BELEDİYE BAŞKANLIĞI HABERLERİ

Belediye Başkanlığı Haberleri

Belediye Başkanlığı haber, Belediye Başkanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Belediye Başkanlığı - 25.10.2020
Ukraynalılar yerel seçimlerde oy kullandı
Sandık çıkış sonuçlarına göre, başkent Kiev Belediye Başkanlığı seçimlerinde, 2014'ten beri bu görevi yürüten "Vuruş" (UDAR) partisinden eski Dünya Ağır Sıklet Şampiyonu Vitaliy Kliçko yüzde 47,8 ile en fazla oyu aldı.
Belediye Başkanlığı - 25.10.2020
AK Parti İzmir Milletvekili Nasır'dan Şifne Yat Limanı açıklaması
Çeşmealtı Yat Limanı için başlatılan ve 2013 yılında onaylanan imar planının, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından açılan dava nedeniyle 2016 yılında iptal edildiğini hatırlatan Nasır, şöyle dedi: "Bakanlığın kararlı çalışmasıyla, yeniden hazırlanan imar planı 2018 yılında onaylandı.
Belediye Başkanlığı - 25.10.2020
Son dakika haber... Firari eski HDP milletvekilinin Terör Arananlar Gri Liste'de yer alan oğlu adliyede
Hatay Amanoslar'da keşif ve gözetleme faaliyeti icra eden güvenlik korucularının operasyonu sonucu sağ yakalanan Çelik'in Hatay İl Jandarma Komutanlığındaki işlemleri tamamlandı. Terörist Çelik, güvenlik önlemleri altında Hatay Adliyesine götürüldü. İçişleri Bakanlığı, 21 Ekim'de Hatay Amanoslar'da keşif ve gözetleme faaliyeti icra eden güvenlik korucularının operasyonu sonucu bir teröristin öldürüldüğünü ve bir teröristin sağ yakalandığını duyurmuş, sağ yakalanan teröristin, bir dönem Varto Belediye Başkanlığı, 2008-2010'da BDP Genel Başkanlığı ile 24.
Belediye Başkanlığı - 25.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2016- Gültan Kışanak'ın, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 30 Ekim'de sevk edildiği mahkemece tutuklanmasının ardından Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Ankara'nın Etimesgut Kaymakamı Cumali Atilla görevlendirildi.
Belediye Başkanlığı - 25.10.2020
Ukraynalılar yerel seçimlerde oy kullanıyor
Belediye başkanlığı için bir adayın yüzde 50'den fazla oy alamaması durumunda, en yüksek oy alan iki aday arasında ikinci bir seçim düzenlenecek.
Belediye Başkanlığı - 25.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
'KONUT SEFERBERLİĞİ BAŞLATTIK' Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin hem Osmanlı'nın son döneminde hem de Cumhuriyet döneminde yaşadığı sıkıntılar nedeniyle konutta geride kaldığına dikkat çekerek, "Daha iyi bir gelecek umuduyla şehirlere gelen vatandaşlarımıza daha iyi yaşayabilecek alanlar gösterilmemiştir. Vatandaşlarımız derme çatma da olsa başlarını koyabilecek evler yapmıştır. Tabii bu çarpık yapıda sağlıklı bir tesis mümkün olmamıştır. İstanbul'da Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildiğim dönemde en önemli sorun bu gecekondulardı.
Belediye Başkanlığı - 24.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 13
'KONUT SEFERBERLİĞİ BAŞLATTIK' Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin hem Osmanlı'nın son döneminde hem de Cumhuriyet döneminde yaşadığı sıkıntılar nedeniyle konutta geride kaldığına dikkat çekerek, "Daha iyi bir gelecek umuduyla şehirlere gelen vatandaşlarımıza daha iyi yaşayabilecek alanlar gösterilmemiştir. Vatandaşlarımız derme çatma da olsa başlarını koyabilecek evler yapmıştır. Tabii bu çarpık yapıda sağlıklı bir tesis mümkün olmamıştır. İstanbul'da Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildiğim dönemde en önemli sorun bu gecekondulardı.
Belediye Başkanlığı - 24.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri Kentsel Dönüşüm Anahtar Teslim Töreni'nde konuştu Açıklaması
Önce gecekonduları yapılmış sonra buralara yol, su, elektrik, kanalizasyon gibi altyapı hizmetleri getirilmeye çalışılmıştır. Tabii bu çarpık görünüm içinde sağlıklı bir altyapının tesisi hiçbir zaman mümkün olmamıştır. Bu tür yerlerde kamu hizmetleri için gereken alanlar ile yeşil alan gibi insani ihtiyaçlara yönelik yeterli büyüklükte bölgeler zaten yoktu." "Kaçak yapılan binalar, afetlerde adeta birer tabuta dönüşüyordu" İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildiği dönemde, önündeki en büyük meselelerden birinin gecekondu kuşatması olduğunu belirten Erdoğan, "Gecekondu deyince illa tek katlı küçük bahçeli bir yer aklınıza gelmesin.
Belediye Başkanlığı - 24.10.2020
Ukraynalılar yarın yerel seçimler için sandığa gidecek
"Reyting" grubunun geçen ay yaptığı ankete göre, Kiev Belediye Başkanlığı seçimlerinde, 2014'ten beri bu görevi yürüten "Vuruş" (UDAR) partisinden eski Dünya Ağır Sıklet Şampiyonu Vitaliy Kliçko yüzde 43 ile başı çekiyor.
Belediye Başkanlığı - 24.10.2020
AK Parti Kayseri 7. Olağan İl Kongresi
Şehrin altyapı sorununu tamamladıklarını anlatan Özhaseki, şunları kaydetti: "Şehrin tamamını elden geçirdik. Bütçe düzeldi kasamız parayla doldu ve raylı sisteme başladık, dev tesisler ardı ardına geldi. Cebimizden para çıkmadan stadyumu yaptık. Erciyes'te kayak merkezi inşa ettik, dünyada tek yerel yönetim olarak en güzel kayak merkezini yapan belediye biziz. Hafta sonunda 100 bin kişi geliyor ve Kayseri ekonomisine yılda 100 milyon dolar para bırakıyor. Bugün Allah'a hamdolsun Avrupa'nın başkentleriyle yarışır bir şehir bıraktık. Benim belediye başkanlığımın 7-8 yılı muhalefet olarak geçti.
Belediye Başkanlığı - 23.10.2020
HDP'li eski Varto Belediye Başkanı'nın işine son verdiği işçiler hukuk mücadelesini kazandı
10 aydır devam eden mahkeme sürecinin işçilerin lehine sonuçlandığını belirten Kalır, şunları kaydetti: "Çalıştıkları kuruma ve yaşadıkları topluma sorumluluk bilinci ile değer katan mesai arkadaşları ve amirlerinin teveccühlerini kazanmış bu emekçi arkadaşlarımız belediye seçimlerinin hemen ardından işten çıkarılmıştı. İşçi arkadaşlarımızın işe iade davası sonuçlandı. Bu da işçilerimizi ve bizleri sevindirdi. Burada desteklerini esirgemeyen Varto Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığına teşekkür ediyoruz.
Belediye Başkanlığı - 23.10.2020
Dernekpazarı'nda Kur'an kursu binası hizmete açıldı
Zorluoğlu, 4-6 yaş arasındaki çocuklara hizmet verecek Kur'an kursunun yapımına destek olanlara teşekkürlerini ileterek, şöyle devam etti: "Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak çevre düzenlemesiyle, asfaltıyla elimizden geldiğince bu güzel iş birliğine katkıda bulunmaya çalıştık. Bundan sonra da gerek Dernekpazarı'na gerek tüm ilçelerimize çok daha büyük projelerle hizmet etmeye devam edeceğiz. Öte yandan ilçe belediye başkanımız, yine burada bulunan ve uzun yıllar Kur'an-ı Kerim öğrenilmesine vesile olan binanın da bu yapıya ve meydana uyumlu olmasını talep etti. Bu binanın da ilçe belediye başkanımız tarafından başlatılan cephe sağlıklaştırma projesi kapsamında bütün masrafları, Büyükşehir Belediye Başkanlığımıza ait olmak üzere cephe giydirmesini biz gerçekleştireceğiz.
Belediye Başkanlığı - 23.10.2020
Sivas Tarım ve Orman Müdürü Yıldız Suşehri'nde mezbahaneyi inceledi
Suşehri Belediye Başkanlığı tarafından kısa süre önce hizmete sunulan mezbahane binası ve canlı hayvan satış alanında incelemelerde bulunan Yıldız, tesis hakkında Belediye Başkanı Fazlı Yüksel'den bilgi aldı.
Belediye Başkanlığı - 22.10.2020
Son dakika gündem: Diyarbakır'da, HDP'nin il ve ilçe binalarına polis operasyonu (4)
Son dakika haber... OPERASYONUN AYRINTILARI ORTAYA ÇIKTIDiyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapmasında bu sabah saatlerinde HDP Diyarbakır İl Başkanlığı ile Yenişehir İlçe Belediye Başkanlığı binalarında düzenlenen operasyonun ayrıntıları ortaya çıktı.
Belediye Başkanlığı - 22.10.2020
Çiftlikköy ve Kadınhanı Belediyesi arasında protokol imzalandı
Çiftlikköy Belediye Başkanlığında düzenlenen törende konuşan Silpagar, bundan sonra Kadınhanı Belediyesi ile güzel çalışmalara imza atılacağını söyledi.
Belediye Başkanlığı - 22.10.2020
Belediye adına para isteyen dolandırıcılar için uyarı
Bilecik Belediye Başkanlığı tarafından dolandırıcılara yönelik vatandaşlar uyarıldı.
Belediye Başkanlığı - 22.10.2020
Kula?da iki kırsal mahallede hindi çiftliği tepkisi
'HİNDİ ÇİFTLİĞİNE DEĞİL SUYUMUZUN KİRLENECEK OLMASINA KARŞIYIZ? İki mahalle halkı adına basın açıklaması yapan Milli Eğitim Bakanlığı'nda müfettiş olarak görev yapan Günay Ergün, çiftliğin kurulmak istenen alanda her iki mahallenin de su ihtiyacını karşılayan su havzalarının olduğuna dikkati çekip, taban su seviyesinin yüzeye 2-3 metre arası derinlikte olduğunu söyledi.  Bu alandan Kenger ve Yağbastı Mahalleleri'ne içme suyu temin edildiğini vurgulayan Ergün, tesisin kurulması halinde çevre ve toplum sağlığının mutlaka olumsuz yönde etkileneceğini söyledi. Dünyada içme suyu miktarını artırmanın mümkün olmadığını da savunan Ergün, bu sebeple mevcut su kaynaklarının da kalitesini korumak zorunda olduğunu sözlerine ekledi. Tesisin yapılmaması için iki mahalle halkının yanı sıra Kenger Kültür ve Dayanışma Derneği'nin de çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Ergün, 'ÇED gerekli değildir' belgesine itiraz edildi. Henüz MASKİ'nin görüşü alınmadığı için de bir itirazımız oldu. Kula Belediye Başkanlığı'na ruhsat verilmemesi yönünde girişimde de bulunduk dedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Belediye Başkanlığı Haberleri | Belediye Başkanlığı Haber - Haberler - Belediye Başkanlığı haberleri, son dakika belediye başkanlığı haber ve gelişmeleri burada. OKA'dan genç ve kadın istihdamı ile üretime destek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 04:25:35. #1.14#
title