Almanya Haberleri

Almanya haber, Almanya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Almanya - Bugün
Libya Temsilciler Meclisi: Batılı 5 ülkenin seçimlere ilişkin açıklaması iç işlerimize müdahaledir
Libya Temsilciler Meclisi, ABD, İtalya, Birleşik Krallık, Fransa ve Almanya'nın, "Seçimlere hazırlanmada temel rolü olan ilgili devlet organlarında, onları aksatacak herhangi bir değişiklik yapmak için uygun zaman değildir.
Almanya - Dün
AB, Kovid-19 sonrası sosyo-ekonomik sorunlarına Sosyal Zirve'de çözüm arıyor
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ve Malta Başbakanı Robert Abela ise video konferans ile zirveye iştirak etti.
Almanya - Dün
Sözcü Bilgiç'ten, Almanya'da memurların dış görünüşünün düzenlemesine ilişkin açıklama
DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Almanya'da memurların dış görünüşleriyle ilgili yasal düzenlemeye ilişkin, "Düzenlemenin, Almanya'daki vatandaşlarımızın ve Müslüman toplumun inanç özgürlüklerine zarar vermeden uygulanması ve hiçbir biçimde başörtüsü yasağına yol açmaması son...
Almanya - Dün
"Hiçbir biçimde başörtüsü yasağına yol açmaması son derece önemlidir"
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, "Bu düzenlemenin, Almanya'da yaşayan vatandaşlarımızın ve Müslüman toplumun inanç özgürlüklerine zarar vermeden uygulanması ve hiçbir biçimde başörtüsü yasağına yol açmaması son derece önemlidir" dedi.
Almanya - Dün
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç: "Hiçbir biçimde başörtüsü yasağına yol açmaması son derece önemlidir"
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, "Bu düzenlemenin, Almanya'da yaşayan vatandaşlarımızın ve Müslüman toplumun inanç özgürlüklerine zarar vermeden uygulanması ve hiçbir biçimde başörtüsü yasağına yol açmaması son derece önemlidir" dedi.
Almanya - Dün
Son dakika haberleri | Avrupa borsaları yükselişle kapandı
İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 0,76 artarak 7.129,71 puana, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 1,34 değer kazanarak 15.
Almanya - Dün
Almanya'da memurların dış görünümünü düzenleyen tartışmalı yasa Federal Eyalet Temsilciler Meclisinden geçti
Almanya'da memurların dış görünümü düzenleyen ve özellikle Müslüman dernekler tarafından eleştiren yasa, Federal Eyalet Temsilciler Meclisinden geçti.
Almanya - Dün
ABD ve Avrupa'nın 5 ülkesi Afgan güvenlik güçlerine verilen desteğin devamından yana
Avrupa Birliği (AB), NATO, Fransa, Almanya, İtalya, Norveç, Birleşik Krallık ve ABD'nin Afganistan özel temsilcileri, Afgan Ulusal Savunma ve Güvenlik Güçlerine uluslararası desteğin devam etmesi gerektiğini vurguladı.
Almanya - Dün
Libya Devlet Yüksek Konseyi: Batılı 5 ülkenin seçimlere ilişkin açıklaması iç işlerimize müdahaledir
Libya Devlet Yüksek Konseyi ABD, İtalya, Birleşik Krallık, Fransa ve Almanya'nın 24 Aralık'ta yapılması kararlaştırılan genel seçimlere ilişkin açıklamasını "Libya'nın iç işlerine müdahale" olarak nitelendirdi.
Almanya - Dün
Son dakika... İran: ABD'nin yaptırımların büyük bir bölümünü kaldırmaya hazır olduğu bize aktarıldı
Avrupa Birliği, Çin, Fransa, Almanya, Rusya ve İngiltere ile İranlı üst düzey yetkililer Avusturya'nın başkenti Viyana'da süren toplantılarda "ABD'nin nükleer anlaşmaya dönüşü, İran'a yönelik ambargonun kaldırılması ve anlaşmanın tam olarak uygulanması" konularını görüşüyor.
Almanya - Dün
Kuveyt, İsrail'in devam eden yerleşim birimleri inşasıyla Kudüs'te Filistinlilere yönelik tehciri kınadı
Kuveyt'in ayrıca, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya tarafından yayımlanan, İsrail'i işgal altında tutulan Batı Şeria'daki yerleşim inşaatını genişletme kararını askıya almaya ve Doğu Kudüs'teki tehcir operasyonlarını durdurmaya çağıran açıklamayı memnuniyetle karşıladığı aktarıldı.
Almanya - Dün
İspanya, Kovid-19 aşılarının fikri mülkiyet haklarının askıya alınmasını tek başına yeterli görmüyor
Mevcut durumda AB ülkelerinin çoğunluğu Kovid-19 aşıları üzerindeki fikri mülkiyet haklarının askıya alınması önerisine destek verirken, Almanya'nın karşı çıktığı açıklanmıştı.
Almanya - Dün
Almanya Sağlık Bakanı Spahn: "Salgının üçüncü dalgası kırıldı"
Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, Berlin'de düzenlediği basın toplantısında "Saygının üçüncü dalgası kırıldı.
Almanya - Dün
Son dakika haberi! Ürdün İsrail'in Kudüs'teki ihlallerini "ateşle oynamak" olarak nitelendirdi
Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi, Twitter hesabından paylaştığı mesajlarda, Fransa, Almanya, İspanya, İtalya ve İngiltere'nin İsrail'e Batı Şeria'daki yerleşim politikalarına son verme çağrısında bulunduğu ortak açıklamayı memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.
Almanya - Dün
Almanya'da ihracat artışı Çin etkisiyle martta da devam etti
Almanya'da ihracat, martta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının 3. dalgasında sıkılaştırılan kısıtlamalara rağmen, Çin ve ABD gibi önemli ticaret ortaklarına artan ihracatın etkisiyle yüzde 1,2 artarak yükseliş serisini 11'inci aya taşıdı.
Almanya - Dün
Avrupa liglerinde şampiyonlar TV+'ta belli oluyor
Avrupa futbolunun zirvesi İngiltere Premier Lig ve Almanya Bundesliga'da şampiyonluk mücadelesi de TV+'ta canlı yayınlarla futbolseverlerle buluşuyor.
Almanya - Dün
Almanya'da aşı olanların kısıtlamalardan muaf tutulmasına Federal Konsey'den onay
Almanya'da Covid-19'a karşı aşılananlar ile virüsü yenerek sağlığına kavuşanların bazı kısıtlamalardan muaf tutulması yönünde hazırlanan yönetmelik Federal Konsey'den geçti.
Almanya - Dün
Almanya'da sanayi üretimi martta yüzde 2,5 arttı
Almanya'da sanayi üretimi, martta bu yıl ilk defa artarak bir önceki aya göre yüzde 2,5 yükseldi.
Almanya - Dün
Türkiye'den yılın ilk 4 ayında 1 milyar 75 milyon dolarlık halı ihracatı yapıldı
Türk halılarına ilgi gösteren ülkelere bakıldığında ise ilk sırada ABD yer aldı. Bu ülkeyi Birleşik Arap Emirlikleri, Libya, İngiltere ve Almanya takip etti.
Almanya - Dün
Doğu Anadolu'nun nisan ihracatı rekor artışla zirveyi gördü
Yıl boyunca bu alanda liderliğini koruyan Irak'ı 13 milyon 88 bin dolarla Azerbaycan-Nahçivan, 12 milyon 226 bin dolarla Türkmenistan, 11 milyon 773 bin dolarla İran, 10 milyon 86 bin dolarla Suriye ve 9 milyon 787 bin dolarla Almanya izledi.
Almanya - Dün
Son dakika haber! Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Açılışın ardından Stoxx Europe 600 gösterge endeksi yüzde 0,35 artışla 442,58 puan, Almanya'da DAX 30 endeksi 0,85 değer kazanarak 15.
Almanya - Dün
BIST100 yüzde 0.48 artışla başladı, dolar 8.27 lirada
TSKB'nin günlük bülteninde, küresel piyasalarda risk iştahının dün iyimser bir seyir izlediği belirtilerek, şu değerlendirme yapıldı: "Makroekonomik veri akışı dün sınırlı kalsa da bir süredir beklentilerden güçlü gelen veriler ve şirket bilançolarının yansımasıyla riskli varlıklar dün bir miktar toparlandı. Euro Bölgesi'nde Mart ayı perakende satışlar beklentilerin üzerinde gelirken, ABD'de işsizlik maaşı başvuruları 1 Mayıs'ta sona eren haftada tahminlerin altında kaldı. İngiltere Merkez Bankası (BoE) beklentiler dahilinde mevcut duruşunu korurken, sürpriz bir şekilde varlık alım programını yavaşlatma kararı aldı.  "Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva çıkış stratejilerinin dikkatli uygulanması gerektiğinin altını çizerken, faizlerde yükselişe hazırlıklı olunması gerektiğini söyledi.  "ABD Merkez Bankası (Fed), Finansal İstikrar Raporu'nda riskli varlıkların fiyatlarının genel olarak daha da yükseldiğini belirterek, varlık fiyatlarının risk iştahının azalması durumunda önemli düşüşlere açık olabileceğini bildirerek varlık balonu endişelerini dile getirdi.  "Önceki gün ABD'li yetkililerce dile getirilen aşı patentinden feragat edilmesi planına Almanya karşı çıkarak böyle bir adımın aşı üretimi için ciddi komplikasyonlar yaratacağını öne sürdü.
Almanya - Dün
Normalleşme takvimi hazırlanıyor, öncelik turizmde
ENGELLER KALKACAK Vakalardaki artış nedeniyle Rusya, Türkiye'ye uçuşları 1 Haziran'a kadar durdurmuş, İngiltere ve Almanya'nın aralarında bulunduğu bazı ülkeler seyahat uyarısı yapmıştı.
Almanya - Dün
Hindistan'da günlük vaka sayısında yeni bir rekor kırıldı
ABD, İngiltere, Almanya ve diğer ülkeler Hindistan'a ilaç, test kiti ve tıbbi oksijen yardımlarının yanı sıra aşı yapımında kullanılan maddelerin ihracını da yoğunlaştırdı.
Almanya - Dün
Son dakika haberi! Küresel piyasalar ABD'nin istihdam verilerine odaklandı
İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 0,52, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 0,17, Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 0,28 ve İtalya'da FTSE MIB 30 endeksi yüzde 0,13 değer kazandı.
Almanya - Dün
Batılı 5 ülke Libya'da 24 Aralık seçimlerinin kolaylaştırılması çağrısında bulundu
ABD, İtalya, Birleşik Krallık, Fransa ve Almanya'nın Libya büyükelçiliklerinden yapılan ortak yazılı açıklamada, seçimlerin belirlenen zamanda yapılmasına hazırlanmaları için kurumları desteklemenin önemi vurgulandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Almanya Haberleri | Almanya Haber - Haberler - Almanya haberleri, son dakika almanya haber ve gelişmeleri burada. Libya Temsilciler Meclisi: Batılı 5 ülkenin seçimlere ilişkin açıklaması iç işlerimize müdahaledir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 05:47:55. #1.16#

title