Dindar Haberleri

Dindar haber, Dindar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dindar - 08.04.2021
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Akburak, İzmir'de konuştu Açıklaması
Türkiye'nin her yerinde ilgi gördüklerini dile getiren Akburak, "İzmir de bizim çok ilgi gördüğümüz yerlerden bir tanesi. İzmir eski hüviyetine kavuşmuş. Bizim merkez sağın eski kalesidir İzmir. Yıllarca burada merkez sağ iktidarlar olmuştur. 20 yıllık AK Parti iktidarında yapı değişmişti ancak aynı teveccühü İYİ Parti'ye görüyorum. İYİ Parti herkesin makul ve makbul partisi olmuş. Herkes kendisinde İYİ Parti'yi görebiliyor. Yani Atatürkçüyüm diyen de dindar bir vatandaşımız da milliyetçi arkadaşlarımız da çok rahat kendini bu şekilde ifade edebiliyor.
Dindar - 06.04.2021
İsrail'de koalisyon pazarlıkları ve muhtemel senaryolar
Yahudiler arasındaki dini kamplaşma toplumu kabaca sağ ve sol cenah olmak üzere iki kampa ayırmış durumda. Koalisyon kurma amacıyla partiler önce kendi cenahındaki diğer partilere başvururlar, daha sonra karşı cenahtan destek ararlar. Siyaset sahnesinde önceleri sol ve merkez sol partiler başat iken zamanla bu partiler bu konumlarını kaybettiler. Özellikle son on yıl İsrail'de sağ ve merkez sağ partilerin iktidar olduğu dönem olarak öne çıkıyor. Bu aynı zamanda Netanyahu'nun başbakanlığı dönemidir. Onun dönemi İsrail devletinin hızlı bir şekilde bir din devletine dönüşmesiyle karakterize edilebilir. Bu dönemde dindar kesimin devlet tarafından kollanması ve himaye edilmesi, halk arasında muhafazakarlığın yükselmesi, dindar kesime türlü avantajlar sağlanması girişimleri gibi toplumu ilgilendiren hususların yanı sıra, yıllardır Netanyahu'nun ajandasında bulunan ve bu yüzden 2013'ten itibaren siyasi krizler doğuran İsrail'i bir Yahudi devleti olarak tanımlama çabaları gibi devletin yapısıyla ilgili 2018'de başarıya ulaşmış girişimler yaşandı.
Dindar - 05.04.2021
Guardian, Türkiye'nin Irak'taki SİHA operasyonlarında sivil ölümlerin arttığını iddia etti
Airwars'a göre Gara operasyonu sonrası Türkiye'nin Irak'taki son operasyonlarında siviller çok daha fazla zarar gördü, 30 civarında Iraklı sivil öldü, 23 sivil de yaralandı. Guardian'a konuşan Türkiye Cumhurbaşkanlığı'ndan üst düzey bir yetkili ise bu verilerin doğru olmadığını söylüyor. Haberde, 3 aylık bir bebeği olan 28 yaşında Mukhlis Adam'ın da geçen yıl Haziran ayında Türkiye'nin düzenlediği hava saldırısında öldüğü, İnsan Hakları İzleme Örgütü'ne konşan görgü tanıklarının Adam'ın aracında vurulmadan önce PKK'nın kontrol noktasında durdurulmuş olabileceğini söylediklerini, MSB'nin ise saldırı iddiasıyla ilgili bilgi taleplerine yanıt vermediği belirtiliyor. Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Uluslararası Örgüt Raporları Değerlendirme Komitesi Başkanı Dindar Zebari, bölgede Parlamento'nun tazminat taleplerini değerlendirdiğini söylüyor.
Dindar - 30.03.2021
Adana Valiliği saldırısına ilişkin davanın firari sanığı tutuklandı
Sanıklar Hasan Vural, İbrahim Ortaç, Selahattin Ortaç, Zahir Yeşilgöz, Medya Ortaç, Mehmet Çelik, Vedat Bağış, Mulkiye Tekin, Bedriye Tan, Murat Tan, Sultan Tan, Gurbet Vural, Adnan Çoban, Dindar Kaplan, Nuri Bağış, Zeynep Turan, Hasan Bağış ve Veysi Tan ise 5 yıl ile 28 yıl 10 ay arasında değişen hapis cezalarına mahkum edilmişti.
Dindar - 25.03.2021
Kayseri'de hayvanseverlere "yerel hayvan koruma görevlisi" sertifikası verildi
Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Milli Park Şube Müdürlüğü personeli tarafından eğitimleri online tamamlanan 35 kişinin "yerel hayvan koruma görevli" sertifikası, şube müdürü Harun Dindar tarafından verildi.
Dindar - 22.03.2021
Hollanda'da yazdığı roman nedeniyle ölüm tehditleri alan yazar Lale Gül'ü ailesi reddetti
Lale Gül, BBC Türkçe 'ye "Bu son damla oldu. Wilders'in sözlerini kabullenemediler" dedi. Özellikle koyu dindar annesi tarafından sık sık eleştirilen Gül, ailesi tarafından reddedildi.
Dindar - 19.03.2021
Son dakika haberi... Kimlik ve pragmatizm arasında İsrailli Arap seçmenin yükselişi ve yeni yönelişleri
Netanyahu'nun Arap seçmene yönelişini yalnızca seçim kazançlarına odaklanmış pragmatik bir siyasi manevra olarak mı okuyacağız, yoksa başka faktörler de bu yeni eğilimi besliyor mu? İsrail demografisinin epey canlı, genç ve büyük çeşitlilik arz ettiğinin altını çizmek gerekir. İsrail'de toplumsal yapı kabaca Araplar ve Yahudiler olarak iki büyük etnisite arasında eşitsiz bir dağılım gösterse de esasında bu bahsedilen blokların altında kültürel, dini ve coğrafi yönlerden farklılaşan alt gruplar bulunuyor. Seküler ve dindar Yahudiler arasındaki gerilim ve çatışma, İsrail siyasetinde kültürün temel bölen unsur olduğunu hatırlatıyor.
Dindar - 11.03.2021
Amsterdam Belediyesi: Yazar Lale Gül'ün güvenliği ciddi tehdit altında, korunması için gereken yapılacak
Kitabı, en çok satanlar listesine girdi Amtserdam'da göçmenlerin yoğun olduğu bir semtte, Türkiye kökenli koyu dindar bir ailede yetişen Lale Gül, üniversiteye başladıktan sonra baş örtüsünü çıkararak, ailesinin değil, kendisinin istediği bir yaşamı seçtiğini belirtti.
Dindar - 08.03.2021
Hollanda'da kitabı en çok satanlar listesindeki Lale Gül: Ölüm tehditleri yüzünden tek başıma sokağa çıkamıyorum
Koyu dindar bir ailede doğup büyüyen ve 17 yaşına kadar Kuran kurslarına devam eden Lale Gül, üniversite eğitimi sırasında başörtüsünü çıkarıp, istediği yaşamı seçti.
Dindar - 04.03.2021
Son dakika haberleri! Hastanede çocuklara "Ilık süt eşliğinde günde en az 10 sayfa okuyun" yazılı reçeteyle kitap hediye ediliyor
Çocukların ve ailelerin Kitap Eczanesi'ne yoğun ilgi gösterdiğini anlatan Aktaş, şöyle konuştu: "Projenin bütün Türkiye'ye örnek olacağını ve bu manada herkesin bu uygulamaları kendi sağlık kuruluşları bünyesinde yapabileceğini ifade etmek istiyorum. Çocukların hastalık sürecinde doktordan, hastaneden çekinmek gibi bir durumları da var ama aksine onları içine çeken bir proje bu. Hamdolsun bugün ülkemizdeki sağlık imkanları çok iyi olduğu gibi Bursa'da da çok iyi şeyler yapıldı. Hekimlerimiz, hemşirelerimiz, sağlık teşkilatımız çok hazırlıklı. Bu dönemde çocukların kitapla daha çok buluşması ve onlarda tatlı bir hatıra kalması açısından önemli." "Kitap Eczanesi"ne gelen 10 yaşındaki Ela Dindar da kendisi için sürpriz olduğunu, kitap okumayı sevdiği için bu hediyeden mutluluk duyduğunu anlattı.
Dindar - 01.03.2021
AK Parti'li Taşkın: "28 Şubat'ta siyasete balans ayarı yapmaya çalışanlar, millet tarafından balans ayarına uğradı"
Taşkın, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, "1000 yıl sürecek" denilen 28 Şubat'ın, millet iradesine, milletin değerlerine ve inancına yapılan açık bir darbe olduğunu belirterek, "irtica ile mücadele" adı altında dindar vatandaşlara yönelik her türlü baskı, zulüm ve ayrımcılığın devlet politikası haline getirildiğini söyledi.
Dindar - 27.02.2021
KADEM, 28 Şubat sürecini "pop-up" uygulamasıyla hatırlatıyor
KADEM'den yapılan açıklamaya göre, Türk siyasi tarihine "postmodern darbe" olarak geçen 28 Şubat sürecinde, inanç hürriyetine ağır bir darbe vuruldu. Toplumun özellikle dindar kesimini hedef alan haksız ve yasakçı uygulamalarda en büyük mağduriyeti, başörtülü oldukları için üniversitelere alınmayan ya da okudukları üniversitelerden atılan kız öğrenciler yaşadı.
Dindar - 27.02.2021
MİLLET İRADESİNE DARBE: 28 ŞUBAT - Habibe Öçal (3)
Evren döneminde mütedeyyin kadınların psikolojik olarak en fazla hasar gören ve mağdur edilen kesimi oluşturduklarını anlatan Öçal, 17-18 yaşlarındayken gittiği okulundan başörtüsü taktığı için atıldığını söyledi. Öçal, şöyle konuştu: "Genç bir çocukken böyle bir pratik edinmiştim. Hak arama, ayakta durma, söz sahibi olma, söz söyleme, mücadele etme konusunda açıkçası bir tecrübe ve kazanımım vardı. Tarih tekerrürden ibaret dediğimiz gibi. Türkiye'nin demokrasi hayatı, demokratik düzen sık sık müdahalelere gebe olduğu için, bu darbeler periyodik olarak tekrarladığı için 28 Şubat ilan edildiğinde biz yine o periyodik tekrarlayan kesintiler olarak bunu adlandırdık. Ama emin olun 28 Şubat'ın ortaya çıkardığı tahribat, Kenan Evren dönemindeki üniversitelerde uygulanan başörtüsü zulmünün çok çok daha ötesinde bir durumdu." Hedef dindar kadınlar gibi görünse de bunun kadınları ayrıştırma, kutuplaştırma, kadını zayıflatma hamlesi olduğunu dile getiren Öçal, özel hayatlarında bir şey yokmuş gibi olsa da kamuda, üniversitede, lisede okuyan kadınların bu olumsuzlukları en çok yaşayanlar olduğuna işaret etti.
Dindar - 26.02.2021
TGTV'den "28 Şubat" açıklaması Açıklaması
Fırsat eşitliğini ortadan kaldırıp, yüzbinlerce genci mağdur etmişlerdir. Üniversitelere ikna odaları kurarak başörtülü öğrencilere fiziki ve psikolojik baskı uygulamışlar, başörtülü öğrencilerin üniversiteye girişlerini yasaklamışlardır. İrtica suçlaması ile TSK'dan yüzlerce subayımızı, hiçbir yerde iş verilmemesi kaydıyla atmışlardır. Kurdukları 'Batı çalışma grubu' ile okulları, vakıfları ve dernekleri kıskaca alıp, bazılarını kapatmışlar, dindar insanları tasfiye etmişlerdir.
Dindar - 25.02.2021
Tarık Buğra, vefatının 27. yılında anılıyor
"Bütün dünyamı doldurdu" Eşi Hatice Buğra, gazeteci Ayşe Olgun'a yaptığı açıklamada, hayat arkadaşı Tarık Buğra'ya ilişin şu değerlendirmeyi yapmıştı: "Üç yıllık arkadaşlıktan sonra evlenip 17 yıl birlikte yaşadık ve ben bu 20 yıllık sürede bir an bile pişmanlık duymadım. Çünkü Tarık Buğra, 17 yıl süren bu beraberlikte varlığı, sevgisi, nezaketi ve şefkatiyle bütün dünyamı doldurdu. Bana maddi manevi hiçbir şeyin eksikliğini hissettirmedi. Ben onun yanında, kendisinden başka hiçbir şeyin özlemini çekmezdim." Yazar ve edebiyat tarihçisi Ahmet Kabaklı da Buğra'nın roman kahramanlarına ilişkin şunları söylemişti: "Tarık Buğra, dindar halkımızın manevi vasıflarını da bilen bir romancıdır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dindar Haberleri | Dindar Haber - Haberler - Dindar haberleri, son dakika dindar haber ve gelişmeleri burada. Başkan Mustafa Cengiz'den Donk hakkında olay sözler: Cinsel ilişki partilerinden bıktık!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.4.2021 12:14:43. #1.15#

title