Yatırımcı Haberleri

Yatırımcı haber, Yatırımcı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yatırımcı - 3.12.2020
Alman hükümetinden Çinli şirketin satın alma girişimine veto
Almanya'nın Dış Ticaret ve Ödemeler Yönetmeliği (AWW), hükümete, ulusal güvenliğe tehdit olarak görülmesi halinde, Alman şirketlerinin yabancı bir yatırımcı tarafından devralınmasına müdahale hakkı veriyor.
Yatırımcı - 3.12.2020
KÜRESEL PİYASALAR-Hisse endeksleri aşı ve verilerle karışık
Avrupa'da, yatırımcıların ABD'deki yeni teşvik paketinin açıklanmasına ilişkin habelere odaklandığı başlıca borsalarda endeksler de yeni güne yatay başladı.
Yatırımcı - 3.12.2020
Avrupa borsaları karışık seyirle açıldı
Bugün dünya genelinde hizmet sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri ve ABD'de haftalık işsizlik maaşı başvurularının takip edileceğini bildiren analistler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin gelişmelerin de yatırımcıların odağında bulunduğunu kaydetti.
Yatırımcı - 3.12.2020
Asya borsaları karışık seyretti
ABD'de yeniden gündeme gelen teşvik paketi söylemleri ve aşı çalışmalarına ilişkin haber akışı yatırımcıların odağında bulunurken, Asya borsalarında dün gözlenen dalgalı seyrin bugün de devam ettiği görüldü.
Yatırımcı - 3.12.2020
BIST100 yüzde 0.16 artışla başladı, dolar 7.85 lirada
TSKB'nin günlük raporunda, küresel piyasalarda risk iştahının sınırlı kaldığı bir günün geride kaldığına işaret edilerek, "Hisse piyasalarında Birleşik Krallık dışında Avrupa piyasaları büyük çoğunlukla yatay seyir gösterdi" denildi ve eklendi: "Birleşik Krallık, Pfizer/BioNTech tarafından geliştirilen COVID-19 aşısının kullanımına onay verip, geliştirilen bir COVID-19 aşısına onay veren ilk batılı ülke olurken, Londra piyasası yüzde 1.0'in üzerinde primlendi.  "ABD tarafında da beklentilerin bir hayli altında gerçekleşen ADP istihdam verisine karşılık aşının teminine ilişkin gelişmeler ve senatoda gündeme gelen yeni teşvik paketi teklifi ile dengelenmiş bir piyasa hakimdi.  "Bu koşullar altında MSCI Dünya Endeksi, yüzde 0.2, gelişmekte olan ülkeler endeksi ise yüzde 0.4 primlendi. Brent petrol fiyatı yüzde 1.8 yükselerek 48.3 dolara çıktı.  Yurt içinde küresel piyasalara paralel bir görünüm sergiledi. BİST-100 endeksi yatay kalırken, TL euro ve dolar sepeti karşısında yüzde 0.6 değer kaybetti.  "Bugün yurtiçinde enflasyon verisi, yurtdışı tarafta ise ABD bileşik PMI verisi yatırımcılar tarafından takip edilecek.
Yatırımcı - 3.12.2020
New York borsası istihdamın beklentinin altında kalmasının ardından karışık seyirle kapandı
Bu arada, yatırımcılar ABD'de yeniden gündeme gelen yeni teşvik paketine yönelik "uzlaşma" gelişmelerini ve Kovid-19'a karşı aşıdaki olumlu ilerlemeleri yakından izlerken, ülkede istihdam verisi beklentilerin altında geldi.
Yatırımcı - 2.12.2020
Mardin'de OSB yönetim kurulu toplantısı yapıldı
Bu olumsuz durumdan kurtulmak için herkesin üzerine düşeni yapması ve üretim aksamayacak şekilde tüm tedbirlere uyması gerektiğini ifade eden Demirtaş, şöyle konuştu: "Tüm vatandaşlarımıza olduğu gibi yatırımcılarımıza ve sanayicilerimize de kapımız 7/24 açıktır.
Yatırımcı - 2.12.2020
TBMM KİT Komisyonu
Sayıları her geçen gün artan enerji projeleri için kalite, maliyet optimizasyonu, işletme, bakım ve onarım açısından söz konusu teçhizatların TEMSAN koordinasyonuyla yerli sanayiden temin edilebilir hale gelmesinin yatırımcılara ve yerli sanayiye birçok avantaj sağladığını dile getiren Güllüoğlu, şunları kaydetti: "2016 yılına kadar ciddi zararda olan kurumumuz 2017'den bu yana kar etmeye başlamıştır.
Yatırımcı - 2.12.2020
Son dakika! Borsa'daki küçük yatırımcıyı koruma rehberi
Gelen son dakika haberine göre Son dönemde sayıları artan Borsa İstanbul'daki küçük yatırımcılara, Sermaye Piyasaları Uzmanı Prof. Dr. Saim Kılıç'tan uyarı geldi.
Yatırımcı - 2.12.2020
Avrupa borsaları düşüşle açıldı
Bugün Avro Bölgesi'nde işsizlik oranı ve ABD'de özel sektör istihdam verilerinin takip edileceğini bildiren analistler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin gelişmelerin de yatırımcıların odağında bulunduğunu kaydetti.
Yatırımcı - 2.12.2020
Tüpraş'tan Yapı Kredi Yatırım aracılığıyla 500 milyon TL tahvil ihracı
Tüpraş, Yapı Kredi Yatırım aracılığında nitelikli yatırımcılara yönelik 500 milyon TL tutarında tahvil ihraç etti.
Yatırımcı - 2.12.2020
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsalarında, yatırımcıların "bekle-gör" politikasını benimsemesiyle karışık bir seyir izlendi.
Yatırımcı - 2.12.2020
VakıfBank'tan 750 milyon dolarlık "Sürdürülebilir Eurobond İhracı"
VakıfBank'tan yapılan açıklamaya göre, birçok kıtadan uluslararası yatırımcının yoğun ilgi gösterdiği ve işlem büyüklüğünün 3 katından fazla talebin toplandığı 5 yıl vadeli 750 milyon dolar tutarındaki ihracın getirisi yüzde 6,625, kupon oranı ise yüzde 6,5 olarak gerçekleşti.
Yatırımcı - 1.12.2020
Diyarbakır Valisi Karaloğlu, Kovid-19 tedbirlerine uyulmasını istedi
Kente geldiği günden beri en çok istihdam olanaklarının arttırılması üzerinde çalıştığı anlatan Karaloğlu, şunları aktardı: "Diyarbakır, bir çağrı merkezine dönüşüyor. Bir çağrı merkezimiz vardı. İnşallah 2021'de çağrı merkezlerimizin sayısı 5'e yükselecek. En kolay en pratik istihdam yaratılan alanlardan biri çağrı merkezleri ikincisi de tekstil, hazır, giyim ve konfeksiyon sektörü. Tekstil ve Konfeksiyon İhtisas Sanayi Bölgemizle ilgili şu anda alt yapı çalışmalarımız bitmek üzere. Bu yılın sonunda ocak ayı başında organize sanayi bölgemizin bütün alt yapısı bitmiş olacak. Orada şu an zaten yapımı bitmiş fabrikalarımız var. 10 bin insanımıza inşallah iş imkanı sağlamış olacağız. Diyarbakır inşallah gelecek dönem istihdam konusunda daha iyi bir sürece girmiş olacak ama bu sadece devletin, ilin valisi olarak benim çabamla olacak gayretimle çözülebilecek bir konu değil. Yatırımcıların iş verenlerimizin el birliğiyle bu konuda çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz.
Yatırımcı - 1.12.2020
Son dakika haberi! Türkiye ile Angola arasında iş birliği fırsatları değerlendirildi
Batur, iki ülke arasında ticari potansiyeli henüz yeterince değerlendirilmemiş ürünlerin bulunduğunu kaydederek, şu açıklamalarda bulundu: "Özellikle gıda, tarım, tekstil, enerji ve maden sektörlerinde iş birliği yapılabilir. İki ülke arasında yasal altyapının tamamlanması önemli. İkili yatırım ve ticaret ilişkilerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesi için 'Çifte Vergilendirmenin Önlenmesi Anlaşması', 'Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması Anlaşması', 'Tercihli Ticaret Anlaşması' ve 'Gümrük İş Birliği Anlaşması'nın en kısa sürede hayata geçirilmesini istiyoruz." "Türk yatırımcılarının bilgi ve tecrübelerinden yararlanmak istiyoruz" Angola Ticaret ve Sanayi Bakan Yardımcısı Amadeu Nunes Leitao, Türkiye'nin Angola tarafından stratejik bir ortak ve dost ülke olarak görüldüğünü bildirdi.
Yatırımcı - 1.12.2020
Eko Temiz Enerji'den güneş paneli üretim tesisine ilişkin açıklama Açıklaması
Şirketten konuya ilişkin yapılan açıklamada, 500 milyon dolar yatırımla kurulacak entegre güneş paneli üretim tesisi için birçok yatırımcı grupla görüşüldüğü belirtildi.
Yatırımcı - 1.12.2020
Kayseri'den kısa kısa
Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, 2020 yılında yapılan ve 2021'de yapılacak yatırımlar toplantıda ele alındı. Toplantıya KASKİ Genel Müdürü Özgür Özdemir, genel müdür yardımcıları ve yatırımcı dairelerin başkanları katıldı.
Yatırımcı - 1.12.2020
Son dakika! Uluslararası Yatırım Zirvesi, 7 Aralık'ta başlayacak
Son dakika haberi: Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED), uluslararası yatırım dünyasının önemli isimlerini Uluslararası Yatırım Zirvesi'nde bir araya getirecek.
Yatırımcı - 1.12.2020
Avrupa borsaları yükselişle açıldı
Bugün dünya genelinde açıklanacak imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerinin yanı sıra ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell ve Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde'ın konuşmalarının takip edileceğini bildiren analistler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin gelişmelerin de yatırımcıların odağında bulunduğunu belirtti.
Yatırımcı - 1.12.2020
Son dakika haber... Borsa güne yükselişle başladı
Son dakika gelişmesine göre Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 1,45 artışla 1.302,25 puandan başladı.
Yatırımcı - 30.11.2020
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Özbek mevkidaşı Kamilov ile telefonda görüştü
Pompeo'nun, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev'in reform gündemini desteklediklerini vurguladığı belirtilen açıklamada, şu ifadeye yer verildi: "Bakanlar, dini özgürlükleri genişletme, insan kaçakçılığıyla mücadele ve sivil toplum ile basın için alan açma dahil (Özbek yönetiminin) insan hakları reformuna ilişkin ilerleme konusunda görüş alışverişinde bulundu. Özbekistan piyasa endeksli politikalara ve özelleştirmeye giderken, ABD ihracatçı ve yatırımcıları için oluşacak fırsatlar da ele alındı.
Yatırımcı - 30.11.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi: (2)
Türkiye'ye karşı açık düşmanlık besleyenlerle hiçbir sorunu olmayanların, Azerbaycan ve Katar gibi Türkiye'ye dostluklarını kayıtsız şartsız gösterenlere, saldırdıkça saldırdığına dikkati çeken Erdoğan, şunları kaydetti: "Her fırsatta ülkemize husumetlerini gösterenlere karşı tavır almak bir yana, onların safına geçip, onların argümanlarıyla bizi hedef alıyorlar. Yine buldukları her fırsatta Türkiye'yi yabancılara şikayet ediyor, yatırımcılara ülkeye gelmeyin mesajı veriyorlar.
Yatırımcı - 30.11.2020
Borsa İstanbul'da pay devri tamamlandı
Açıklamaya göre, pay devrinin tamamlanmasının ardından TVF, sahip olduğu yüzde 80,6'lık payla Borsa İstanbul'un en büyük pay sahibi pozisyonunu koruyacak. QIA yüzde 10'luk pay ile Borsa İstanbul'un yatırımcısı olurken, önde gelen ulusal sermaye piyasaları aktörlerinden oluşan diğer hissedarlar payların kalan kısmını tutmaya devam edecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yatırımcı Haberleri | Yatırımcı Haber - Haberler - Yatırımcı haberleri, son dakika yatırımcı haber ve gelişmeleri burada. Son dakika gündem: Bakan Varank'tan Filyos Endüstri Bölgesi'nin kamuoyundan gizlendiği iddialarına yalanlama.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.12.2020 18:29:11. #1.15#
title