Çanakkale Zaferi

1. Dünya savaşının en kanlı bölümlerinden biri olan Çanakkale savaşı, Türk ordusunun kazandığı destansı zaferlerden bir tanesidir. İtilaf devletlerinin müttefiklere Rusya’ya yönelik yardımlarını götürebilmek adına ve Osmanlı devletini savaş dışı bırakabilmek adına başlattığı bu savaşta, Osmanlı Ordusu 18 Mart 1915 yılında şerefli bir galibiyet almıştır. Bu nedenle 18 Mart ülkemizde coşkuyla kutlanır ve şehitlerimizi anma amacıyla törenler düzenlenir.

ÇANAKKALE ZAFERİ HABERLERİ

Çanakkale Zaferi - 22.12.2020
Sarıkamış Harekatı'nın 106. Yılı
Çanakkale Zaferi'ne de değinen Altay, şunları kaydetti: "Çanakkale'de zafer kazanarak isimlerini tarihe altın harflerle yazdıran kahramanlarımız gibi Allahuekber Dağları'nda donarak canını vatan savunmasına feda eden Sarıkamış yiğitlerimize minnet borçluyuz.
Çanakkale Zaferi - 25.10.2020
"Simgelerin köprüsü" Marmara'nın transit trafik yükünü sırtlayacak
1915 Çanakkale Köprüsü'nde 318 metre yüksekliğiyle 18 Mart Çanakkale Zaferi'ni, kırmızı ve beyaz renkleriyle de Türk bayrağını simgeleyen kulelerin montajı ise yaklaşık 10 ayda bitirildi.
Çanakkale Zaferi - 19.10.2020
Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Van'da
Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, 81 il ziyareti kapsamında 7'den 77'ye herkese kapılarını açmak üzere Van'a geldi. Bugün kapılarını ziyaretçilere açan Çanakkale Savaşları Mobil Müzesinin ilk ziyaretçisi Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez oldu. Tırı gezen Vali Bilmez, yetkililerden bilgi aldı. "Al Sancağın Dalgalandığı Her Yerdir Çanakkale" ülküsüyle yola çıkan ve Van'da Cumhuriyet Caddesi Kent Meydan'ında vatandaşlarla buluşan müzeyi ziyaret eden Vali Bilmez, Vali Yardımcısı Ömer Faruk Canpolat, Vali Yardımcısı Vekili Mesut Ozan Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit, Kültür Turizm İl Müdürü Bilal Sönmez ile birlikte içinde Çanakkale Savaşı'nda kalma çeşitli görsel materyallerin olduğu ve dijital gösterilerin izlendiği 'Mobil Tır'ı gezdi. 18-19 Ekim tarihlerinde 2 gün boyunca 'Mobil Tır'ın Van'da ziyarete açık olacağını ifade eden Vali Bilmez, milletimiz için büyük anlam ve önem taşıyan Çanakkale Zaferi'nin gelecek nesillere aktarılması noktasında gezici müzenin Van'a gelmesinden emeği geçenlere teşekkür etti.
Çanakkale Zaferi - 22.09.2020
Son dakika haberi! "Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi" Ardahan'da
Çanakkale Zaferi'nin, millet için büyük anlam ifade ettiğini aktaran Öner, "Övünç kaynağımız Çanakkale Zaferi'nin hep diri tutulması ve gelecek nesillere aktarılması noktasında gezici müzenin Serhat şehrimiz Ardahan'a gelmesinden memnuniyet duyduk.
Çanakkale Zaferi - 20.08.2020
AK Parti İzmir İl Başkanlığından CHP'ye "Atatürk heykeli" eleştirisi
Sürekli, yaptığı yazılı açıklamada, CHP Konak İlçe Başkanlığı tarafından bir muhtara hediye edilen Atatürk heykelinin özensizce hazırlandığını, ülkenin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e benzemediğini belirtti. Heykelin altındaki "Kurmay Albay Mustafa Kemal" yazısının da kabul edilemeyeceğini bildiren Sürekli, şunları kaydetti: "Milli ve tartışmasız bir değerin, böylesi bir gafletle sunulması hakarettir. Altına yazdırdıkları 'Kurmay Albay Mustafa Kemal' unvanı ise ya bilgisizliktir ya da umursamazlık ve özensizlik. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e sadece kendilerinin sahip çıktığını sanan CHP, değersizleştirmenin en çarpıcı, kabul edilemez örneğini sergilemiştir ve bunun savunulacak hiçbir tarafı yoktur. Hatırlatmak isteriz ki Atatürk, 1 Haziran 1915'te albay, 1 Nisan 1916'da tümgeneral olmuştur. Büyük zaferden önce de ayrıldığı askerliğe Başkomutan olarak dönmüştür. 19 Eylül 1921 tarihinde de 'Mareşal' ve 'Gazi' unvanını almıştır. Cumhuriyet ve vatan dendiğinde, kendilerini boy aynasında gören CHP'nin aklı, Milli Kurtuluşumuzun ve kuruluşun mimarı Atatürk'e bu saygısızlığı yaparken, bu gaflete düşerken neredeydi bilmiyoruz ancak bu hakareti görmezden gelmek mümkün değildir, affı yoktur." "Çanakkale Zaferi için planlanmıştı" CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu da söz konusu heykelin Ulubatlı Mahalle Muhtarı Şengül Kahramaner'e hediye edildiğini belirtti.
Çanakkale Zaferi - 13.08.2020
AK Parti'nin kuruluş yıl dönümü
Türkiye'nin siyasi ve ekonomik alanda büyük sıkıntılar yaşadığı, hayal ve ümitlerin yok olduğu bir dönemde tarih sahnesine çıkan partileriyle yeni bir dönemin başladığını ifade eden Tosun, şunları kaydetti: "Partimiz, ülke yönetimine geçtiği günden bugüne birçok önemli projeye imza atmış ve ülkemizin kalkınmasında önemli çalışmalar gerçekleştirmiştir. Ülke tarihimizde daha önce olduğu gibi birçok engel önüne getirilmiş, AK Parti hükümeti yok edilmek istense de vatandaşımız ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlı ve dik duruşu ile gerek iç gerekse dış güçler eylemlerinde muvaffak olamamıştır. Bu konuda en büyük engel 15 Temmuz'da hain bir darbe girişimi ile ülkemizin karşısına getirilmiş ve tüm kötü niyetli güçler birleşerek ülkemizi karanlığa çekmeye çalışsa da başaramamış ve başaramayacaklarını anlamışlardır. Dünya genelinde yaşanan pandemi sürecini cumhurbaşkanımızın liderliğindeki hükümetimizin yerinde ve kararlı adımlarla atılan adımlar ve alınan tedbirler dünyaya örnek olmuştur. 170 ülkeye insani ve tıbbi destek ve yardımda bulunan ülkemize karşı bugünlerde yürütülmeye çalışılan ekonomik saldırılarla ülkemizi ve milletimizi itibarsızlaştırmaya, birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara karşı amansız bir mücadele verdiğimiz şu günlerde dimdik ayakta duran adeta dünyaya meydan okuyan cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin arkasında milletimiz ile birlikte teşkilatlarımızla Ak Partiyi var eden ruhla arkasında durmaya devam edeceğiz. AK Parti'yi var eden ve yaşatan ruh, İstanbul'un fethinden Çanakkale Zaferi'ne, İstiklal Harbi'nden 15 Temmuz'a kadar bu milletin gurur vesilesi tüm dönemlerinin genini oluşturan ruhtur.
Çanakkale Zaferi - 03.08.2020
Son dakika haberleri | Kayseri'de atık maddelerle yapılan sergi sanal ortama taşındı
KAYMEK eğitmenleri tarafından yüzde 80 atık madde kullanılarak 45 günde tamamlanan sergide, 15 Temmuz ve 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin ruhunu anlatan eserler bulunuyor.
Çanakkale Zaferi - 23.07.2020
Büyükşehir Belediyesinden kısa kısa
KAYMEK eğitmenleri tarafından yüzde 80 atık madde kullanılarak 45 günde tamamlanan sergide 15 Temmuz'u ve 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin ruhunu adeta ince ince işleyerek yapılan eserler bulunuyor.
Çanakkale Zaferi - 05.07.2020
Modern pentatlonda 15 Temmuz'a özel on-line yarışma
Kategorilerinde birinciliğe ulaşanlar, "UIPM Online Grand Final" yarışında Türkiye'yi temsil etmeye hak kazanacak. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle düzenlenecek yarışa yönelik açıklamalarda bulunan TMPF Başkanı Veli Ozan Çakır, şu ifadeleri kullandı: "Türkiye demokrasi tarihine milletin yazdığı bir destan olarak geçen 15 Temmuz; tıpkı Çanakkale Zaferi'nde, Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi esareti kabul etmeyen, bağımsızlığına düşkün olan Türk milletinin bir zaferidir.
Çanakkale Zaferi - 16.05.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "1915 Çanakkale Köprüsü" paylaşımı Açıklaması
"Ülkemizin pek çok hayalini gerçeğe dönüştürdüğümüz gibi 1915 Çanakkale Köprüsü'nü inşa etmek de hamdolsun bize nasip oldu. Pek çok projemizle birlikte Türkiye, inşallah ulaşımda bölgesel merkez konumuna yükselecektir." ifadeleriyle yapılan paylaşımda, tamamlandığında "dünyanın en uzunu" olacak köprünün 1915 Çanakkale Zaferi'nin sembolü olacağı vurgulandı.
Çanakkale Zaferi - 16.05.2020
TFF Başkanı Nihat Özdemir: "Sağlıktan ödün vermeyiz"
Yapımına devam ettikleri 1915 Çanakkale Köprüsü ile ilgili de bilgi veren Özdemir, şöyle konuştu: "1915 Çanakkale Köprüsü'nün Çanakkale Zaferi'mizi anımsatacak bir ismi var.
Çanakkale Zaferi - 09.05.2020
Çanakkaleli anneler, şehit anneleri için "Annemize Türkü" eserini icra etti
Salgın nedeniyle özel günlerin evlerden kutlandığını belirten Zafer, "Bu sene sosyal tedbir çerçevesinde evlerden kutlamak durumunda kaldığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Çanakkale Zaferi'mizin 105.
Çanakkale Zaferi - 30.04.2020
TNKÜ'de "Kut'ül Amare Zaferi'nin 104. yılını anma" sanal konferansı yapıldı
Doç. Dr. Öztaş da 1916 yılında Irak Cephesi'nde kazanılan Kut'ül Amare Zaferi'nin, Osmanlı Devleti'nin 1. Dünya Savaşı'nda yazdığı büyük bir kahramanlık destanı olduğunu ve Çanakkale Zaferi'nden sonra kazanılan ikinci büyük zafer olduğunu ifade etti.
Çanakkale Zaferi - 20.03.2020
Sümer Ezgü: Koronavirüs herkesi eşitledi
Sosyal medya hesaplarından yayınladığı mesajla 'Evde kal' kampanyasına destek veren ve herkesi duyarlı olmaya davet eden Sümer Ezgü, şunları kaydetti: "Koronavirüs herkesi eşitleyiverdi. Paranın, şan, şöhret misali dünyasal güçlerin, hırs ve kudretin, makam ve şiddetin bir anda sıfırlanabileceğini gösterdi. Ne yazık ki insan nüfusunda kayıplar olacak ama acılardan ve korkulardan insanlar daha bilinçlenerek çıkacak ümidindeyim. İbadetlerin bile anlatamadığı başkalarını da farketme, öldürmeme, yok saymama, güçsüzleri görebilme, alçakgönüllü olma, sömürmeme anlayışı değerlenecek ümit ediyorum. Bedenimizi, enerjimizi, moralimizi ve hijyenimizi yukarıda tutmalı ve insanlık olarak rakip ruhu yerine paylaşım, ortaklık ve birleşim ruhu yaşamalıyız. Koronavirüs ile Çanakkale Zaferi'nin 105'inci yıldönümünü aynı anda yaşadık.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Çanakkale Zaferi Haberleri | Çanakkale Zaferi Haber - Haberler - Çanakkale Zaferi haberleri, son dakika çanakkale zaferi haber ve gelişmeleri burada. ESKİŞEHİR - Çanakkale Zaferi'ni mobil müzeyle 53 kentte 70 bin kişiye anlattılar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 17.1.2021 19:48:21. #1.15#
title