DENETİMLİ SERBESTLİK HABERLERİ

Denetimli Serbestlik Haberleri

Denetimli Serbestlik haber, Denetimli Serbestlik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Denetimli Serbestlik - 23.10.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-2
 "TELEFONUM SUSMUYOR, EN ÇOK SABİT MÜŞTERİLERİ ARIYOR."   Mehmet Ali İbin'in kardeşi Murat İbin ise, Ağabeyinin pandemi döneminde bir gün bile izin yapmadığını söyleyerek, "Hep koştu, korkuyorduk 'Ağabey dikkat et kendine' diyorduk. 'Korkmayın, benim sabit müşterilerim de var, hepsini geziyorum. Hiçbirini aksatmıyorum. Hepsinin paketlerini teslim ediyorum.' derdi. Bugün telefonum susmuyor, en çok sabit müşterileri arıyor. 'Mehmet Ali nerede, ne oldu, ne yapabiliriz.' diyorlar. Maalesef yargımız bu kişiyi serbest bırakmış. Neymiş, kendi arabasıyla hemen hastaneye götürmüş. Çünkü adam düştü, bayıldı, öldü, panikledi. ve bundan dolayı serbest bırakılmış. Denetimli serbestlikte şu an geziyor ve biz buradayız.
Denetimli Serbestlik - 23.10.2020
İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda (2)
Önergeye göre Kovid-19 salgını sebebiyle açık ceza infaz kurumlarında bulunanlarla kapalı ceza infaz kurumunda olup da açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan hükümlülerin, denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak cezasının infazına karar verilen hükümlüler ve denetimli serbestlik tedbirinden yararlanan hükümlülerin izinli sayılmalarına ilişkin süre 31 Ocak 2021 tarihine uzatılıyor.
Denetimli Serbestlik - 20.10.2020
AK Parti'li Bostancı: Meclis, mahkumların izinlerinin uzatılmasına sıcak bakıyor (2)
SÜRE 31 OCAK 2021'E UZATILIYORKoronavirüs salgını nedeniyle açık ceza infaz kurumlarında bulunanlar ile kapalı ceza infaz kurumunda olup da açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan hükümlülerin, denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak cezasının infazına karar verilen hükümlüler...
Denetimli Serbestlik - 19.10.2020
Denetimli serbestlik tedbirindeki kadınlara istihdam sağlanıyor
Tekirdağ Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), Trakya Kalkınma Ajansı ve Tekirdağ İŞKUR İl Müdürlüğü iş birliğinde yürütülen "Hayatımın Denetimi Elimde" adlı proje kapsamında, kadınlara istihdam sağlanıyor.
Denetimli Serbestlik - 16.10.2020
İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi Mecliste (4)
Kovid-19 salgını sebebiyle açık ceza infaz kurumlarında bulunanlar ile kapalı ceza infaz kurumunda olup da açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan hükümlülerin, denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak cezasının infazına karar verilen hükümlüler ve denetimli serbestlik tedbirinden yararlanan hükümlülerin izinli sayılmalarına ilişkin süre 31 Ocak 2021 tarihine uzatılıyor.
Denetimli Serbestlik - 16.10.2020
Osmaniye'de Denetimli Serbestlik Hizmetleri Sürekli Eğitim Merkezi Projesi imzalandı
Osmaniye'de denetimli serbestlikten yararlanan bireylerin topluma kazandırılması için hazırlanan "Denetimli Serbestlik Hizmetleri Sürekli Eğitim Merkezi Projesi" nin imzaları atıldı.
Denetimli Serbestlik - 13.10.2020
İstinaf, Sözcü gazetesi çalışanları ve yazarları hakkındaki davada verilen kararı hukuka uygun buldu
Daire, örgüt mensubu olmayan ancak "silahlı terör örgütüne yardım" suçunu işleyen sanıklar hakkında tatbik imkanı bulunmayan denetimli serbestlik tedbirinin yerel mahkemece sanıklar yönünden uygulanmasına karar verilmesinin yasaya aykırı olduğunu karara bağladı.
Denetimli Serbestlik - 7.10.2020
İnfaz yasasının iptal talebinin reddine ilişkin kararın gerekçesi açıklandı
Sadece geçmişe yönelik olan düzenleme kesin veya kesinleşmiş bir mahkumiyet kararıyla hükmedilen cezanın miktarını azaltıyor veya daha hafif bir ceza ile değiştirmek, örneğin hapis cezasını para cezasına çevirmek suretiyle hafifletiyor ya da hiç infaz edilmeyecek şekilde ortadan kaldırıyor ise bunun özel af olarak nitelendirilmesi gerekir. Ancak cezanın miktarında ve türünde herhangi bir değişikliğe neden olmayıp sadece çeşitli gerekçelerle cezanın infaz şeklini, rejimini değiştiren veya belirleyen düzenlemelerin özel af olarak nitelendirilmesi mümkün değildir." Gerekçede, dava konusu kurallarda denetimli serbestlik ve koşullu salıverilme kurumlarından yararlanmak suretiyle hükümlülerin ceza infaz kurumundan önceki kanuni düzenlemelere nazaran daha erken tahliye edilmesi ve cezanın kalan kısmının ceza infaz kurumu dışında infaz edilmesinin öngörüldüğü ifade edildi.
Denetimli Serbestlik - 7.10.2020
AYM'nin İnfaz Yasası'nın iptal istemine ret kararının gerekçesi
'DÜZENLEME CEZA KAPSAMINA DEĞİL İNFAZA YÖNELİK' Gerekçede iptal davasına konu olan kurallarda, denetimli serbestlik ve koşullu salıverilme kurumlarından yararlanılarak hükümlülerin ceza infaz kurumundan önceki kanuni düzenlemelere göre daha erken tahliye edilmesi ve cezanın kalan kısmının ceza infaz kurumu dışında infaz edilmesinin öngörüldüğüne işaret edildi.
Denetimli Serbestlik - 3.10.2020
Kadın cinayetleri yüzde 29 düştü
Elektronik kelepçe yıl sonuna kadar 81 ilde yaygınlaştırılacak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı arasında imzalanan "Pilot Uygulama İşbirliği Protokolü" çerçevesinde Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı bünyesinde kurulu bulunan "Elektronik İzleme Merkezindeki" sistemden istifade edilerek, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Adana, Aydın, Eskişehir, Denizli, Malatya, Mersin, Samsun, Sakarya ve Trabzon olmak üzere toplamda 15 ilde polis ve jandarmanın sorumluluk bölgesinde elektronik kelepçe uygulamasının hayata geçirildiği anımsatılan açıklamada, elektronik kelepçe uygulaması ile 6284 sayılı Kanun kapsamında Aile Mahkemeleri hakimleri tarafından verilen kararlara istinaden, şiddet uygulayan ya da uygulama ihtimali bulunan kişilerin şiddet mağdurlarına yaklaşıp yaklaşmadığının izlenebildiği, ihlal olduğu takdirde mağdurda ve failde bulunan cihazlara bildirim gönderilerek ikaz yapılabildiği aktarıldı.
Denetimli Serbestlik - 3.10.2020
Aile içi ve kadına karşı şiddetin önlenmesine yönelik adımlar verilere olumlu yansıdı
Elektronik kelepçe yıl sonuna kadar 81 ilde yaygınlaştırılacak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler, Adalet ve İçişleri bakanlıkları arasında imzalanan "Pilot Uygulama İş Birliği Protokolü" kapsamında Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı bünyesindeki Elektronik İzleme Merkezi'ndeki sistemden istifade edilerek Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Adana, Aydın, Eskişehir, Denizli, Malatya, Mersin, Samsun, Sakarya ve Trabzon olmak üzere 15 ilde polis ve jandarma sorumluluk bölgesinde elektronik kelepçe uygulaması hayata geçirilmişti.
Denetimli Serbestlik - 3.10.2020
Ormanda tarla açan kişiye verilen "düğüne gitmeme" yaptırımı Yargıtay'dan döndü
Yargıtay 19. Ceza Dairesi, temyiz incelemesini yaptığı bir kararında, kısa süreli hapis cezalarının denetimli serbestlik kapsamında seçenek yaptırıma çevrilmesinde dikkat edilmesi gereken kriterleri belirledi.
Denetimli Serbestlik - 2.10.2020
Cizre Denetimli Serbestlik Müdürlüğünden Kızılay'a kan desteği
Cizre Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından Türk Kızılay'a kan bağışı desteğinde bulunuldu.
Denetimli Serbestlik - 30.9.2020
Samsun Cumhuriyet Başsavcılığınca cami ve Kur'an kurslarına 40 ton boya desteği
Kılıç'ın, talimatı üzerine Samsun Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce yıl içinde 51 cami ve Kur'an kursuna 135 bin lira değerinde 40 ton boya desteği sağlandı.
Denetimli Serbestlik - 16.9.2020
Samsun'da hükümlüler 465 bin metrekarelik alana fidan dikti
Kılıç, Denetimli Serbestlik İl Müdürü Şaziye Ateş ve Samsun Orman İşletme Müdürü Menderes Özkolay ile Büyük Oyumca mevkisinde oluşturulan Adalet Ormanı'nda incelemelerde bulundu.
Denetimli Serbestlik - 15.9.2020
Yeni kurulacak barolar adli yardım sunacak, CMK görevlendirmelerinde yer alacak
Ayrıca, birden fazla baronun bulunduğu illerde, terör ve terörle mücadeleden doğan zararların karşılanmasına yönelik komisyonlara, denetimli serbestlik kapsamındaki koruma kurullarına, hal hakem heyetlerine ve tüketici hakem heyetlerine üye görevlendirmelerde de baroların eşit ve dönüşümlü temsili esas olacak.
Denetimli Serbestlik - 12.9.2020
Viranşehir Belediyesi'nde hükümlüler çalışacak
Belediye Başkanı Ekinci, hükümlülere yönelik hazırlanan projelere belediye olarak destek verdiklerini belirterek, şunları kaydetti: "Denetimli serbestlik kapsamında kamu yararına çalışma zorunluluğu verilen hükümlüler hem topluma olan borçlarını ödeyecek hem de rehabilite olup topluma kazandırılacak.
Denetimli Serbestlik - 11.9.2020
Viranşehir'de hükümlüler ücretsiz çalışacak
Viranşehir Belediyesi ile Viranşehir Cumhuriyet Başsavcılığı arasında "Denetimli Serbestlik" kapsamında kamu yararına işlerde çalışma cezası alan hükümlülerin ücretsiz çalıştırılmasını öngören protokol imzalandı.
Denetimli Serbestlik - 8.9.2020
Türk Kızılay, kadın yükümlü ve gönüllülerin ürettiklerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor
Türk Kızılaydan yapılan açıklamaya göre, her hafta 40 kadın yükümlü ve gönüllü, Ankara Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bahçesinde taze sebze ve meyve yetiştiriyor.
Denetimli Serbestlik - 3.9.2020
NİĞDE Başsavcı Yeniçeri, aldığı hibe ile iş yeri açan eski hükümlüyü ziyaret etti
Eski hükümlü Mesut Ulu tahliye olduktan sonra kendi mesleğine yönelik otomobil tamirhanesi açmak istedi. Niğde Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Koruma Kurulları Bürosu'na başvuran Ulu, İŞKUR üzerinden başvuru yaptı.
Denetimli Serbestlik - 1.9.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2020-2021 Adli Yıl Açılış Töreni'nde konuştu: (3)
Hakimlik, savcılık, avukatlık ve noterlik gibi hukuk mesleklerini icra edeceklerin, mezuniyet sonrası öncelikle ortak bir merkezi sınava girmesini mecbur kıldık. Kıdemi 15 yılı geçen avukatlara yeşil pasaport imkanı sağladık. Sesli ve görüntülü bilişim sisteminin idari yargıda da kullanılabilmesini temin ettik." İkinci Yargı Paketi ile infaz sistemini revize ederek, süreleri, denetimli serbestlik uygulamalarını, özel infaz usullerini, iyi hal usullerini yeniden belirlediklerini anlatan Erdoğan, bu paket dışında, ceza adaleti ve yatırım ortamının iyileştirilmesi gibi köklü düzenlemeleri de sisteme kazandırdıklarını söyledi.
Denetimli Serbestlik - 23.8.2020
Malatya'da eski hükümlü ile işsizlere mesleki eğitim verilecek
İşsizlik oranının azaltılmasına katkı sağlanacak 1 milyon 200 bin lira bütçeli proje, Battalgazi Belediyesi, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü, Denetimli Serbestlik İl Müdürlüğü ile İŞKUR İl Müdürlüğü'nün işbirliği ile hayata geçirilecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Denetimli Serbestlik Haberleri | Denetimli Serbestlik Haber - Haberler - Denetimli Serbestlik haberleri, son dakika denetimli serbestlik haber ve gelişmeleri burada. DHA İSTANBUL BÜLTENİ-2.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 10:29:32. #1.14#
title