Avrupa Konseyi Haberleri

Avrupa Konseyi haber, Avrupa Konseyi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa Konseyi - Dün
Avrupa Konseyi, Hollanda'da yerel yönetimlerin hala atamayla belirlenmesinden endişeli
Avrupa Konseyi, Hollanda'da yerel yönetimlerin başta mülteciler meselesi olmak üzere artan siyasi sorumluluklarına rağmen hala seçimle değil atama yoluyla iş başına getirilmesinden endişe duyulduğunu belirtti.
Avrupa Konseyi - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan ziyareti dönüşünde uçakta soruları yanıtladı: (1)
Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi'nin kasım sonunda Türkiye'ye ilişkin bir süreç başlatabileceği hatırlatılarak, "Eğer bu tarihe kadar Osman Kavala serbest bırakılmazsa AİHM'in vereceği bir görüş bu anlamda belirleyici olacak herhalde.
Avrupa Konseyi - 26.10.2021
Türk askerinin Lübnan'daki görev süresi uzatıldı
Türkiye'nin bu tutumunu değiştirmemesi durumunda Avrupa Konseyi'nden atılması sürecinin söz konusu olabileceğini savunun Özsoy, "Sorumsuz dış politikanın faturasını bu ülkenin fakir halkı çekiyor.
Avrupa Konseyi - 21.10.2021
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç, basını bilgilendirme toplantısı düzenledi Açıklaması
Bilgiç, bunun hukukun en önemli kurallarından biri olduğunu ve yargıya ilişkin konularda tavsiye ve telkinde bulunulamayacağını vurgulayarak "Türkiye'de halen devam etmekte olan bir yargı süreci var. Yargıya müdahale edilmemesi gerektiğini bu ülkelerin kendileri çok da iyi biliyor. Bu gibi konular Avrupa Konseyi'nde Strazburg'da tartışılıyor.
Avrupa Konseyi - 20.10.2021
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran: "İslam karşıtlığına karşı mücadelede öncülük ediyoruz"
Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Birleşmiş Milletler (BM) ve Avrupa Konseyi raporlarının İslam karşıtlığının küresel ölçekte yaygın bir tehdit haline geldiğini teyit ettiğini belirterek, "Avrupa Konseyi, AGİT (Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı), İİT (İslam İşbirliği Teşkilatı)...
Avrupa Konseyi - 19.10.2021
Son dakika haber! AK Parti'li Yaşar, göç yolunda kaybolan çocuklara dikkati çekti
Gelen son dakika haberine göre AK Parti İstanbul Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) üyesi Serap Yaşar, göç yolunda kaybolan çocuklara dikkati çekerek, "Çocukların şiddete, istismara, sömürüye ve insan ticaretine maruz kalmasının önlenmesi, göç, insan ve çocuk hakları politikalarının...
Avrupa Konseyi - 19.10.2021
TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı
Avrupa Konseyi'nde hukuk ve demokrasi standardı sorgulanan bir ülke olmaktan çıkılması gerektiğini ifade eden Kaslowski, şunları kaydetti: "Adil yargılanma hakkının gereklerini, sanık kim ve suç ne olursa olsun harfiyen uygulamalıyız.
Avrupa Konseyi - 14.10.2021
Adalet Bakanı Gül, uluslararası adli iş birliğinin önemine işaret etti Açıklaması
Programa Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, Uyuşmazlık Mahkemesi Başkanı Celal Mümtaz Akıncı, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Nikolaus Meyer-Landrut, Avrupa Konseyi ve AB temsilcileri ile yüksek yargı üyeleri katıldı.
Avrupa Konseyi - 12.10.2021
NATO'dan olumlu AB mesajı: "AB ile her zamankinden daha yakın iş birliği yapıyoruz"
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Portekiz'in başkenti Lizbon'da düzenlenen NATO Parlamenterler Asamblesi toplantısında yaptığı konuşmada bir süredir gergin olan NATO-Avrupa Birliği (AB) ilişkilerine değindi. AB ile ilişkilerin düzeldiğine işaret eden Stoltenberg, "Avrupa Birliği ittifakımız için özellikle önemlidir ve AB ile her zamankinden daha yakın iş birliği yapıyoruz. Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel ile yeni bir ortak bildiri üzerinde çalışmaktan memnuniyet duyuyorum.
Avrupa Konseyi - 10.10.2021
Haftanın tarihine bakış
2007- Avrupa Konseyi tarafından, Abdullah Oğuz'un yönettiği, Zülfü Livaneli'nin romanından uyarlanan "Mutluluk" filmine "İnsan Hakları Ödülü" verildi.
Avrupa Konseyi - 06.10.2021
TBMM Genel Kurulu toplandı
TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Genel Kurulunda kabul edilen, kendisinin hazırladığı "İklim Değişikliğinin Cezai ve Hukuki Sorumluluklar Bağlamında Ele Alınması" başlıklı rapora ilişkin açıklamalarda bulundu.
Avrupa Konseyi - 05.10.2021
AK Parti'li Altunyaldız: Ülkemizin birçok alanda yeşil dönüşümünü hayata geçireceğiz
TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, "Avrupa Yeşil Mutabakatı ile birlikte 2050'ye kadar 'karbon nötr' olmayı hedefleyen AB ile ilişkilerimizi güçlendirerek, ülkemizin ticarette, sanayide, enerjide...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Avrupa Konseyi Haberleri | Avrupa Konseyi Haber - Haberler - Avrupa Konseyi haberleri, son dakika avrupa konseyi haber ve gelişmeleri burada. ABKAD Başkan Yardımcısı Baydarol: AB Yeşil Mutabakat'a uyum için KOBİ'ler acil desteklenmeli.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.10.2021 18:50:52. #1.16#

title