BANKACILIK DÜZENLEME VE DENETLEME KURUMU HABERLERİ

Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu Haberleri

Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu haber, Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 07.05.2021
Bakan Elvan, ekonomi gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu: (4)
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, bakanlık olarak kripto para platformlarının denetlenmesi konusunda gerekli çalışmaları yaptıklarını belirtti.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 06.05.2021
Bankacılık sektörü kredi hacmi geçen hafta 3 trilyon 801 milyar oldu
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yayımlanan haftalık bültene göre, sektörün kredi hacmi 30 Nisan ile biten haftada 14 milyar 754 milyon lira arttı.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 06.05.2021
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, BDDK ve Bankalar Birliği Risk Merkezi verilerini değerlendirdi Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) verilerine göre, mart sonu itibarıyla toplam 3 milyon 921 bin 332 KOBİ'nin, bankacılık sektörüne kredi borcunun bulunduğunu bildirdi.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 05.05.2021
BDDK'dan mali şeffaflığı güçlendirecek yönetmelik revizyonu
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), risk odaklı proaktif düzenleme yaklaşımı kapsamında gerekli gördüğü yönetmelik güncelleme çalışmalarını sürdürürken, bu çerçevede "Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelik"in bazı maddelerinde değişiklik öngören taslağı, Kurumun...
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 03.05.2021
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "12 aylık üretici enflasyonu tüketici enflasyonunun iki katına çıktı.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 03.05.2021
VakıfBank'ta şubeye gitmeden müşteri olma dönemi başladı
Vakıfbank'ın açıklamasına göre, banka, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından hazırlanan uzaktan kimlik tespitine izin veren yönetmeliğin yürürlüğe girmesinin hemen ardından VakıfBank Mobil'de yüz tanıma ile müşteri olma uygulamasını devreye aldı.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 03.05.2021
Dolar 8.29 lira, euro 9.97 lira, sterlin 11.45 lirada
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun aylık verilerine göre, bankacılık sektörünün Ocak-Mart döneminde net karı yüzde 4.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 30.04.2021
Bankacılık sektörünün ilk çeyrek net karı 16 milyar liraya yükseldi
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) aylık verilerine göre sektörün kredileri geçen yıl aynı döneme göre yüzde 30.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 30.04.2021
Bankacılık sektörünün aktifleri 6,5 trilyon lira oldu
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre, Türk bankacılık sektörünün toplam aktif büyüklüğü mart itibarıyla 2020 sonuna kıyasla yüzde 6,3 artarak 6 trilyon 488,3 milyar liraya yükseldi.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 30.04.2021
Garanti BBVA'dan ekonomiye 446 milyar TL destek
Türkiye Garanti Bankası A.Ş., 31 Mart 2021 tarihli finansal tablolarını açıkladı. Banka'nın konsolide finansal tablolarına göre, yılın ilk 3 ayında, net kârı, 2 milyar 544 milyon 331 bin TL oldu.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 29.04.2021
Bankacılık sektörü kredi hacmi geçen hafta 3 trilyon 786 milyar oldu
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yayımlanan haftalık bültene göre, sektörün kredi hacmi 22 Nisan ile biten haftada 34 milyar 271 milyon lira arttı.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 28.04.2021
Akşener, İYİ Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Kürsü delikanlısı Sayın Erdoğan, nefret ettiği rahmetli İnönü'nün Johnson mektubuna koyduğu postayı Biden'a koyamıyor.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 23.04.2021
Merkel, "Wirecard skandalında" ifade verdi
Başbakan Merkel, mali suç faaliyetlerine karşı yüzde 100 koruma olmadığını belirterek, Alman Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nda (BaFin) reformlara atıfta bulundu ve Wirecard skandalı gibi bir finansal skandalın tekrar yaşanmaması için her şeyin yapılması gerektiğini söyledi.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 22.04.2021
Bankacılık sektörü kredi hacmi geçen hafta 3 trilyon 752 milyar oldu
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yayımlanan haftalık bültene göre, sektörün kredi hacmi 16 Nisan ile biten haftada 9 milyar 279 milyon lira azaldı.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 21.04.2021
Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Son iki yılda, Merkez Bankası kaynaklarından 30 milyar dolar cari açığın finansmanı için kullanılmıştır.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 21.04.2021
Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ortada gerçekten 128 milyar doların akıbetini anlama arayışı olmadığı için söylenen sözlerde doğru olan hiçbir şey de yok. Ne rakam doğru ne rakama yüklenen anlam doğru ne de bu rakam üzerinden yürütülen kampanya doğru.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 21.04.2021
İnşaatta girdi maliyetleri arttı
Fiyat farkı ödemesi ihtiyacı artarak devam ediyor Mevcut tabloda, kamu projelerindeki maliyet artışlarının karşılanabilmesini teminen firmalara fiyat farkı ödemesi veya şarta bağlı olmayan fesih hakkının tanınmasını içeren bir düzenleme ihtiyacının artarak devam ettiği vurgulanırken, "Ayrıca son olarak, sektörün üzerindeki finansman yükünün hafifletilmesi konusunda bir gelişme beklenirken stopaj ve KDV tevkifat oranlarında yapılan artışlar firmalar üzerindeki baskıyı artırmıştır. Bu kapsamda sektör üzerindeki vergi yükünün azaltılması büyük önem taşımaktadır. Söz konusu sorunlar paralelinde finansman/nakit akışı sıkıntısı içerisinde kalan sektörde borçluluk oranlarında artış da sürmektedir. Ekim 2019'da başlayan ve büyük şirketlerin bankalara kredi borçlarının yeniden yapılandırılmasını içeren süreçte, yapılandırma 2020 yılında 25 milyar TL büyüklüğüne ulaşmıştır. Mevcut tabloda inşaat sektörünün sorunlu kredilerde başı çektiği izlenmektedir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre; Ocak 2021 itibarıyla inşaat sektöründe kullanılan nakdi kredi toplamı bir yılda %20'den fazla artarak 300 milyar TL'ye ulaşmış, aynı dönemde tahsili gecikmiş kredi oranı ise %9 olarak kaydedilmiştir" ifadelerine yer verildi.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 16.04.2021
BDDK: Bireysel bankacılık analiz ve derecelendirme modeli geliştirildi
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDK), banka işleyişinin, iş modelinin, strateji ve politikalarının finansal tüketicilerin hak ve menfaatleri kapsamında değerlendirilmesi amacıyla, "Bireysel Bankacılık Analiz ve Derecelendirme Modeli"nin (BAM) geliştirildiğini duyurdu.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 15.04.2021
Bankacılık sektörü kredi hacmi geçen hafta 3 trilyon 761 milyar oldu
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yayımlanan haftalık bültene göre, sektörün kredi hacmi 9 Nisan ile biten haftada 20 milyar 57 milyon lira arttı.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 14.04.2021
TBMM Karma Alt Komisyonu toplandı
Kamu denetçileri Sadettin Kalkan, Celile Özlem Tunçak, Fatma Benli Yalçın ve Yahya Akman, KDK'ye yapılan bazı başvurulara ilişkin komisyona bilgi verdi. Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile Atılım Üniversitesi temsilcileri bu kapsamda görüşlerini bildirdi.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 12.04.2021
Türkiye Bankalar Birliği, ticari nitelikli kredi hizmetinde aylık bildirimden günlüğe geçti
Türkiye Bankalar Birliği (TBB), gerçek kişi ticari işletmeleri ile tüzel kişi müşterilerin ticari kredi bilgilerini içeren ticari nitelikli kredi hizmetinde bugünden itibaren aylık bildirimden günlüğe geçildiğini bildirdi.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 12.04.2021
Finansevim Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Kolo'dan "intibak yasası" değerlendirmesi Açıklaması
Türkiye Yapı Tasarruf Finansman Derneği Kurucu Genel Başkanı ve Finansevim Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Kolo, tasarruf finansman kurumlarının çalışma koşullarını düzenleyen yasa ve yönetmelikle sektörün gerçek dışı vaatlerden ve haksız rekabetten kurtulacağını kaydetti.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 11.04.2021
2021 Açık Bankacılık İçin Nasıl Bir Yıl Olacak?
PayTR Genel Müdürü Tarık Tombul, açık bankacılık için 2021 yılının nasıl olacağını anlattı.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 08.04.2021
BDDK, 35 tasarruf finansman şirketinin intibak başvurusunda bulunduğunu duyurdu
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), dün itibarıyla tasarruf finansman şirketlerinden 23'ünün tek başına, 12'sinin ise 5 şirket çatısı altında birleşmek üzere toplam 35 şirketin intibak başvurusunda bulunduğunu bildirdi.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 08.04.2021
Bankacılık sektörü kredi hacmi geçen hafta 3 trilyon 741 milyar oldu
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yayımlanan haftalık bültene göre, sektörün kredi hacmi 2 Nisan ile biten haftada 23 milyar 881 milyon lira arttı.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 07.04.2021
BDDK'nın tasarruf finansman şirketleri hakkında yönetmeliği yürürlüğe girdi
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca (BDDK) hazırlanan Tasarruf Finansman Şirketlerinin Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Yönetmelik, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 06.04.2021
Finansevim, BDDK intibak planı başvurusunu gerçekleştirdi
Finansevim Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Kolo, "BDDK'nın şart koştuğu 100 milyon TL sermaye tutarının üzerindeki finansal gücümüz ve müşterilerimize sunduğumuz güven, bizi geleceğe taşıyor.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 01.04.2021
Adnan Bali İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı seçildi
Türkiye İş Bankası'nın bugün gerçekleştirilen Yönetim Kurulu toplantısında Adnan Bali'nin Yönetim Kurulu Başkanı seçilmesine, Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran'ın Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na gerekli bildirimlerin yapılması ve izinlerin alınmasını takiben Genel Müdür olarak atanmasına karar verildi.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 01.04.2021
Son dakika haberleri: Bankacılık sektörü kredi hacmi geçen hafta 3,7 trilyon liraya yükseldi
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yayımlanan haftalık bültene göre, sektörün kredi hacmi 26 Mart ile biten haftada 121 milyar 120 milyon lira arttı.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 01.04.2021
Finansal Kurumlar Birliği ve KoçSistem'den bulutta "Ortak Veri Merkezi"
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) 6 Nisan 2019 tarihinde yayınladığı "Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketlerinin Bilgi Sistemlerinin Yönetimine ve Denetimine İlişkin Tebliği" ile 15 Mart 2020 tarihinde yayınlanan "Bankaların Bilgi Sistemleri ve Elektronik Bankacılık Hizmetleri Hakkında Yönetmelik"te yer alan yeni düzenleme, BDDK iznine bağlı olmak kaydıyla finans şirketlerine topluluk bulutu hizmet modeliyle dışarıdan hizmet alma olanağı sunuyor.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 31.03.2021
BDDK, tasarruf finansman şirketlerine ilişkin soruları yanıtladı
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), tasarruf finansman şirketlerine ilişkin gündeme gelen soruları yanıtladı.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 31.03.2021
Ekonomi Reformları Eylem Planı ile bankaların aktif kalitesi artırılacak
Ekonomi Reformları Eylem Planı kapsamında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) düzenlemelerinin finansal sektöre önemli kazanımlar sağlaması bekleniyor.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 29.03.2021
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Merkez Bankası Başkanının görevden alınacağını bilenlerin servetlerine servet kattığını" savunarak, "Bunların kim olduğunun açıklanmasını bekliyoruz.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 29.03.2021
PİYASALAR-BIST100 yüzde 0.75 yükseldi, dolar 8.19 lirada
Bankacılık sektörünün Ocak-Şubat döneminde net karı geçen yıl aynı döneme göre yüzde 39 düşüşle 9.2 milyar lira oldu.  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun aylık verilerine göre krediler Şubat sonunda geçen yıl aynı döneme göre yüzde 30 artışla 3.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 29.03.2021
Bankacılık sektörünün net karı Ocak-Şubat'ta yüzde 39 azaldı
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre bankacılık sektörünün net karı bu yılın ilk iki ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 39 azalışla 9,22 milyar liraya geriledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu Haberleri | Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu Haber  - Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu haberleri, son dakika bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu haber ve gelişmeleri burada. Türkiye'de kullanılan kredilerin yüzde 76'si ticari, yüzde 24'ü bir
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 12.5.2021 08:11:29. #1.14#

title