Zeytin Haberleri

Zeytin haber, Zeytin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Zeytin - Bugün
Mersin Ticaret Borsası
Mersin Ticaret Borsasında limonun kilogramı en yüksek 5,50 liradan satıldı.
Zeytin - Dün
Son dakika haberi: Bakan Varank, 55 milyon lira maliyetli 6 projenin sözleşme imza törenine katıldı Açıklaması
Varank, diğer bir projenin de Akçaabat Belediyesi tarafından uygulanacak "Akçahasat" adlı proje olduğunu anlatarak, "Akçahasat projesiyle de ilçede yetişen hurma, çilek, zeytin, aronya, kivi gibi ürünlerin üretim ve depolama işlemlerinin yapılabileceği bir tesisi inşallah Akçaabat'a kazandıracağız.
Zeytin - Dün
Mersin Ticaret Borsası
Mersin Ticaret Borsasında limonun kilogramı en yüksek 5,25 liradan satıldı.
Zeytin - Dün
Kocaeli'de operasyonlardan kaçan 4 PKK'lı terörist yakalandı
Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, PKK soruşturması kapsamında örgüt üyesi olduğu iddiasıyla 1'i kadın 4 kişiyi takibe aldı. Kocaeli ve İstanbul'da düzenlenen operasyonla H.H., Ö.Ö., M.K. ve Y.Ç. yakalanarak gözaltına alındı. H.H.'nin, PKK/YPG terör örgütünün Suriye'nin Cinderes bölgesindeki kadın biriminde sözde komutan olduğu, örgütsel ve silahlı faaliyetler gerçekleştirdiği belirlendi. H.H.'nin Zeytin Dalı Harekatı sırasında kaçarak yasa dışı yollarla Türkiye'ye girdiği tespit edildi.
Zeytin - Dün
CHP'li Sarıbal: "Çiftçi hayvancılığı bırakmak üzere"
Sarıbal, zeytin üreticisi ile Adıyaman'daki tütün ve badem üreticilerinin sorunlarını da dile getirdi.
Zeytin - 19.10.2021
Aileler, Yenişehir Belediyesi BETEM'i anlattı
Mersin Yenişehir Belediyesinin hayata geçirdiği Erken Çocukluk Eğitimi Projesi kapsamında kurduğu Yenişehir Belediyesi Özel Ömer Faruk İlbilgen Beceri Temelli Eğitim Merkezi(BETEM) 3-6 yaş arasındaki çocukların gelişiminde kısa sürede fark yaratmaya başladı. Her çocuk için bireysel ve zenginleştirilmiş bir eğitim programının uygulandığı BETEM'de eğitim gören çocukların aileleri, çocuklarındaki gelişimi anlattı. 50.Yıl Mahallesinde çevre dostu binalara verilen LEED Sertifikası'na uygun olarak yapılan BETEM; hareket, sanat, bilim, drama, müzik ve tasarım atölyeleri ile bireysel eğitim programı, kişiye özel yemek menüleri, uyku odası ve narenciye ağaçlarının yer aldığı bahçesiyle çocuklar için hem eğitim ve hem de yaşam alanı olarak dikkat çekiyor. Eylül ayında açılışı yapılan ve kayıtların devam ettiği BETEM'de 12 lisans mezunu okul öncesi öğretmeni, psikolog, hemşire ve uzman diyetisyen ile çocukların gelişimleri yakından takip ediliyor. Yüz yıllık zeytin ağacının yer aldığı orta avlu etrafında tasarlanan BETEM'de eğitim alan çocukların aileleri de BETEM'in çocukları üzerindeki olumlu etkisini kısa sürede anladıklarını ifade ediyor.
Zeytin - 19.10.2021
Asırlık zeytin ağaçlarının bulunduğu Derik'te meşakkatli mesai başladı
HALİL İBRAHİM SİNCAR/BESTAMİ BODRUK - Asırlık zeytin ağaçlarının da bulunduğu Mardin'in Derik ilçesinde üreticilerin meşakkatli mesaisi başladı.
title