Anadolu Adliyesi Haberleri

Anadolu Adliyesi haber, Anadolu Adliyesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Anadolu Adliyesi - 24.02.2021
Süleyman Soylu'ya hakaret eden şüpheli öfke kontrolü seminerlerine katılacak
İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu'ya 13 Nisan 2020'de sosyal medya hesabından hakaret ettiği iddia edilen şüpheli Sedat E.'nin "Konutu terk etmeme" ile  haftada bir kez öfke kontrolü seminer ve seanslarına katılmasına karar verildi.   "ÖZÜR DİLİYORUM"  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya 13 Nisan 2020'de sosyal medya hesabından hakaret ettiği iddia edilen şüpheli Sedat E. gözaltına alındı ve emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edildi.  Şüpheli Sedat E. savcılık ifadesinde "Söz konusu paylaşımı benim yapıp yapmadığımı hatırlamıyorum. Fakat paylaşım yapılan hesap bana aittir. Ben 12-13 yıldır alkol bağımlısıyım, bağımlılığıma ilişkin tedavi görmekteyim, fakat sinir hastalığıma ilişkin olarak psikiyatri bölümünde tedavi görmekteyim ve ilaç kullanmaktayım. Ben bir şehit yakınıyım bu nedenle devlete ve kişilere hakaret etme kastım olamaz. Ben devlet büyüklerimden ve özellikle Süleyman Soylu'dan özür diliyorum" dedi.  Cumhuriyet Savcısı Furkan Okudan, "Kamu görevlisine alenen hakaret" suçundan şüpheli Sedat E. hakkında adli kontrol kararı verilmesi talebiyle Anadolu Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk etti.  ŞÜPHELİ HAKKINDA 2 ADLİ KONTROL HÜKÜMLERİNİN UYGULANMASINA KARAR VERİLDİ Talebi kabul eden Hakimlikte şüpheli Sedat E. hakkında Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 109/3-c maddesi gereğince İstanbul Anadolu Adliyesi Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün belirlemiş olduğu yerde en az haftada bir kez olmak üzere öfke kontrolü seminer ve seanslarına katılmak şeklinde adli kontrol hükümlerine tabi tutulmasına ve "Konutu terk etmeme" şeklinde adli kontrol tedbirlerinin uygulanmasına karar verdi.
Anadolu Adliyesi - 24.02.2021
Son dakika haberi! İçişleri Bakanı Soylu'ya hakaret eden kişi, "öfke kontrolü" seminerine katılma şartıyla serbest bırakıldı
Gelen son dakika haberlerine göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya sosyal paylaşım sitesi üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan şüpheli, sevk edildiği hakimlikçe "İstanbul Anadolu Adliyesi Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün belirlediği yerde haftada en az bir kez olmak üzere öfke kontrolü semineri ve...
Anadolu Adliyesi - 24.02.2021
Pendik'te eşini dambılla vurarak öldüren şüpheli tutuklandı
PENDİK'te önceki gün eşi Hanife Yenisu'nun (46) kafasına dambıl ile vurarak öldürdüğü iddia edilen şüpheli Erol Yenisu (51) "Çocuğa veya beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek nitelikli kasten öldürme" suçundan tutuklandı. Şüpheli Erol Yenisu savunmasında pişman olduğunu, eşine dambılla kaç kez vurduğunu hatırlamadığını öne sürerek, "Eşime dambıl ile vururken 16 yaşındaki küçük kızım yan odada uyuyordu. Eşim kendisini savunamayacak durumda değildi. Ben eşimi darp ettiğim zaman kendisi uyanıktı. Kendisini darp ettiğimde bana tepki göstermedi. Çünkü o an benden bunu beklemiyordu" dediği öğrenildi.  UZAKLAŞTIRMA KARARI ALMIŞ  Olay Pendik Çamlık Mahallesi Meşe Sokak üzerinde bulunan bir sitede önceki gün meydana geldi. İddiaya göre, şüpheli Erol Yenisu, kendisi hakkında uzaklaştırma kararı aldırmasına rağmen aynı evde yaşadığı eşi Hanife Yenisu'nun kafasına dambıl ile vurarak öldürdü. Şüpheli Yenisu'nun olaydan sonra Yenişehir Polis Merkezi'ne gidip cinayeti itiraf ederek teslim oldu. Emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adliyesi'ne sevk edilen şüpheli Erol Yenisu savcılık ifadesinin ardından, tutuklama talebiyle Nöbetçi 8.
Anadolu Adliyesi - 19.02.2021
Seyfi Dursunoğlu'nun yeğenlerinden vasiyet itirazı! İşte son gelişmeler
Hürriyet'ten İsmail Bayrak'ın haberine göre; Huysuz Virjin tiplemesiyle hafızalara kazınan Seyfi Dursunoğlu, 17 Temmuz 2020'de 87 yaşında hayatını kaybetti. Vefatından yıllar önce vasiyetnamesini hazırlatan sanatçı, Üsküdar'daki eviyle bankadaki yüklü miktarda birikimini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne (ÇYDD) bıraktı. Dursunoğlu'nun vefatının ardından vasiyetini yasal mirasçılarından çoğu onayladı. Ancak yeğenlerinden Evren Saydan ve Erhan Saydan itiraz ederek dava açtı. Anadolu Adliyesi Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açılan davanın ilk duruşması, mart ayında görülecek.
Anadolu Adliyesi - 08.02.2021
Kadıköy'deki olaylara ilişkin gözaltına alınan 61 şüpheliden 33'ünün tutuklanması istendi
Şüphelilerden 4'ünün yaşı küçük olduğu ve emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi. Gözaltındaki 61 şüpheli ise Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne götürüldü.
Anadolu Adliyesi - 29.01.2021
ÇOCUKLARINI GÖREMEYEN UKRAYNALI ANNENİN HUKUK MÜCADELESİ
MÜVEKKİL ACI ÇEKİYOR Avukat Bayrak şöyle devam etti: "Aile mahkemesi hem lehimize çocukların velayetinin annede kalmasına karar verdi hem de baba ve çocuklar arasındaki kişisel görüşmeyi kaldırdı. Baba halen çocukları müvekkile vermemekte ısrar etti. Bununla ilgili suç duyurusunda bulunmuştuk, İstanbul 46. Asliye Ceza Mahkemesi'nde buna ilişkin davada açıldı. Bu duruşma önümüzdeki günlerde görülecek. Çocuklarımızı halen teslim alamadık, müvekkil de halen çocuklarının hasretiyle büyük bir manevi acı çekerek bu süreci atlatmaya çalışıyor. Karşı tarafın kendilerine göre gerekçeleri var müvekkilin çocuklara kötü davrandığına, müvekkilin psikolojik sorunları olduğuna dair haksız ve gerçeğe aykırı ithamları var. Müvekkil hem evlilik öncesi ve evlilik sırasındaki ilişkide karşı taraf esaret hayatı yaşamış. Karşı taraf müvekkilin zihnini kontrol altına alarak, iradesini sakatlayarak ve manipülasyon yaparak bu süreç içerisinde müvekkili aşağılayarak tamamen baskı altına almıştır. Çocukların müvekkilden alınmasıyla, müvekkil daha da hiçleştirilmiştir" NE OLMUŞTU İş insanı Şevki Melih Eker ile Ukraynalı muhasebeci Svitlana Krychun 2016 yılında evlenmiş ve bu evlilikten Selena ve Melisa adında iki kız çocukları dünyaya gelmişti. Çiftin arasında çıkan tartışmalar sonucu Şevki Melih Eker, 21 Haziran 2019 tarihinde eşine karşı Anadolu Adliyesi'nde boşanma davası açmış, Krychun ise eşinin kendisine şiddet uyguladığını iddia ederek koruma kararı aldırmıştı.
Anadolu Adliyesi - 15.01.2021
Anadolu Adliyesi'nde "Hakim ve Savcı Adayları Staj Merkezi" açıldı
Adalet Bakanlığınca başlatılan "Hakim ve Savcı Adaylarının Staj Verimliliğinin ve Etkinliğinin Artırılması Projesi" kapsamında Anadolu Adalet Sarayında "Hakim ve Savcı Adayları Staj Merkezi" açıldı.
Anadolu Adliyesi - 05.01.2021
CHP İSTANBUL İL BAŞKANI CANAN KAFTANCIOĞLU HAKKINDAKİ İDDİANAME KABUL EDİLDİ
TAKİPSİZLİK KALDIRILMIŞTI Kaftancıoğlu hakkında daha önce aynı suçlamayla ilgili takipsizlik kararı verilmiş, Kaftancıoğlu'nun sosyal medya paylaşımları ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmişti. Kararda Kaftancıoğlu'nun özel hayatın gizliliğini azmettirme suçundan delil yetersizliği, diğer suçlardan ise unsur yokluğu nedeniyle kovuşturma yapılmasına olanak bulunmadığı bildirilmişti. Altun'un avukatının itirazı üzerine İstanbul Anadolu Adliyesi 8.
Anadolu Adliyesi - 29.12.2020
Son dakika haberleri: CHP'li Başarır, son HSK Kararnamesi'ni eleştirdi
Başarır, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "Son Yargı Kararnamesi içimizi acıttı. İstanbul Anadolu Adliyesi 6.
Anadolu Adliyesi - 14.12.2020
Altun'un evinin fotoğraflanması; CHP İl Başkanı Kaftancıoğlu'na 10,5 yıla kadar hapis istemi
İddianame kabul edilirse Kaftancıoğlu önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak. Canan Kaftancıoğlu hakkında hazırlanan iddianamede, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un Kuzguncuk'taki evinin fotoğraflanmasında, CHP Üsküdar İl Başkanı Suat Özçağdaş'ı azmettirdiği iddia edildi. Hakkında "özel hayatın gizliliği ihlal etmek" suçlamasıyla geçtiğimiz haftalarda dava açılan CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş, ifadesinde il başkanının talimatıyla eylemi gerçekleştirdiğini söylemişti.  TAKİPSİZLİK KALDIRILDI Kaftancıoğlu hakkında daha önce aynı suçlamayla ilgili takipsizlik kararı verilmişti. Kaftancıoğlu'nun sosyal medya paylaşımları ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmişti. Kararda Kaftancıoğlu'nun özel hayatın gizliliğini azmettirme suçundan delil yetersizliği, diğer suçlardan ise unsur yokluğu nedeniyle kovuşturma yapılmasına olanak bulunmadığı bildirildi. Altun'un avukatının itirazı üzerine İstanbul Anadolu Adliyesi 8.
Anadolu Adliyesi - 17.11.2020
Şarkıcı Bulut Duman'a yönelik silahlı saldırının şüphelilerinden biri serbest bırakıldı
Şarkıcı Duman'ın, ikamet ettiği Fikirtepe Hızırbey Caddesi'ndeki rezidanstan çıkarken silahlı saldırıya uğramasıyla ilgili gözaltına alınan Yunus Ç. emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi.
Anadolu Adliyesi - 05.11.2020
İstanbul'da 19 yıl önce işlenen cinayetle ilgili gözaltına alınan üvey anne ile baba tutuklandı
Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi.
Anadolu Adliyesi - 22.10.2020
E-duruşma uygulamasına İstanbul'da başlandı
Projenin yaygınlaştırılması hedefi kapsamında uygulamaya bugün itibarıyla Ankara Merkez Adliyesi, İstanbul Adliyesi, Bakırköy Adliyesi ve Anadolu Adliyesi'nde de pilot olarak başlandığını dile getiren Coşkun, şunları kaydetti: "Hukuk Mahkemeleri Kanunu'nun 149.
Anadolu Adliyesi - 24.09.2020
Son dakika haberi... Tuzla'da polise mukavemet eden şüpheli adliyeye sevk edildi
Emniyette hakkında, "polise mukavemet" ve "tehdit" suçlarından işlem yapılan şüpheli, İstanbul Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Anadolu Adliyesi Haberleri | Anadolu Adliyesi Haber - Haberler - Anadolu Adliyesi haberleri, son dakika anadolu adliyesi haber ve gelişmeleri burada. Son dakika! İstanbul merkezli 15 ildeki dolandırıcılık operasyonunda gözaltına alınan zanlılar adliyeye sevk edildi
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 11:27:35. #1.14#
title