Domates Haberleri

Domates haber, Domates son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Domates - Bugün
Son dakika... Bitkisel üretimde biyolojik ve biyoteknik mücadele destekleri belli oldu
Örtü altı (domates, biber, patlıcan, hıyar, kabak) üretiminde biyolojik mücadele için dekar başına 500 lira, biyoteknik mücadelede, feromon ve tuzak kullanan üreticilere 135 lira, domateste güveye karşı sadece feromon kullananlara 65 lira destek verilecek.
Domates - Dün
Samsun Ticaret Borsası
Samsun Ticaret Borsası'nda (STB) kabuklu fındığın kilogramı 25,50 liradan satıldı.
Domates - 28.11.2021
Türkiye'nin ilk tarım kitaphanesi açıldı
Genç çiftçiler burada bilgilenerek önemli işler yapacak Köyün genç çiftçilerinden Mustafa Acar isimli vatandaş da "Hamamlı Mahallesinde oturuyorum. Mesleğim baba mesleği olan çiftçilik. 28 yaşındayım ve kendimi bildim bileli tarımın içindeyim. Kütüphanemizin açılmasının bizlere çok katkısı olacak. Ben daha gencim, domates yetiştirmek istiyorum ama bunları hep kulaktan dolma yöntemlerle yapıyoruz.
Domates - 27.11.2021
Türkiye'nin yüzde 50 marul ihtiyacını bu bölge sağlıyor
Geçimini seracılıktan sağlayan Sakarya Havzası'ndaki köylerde hummalı mesai yapılıyor. Söğüt ve çevresinde üreticiler rekolteden memnun. Seralarda domates bitiminden sonra marul dikimini yapan üreticiler, bu yıla umutlu girdi.
Domates - 26.11.2021
Türkiye'nin İlk Tarım Kitaphanesi açıldı
GENÇLERİMİZ BURADA BİLGİLENECEK Hamamlı Mahallesi Muhtarı Recep Ötünbek de meyvecilikle geçimini sağlayan köye kurulan kütüphanenin değer katacağını söyledi. Muhtar Ötünbek, "Köyümüzün 650 yıllık bir geçmişi var. Uzun yıllardır da köyümüz meyvecilikle geçimini sağlıyor. Sağ olsunlar Belediye Başkanımız da köyümüze bir Tarım Kitaphanesi kuralım dediler. Biz de çok mutlu olduk. Gençlerimiz burada tarımla ilgili kitapları okuyarak bilgilenir dedik. Bugün kitaphanemiz hazır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu. GENÇ ÇİFTÇİLER BURADA BİLGİLENEREK ÖNEMLİ İŞLER YAPACAK Köyün genç çiftçilerinden Mustafa Acar isimli vatandaş da "Hamamlı Mahallesinde oturuyorum. Mesleğim baba mesleği olan çiftçilik. 28 yaşındayım ve kendimi bildim bileli tarımın içindeyim. Kütüphanemizin açılmasının bizlere çok katkısı olacak. Ben daha gencim, domates yetiştirmek istiyorum ama bunları hep kulaktan dolma yöntemlerle yapıyoruz.
Domates - 23.11.2021
CHP'li Sarıbal: "Üretim araçlarını ithalata havale ederseniz fiyatları kontrol etme imkanınız olmaz"
Bu girdilerin tamamının ithalata bağlı olduğunu ifade eden Sarıbal, "Siz bütün üretim araçlarını ithalata havale ederseniz fiyatları kontrol etme imkanınız elbette olmaz. Koronavirüs döneminde 'Siz ekin, bir karış toprağı bile boş bırakmayın. Gerekirse biz alırız' demişlerdi ama yapmadılar. Patates, soğan, domates, biber, karpuz başta olmak üzere birçok ürün tarlada kaldı.
Domates - 23.11.2021
CHP Grup toplantısı
"Mutfakta yangın var" diyen Kılıçdaroğlu, "Hal esnafıyla konuştum. Dediler ki 'Tarımsal üretimde girdiler çok pahalı. Gübre, ilaç, tohum, sera malzemeleri pahalı. Çiftçilere destek verilmiyor, var olan destekleri de toprak sahiplerine veriyorlar. Kasanın fiyatı, domatesten daha pahalı.
Domates - 23.11.2021
Kılıçdaroğlu: Bu ülkeyi başka birisi mi yönetiyor, 20 yıldır neredeydin?
Kılıçdaroğlu, mutfakta yangın olduğunu kaydederek, "Açlık, yoksulluk sınırı altında aylık alanlar nasıl geçinecekler? İktidar halcileri suçluyor. Hal esnafıyla konuştum. 'Tarımsal üretimde girdiler çok pahalı. Gübre, ilaç, tohum, sera malzemeleri pahalı. Çiftçilere destek verilmiyor, destekleri de toprak sahiplerine veriyorlar. Kasanın fiyatı, domatesten daha pahalı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Domates Haberleri | Domates Haber - Haberler - Domates haberleri, son dakika domates haber ve gelişmeleri burada. Serik'te yağmur ve fırtına sonrası tarım alanlarında zarar tespiti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 22:25:45. #1.14#

title