Avrupa Konseyi Haberleri

Avrupa Konseyi haber, Avrupa Konseyi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Konseyi - Dün
AKPM Üyesi Günay'dan Avrupalı parlamenterlere Doğu Akdeniz'de barışçıl çözüm çağrısı Açıklaması
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Üyesi (AKPM), AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, "Ülkemiz bu süreçte diyaloğu ve barışçı çözümleri dışlamayan, uluslararası hukuk ve meşruiyet sınırları içinde kalan tutum ve politikalarını sürdürmeye devam edecektir.
Avrupa Konseyi - 22.9.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik, MKYK toplantısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu: (5)
Almanya Başbakanı Angela Merkel'in AB içerisinde bir ağırlığının olduğuna işaret eden Çelik, şöyle devam etti: "Bu çerçevede arabuluculuğu, müzakereyi, diplomasi kanallarının açık olması gerektiğini destekleyen bir tavır içerisine giriyor. Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel'in katılmadığımız Türkiye ile ilgili birtakım 'havuç-sopa' yanlış ifadeleri oldu.
Avrupa Konseyi - 19.9.2020
Osmanlı'da "insana verilen değerin" anlatıldığı müze ilgi görüyor
Müze, 2004'te Avrupa Konseyi Avrupa Müze Ödülü'nü kazandı.
Avrupa Konseyi - 18.9.2020
Son dakika haberi! Avrupa Konseyinin çifte standardına Türkiye'den tepki
Son dakika haberi... Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi (YBYK) Ulusal Heyet Başkanı ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İngiliz Raportör Andrew Dawson'ın terör suçlamalarıyla görevden alınan belediye başkanları hakkında yaptığı açıklamalara ilişkin, "Türkiye Cumhuriyeti bağımsız...
Avrupa Konseyi - 18.9.2020
AK Parti Milletvekili Günay gençlerle buluştu
Türkiye'nin jeostratejik ve jeopolitik konumu ile son gelişmeleri gençlerle değerlendirdiklerini ifade eden Günay, şöyle devam etti: "Gençlerimizle yurt dışından Türkiye'ye bakış açısını Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi toplantılardan örnekler vererek anlattım.
Avrupa Konseyi - 17.9.2020
AP: "Polonya'da hukukun üstünlüğünün ihlal edildiğine dair güçlü kanıtlar var"
AP, Polonya'da yasama ve seçim sisteminin uygunsuz işlediğini, yargı bağımsızlığı ve temel hakların tehlikede olduğunu belirtti. AP, Fransa'nın Strausburg kentinde yaptığı oturumda Sivil Özgürlükler Komisyonu tarafından Polonya hakkında hazırlanan taslak raporu görüştü. Raporda, ülkede sivil hakların, demokrasinin durumunun ve yargının bağımsızlığının giderek kötüleştiğine vurgu yapıldı. AP'de yapılan oylamada taslak rapor 148 AB milletvekilinin "Hayır" oyuna karşı 513 AB milletvekilinin "Evet" oyu ile kabul edildi. Kararın ardından AP, Polonya hükümetine insan haklarına ilişkin uluslararası normlara, Avrupa Birliği Temel Haklar Şartı, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nden doğan temel haklar ve hukukun üstünlüğüne ilişkin tüm hükümlere saygı duyması çağrısında bulunuldu. AP, Polonya hükümetini Avrupa Birliği Adalet Divanı kararlarını hızla uygulamaya ve AB hukukunun önceliğine saygı göstermeye davet etti. Parlamento, ayrıca Avrupa Konseyi ve Komisyonu'na hukukun üstünlüğünü dar bir çerçevede yorumlamaktan kaçınmalarını ve Polonya'ya karşı AB Anlaşması'nın 7.
Avrupa Konseyi - 17.9.2020
Son dakika haberleri! Palacıoğlu, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Konseyi'ne katıldı
Son dakika haberi: Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Konseyi'nin video konferansla yapılan toplantısına katıldı.
Avrupa Konseyi - 17.9.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu Açıklaması
"Fransa gerginlikleri artırarak silah satmak istiyor" Çavuşoğlu, Almanya'nın Doğu Akdeniz meselesine ilişkin tutumu hakkında, "Almanya kesinlikle daha sağduyu sahibi, kesinlikle daha objektif ve yapıcı. (Avrupa Konseyi) Dönem Başkanlığını da bu şekilde kullanmaya çalışıyor.
Avrupa Konseyi - 16.9.2020
AB Konseyi Başkanı Michel'den Kıbrıs Rum kesimine ziyaret
AB'nin bölgede istikrar koşullarını oluşturması gerektiğini öne süren Anastasiadis, gelecek hafta yapılacak Avrupa Konseyi toplantısı öncesinde Türkiye'ye karşı birlik olmanın önemini vurguladıklarını söyledi.
Avrupa Konseyi - 11.9.2020
El Pais: "İspanya ve İtalya, Macron'un Türkiye karşıtlığının hızını kesti"
Haberde, şu yorumlar öne çıktı: "Türkiye ile toprak geriliminde önemli bir artış yaşayan (Güney) Kıbrıs (Rum Yönetimi) ve Yunanistan, Ankara'ya sert mesaj verilmesi için baskı yapıyor. Ama diplomatik kaynaklara göre İspanya ve İtalya çok daha temkinli ve gerginliğin Erdoğan'ın aşırı bir karar verebileceği noktaya gelmesini önlemek istiyor. İspanya ve İtalya bu konuda Almanya'nın pozisyonlarına daha yakın, yani Berlin için kilit bir ülke olan Türkiye ile her zaman bir anlaşma arayışından yana. Macron, gerçek müzakerelerin yapılacağı 25 Eylül'deki Avrupa Konseyi'ne taşımak istediği yaptırımları sonuç bildirisine koymayı başaramadı.
Avrupa Konseyi - 8.9.2020
Son dakika haberleri! Bakan Çavuşoğlu'dan Yunanistan'a Doğu Akdeniz çağrısı: "Cesareti varsa masaya otursun"
"Cesareti varsa, tezlerinde kendisine güveniyorsa gelsin masaya otursun" Avrupa Konseyi'nin, İnsan Hakları Mahkemesi kararlarını uygulamayan Yunanistan'ı bir kez daha uyardığını anımsatan Bakan Çavuşoğlu, "Ege'de kaç tane göçmen bunların yüzünden öldü.
Avrupa Konseyi - 8.9.2020
Avrupa Konseyi Belarus'taki insan hakları ihlallerinden endişeli
Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Marija Pejcinovic Buric, Konseyin Belarus'taki insan hakları ihlallerinden derin endişe duyduğunu belirtti.
Avrupa Konseyi - 8.9.2020
Enerji projesiyle Türkiye'yi kuşatmak: EastMed'in dönüşümü
"Avrupa Konseyi'nin ay sonundaki toplantısında başlıca gündem Türkiye dosyası olacak.
Avrupa Konseyi - 8.9.2020
Avrupa'da kadına şiddet artıyor
Polonya'da ise her yıl 500'e yakın kadın aile içi şiddet nedeniyle yaşamını yitiriyor. Ülkede yılda 65 bin kadın şiddete uğrarken, komşu ülkeler Çekya'da kadınların yüzde 34'ü, Slovakya'da ise yüzde 36'sı fiziksel, cinsel, psikolojik ve ekonomik şiddete maruz kalıyor. Polonya hükümetinin kadına karşı şiddet ve aile içi şiddet konularında temel standartları ve devletlerin bu konudaki yükümlülüklerini belirleyen Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi olarak bilinen İstanbul Sözleşmesi'nden çekileceğini açıklamasının ardından gözler bir kez daha bu ülkedeki kadınların durumuna çevirdi.
Avrupa Konseyi - 7.9.2020
AKPM üyesi, AK Partili Yaşar, sığınmacıların korunması için AB'ye çağrıda bulundu Açıklaması
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi üyesi (AKPM), AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, "Uluslararası hukuk ve AB düzenlemeleri açıktır.
Avrupa Konseyi - 7.9.2020
Son dakika haberi... Avrupa Konseyi'nden Yunanistan'a Batı Trakya'da AİHM kararlarını uygulaması uyarısı
Son dakika haberi: Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi Yunanistan'ı Batı Trakya Türk azınlığına ilişkin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM) kararlarının uygulanması ve Yunan mahkemelerinin yanlış kararlarının düzeltilmesi konusunda bir kez daha uyardı.
Avrupa Konseyi - 7.9.2020
6 Eylül 2020 Haberleri
6 Eylül 2020 Manşet Haberleri.
Avrupa Konseyi - 6.9.2020
AK Parti'li Kurtulmuş'tan Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel'e tepki Açıklaması
Kurtulmuş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti: "Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel, Türkiye'ye karşı havuç-sopa yöntemine başvuracaklarını söylemiş.
Avrupa Konseyi - 4.9.2020
Avrupa Konseyi Delegeler Komitesinden "Rumların mülkiyet hakları" konulu toplantı
Avrupa Konseyi (AK) Delegeler Komitesinin insan hakları konulu toplantısı, Strazburg'da 1-3 Eylül'de "Karpaz Rumlarının mülkiyet hakları" başlığıyla gerçekleşti.
Avrupa Konseyi - 3.9.2020
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, AİHM Başkanı Spano'yu kabul etti Açıklaması
Görüşmede, AİHM Türkiye Hakimi Doç. Dr. Saadet Yüksel, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Türk Grubu Başkanı, AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız da hazır bulundu.
Avrupa Konseyi - 3.9.2020
Anayasa Mahkemesi Başkanı Arslan, AİHM Başkanı Spano ile görüştü
Arslan, iki kurum arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinde, diyalog ve toplantıların, Anayasa Mahkemesi raportörlerinin AİHM'de görevlendirilmesinin ve Avrupa Konseyi ile yürütülen Anayasa Mahkemesi Kararlarının Etkili İcrası Projesinin önemine değindi.
Avrupa Konseyi - 3.9.2020
24. Dönem Hakim ve Savcı Adayları Eğitimi Açılış Töreni
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde (AİHM) Türkiye adına görev yapan hakim Saadet Yüksel, Türkiye'nin, Avrupa Konseyinin Hukuk Uygulayıcıları İçin İnsan Hakları Eğitimi Programı (HELP) kullanıcı sayısında Avrupa Konseyine üye devletler arasında ikinci sıraya yükseldiğini söyledi.
Avrupa Konseyi - 3.9.2020
Bakan Gül: İnsan Hakları Eylem Planı, standartları yükseltmek için yol haritası olacak
Adalet Bakanı Gül, Türkiye Adalet Akademisi'nde düzenlenen '24'üncü Dönem Hakim ve Savcı Adayları Eğitimi Açılış Programı'na katıldı. Programda Bakan Gül'ün yanı sıra Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Başkanı Robert Spano, AİHM Hakimi Saadet Yüksel, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir ve hakim ile savcı adayları da yer aldı.  'EN İYİ YASALAR İYİ UYGULAYICILARIN ELİNDE ANLAMLI OLUR' Bakan Gül, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin Avrupa Konseyi'nin kurucu üyeleri arasında olduğunu hatırlatarak, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ne (AİHS) taraf olan Türkiye'nin AİHM'e bireysel başvuru hakkını tanıdığını da söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Avrupa Konseyi Haberleri | Avrupa Konseyi Haber - Haberler - Avrupa Konseyi haberleri, son dakika avrupa konseyi haber ve gelişmeleri burada. AKPM Üyesi Günay'dan Avrupalı parlamenterlere Doğu Akdeniz'de barışçıl çözüm çağrısı Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.9.2020 01:49:48. #1.14#
title