BANKACILIK DÜZENLEME VE DENETLEME KURUMU HABERLERİ

Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu Haberleri

Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu haber, Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - Dün
Türkiye Bankalar Birliği, ticari nitelikli kredi hizmetinde aylık bildirimden günlüğe geçti
Türkiye Bankalar Birliği (TBB), gerçek kişi ticari işletmeleri ile tüzel kişi müşterilerin ticari kredi bilgilerini içeren ticari nitelikli kredi hizmetinde bugünden itibaren aylık bildirimden günlüğe geçildiğini bildirdi.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - Dün
Finansevim Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Kolo'dan "intibak yasası" değerlendirmesi Açıklaması
Türkiye Yapı Tasarruf Finansman Derneği Kurucu Genel Başkanı ve Finansevim Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Kolo, tasarruf finansman kurumlarının çalışma koşullarını düzenleyen yasa ve yönetmelikle sektörün gerçek dışı vaatlerden ve haksız rekabetten kurtulacağını kaydetti.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 11.04.2021
2021 Açık Bankacılık İçin Nasıl Bir Yıl Olacak?
PayTR Genel Müdürü Tarık Tombul, açık bankacılık için 2021 yılının nasıl olacağını anlattı.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 08.04.2021
BDDK, 35 tasarruf finansman şirketinin intibak başvurusunda bulunduğunu duyurdu
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), dün itibarıyla tasarruf finansman şirketlerinden 23'ünün tek başına, 12'sinin ise 5 şirket çatısı altında birleşmek üzere toplam 35 şirketin intibak başvurusunda bulunduğunu bildirdi.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 08.04.2021
Bankacılık sektörü kredi hacmi geçen hafta 3 trilyon 741 milyar oldu
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yayımlanan haftalık bültene göre, sektörün kredi hacmi 2 Nisan ile biten haftada 23 milyar 881 milyon lira arttı.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 07.04.2021
BDDK'nın tasarruf finansman şirketleri hakkında yönetmeliği yürürlüğe girdi
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca (BDDK) hazırlanan Tasarruf Finansman Şirketlerinin Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Yönetmelik, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 06.04.2021
Finansevim, BDDK intibak planı başvurusunu gerçekleştirdi
Finansevim Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Kolo, "BDDK'nın şart koştuğu 100 milyon TL sermaye tutarının üzerindeki finansal gücümüz ve müşterilerimize sunduğumuz güven, bizi geleceğe taşıyor.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 01.04.2021
Adnan Bali İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı seçildi
Türkiye İş Bankası'nın bugün gerçekleştirilen Yönetim Kurulu toplantısında Adnan Bali'nin Yönetim Kurulu Başkanı seçilmesine, Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran'ın Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na gerekli bildirimlerin yapılması ve izinlerin alınmasını takiben Genel Müdür olarak atanmasına karar verildi.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 01.04.2021
Son dakika haberleri: Bankacılık sektörü kredi hacmi geçen hafta 3,7 trilyon liraya yükseldi
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yayımlanan haftalık bültene göre, sektörün kredi hacmi 26 Mart ile biten haftada 121 milyar 120 milyon lira arttı.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 01.04.2021
Finansal Kurumlar Birliği ve KoçSistem'den bulutta "Ortak Veri Merkezi"
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) 6 Nisan 2019 tarihinde yayınladığı "Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketlerinin Bilgi Sistemlerinin Yönetimine ve Denetimine İlişkin Tebliği" ile 15 Mart 2020 tarihinde yayınlanan "Bankaların Bilgi Sistemleri ve Elektronik Bankacılık Hizmetleri Hakkında Yönetmelik"te yer alan yeni düzenleme, BDDK iznine bağlı olmak kaydıyla finans şirketlerine topluluk bulutu hizmet modeliyle dışarıdan hizmet alma olanağı sunuyor.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 31.03.2021
BDDK, tasarruf finansman şirketlerine ilişkin soruları yanıtladı
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), tasarruf finansman şirketlerine ilişkin gündeme gelen soruları yanıtladı.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 31.03.2021
Ekonomi Reformları Eylem Planı ile bankaların aktif kalitesi artırılacak
Ekonomi Reformları Eylem Planı kapsamında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) düzenlemelerinin finansal sektöre önemli kazanımlar sağlaması bekleniyor.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 29.03.2021
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Merkez Bankası Başkanının görevden alınacağını bilenlerin servetlerine servet kattığını" savunarak, "Bunların kim olduğunun açıklanmasını bekliyoruz.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 29.03.2021
PİYASALAR-BIST100 yüzde 0.75 yükseldi, dolar 8.19 lirada
Bankacılık sektörünün Ocak-Şubat döneminde net karı geçen yıl aynı döneme göre yüzde 39 düşüşle 9.2 milyar lira oldu.  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun aylık verilerine göre krediler Şubat sonunda geçen yıl aynı döneme göre yüzde 30 artışla 3.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 29.03.2021
Bankacılık sektörünün net karı Ocak-Şubat'ta yüzde 39 azaldı
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre bankacılık sektörünün net karı bu yılın ilk iki ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 39 azalışla 9,22 milyar liraya geriledi.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 29.03.2021
Bankacılık sektörünün aktifleri 6,1 trilyon lira oldu
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre, Türk bankacılık sektörünün toplam aktif büyüklüğü şubat itibarıyla 2020 yılı sonuna kıyasla yüzde 2,2 milyar lira artarak 6 trilyon 108,6 milyar lira yükseldi.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 27.03.2021
BDDK'dan bankacılık hesaplarından kaynaklanan faiz oranı riskinin ölçümüne ilişkin yönetmelikte değişiklik
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca (BDDK) Bankacılık Hesaplarından Kaynaklanan Faiz Oranı Riskinin Standart Şok Yöntemiyle Ölçülmesine ve Değerlendirilmesine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 27.03.2021
Son Dakika | BDDK'dan Nurol Yatırım Bankası AŞ'ye bazı hizmetleri sağlamasına ilişkin izin
Son dakika ekonomi haberine göre Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK), Nurol Yatırım Bankası AŞ'ye bazı hizmetleri sağlaması konusunda izin verilmesine ilişkin kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 26.03.2021
BDDK, 12 idari personel alacak
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), 12 idari personel alımı yapacak.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 26.03.2021
Türkiye Katılım Bankacılığı Strateji Belgesi güncellendi
Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) 2015 yılında hazırlanan Türkiye Katılım Bankacılığı Strateji Belgesi'ni oluşan ihtiyaç doğrultusunda 2025 yılı öncesinde güncelledi.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 25.03.2021
Tasarruf finansman şirketlerine ilişkin yönetmelik taslağı görüşe açıldı
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Tasarruf Finansman Şirketlerinin Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Yönetmelik Taslağı'nı görüşe açtı.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 25.03.2021
Bankacılık sektörü kredi hacmi geçen hafta 3 trilyon 596 milyar liraya geriledi
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yayımlanan haftalık bültene göre, sektörün kredi hacmi 19 Mart ile biten haftada 35 milyar 860 milyon lira azaldı.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 23.03.2021
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Eskiden bir kişi çalışıp bütün aileye bakardı, şimdi 83 milyon çalışıyoruz, saraya ve Londra'daki bir avuç tefeciye bakıyoruz.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 22.03.2021
İsviçre'nin mali denetim otoritesi başkanı Almanya denetleme üst kurumu BaFin'i yönetecek
İsviçre finansal regülatörü Finansal Piyasalar Düzenleme Kurulu (FINMA) Başkanı Mark Branson'un, Alman Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BaFin) yeni başkanı olarak atanacağı bildirildi.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 20.03.2021
İstatistik Konseyi kuruldu
Konsey, Hazine ve Maliye Bakanı başkanlığında, bakanlıkların ilgili bakan yardımcıları, Yükseköğretim Kurulu Başkanı, Strateji ve Bütçe Başkanı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı, Gelir İdaresi Başkanı, Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkanı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği Başkanı, Vergi Konseyi Başkanı, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, istatistik alanında faaliyet gösteren ve en fazla öğretim elemanı üyeye sahip sivil toplum kuruluşunun başkanı, istatistiki sonuçlar içeren araştırma faaliyetleri yürüten gerçek kişiler veya özel hukuk tüzel kişilerinin üye olduğu en fazla üyeye sahip sivil toplum kuruluşunun başkanından oluşacak.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 18.03.2021
Bankacılık sektörü kredi hacmi geçen hafta 3 trilyon 632 milyar liraya yükseldi
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yayımlanan haftalık bültene göre, sektörün kredi hacmi 12 Mart ile biten haftada 20 milyar 703 milyon lira arttı.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 17.03.2021
MASFED Başkanı Erkoç: "Otomobil için belirlenen taksitlendirme süresi kayıt dışılığı azaltacaktır"
Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Genel Başkanı Aydın Erkoç, taşıt satışlarında yapılan taksit düzenlemesiyle senetle gerçekleştirilen otomobil ticaretinin de kontrol edileceğini belirterek, "Bu sayede otomobil için belirlenen taksitlendirme süresi kayıt dışılığı azaltacaktır.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 15.03.2021
TÜİK yarın "Ücretli Çalışan İstatistikleri, Ocak 2021" haber bültenini yayımlayacak
TÜİK'in internet sitesinde yer alan duyuruda, ülkenin ekonomik durumunun değerlendirilmesi ve sektörlerin istihdam, çalışılan saat, brüt ücret-maaş endekslerinin zaman içindeki değişimlerinin izlenebilmesi amacıyla "İşgücü Girdi Endeksleri"nin idari kayıtlara (Sosyal Güvenlik Kurumu, Gelir İdaresi Başkanlığı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu idari kayıtları) dayalı ve çeyreklik olarak yayımlandığı ifade edildi.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 12.03.2021
Ekonomi Reform Paketi ile sürdürülebilir, güçlü ve kaliteli büyüme hedefleniyor (3)
Bu kapsamda, Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesinin görev ve sorumlulukları gözden geçirilip, Finansal İstikrar Komitesi (FİK) olarak yapılandırılacak. FİK, Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinasyonunda Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Sermaye Piyasası Kurulu, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu ile Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe başkanlarından müteşekkil olacak.
Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu - 12.03.2021
"Tasarruf finansman şirketleri bir ay içinde BDDK'ya başvurmalı"
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), tasarruf finansman şirketlerine, bir ay içinde "uygunluk ya da tasfiye" için "bir ay içinde BDDK'ya başvurun" çağrısı yaptı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu Haberleri | Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu Haber  - Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurumu haberleri, son dakika bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu haber ve gelişmeleri burada. Türkiye Bankalar Birliği, ticari nitelikli kredi hizmetinde aylık b
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 13.4.2021 09:35:36. #1.15#
title