ADALET BAKANLIĞI HABERLERİ

Adalet Bakanlığı Haberleri

Adalet Bakanlığı haber, Adalet Bakanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Adalet Bakanlığı - 23.10.2020
E-duruşma 5 adliye ve 47 mahkemede uygulamaya geçti
E-duruşmanın nasıl yapılacağına ilişkin bilgilerin yer aldığı, "Adalet Bakanlığı e- duruşma uygulamasının kapsamını genişletiyor" başlıklı infografikte, e-duruşmanın pilot uygulamasının 15 Eylül'den bu yana Ankara Batı Adliyesi'ndeki 5 mahkemede devam ettiği bilgisi paylaşıldı.
Adalet Bakanlığı - 23.10.2020
İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda (2)
Salgının devam etmesi halinde bu süre, Sağlık Bakanlığının önerisi üzerine Adalet Bakanlığı tarafından her defasında 2 ayı geçmemek üzere 7 kez uzatılabilecek.
Adalet Bakanlığı - 22.10.2020
Goldman Sachs "1MDB" yolsuzluğu soruşturmaları için 2,9 milyar dolar ödeyecek
ABD Adalet Bakanlığından yapılan açıklamada, Goldman Sachs'ın Malezya'daki yolsuzluğa karışmakla suçlandığı ve uzlaşma bedeli ödeyeceği bildirildi.
Adalet Bakanlığı - 22.10.2020
Kırıkkale'de hükümlünün cezaevinde ölümüne ilişkin başsavcılıktan açıklama Açıklaması
S.T'nin "infaz koruma memurları tarafından darbedildiği" iddiası ve iki hükümlünün odasında daha önce yapılan aramalarda yasak eşya bulunmasıyla ilgili soruşturmaların da ayrı ayrı devam ettiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Hükümlü S.T'nin ölümünün ardından başlatılan soruşturma titizlikle devam etmektedir. Ayrıca konuyla ilgili olarak Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından görevlendirilen iki adalet müfettişi ile Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü tarafından görevlendirilen bir başkontrolörün inceleme işlemleri sürmektedir.
Adalet Bakanlığı - 22.10.2020
E-duruşma uygulamasına İstanbul'da başlandı
"Yaygınlaştırılması sağlanacak" İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, uygulamaya ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Adalet Bakanlığımızın öncülüğünde başlatılan proje kapsamında tüketici mahkemelerimiz bugün adliyemizde e-duruşmaya başlıyor.
Adalet Bakanlığı - 21.10.2020
Son dakika haberi... AYM'den 17 yıl boyunca boşanamayan eş için ihlal kararı
BOŞANMA KARARI TANZANYA'YA TEBLİĞ EDİLEMEDİ Mahkeme tanıkları dinledikten sonra, evlilik birliğinin temelinden sarsıldığı gerekçesiyle tarafların boşanmalarına karar verdi ve kararın Tanzanya'daki A.S.A'ya tebliğ edilmesi talebiyle Adalet Bakanlığı'na müzekkere yazdı.
Adalet Bakanlığı - 21.10.2020
Hunter Biden'ın "tartışmalı e-postalarının bulunduğu bilgisayarın, FBI'ın elinde olduğu" iddia edildi
Tartışmalı e-postaların "gerçek" olduğu ifade edilirken, FBI ve Adalet Bakanlığı içerisinden kaynakların, dizüstü bilgisayarın, Joe Biden'ı hedef alan bir Rus dezenformasyon kampanyasının parçası olmadığı değerlendirmesini yapan Ulusal İstihbarat Direktörü John Ratcliffe ile aynı görüşte olduğu ifade edildi.
Adalet Bakanlığı - 20.10.2020
Son dakika haberleri | ABD'de Google'a en büyük "anti tröst" davası
Son dakika haberler... ABD Adalet Bakanlığı ve 11 eyalet, teknoloji şirketi Google'a "yasa dışı tekel oluşturarak rekabeti engellemek" suçlamasıyla "anti tröst" davası açtı.
Adalet Bakanlığı - 20.10.2020
AK Parti'li Bostancı: Meclis, mahkumların izinlerinin uzatılmasına sıcak bakıyor (2)
3 KEZ DAHA UZATILABİLECEK Salgının devam etmesi halinde bu süre, Sağlık Bakanlığı'nın önerisi üzerine Adalet Bakanlığı tarafından her defasında 2 ayı geçmemek üzere 3 kez uzatılabilecek.
Adalet Bakanlığı - 20.10.2020
AK Parti'li Bostancı: Meclis, mahkumların izinlerinin uzatılmasına sıcak bakıyor
AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, açık cezaevlerinde bulunan mahkumlara, pandemi şartları nedeniyle verilen ikişer ay izin uygulamasının, uzatılabileceğini söyledi. TBMM tarafından Adalet Bakanlığı'na verilen yetki süresinin kasımda dolacağını belirten Bostancı, "Meclis, pandemi ortamı devam ettiği için yeniden bu yetkinin verilmesine sıcak bakıyor" dedi.
Adalet Bakanlığı - 20.10.2020
Son dakika haberleri! ABD yönetiminden Google'a "tekelcilikle mücadele" davası
ABD Adalet Bakanlığı ve 11 Cumhuriyetçi eyalet yönetimi, Washington DC Federal Mahkemesinde Google'a dava açtı.
Adalet Bakanlığı - 20.10.2020
Türkiye mezunu Somalili Bakan Nur'dan AA'ya teşekkür mesajı
Somali'de yeni kabinede Adalet Bakanlığı koltuğuna oturan Abdulkadir Muhammed Nur, "ülkesinin sesini dünyaya duyurduğu için" Anadolu Ajansına (AA) teşekkür etti.
Adalet Bakanlığı - 20.10.2020
"Seri Muhakeme ve Basit Yargılama Usulü" eğitim semineri Van'da yapıldı
Van'da "Seri Muhakeme ve Basit Yargılama Usulü Eğitim Semineri" düzenlendi.
Adalet Bakanlığı - 20.10.2020
ABD'den 6 Rus askeri istihbaratçıya siber saldırı suçlaması
Pompeo, ABD Adalet Bakanlığı ve Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI) konuya ilişkin açıklamalarına atıfta bulunarak, Rusya'ya tepki gösteren bir açıklama yayımladı.
Adalet Bakanlığı - 19.10.2020
Son dakika haber | Eski Adalet Bakanlığı Müsteşarı Birol Erdem'in yargılanmasına devam edildi
Son dakika haberler... Halen Adalet Bakanlığı Yüksek Müşaviri olarak görev yapan eski Adalet Bakanlığı Müsteşarı Birol Erdem'in, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliğinden yargılanmasına devam edildi.
Adalet Bakanlığı - 19.10.2020
E-duruşma uygulamasının kapsamı genişliyor
Adalet Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, e-duruşma uygulamasına, Ankara, İstanbul, İstanbul Anadolu ve Bakırköy adliyelerindeki 42 tüketici mahkemesinde daha bu haftadan itibaren başlanacak.
Adalet Bakanlığı - 19.10.2020
'E-duruşma' uygulamasının kapsamı genişletiliyor
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; Adalet Bakanlığı avukatların bulundukları yerlerden duruşmalara video konferansla katılmalarını sağlayan e-duruşma uygulamasının kapsamını genişletiyor.
Adalet Bakanlığı - 18.10.2020
Son dakika gündem: Çin, ABD vatandaşlarının gözaltına alınabileceği uyarısında bulundu
ABD Adalet Bakanlığı, temmuzda akademik kurumlarda araştırma yapmak için vize başvurusunda bulunan üç Çin vatandaşının Çin Halk Kurtuluş Ordusu'yla bağlantısını gizlediği iddiasıyla gözaltına alındığını açıklamıştı.
Adalet Bakanlığı - 17.10.2020
Hükümlü ve tutuklular tarihi yapıları restore ediyor
Alınan bilgiye göre, Adalet Bakanlığı İşyurtları Kurumunca hükümlü ve tutukluların restorasyon alanında meslek edindirilmesini sağlamak ve işbaşı eğitimleri sırasında tarihi yapıların onarımına katkı sunmak amacıyla Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde açılan "Mimari Restorasyon Uygulamaları İş Kolu" çalışmalarını sürdürüyor.
Adalet Bakanlığı - 16.10.2020
İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi Mecliste (4)
Salgının devam etmesi halinde bu süre, Sağlık Bakanlığının önerisi üzerine Adalet Bakanlığı tarafından her defasında 2 ayı geçmemek üzere 3 kez uzatılabilecek.
Adalet Bakanlığı - 16.10.2020
Adalet Bakanlığı ile Türkiye Noterler Birliği arasında "Eğitim İş Birliği Protokolü" imzalandı
Adalet Bakanlığı ile Türkiye Noterler Birliği (TNB) arasında, eğitim modüllerinin oluşturulması, geliştirilmesi, eğitim materyalleri ile eğitim içeriklerinin hazırlanması konusunda iş birliği yapılmasını sağlayan "Eğitim İş Birliği Protokolü" imzalandı.
Adalet Bakanlığı - 16.10.2020
Adalet Akademisinde "Mahkeme Kararlarında Gerekçe ve Hukuki Argümantasyon" toplantısı
Akademiden yapılan açıklamada, gerekçeli karar yazımı ile ilgili sorunların ve eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi amacıyla Yargıtay, Danıştay ve Adalet Bakanlığı iş birliğinde "Mahkeme Kararlarında Gerekçe ve Hukuki Argümantasyon Çalışma Grubu Toplantısı" gerçekleştirildiği bildirildi.
Adalet Bakanlığı - 16.10.2020
Almanya'da rehine operasyonu: 1 ölü
Eyalet Adalet Bakanlığı, öldürülen mahkumun kolluk kuvvetlerine mukavemetten 4 ay ceza aldığı ve 10 Kasım'da tahliye olacağını aktardı.
Adalet Bakanlığı - 16.10.2020
Adalet Bakan Yardımcılığına Hasan Yılmaz atandı
Resmi Gazete'nin yayımlanan bugünkü sayısında yer alan kararda "3 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 2, 3 ve 4 maddeleri gereğince Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı Cengiz Öner görevden alınırken, Adalet Bakan Yardımcılığına Hasan Yılmaz atandı" ifadesine yer verildi.
Adalet Bakanlığı - 14.10.2020
Son dakika... Başsavcılık'tan hükümlü Kabakçıoğlu'nun ölümüne ilişkin açıklama
Kabakçıoğlu'nun ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmayla ilgili bazı bilgi ve belgelerin basına ve sosyal medya platformlarına sızdırılması ile ilgili soruşturmanın gizliliğini ihlal ve TCK'nın sair hükümleri doğrultusunda Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldığı belirtilen açıklamada, "Bu tip haberlerin kasıtlı ve marjinal gruplar tarafından toplumda infial oluşturmak amacıyla yapıldığı değerlendirilmektedir. Covid 19 vakasının ülkemizde ilk görüldüğü 11 Mart tarihinden bu tarafa Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri ve Adalet Bakanlığı'mızın talimatları doğrultusunda salgınla mücadelede gerekli tüm tedbirler tarafımızdan titizlikle alınmış olup, bugüne kadar ceza infaz kurumumuzda herhangi bir hükümlü veya tutukluda Covid 19 vakasına rastlanılmamıştır.
Adalet Bakanlığı - 14.10.2020
bekliyor.. İspanya'da Kovid-19 vakaları son 24 saatte 11 bin 970 arttı
Adalet Bakanlığı'na bağlı Ulusal Toksikoloji ve Adli Bilimler Enstitüsü, çocuklarda hidroalkolik jel zehirlenmesinde 2019'da 90 olan vaka sayısının bu yıl 874'e çıktığını belirtti.
Adalet Bakanlığı - 14.10.2020
Adalet Bakanlığı: Avukat kimlikleri bankacılık işlemlerinde geçerli
Avukat kimliklerinin tüm resmi ve özel kuruluşlar tarafından kabul edilecek resmi kimlik hükmünde olduğu, ibraz edilmesi halinde bankacılık işlemlerinde de geçerli olduğu bildirildi.
Adalet Bakanlığı - 14.10.2020
Son Dakika | Bakan Selçuk: 'Kadın Hizmetleri İrtibat Noktaları' oluşturduk
Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, 81 ildeki ŞÖNİM'ler ile 145 Kadın Konukevinde şiddet mağduru vatandaşlara kesintisiz hizmet vermeyi sürdürdüklerini kaydetti. ŞÖNİM ve Kadın Konukevleri'nin yanı sıra şiddet mağduru ve beraberindeki çocukların ihtiyaç duydukları konularda sosyal hizmet modellerine erişimlerini kolaylaştırmak, bire bir destek almalarını sağlamak amacıyla SHM'lerin de etkinliğini artırdıklarını vurgulayan Selçuk, şunları kaydetti:   "2020 yılı itibariyle 81 ŞÖNİM ve 347 SHM'de Kadın Hizmetleri İrtibat Noktaları oluşturduk. Bu sayede kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamındaki koruyucu ve önleyici hizmetler, SHM Kadın Hizmetleri İrtibat Noktaları ile daha etkin ve ulaşılabilir hale geldi. Bakanlığın Aile Bilgi Sistemi üzerinden veri akışı yoluyla ilgili birimler arasında kurulan hızlı irtibat ve eşgüdümlü çalışma sayesinde mağdurlarımıza daha kısa sürede ulaşıyoruz."  Bakan Selçuk, Kadın Hizmetleri İrtibat Noktaları'nın 25 Kasım 2019'da 'Kadına Şiddetle Mücadele Günü'nde Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile ortaklaşa hazırladıkları 75 maddelik 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı' içinde de yer aldığını hatırlattı.
Adalet Bakanlığı - 14.10.2020
Yassıada yargılamalarında zarar görenler için komisyon kuruldu
Komisyonun Başkanı Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, üyeleri ise Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanı, Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürü, Hazine ve Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşaviri ve Muhakemet Genel Müdürü, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürü ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürü olarak belirlendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Adalet Bakanlığı Haberleri | Adalet Bakanlığı Haber - Haberler - Adalet Bakanlığı haberleri, son dakika adalet bakanlığı haber ve gelişmeleri burada. E-duruşma 5 adliye ve 47 mahkemede uygulamaya geçti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 12:43:06. #1.14#
title