Amanos Dağları Haberleri

Amanos Dağları haber, Amanos Dağları son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Amanos Dağları - 17.07.2021
Hatay Valisi Doğan yangın bölgesinde incelemelerde bulundu
Hatay'ın Hassa ilçesi Amanos Dağları'nda birbirine yakın iki bölgede yangın çıktı.
Amanos Dağları - 15.07.2021
HABERLER | H.B.B.
Tarih: 15 Temmuz 2021, 22: 10 Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, bugün kentte çıkan ikisi eş zamanlı olmak üzere 3 yangına anında müdahale etti. İlk yangın gündüz saatlerinde Antakya Habib-Neccar Dağı'nda meydana geldi. HBB itfaiye ekipleri yangını ivedilikle söndürerek kontrol altına aldı. İkinci yangın yine bu bölgenin yaklaşık 1 kilometre ilerisinde, akşam saatlerinde meydana geldi. Vatandaşlardan gelen ihbar üzerine bölgeye intikal eden HBB itfaiyesi, yangını kontrol altına almak için yoğun çaba harcıyor. Bir diğer yangın ise Hassa'da meydana geldi. Amanos Dağlarının yüksek noktasında çıkan yangına HBB itfaiyesi yine hızlı bir şekilde müdahale etti.
Amanos Dağları - 05.07.2021
Haberler | H.B.B.
Tarih: 05 Temmuz 2021, 16: 52 Hatay Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Arsuz Kültür ve Turizm Derneği tarafından düzenlenen 5. Geleneksel Doğa Yürüyüşü bu sene de yoğun katılımla gerçekleştirildi. Arsuz'un doğal ve tarihi güzelliklerini tanıtmak ve turizme kazandırmak amacıyla yapılan doğa yürüyüşüne, CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Arsuz Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Hasan Arslan ile vatandaşlar katıldı. Doğa ile iç içe yapılan yürüyüşte halk arasında 'Yanartaş' diye adlandırılan ve yaklaşık 250 yıllık geçmişe sahip Yanar Kaya yoğun ilgi gördü. ARSLAN: KATILIMIN HER YIL ARTMASI DOĞAL GÜZELLİKLERİMİZE VE TURİZME VERDİĞİMİZ ÖNEMİN GÖSTERGESİDİR Yöre halkının büyük ilgi gösterdiği etkinlikte konuşan dernek başkanı Hasan Arslan, "Bu yıl beşincisini gerçekleştirdiğimiz etkinlikte katılımın her yıl artması doğal güzelliklerimize ve turizme verdiğimiz önemin göstergesidir. Arsuz, Akdeniz'in incisi ve keşfedilmeyi bekleyen güzel bir yöremizdir. Gereken ilgi ve desteğin verilmesi ile Arsuz gelecekte en güzel tatil beldelerinden biri olmaya adaydır" dedi. Yanar Kaya'nın bulunduğu Kurtbağı Mahallesi Muhtarı İhsan Kızıldağ da bölgeye kurulmak istenen maden ocaklarına dikkat çekerek tüm yöre halkının ve STK'ların doğanın katledilmemesi konusunda duyarlı olmaya davet etti. KIZILDAĞ: YÖREYİ TURİZME KAZANDIRMAK İSTİYORUZ Muhtar Kızıldağ, Amanos Dağlarının en tepe noktasında, hava ve doğasıyla muhteşem bir konuma sahip olan yöreyi turizme kazandırmak istediklerini belirtti.
Amanos Dağları - 11.06.2021
Haberler | H.B.B.
Tarih: 11 Haziran 2021, 21: 38 Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, KRT TV'nin canlı yayın konuğu olarak açıklamalarda bulundu. Hatay'da görülen koronavirüs vaka sayısı ile ilgili konuşan Savaş, "Hatay'daki vaka sayısı yüz binde 7 civarında. Şehrimiz, en az vaka görülen illerin başında geliyor. İnşallah bundan sonraki günlerde de salgının o yoğun günlerini yaşamayız. Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerde de sayıların düşmesini bekliyoruz. Bundan sonra hem bizim hem de Sağlık Bakanlığının atacağı adımlar daha da önem kazandı" diyerek aşılama hızı arttıkça yaz mevsiminin daha da rahat geçeceğini belirtti. SAVAŞ KIBRIS TEMASLARINI DEĞERLENDİRDİ Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte gerçekleştirdiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti temaslarını değerlendiren Lütfü Savaş, "Bir günlük bir ziyaret olmasına rağmen bir haftalık gibi etkin ve verimli oldu. Sayın cumhurbaşkanını, başbakanı, meclis başkanını ve siyasi parti temsilcilerini ziyaret ettik. Yılların biriktirdiği sorunları, beklentileri, öfkeleri ve hasretleri dinledik. Dolu dolu ve faydalı oldu" dedi. "KIBRIS'IN TANINIRLIĞINI ARTTIRMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ" CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından partisinin Kıbrıs temsilcisi olarak görevlendirdiğini bir kez daha ifade eden Savaş, "Sayın Genel Başkanımızın başkanlığında üzerimize düşen görevleri aldık. Bundan sonra ilişkilerimizi çok hızlı bir şekilde yürüteceğiz. Görünen o ki Kıbrıs ve oradaki soydaşlarımızla daha çok ilgilenmemiz gerekiyor. Soydaşlarımız buradan onlara kucak açmamızı ve tebessümle bakmamızı bekliyor.   Kıbrıs'ın tanınırlığını arttırmak için çalışacağız" diyerek Kıbrıs'a ziyaretlerini sürdüreceğinin altını çizdi. Lütfü Savaş, 10 Aralık'ta kapılarını açacak EXPO 2021 Hatay hakkında merak edilenleri de açıkladı. SAVAŞ: EXPO ALANLARI ÖMÜRLÜK OLACAK EXPO Hatay alanlarının yaşam, ticaret, gastronomi ve kültür merkezi alanı olacağını belirten Savaş, "İki alanımızın biri ulusal diğeri uluslararası düzeyde olacak. Şehrimizde büyük organizasyon yapabileceğimiz bir alan yoktu. Ancak EXPO alanları bu ihtiyacımıza cevap verecek. Bir alanda Hatay ve ülkemizin mutfağını tanıtırken diğer alanda uluslararası mutfakların lezzetleri yer alacak" diyerek bu iki alanının sadece 6 aylık değil ömürlük olacağını vurguladı. "ORGANİZASYONA HAZIRIZ" EXPO 2021 Hatay temasının Medeniyetler Bahçesi olacağını da söyleyen Savaş, "Ülkemizde 8 bin civarında endemik, tıbbi ve aromatik bitki çeşidi var. Bunların yaklaşık üçte biri Amanos Dağları eteklerinde yer alıyor.
Amanos Dağları - 25.05.2021
Amanoslar'da nesli tehdit altında olan "sarı benekli semender" görüldü
İlçeye yaklaşık 34 kilometre uzaklıktaki Amanos Dağları Huzurlu Tabiat Parkı'na çıkan Musa Can Doğan ve Bayram Erdoğan, 1500 rakımlı yaylada yol üzerinde nesli tehdit altında olan sarı benekli semender gördü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Amanos Dağları Haberleri | Amanos Dağları Haber - Haberler - Amanos Dağları haberleri, son dakika amanos dağları haber ve gelişmeleri burada. OSMANİYE'DE, ORMAN ÇÖPLÜĞE DÖNDÜ.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.9.2021 02:10:51. #1.15#

title