Denetimli Serbestlik Haberleri

Denetimli Serbestlik haber, Denetimli Serbestlik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Denetimli Serbestlik - Bugün
Açık cezaevlerindeki hükümlülerin Kovid-19 izin süreleri 2 ay uzatıldı
Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün önerisi üzerine, açık ceza infaz kurumlarında bulunan veya açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan hükümlüler ile denetimli serbestlik tedbiri uygulanmak suretiyle cezalarının infazına karar verilen yükümlüler hakkındaki Kovid-19 izin sürelerinin, bugünden itibaren 2 ay uzatıldığı belirtildi.
Denetimli Serbestlik - Dün
Adalet Bakanı Gül, Denetimli Serbestlik Çalıştayı'nda konuştu Açıklaması
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Hangi suçu işlemiş olursa olsun adaletin hükmüne konu olan insan, devlete emanettir.
Denetimli Serbestlik - 25.11.2021
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANDI
Toplantının sonunda kurum müdürlerine söz verilerek yeni kararlar üzerinde istişare edilmiştir. Toplantıya başta Vali Ali Arslantaş olmak üzere Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara, MAKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Durmuş Acar, Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutan V. J. Alb. Engin Hatipoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu, İl Müftüsü Enver Türkmen, Denetimli Serbestlik Müdürü Ali İhsan Balaban, E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mustafa Erdem Yılmaz, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Şimşek, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yunus Emre Akalın, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Murat Alacatlı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya, İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya, İl Sağlık Müdürü Uzm.
Denetimli Serbestlik - 25.11.2021
5. Yargı Paketi'ni içeren kanun teklifi yasalaştı
Salgın sebebiyle, açık ceza infaz kurumlarında bulunanlar ile kapalı ceza infaz kurumunda bulunup da açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan hükümlüler, denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak cezasının infazına karar verilen hükümlülerin bu kapsamdaki izin süresi 31 Mayıs 2022'ye kadar uzatılabilecek.
Denetimli Serbestlik - 24.11.2021
5'inci Yargı Paketi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi
SÜRE UZATIMI YAPILDI Genel Kuruldaki görüşmeler sırasında 5 siyasi partinin ortak önergesiyle yapılan değişiklikle 30 Kasım'da süresi dolan ve 'Kovid-19 izni' nedeniyle infazlarını evde geçirenlerle ilgili yeni düzenlemeye gidildi. Buna göre; salgın sebebiyle, açık ceza infaz kurumlarında bulunanlar ile kapalı ceza infaz kurumunda bulunup da açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan hükümlüler, denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak cezasının infazına karar verilen hükümlülerin bu kapsamdaki izin süresi 31 Mayıs 2022'ye kadar uzatılabilecek.
Denetimli Serbestlik - 24.11.2021
5'inci Yargı Paketi'ni içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda yasalaştı (2)
Salgın sebebiyle, açık ceza infaz kurumlarında bulunanlar ile kapalı ceza infaz kurumunda bulunup da açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan hükümlüler, denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak cezasının infazına karar verilen hükümlülerin bu kapsamdaki izin süresi 31 Mayıs 2022'ye...
Denetimli Serbestlik - 24.11.2021
Taşköprü Belediyesinde 25 gönüllü hükümlü çalışabilecek
Denetimli Serbestlik Müdürü Adem Özdemir ile Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal arasında imzalanan protokol ile temizlik işlerinde 15, ağaç dikim, bakım ve çevre düzenlemesine 10 hükümlü çalışabilecek.
Denetimli Serbestlik - 24.11.2021
Cezaevlerinde Kovid-19 izinleri 31 Mayıs'a kadar uzatılabilecek
TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen 5'inci Yargı Paketi'ne ilişkin kanun teklifine, ceza infaz kurumlarındaki Kovid- 19 izinleriyle ilgili madde ihdas edildi. Kapalı ceza infaz kurumunda bulunup da açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan hükümlüler ile denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak cezasının infazına karar verilen hükümlülerin bu kapsamdaki izin süresi 31 Mayıs 2022'ye kadar uzatılabilecek.
Denetimli Serbestlik - 23.11.2021
5'inci Yargı Paketi'ni içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda (2)
Salgın sebebiyle açık ceza infaz kurumlarında bulunanlar ile kapalı ceza infaz kurumunda bulunup da açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan hükümlüler, denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak cezasının infazına karar verilen hükümlülerin bu kapsamdaki izin süresi 31 Mayıs 2022'ye...
Denetimli Serbestlik - 20.11.2021
Ayrılmak isteyen kız arkadaşını darbetmişti; yeniden 3 ay 22 gün hapis cezası verildi
EN ÜST HADDEN CEZALANDIRILMASI İSTENDİ Şikayetçi Tuğba Erçakar, sanığın eski erkek arkadaşı olduğunu belirterek "Olay günü arkadaşım Ceylan'ın evindeydim. Bu sırada sanık kapıyı çalıp içeriye girdi. Bana birden saldırmaya başladı. 'Seni öldüreceğim' diye tehdit edip yumruk attı. Boğmaya çalıştı. Buna ilişkin görüntüler vardır. Bu olayı sosyal medyaya taşıdım. Sanık bu sebeple beni öldürmekle tehdit etti. Şikayetçiyim" dedi. Şikayetçi Ceylan A. da olay günü kapı çalınca siparişinin geldiğini düşünerek kapıyı açtığını, sanığın kapıyı zorla ittirerek zorla içeri girdiğini, sanığın Tuğba'yı öldüresiye vurduğunu, hakaretler bulunduğunu ve kendisini de tehdit ettiğini söyleyerek şikayetinin devam ettiğini belirtti. Aile Bakanlığı avukatı da sanığın en üst hadden cezalandırılmasını talep etti.  SANIK AVUKATI: ŞİKAYETÇİNİN DE KIŞKIRTICI HAREKETLERİ SÖZ KONUSU Sanık Mehmet Hanifi B'nin avukatı ise "Sanığın Tuğba'yı yaraladığı kamera görüntüleriyle sabittir. Ancak şikayetçinin de kışkırtıcı hareketleri söz konusudur. Müvekkilimin öncelikle beraatine, aksi halde lehine hükümlerin uygulanmasına karar verilmesini talep ederim" dedi.  AYNI KARAR VERİLDİ Mahkeme, sanık hakkında 'Hakaret', 'Tehdit' ve 'Kişilerin huzur ve sükununu bozma' suçlarından cezalandırılması istenmişse de atılı suçu işlediğinin sabit olmaması nedeniyle beraat kararı verdi.  Sanığın şikayetçi Hatice Tuğba Erçakar'a yönelik 'Basit tıbbi müdahale ile yaralama' suçundan 3 ay 22 gün hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verildi. Mahkeme, sanığın daha önce mahkumiyetinin bulunmaması, yeniden suç işlemeyeceği konusunda kanaat oluşması nedeniyle hükmün açıklanmasını geri bıraktı. Sanığın 5 yıl denetimli serbestlik tedbirine tabi tutulmasına da karar verildi.
Denetimli Serbestlik - 17.11.2021
İzinli mahkumlara ilişkin değişiklik
Açık cezaevinde bulunan mahkumların belirli şartlar dahilinde denetimli serbestlikten yararlanabileceği aktarıldı.
Denetimli Serbestlik - 12.11.2021
Nazilli'de Milli Ağaçlandırma Günü Etkinliği gerçekleştirildi
Nazilli başta olmak üzere Bozdoğan, Yenipazar, Kuyucak ve Karacasu'da geçtiğimiz yıl yangından etkilenen 39.3 hektar alana toplamda 18 bin 500 adet fıstıkçamı ve Kızılçam fidanı dikimi yapılacak. Nazilli ilçesine bağlı kırsal Yellice Mahallesi'nde düzenlenen etkinliklerde ise 5 bin adet fıstık çamı toprakla buluşturuldu. Nazilli Orman İşletme Müdürü İsmail Karakaya ve ekibinin ev sahipliğinde düzenlenen fidan dikim etkinliğine Nazilli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ali Okur, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, Sosyal Hizmetler Müdürü Abdülgani Kavak, Sosyal Hizmetler Nazilli Denetimli Serbestlik Müdürü Ahmet Ahlatoğlu, Cezaevi Jandarma Bölük Jan.
Denetimli Serbestlik - 11.11.2021
Kovid-19 iznine gönderilen hükümlü ve yükümlülerin izinleri 30 Kasım'da sona erecek
Kovid-19 iznine gönderilen hükümlü ve yükümlülerin izinleri 30 Kasım'da sona erecek ADALET Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Kovid-19 salgını nedeniyle izne gönderilen açık ceza infaz kurumlarında bulunanlar ile kapalı ceza infaz kurumunda bulunup da açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan hükümlüler ve denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak cezasının infazına karar verilen yükümlülerin izin süreleri 30 Kasım 2021 tarihinde son bulacağını duyurdu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Denetimli Serbestlik Haberleri | Denetimli Serbestlik Haber - Haberler - Denetimli Serbestlik haberleri, son dakika denetimli serbestlik haber ve gelişmeleri burada. Denetimli serbestlik izinleri uzatıldı mı? SON DAKİKA CTE açık cezaevi izinleri uzatıldı mı? 5. Yargı Paket
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 22:37:19. #1.14#

title