DONALD TUSK HABERLERİ

Donald Tusk haber, Donald Tusk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Donald Tusk

Donald Tusk

Doğum Yeri Polonya
Doğum Tarihi 22.4.1957

Donald Tusk Kimdir ?

Donald Franciszek Tusk, Polonyalı siyasetçi. 2007-2014 yılları arası Polonya Başbakanı olarak görev yaptı. Platforma Obywatelska partisinin kurucularındandır ve genel başkanıdır. Tusk 1990'ların başından beri Polonya siyasetinde yer alıyor, Birkaç siyasi parti kurdu ve 1991'den bu yana neredeyse kesintisiz olarak seçilmiştir.
Biyografinin devamı için tıklayın
Donald Tusk - 17.12.2020
Son dakika haberi... Avrupa Halk Partisi Macar milletvekili Deutsch'a yaptırım kararı aldı
EPP Genel Başkanı Donald Tusk, 3 Şubat'ta yaptığı açıklamada, "Fidesz'in EPP üyeliği süresiz olarak askıda kalacak çünkü Fidesz'in izlediği politikada, demokratik normlara ve hukukun üstünlüğüne uymak veya ifade özgürlüğüne saygı duymak gibi konularda herhangi bir ilerleme görülmüyor.
Donald Tusk - 13.12.2020
Haftanın tarihine bakış
2016- Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin liderleri, Suriye rejimi, Rusya ile İran'ı sivilleri ve hastaneleri ayrım gözetmeyen saldırılarından dolayı kınadı. AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ise Suriye konusunda etkili olamadıklarını kabul etti.
Donald Tusk - 25.10.2020
Macaristan'dan Donald Tusk'a tepki
Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, Avrupa Parlamentosundaki (AP) Hristiyan Demokratların çatı oluşumu Avrupa Halk Partisi (EPP) Genel Başkanı Donald Tusk'un Macaristan ile ilgili açıklamalarına tepki gösterdi.
Donald Tusk - 02.07.2020
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, AB'li yetkili Borrell ile telefonda görüştü
Kıbrıs'ta iki ana taraf olduğunu belirten Akıncı, geçmişte dönemin AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve Yüksek Temsilci Borrell'in selefi Federica Mogherini ile gerek makamımda gerekse de yurt dışında birçok kez görüşmeler yaptığını anımsattı.
Donald Tusk - 21.02.2020
AB'nin asıl hedefi Libya'da çözüm değil Akdeniz'de Türkiye'yi sınırlandırmak
AB ise Doğu Akdeniz'de Türkiye ile GKRY arasındaki tartışmalı parsel ihtilafında Rumlar lehine tavır almıştır. Türkiye'nin Fatih sondaj gemisini bölgeye göndermesi üzerine AB Konseyi Başkanı Donald Tusk tarafından 9 Mayıs 2019'da şu açıklama yapılmıştır: "Avrupa Birliği, Kıbrıs'ın arkasındadır.
Donald Tusk - 19.02.2020
Hollanda Temsilciler Meclisi'nden CETA'ya onay
CETA 2016 yılında Brüksel'de AB Konseyi'nde gerçekleştirilen AB-Kanada Zirvesi'nde dönemin AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ve AB Dönem Başkanı Slovakya Başbakanı Robert Fiko tarafından imzalanmıştı.
Donald Tusk - 19.02.2020
Macaristan Başbakanı Orban'dan Avrupa Halk Partisine tepki
EPP Grubu Başkanı Donald Tusk'ı Polonya'nın iç siyasi meselelerini EPP'ye taşımakla da suçlayan Orban, "EPP'nin geleceğine yönelik iç tartışma yapılmalı.
Donald Tusk - 04.02.2020
Polonya Cumhurbaşkanı Duda, tartışmalı yargı yasasını onayladı
Avrupa Parlamentosu'ndaki Avrupa Halk Partisi Başkanı Donald Tusk da PiS'e karşı sert tutum sergilenmesi gerektiğinin altını çizerek, Polonyalılara eylem yapmaları çağrısında bulunmuştu.
Donald Tusk - 04.02.2020
Macaristan iktidar partisi Fidesz'in EPP üyeliği süresiz olarak askıda kalacak
Avrupa Parlamentosundaki (AP) Avrupa Halk Partisi (EPP) Grubu Başkanı Donald Tusk, Macaristan'daki iktidar partisi Macar Yurttaş Birliği'nin (Fidesz) EPP üyeliğinin süresiz olarak askıda kalacağını açıkladı.
Donald Tusk - 29.01.2020
Avrupa Konseyi, Polonya'yı takibe aldı
Avrupa Halk Partisi Başkanı Donald Tusk ise iktidardaki Hukuk ve Adalet Partisi'ne (PİS) karşı sert tutum sergilenmesi gerektiğini belirterek, Polonyalılara eylem yapmaları çağrısında bulunmuştu.
Donald Tusk - 17.01.2020
Macaristan Başbakanı Orban'dan, George Soros'a suçlama Açıklaması
Geçen yıl EPP üyeliği askıya alınan Fidesz'in EPP'deki geleceğine yönelik yaptığı değerlendirmede ise Orban, konuyla ilgili Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz ile görüştüğünü, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve EPP Başkanı Donald Tusk ile görüştükten sonra karar vereceklerini söyledi.
Donald Tusk - 11.01.2020
Polonya'da hükümet karşıtı gösteri
Avrupa Halk Partisi Başkanı Donald Tusk ise PiS'e karşı sert tutum sergilenmesi gerektiğini belirterek, Polonyalılara eylem yapmaları çağrısında bulunmuştu.
Donald Tusk - 20.12.2019
Polonya'da tartışmalara neden olan yasa kabul edildi
Avrupa Halk Partisi Başkanı Donald Tusk ise sosyal medyadan yaptığı açıklamada, PiS'e karşı sert tutum sergilenmesi gerektiğini belirterek, Polonyalılara eylem yapmaları çağrısında bulunmuştu.
Donald Tusk - 18.12.2019
Polonya Yüksek Mahkemesi: Yargıyla ilgili tasarı geçerse AB'den çıkmak gerekebilir
Avrupa Halk Partisi Başkanı Donald Tusk ise sosyal medyadan yaptığı açıklamada, PiS'e karşı sert tutum sergilenmesi gerektiğini belirterek, Polonyalılara eylem yapmaları çağrısında bulundu.
Donald Tusk - 08.12.2019
Haftanın tarihine bakış
2016- Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin liderleri, Suriye rejimi, Rusya ile İran'ı sivilleri ve hastaneleri ayrım gözetmeyen saldırılarından dolayı kınadı. AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ise Suriye konusunda etkili olamadıklarını kabul etti.
Donald Tusk - 02.12.2019
Yeni AB Komisyonu'nu yeni sorunlar ve iç çekişmeler bekliyor
"Nobel, AB'ye nazar değdirdi" dedirtecek hızlı düşüş, kısa süre içerisinde Birliği zayıflattı ve AB'nin eski etkisini yitirmesine yol açtı. Terör olayları, sığınmacı akını, 2008'de başlayan küresel ekonomik kriz ve yansımaları, aşırı sağ akımların yükselişi, üye ülkelerin iç siyasetlerinde yaşanan gel-gitler gibi birçok gelişme, Avrupa Birliği'nin zayıflaması için neden sayılabilir. Bunların bir kısmı, -sığınmacı akını ile aşırı sağın yükselişi gibi- kuşkusuz sebep-sonuç ilişkisi içerisinde değerlendirilmeli. Donald Tusk'ın Konsey Başkanı, Juncker'in de Komisyon Başkanı olduğu 2014-2019 döneminde AB için en büyük kayıp ise hiç kuşkusuz kıtanın en büyük ülkelerinden İngiltere'nin, kendi iç siyasetinden kaynaklanan nedenlerden dolayı Avrupa Birliği'nden ayrılması oldu.
Donald Tusk - 30.11.2019
AB Konseyi'nin yeni başkanı görevi devraldı
Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanlığına seçilen Belçikalı Charles Michel AB Konseyi Başkanlığı görevini, Polonyalı Donald Tusk'tan Brüksel'de yapılan resmi törenle devraldı.
Donald Tusk - 29.11.2019
AB Konseyi Başkanı Tusk koltuğunu devretti
Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Avrupa Birliği (AB) binasında yapılan görev değişiminde, AB Konseyi Başkanlığını 5 yıl boyunca yürüten Donald Tusk, koltuğunu Charles Michel'e devretti.
Donald Tusk - 29.11.2019
AB Konseyi Başkanı Tusk koltuğunu devretti
Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Avrupa Birliği (AB) binasında yapılan görev değişiminde, AB Konseyi Başkanlığını 5 yıl boyunca yürüten Donald Tusk, koltuğunu Charles Michel'e devretti.
Donald Tusk - 29.11.2019
AB liderlerinden veda
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ve AB Konseyi Başkanı Donald Tusk veda etti.
Donald Tusk - 29.11.2019
Charles Michel AB Konseyi Başkanlığı'nı Donald Tusk'tan devraldı
Avrupa Birliği'nin (AB) en üst kurumlarında görev değişimi yapılıyor. AB Konseyi Başkanlığını 5 yıl boyunca yürüten Donald Tusk, koltuğunu eski Belçika Başbakanı Charles Michel'e devretti.
Donald Tusk - 27.11.2019
Tusk'tan Trump'a sert sözler: AB'nin karşılaştığı en zorlu sınav oldu
Avrupa Birliği (AB) Konsey Başkanı Donald Tusk Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump için "Kendisi Avrupa'nın muhtemelen en zorlu sınavı" yorumu yaptı.
Donald Tusk - 21.11.2019
Avrupa Halk Partisi (EPP) başkanlığına AB Konseyi Başkanı Donald Tusk getirildi
Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de, Avrupa Halk Partisi (EPP) Genel Kurulu yapıldı. EPP'nin 40 ülkeden temsilcisinin oy kullandığı genel kurulda, başkanlığa yüzde 93 oy oranıyla tek aday gösterilen Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk getirildi.
Donald Tusk - 20.11.2019
Hırvatistan'da Avrupa Halk Partisi Genel Kurulu yapıldı
EPP'nin 40 ülkeden temsilcisinin oy kullandığı genel kurulda, başkanlığa yüzde 93 oy oranıyla tek aday gösterilen Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk getirildi.
Donald Tusk - 30.10.2019
"Anlaşmasız Brexit riski sürüyor"
Brexit süreci AB İngiltere'nin talebi üzerine Brexit'in 31 Ocak'a kadar ertelenmesine yeşil ışık yakmış, Başbakan Boris Johnson da AB Konseyi Başkanı Donald Tusk'a bir mektup göndererek, Brexit'in ertelenmesini İngiltere hükümeti adına kabul ettiğini bildirmişti.
Donald Tusk - 30.10.2019
AB'den ingiltere'ye uyarı: Bu son uzatma olabilir, zamanı iyi değerlendirin
Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk, Brexit'i erteleme kararının resmi olarak onaylandığını belirterek, "Bu son erteleme olabilir. Lütfen bu zamanı iyi değerlendirin" uyarısında bulundu.
Donald Tusk - 27.10.2019
Belçika ilk kadın başbakanına hazırlanıyor
AB Konseyi başkanlığına seçilen ve 1 Aralık'ta görevi Donald Tusk'tan devralacak olan Michel, geçen sene aşırı sağcı Flamanların (N-VA) hükümetten çekilmesinin ardından kurulan geçici hükümetin başbakanlığını yapıyordu.
Donald Tusk - 23.10.2019
Avrupa borsaları
Söz konusu gelişmenin ardından AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, yaptığı açıklamada, "Anlaşmasız Brexit'i engellemek için 27 üye ülkenin İngiltere'nin uzatma talebini kabul etmesini isteyeceğim.
Donald Tusk - 23.10.2019
Küresel piyasalar karışık seyrediyor
İngiliz hükümetinin Brexit anlaşmasını 3 gün içinde Avam Kamarası'ndan geçirmeyi amaçlayan önergesi parlamentoda dün akşam yapılan oylama ile reddedildi. Söz konusu gelişmenin ardından AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, yaptığı açıklamada, "Anlaşmasız Brexit'i engellemek için 27 üye ülkenin İngiltere'nin uzatma talebini kabul etmesini isteyeceğim.
Donald Tusk - 22.10.2019
AB, liderlerden Brexit'in ertelenmesini talep edecek
Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk, "Anlaşmasız Brexit'i engellemek için 27 üye ülkenin İngiltere'nin uzatma talebini kabul etmesini isteyeceğim." açıklaması yaptı.
Donald Tusk - 22.10.2019
Avam Kamarasında Brexit için kritik gün
Johnson'ın, parlamentonun yasal zorlamasıyla cumartesi günü AB Konseyi Başkanı Donald Tusk'a yazdığı ve Brexit tarihinin 3 ay ertelenmesini istediği mektuba imza atmaması, üstelik ikinci bir mektupla da erteleme fikrine muhalefet etmesi kamuoyundaki kuşkuları daha da pekiştirmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Donald Tusk Haberleri | Donald Tusk Kimdir - Haberler - Donald Tusk haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Donald Tusk kimdir, hayatı ve biyografisi. Erdoğan-Biden heyetlerarası görüşmesinden ilk görüntüler.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.6.2021 14:14:33. #1.16#

title