yüzde 1,5 azalarak 365 puan, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 1,7 gerileyerek 12.797 puan oldu. İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 1,9 azalışla 5.827 puanda, Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 1,4 düşüşle 4.872 puanda, İspanya'da IBEX 35 endeksi yüzde 1,4 kayıpla 6.820 puanda ve İtalya'da MIB 30 endeksi yüzde 1,6 gerilemeyle 19.290 puanda seyrediyor. Avro/dolar paritesi ise önceki kapanışa göre yüzde 0,1 azalışla 1,1734'ten işlem görüyor. Analistler, küresel pay piyasalarının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Almanya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinin tedbirleri sıkılaştırması ve ABD'de teşvik paketinin açmaza girmesiyle satıcılı bir seyir izlediğini bildirdi. Bugün Avro Bölgesi'nde veri akışının sakin olduğunu belirten analistler, ABD'de haftalık işsizlik başvuruları ve New York Fed İmalat Endeksinin takip edileceğini, jeopolitik gelişmelerin de yatırımcıların odağında bulunduğunu söyledi.
Fed - 15.10.2020
Son dakika ekonomi: Küresel piyasalar negatif seyrediyor
Bugün ABD'de açıklanan bilançoların ve AB Liderler Zirvesi'nden gelecek açıklamaların takip edileceğini aktaran analistler, makroekonomik veri tarafında ise yurt içinde konut satış istatistikleri, özel sektör kredi borcu ve merkezi yönetim bütçe dengesinin, yurt dışında ise ABD'de haftalık işsizlik başvuruları, ithalat ve ihracat endeksleri ile New York Fed İmalat Endeksi'nin izleneceğini belirtti.
Fed - 15.10.2020
TÜRKİYE VE DÜNYADA VERİ GÜNDEMİ
-------------------------------------------------------15/10 10: 00 Konut satış istatistikleri15/10 10: 00 Özel sektörün dış kredi borcu15/10 11: 00 Bütçe dengesi16/10 14: 30 TCMB beklenti anketi20/10 17: 30 Merkezi yönetim borç stoku22/10 10: 00 Tüketici güven endeksi22/10 10: 00 TCMB politika.
Fed - 14.10.2020
Son dakika haber: FED Başkan Yardımcısı Clarida: Ekonominin salgın öncesine dönmesi için bir yıl gerekecek
Gelen son dakika haberlerine göre ABD Merkez Bankası (FED) Başkan Yardımcısı Richard Clarida, ABD ekonomisinin koronavirüs (Covid-19) salgını öncesine dönmesi için en az bir yıl gerekeceğini söyledi.
Fed - 14.10.2020
ABD'de üretici fiyatları eylülde beklenenden fazla arttı
ÜFE, üretimde kullanılan girdilerin fiyatlarını ölçerek nihai ürün fiyatlarına ve manşet enflasyona ilişkin ipuçları veriyor. ABD Merkez Bankası (Fed), ÜFE de dahil olmak üzere tüm enflasyon göstergelerini takip ediyor.
Fed - 12.10.2020
Yurt içi piyasalar, ödemeler dengesi ve iş gücü istatistiklerine odaklandı
ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, ülke ekonomisinin toparlanması için daha fazla desteğe ihtiyaç olduğunu belirtirken, Fed'in toplantı tutanaklarında da ilave mali desteğin sağlanmaması halinde toparlanma hızının tehlikeye girebileceği vurgulandı.
Fed - 9.10.2020
TÜRKİYE VE DÜNYADA VERİ GÜNDEMİ
-------------------------------------------------------09/10 10: 00 Kümes hayvancılığı üretimi09/10 10: 00 Süt ve süt ürünleri üretimi09/10 10: 00 Dış ticaret endeksleri09/10 10: 30 Trafik istatistik bülteni09/10 11: 00 Konaklama istatistikleri (Yerel)09/10 11: 00 Konaklama istatistikleri.
Fed - 8.10.2020
Gram altın 483 lira seviyelerinde
Altının gram fiyatı, yeni güne yükselişle başlamasının ardından 482,7 liradan işlem görüyor. Dün, altının ons fiyatı ve dolar kurundaki yükselişe paralel değer kazanan gram altın, günü bir önceki kapanışın yüzde 1,6 üzerinde 478,5 liradan tamamladı. Gram altın, yeni güne de değer kazancıyla başlamasının ardından saat 11.15 itibarıyla önceki kapanışın yüzde 0,9 üzerinde 482,7 lira seviyesinden işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 790 lira, Cumhuriyet altını da 3.226 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı, şu sıralarda önceki kapanışa göre yüzde 0,2 artışla 1.892 dolar seviyesinde bulunuyor. Analistler, dün ABD Merkez Bankası'nın (Fed) mali desteklere devam edilmesine dikkati çektiği toplantı tutanakları ve ABD Başkanı Donald Trump'ın teşvik paketine ilişkin sosyal medyada yaptığı paylaşımın altının ons fiyatını desteklediğini söyledi.
Fed - 8.10.2020
Avrupa borsaları güne yükselişle başladı
Avrupa borsaları, güne alıcılı bir seyirle başladı. Açılışın ardından Stoxx Europe 600 gösterge endeksi yüzde 0,6 artışla 367 puan, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 0,8 değer kazancıyla 13.030 puan oldu. İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 0,1 yükselişle 5.954 puanda, Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 0,5 primle 4.908 puanda, İspanya'da IBEX 35 endeksi yüzde 0,8 artışla 6.963 puanda ve İtalya'da MIB 30 endeksi yüzde 0,7 değer kazancıyla 19.560 puanda seyrediyor. Avro/dolar paritesi ise önceki kapanışa göre yüzde 0,1 artışla 1,1771'den işlem görüyor. Analistler, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) dün akşam yayımlanan toplantı tutanaklarında ilave mali desteğe devam edilmemesi halinde ekonomik toparlanmanın riske girebileceğine dikkati çekmesinin ardından küresel piyasalarda risk iştahının arttığını belirtti.
Fed - 8.10.2020
Son dakika! VİOP'ta endeks kontratı güne yükselişle başladı
Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda (VİOP) ekim vadeli BIST 30 endeksine dayalı kontrat, güne yükselişle başlamasının ardından 1.289,00 seviyesinde dengelendi. Ekim vadeli endeks kontratı, açılışta en yüksek 1.292,75 puanı görmesinin ardından önceki normal seans kapanışının yüzde 0,2 üzerinde, 1.289,00 puandan işlem görüyor. Dün dalgalı bir seyir izleyen endeks kontratı, normal seansı yüzde 0,1 artışla 1.286,75 puandan tamamladı. Endeks kontratı, akşam seansında da ABD borsalarındaki olumlu havaya paralel artış eğilimini sürdürdü. Analistler, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) dün akşam yayımlanan toplantı tutanaklarında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkilerine karşı mali desteklerin devam etmesi yönünde güçlü mesajlar verdiğini söyledi.
Fed - 8.10.2020
TÜRKİYE VE DÜNYADA VERİ GÜNDEMİ
-------------------------------------------------------08/10 10: 00 Dış ticaret beklenti anketi09/10 10: 00 Kümes hayvancılığı üretimi09/10 10: 00 Süt ve süt ürünleri üretimi09/10 10: 00 Dış ticaret endeksleri09/10 10: 30 Trafik istatistik bülteni09/10 11: 00 Konaklama...
Fed - 8.10.2020
Son dakika haberleri... Borsa güne yükselişle başladı
Edinilen son dakika gelişmesine göre Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,38 artışla 1.156,74 puandan başladı.
Fed - 8.10.2020
Citigroup'a 400 milyon dolarlık ceza
Öte yandan ABD Merkez Bankasından (Fed) yapılan açıklamada da uzun süredir devam eden eksiklikleri nedeniyle Citigroup hakkında işlem yapıldığı ifade edildi.
Fed - 7.10.2020
ABD'de tüketici kredileri ağustosta düştü
ABD Merkez Bankası (Fed), ağustos ayına ilişkin tüketici kredileri verilerini açıkladı.
Fed - 7.10.2020
Fed tutanaklarında "mali destek" vurgusu
ABD Merkez Bankasının (Fed) son toplantısına ait tutanaklar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının ekonomik etkilerine karşı ilave mali desteğin sağlanmaması halinde toparlanma hızının tehlikeye girebileceğini ortaya koydu.
Fed - 7.10.2020
New York borsası yükselişle açıldı
Öte yandan, analistler, piyasaların bugün ABD Merkez Bankası (Fed) Federal Açık Piyasa Komitesi'nin (FOMC), 15-16 Eylül'de düzenlenen toplantısına ilişkin tutanakları takip edeceğini belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Fed Haberleri | Fed Haber - Haberler - Fed haberleri, son dakika fed haber ve gelişmeleri burada. Merkez Bankası faiz kararı: Politika faizinin %10,25'te sabit tutulmasının sonuçları ne olacak?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 05:12:19. #1.15#
title