Almanya Haberleri

Almanya haber, Almanya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Almanya - Bugün
Avrupa borsaları düşüşle açıldı
Açılışın ardından Stoxx Europe 600 gösterge endeksi 1,94 düşüşle 462,86 puan, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 1,08 azalışla 15.
Almanya - Bugün
Makine sektörü yılı 23 milyar dolar ihracatla kapatmayı hedefliyor
Salgın nedeniyle kapanmaların en yoğun olduğu dönemde dahi imalatçıların finansmana erişimde yaşadıkları zorlukları aşabildiklerini dile getiren Gencer, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kapanma dönemlerinde ihracat sevkiyatlarımız sürdürülebildi. Daha da önemlisi imalatçılarımızın uygun koşullu yatırım kredilerine erişimi sorun olmaktan büyük ölçüde çıkarıldı. Sanayi Hamlesi Programı kapsamındaki ilk yatırım çağrısı makine sektörüne yapıldı. İkinci çağrı listesi de sektörümüze açık tutuldu. Bu kapsamda halen ithal etmekte olduğumuz çok sayıda makine ve teçhizatın yerli üretilmesini hedefleyen yatırım projelerine onay verildi. Bu projelerden birçoğunun ülkemize makine imalatında sınıf atlatacak girişimler olduğunu biliyor ve bundan büyük memnuniyet duyuyoruz. Haziran ayında çıkarılan bir kararnameyle yerli üretimi bulunan makine aksamlarının ithalatının kamu teşviklerinden yararlanması garabetine son verildi. Daha da önemlisi Türkiye ikinci el makine ithal eden ülke olma ayıbından kurtuldu. 2030'a kadar sektörümüzün ihracatta kilogram fiyatını bugünkü seviyesinin 2 katı olan 15 dolara, genel ihracatımız içindeki makine ve aksamının payını ise yüzde 9'dan 15'e çıkarmayı hedefliyoruz." Avrupalı makine üreticilerinin bir bölümünün, dijital dönüşüm sürecindeki hızlı gelişmelere uyumda geç kaldığına işaret eden Gencer, Almanya'nın bu sektördeki üstünlüğünü sürdürmek için son yıllarda hızlı adımlar attığının gözlemlendiğini kaydetti.
Almanya - Bugün
VİOP'ta endeks kontratı güne düşüşle başladı
Bugün ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'ın açıklamalarının yanı sıra yurt içinde büyüme, yurt dışında ise Almanya'da işsizlik, Avro Bölgesi'nde enflasyon ve ABD'de tüketici güven endeksi verilerinin takip edileceğini kaydeden analistler, Omicron varyantına yönelik haber akışının da piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağını belirtti.
Almanya - Bugün
Son dakika haberi: Küresel piyasalar yoğun veri gündemine odaklandı
Avrupa tarafında da Omicron varyantına yönelik endişeler ve Almanya ile İspanya'da açıklanan verilerin enflasyonda yüksek seviyelerin korunduğuna işaret etmesine karşın alıcılı bir seyir izlendiği görüldü.
Almanya - Bugün
"Altın Top" ödülü 7. kez Messi'nin
Lewandowski yılın forveti seçildi İlk kez verilen yılın forveti ödülünün sahibi Robert Lewandowski oldu. Bayern Münih'in üst üste 9. kez Almanya Birinci Ligi (Bundesliga) şampiyonluğunu kazanmasında büyük rol oynayan Lewandowski, geçen sezon attığı 41 golle Gerd Müller'in 1971-72 sezonundan beri kırılamayan Bundesliga rekorunu ele geçirmişti.
Almanya - Dün
A Milli Kadın Futbol Takımı, İsrail maçının hazırlıklarını tamamladı
Almanya'ya deplasmanda 8-0 yenildikleri karşılaşmadan önemli dersler çıkardıklarını belirten Kıragası, "Almanya maçından sonra İsrail karşılaşmasına odaklanabilmek için herkesin hissettiği duyguları birbirine aktardı.
Almanya - Dün
Pentagon, askeri kabiliyetlerini Orta Doğu'dan Avrupa ve Pasifik'e kaydırıyor
Rus tehdidi, ABD'nin Avrupa'daki konuşlandırma yönelimini etkiliyor Biden'ın selefi Trump'ın Almanya'daki asker sayısını 25 bine indirme kararını geri aldığını hatırlatan yetkili, ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin'in, incelemenin ilk bulgularına dayanarak 500 askerden oluşan bir birlik, belirli sayıda helikopter ve alan savunma kabiliyetlerini içeren bir kuvveti, Almanya'ya konuşlandırma talimatı verdiği bilgisini paylaştı.
Almanya - Dün
Kovid-19 tüm dünyada turizm sektörünü vurmaya 2021'de de devam etti
Türkiye, bu yılın 3. çeyreğine göre turizm gelirlerinde de diğer ülkelere nazaran daha iyi konumda olurken, 2019'un aynı dönemiyle kıyaslandığında turizm gelirleri Türkiye'de yüzde 20, Fransa'da yüzde 27, Almanya'da yüzde 37 geriledi.
Almanya - Dün
Son dakika haberi: Almanya'daki eyaletlerin sağlık bakanları eczanelerde de aşı yapılmasını istedi
Son dakika haberine göre Almanya'da eyaletlerin sağlık bakanları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı devam eden aşı kampanyasının hızlandırılması için eczanelerde ve diş kliniklerinde de Kovid-19 aşısı yapılmasını talep etti.
Almanya - Dün
Son dakika haberleri | G7 ülkeleri sağlık bakanlarından Omicron varyantına karşı "acil eylem" çağrısı
İngiltere, ABD, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya ve Japonya'dan oluşan ülkelerin sağlık bakanlarının toplantısının ardından yapılan ortak açıklamada, "Küresel toplum, ilk değerlendirmede, acil eylem gerektiren yeni, son derece bulaşıcı bir Kovid-19 varyantı tehdidiyle karşı karşıyadır.
Almanya - Dün
Son dakika haber! Avrupa borsaları günü yükselişle kapattı
İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 1,06 artarak 7.340,15 puana, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 0,13 değer kazanarak 15.
Almanya - Dün
Sivas Çeçen Kafkas Derneği Başkanı Ergüven'den "Çerkezlerin Türkiye'de asimile edildikleri" iddiasına tepki Açıklaması
Ergüven, yazılı açıklamasında, Almanya menşeli basın organında yayımlanan belgeselde yer alan, Türkiye'de Çerkezlerin asimile edildiği iddialarına tepki gösterdi.
Almanya - Dün
İçişleri Bakanı Soylu, İller İdaresi Genel Müdürlüğünün Eğitim Semineri'nde konuştu Açıklaması
Yıllardır parlamenter sistem kullanan Almanya'da Merkel sonrası yaşananları takip ettiklerini dile getiren Soylu, şöyle devam etti: "İngiltere de yakın zamanda bir benzerini yaşadı ve kurulan hükümetlerin uzun ömürlü olmadıkları ve sürekli içlerinde bir tartışmanın yaşandığı, yaşanacağına dair endişelerin olduğu da apaçık ortadadır.
Almanya - Dün
Almanya'da enflasyon kasımda yüzde 5,2 ile son 29 yılın zirvesinde
Almanya'da geçen ay yüzde 4,5 olan yıllık enflasyon, enerji fiyatları ve salgının etkisiyle kasımda yüzde 5,2'ye yükselerek, son 29 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.
title