Ülkücü Haberleri

Ülkücü haber, Ülkücü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ülkücü - 17.07.2021
CHP Grup Başkanvekili Özel gündemi değerlendirdi Açıklaması
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yaptığı yazılı açıklamada "Halkın sokağa daveti, Türk askeriyle muhtemel bir çatışma içine girmesi vahim bir tehlike olarak önümüzde durmaktadır. Bilhassa Milliyetçi Ülkücü hareketin provokasyon ve ajitasyonlara karşı teyakkuzuyla birlikte sokaklara çıkarak iç savaş şartlarına hizmet etmesi düşünülemeyecektir.
Ülkücü - 16.07.2021
Son dakika gündem: MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin'den CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel'e tepki
Yücel'in çıkış yapmasının son derece düşündürücü olduğuna değinen Şahin, şunları kaydetti: "Atatürk'ün partisiyiz diyorsunuz', Atatürk'ün düşmanlarıyla bir oluyorsunuz. 'Üniter devlet' diyorsunuz tescilli bölücü HDP'nin kürsülerinde sahne alan Tunç Soyer'e destek oluyorsunuz. Türk milliyetçilerine ve MHP'lilere milli meseleler üzerinden ahkam kesmeye çalışanlar her şeyden önce ulusalcı-millici kimliklerini korumalıdırlar. Atatürk düşmanı bölücülerle bir araya gelmeleri anlaşılacak gibi değil. HDP'liler hala bu tavrını sergiledikleri halde Deniz Yücel gibi ulusalcıların bunu içselleştirmeleri gerçekten düşündürücüdür. Kendisinden ricam ulusalcı hassasiyetlerini sürdürmesi ve milli meseleler söz konusu olduğunda ülkücü Türk milliyetçilerine karşı dikkatli ifadeler kullanmasıdır.
Ülkücü - 23.06.2021
MHP Genel Sekreteri Büyükataman'dan partisine yönelik suçlamalara tepki Açıklaması
Türk milletinin son yüzyılda muhatap olduğu bu yabancı senaryolardan gereken dersleri çıkardığının altını çizen Büyükataman, şöyle devam etti: "Aziz milletimiz; pek çok ülkeyi tarih sahnesine gönderecek, pek çok milleti paramparça edecek kadar şiddetli bu rezil oyunları, üstün feraseti ile bozmayı bilmiştir. Yaşanan pek çok acının ardından elde ettiğimiz kazanımlar, Türk milletini parçalayıp bölmek yerine birleştirmiş, kenetlemiştir. 15 Temmuz gecesi, eski senaryoların bu topraklarda sahneye konulamayacağını demokrasiye olan inancıyla gösteren aziz Türk milleti, bugünlerde yoğunlaşan kirli tertiplerin de farkındadır. Bu tertipleri kaynağında boğacak güce ve kararlılığa da sahiptir. Türkiye'yi hedef alan karanlık senaryoların, kaderini büyük Türk milletinin kaderiyle eşitleyen Milliyetçi-Ülkücü Hareket üzerinden kurgulandığı bir vakıadır.
Ülkücü - 22.06.2021
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Sanatçılara görev düşüyor. Müzik sanatçılarına ve onların örgütlerine. Çıkıp konuşmaları lazım. Eğer onların örgütleri konuşmuyor da korkuya teslim oluyorlarsa onlar zaten sanatçı değil. Sanatçı dediğiniz kişi korkuya teslim olmayan kişidir, yiğit kişidir. Sözünün arkasında duran kişidir, sanatçı budur. Sanattan, sanatçıdan ve müzikten rahatsız olan Erdoğan'ı gençlere teslim ediyorum. Önümüze sandık gelecek. Gençler gereğini yapacaklar. Yürekten inanıyorum. Bu ülkenin gençleri, bu ülkenin umudu, bu ülkenin özgürlüğünü savunan, rahat yaşamayı ilke edinen gençleri bu hortumculara, bu zalimlere gerekli dersi verecektir. Yürekten inanıyorum." -"Söyle bakalım, kim bölücü, kim milliyetçi, kim ülkücü?" MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, kendisi hakkındaki konuşmasına karşılık veren Kılıçdaroğlu, "Bahçeli'yi çoğu zaman muhatap almayı doğru bulmam.
Ülkücü - 15.06.2021
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
AK Parti ve MHP'ye oy verenlerin bayrak ve vatan hassasiyetini bildiğini ifade eden ve onlara seslenen Kılıçdaroğlu, "Haramzadeler eğer devleti ele geçirmişse, devleti soyulacak bir organ gibi görüyorlarsa onlar için vatan ve bayrağın hiçbir önemi yoktur. Hırsızlık mı yaptı, tayin edersin büyükelçiliğe gitsin, az para kazanıyordu biraz daha alsın. Ülkücü, MHP'ye oy veren kardeşim, AK Parti'ye oy veren kardeşim, rüşvetçinin büyükelçi tayin edildiği dünyada bana bir devlet göster.
Ülkücü - 12.06.2021
MHP Genel Sekreter Yardımcısı Osmanağaoğlu, Tire'de istişare toplantısında konuştu Açıklaması
Son dönemde yaşananların Türkiye'de ve dünyada birçok maskeyi düşürdüğünü kaydeden Osmanağaoğlu, şöyle dedi: "Zillet ittifakını oluşturan partilerin ve particiklerin gerçek kimlikleri ifşa olmuştur. Zillet ittifakını ortaya çıkaran gücün hangi mekanizma tarafından yönlendirildiği ortaya çıkmıştır. Cumhur İttifakının güç kaybetmesi için yasa dışı örgütlerle hedef birlikteliklerini eylem birlikteliklerine döndürecek kadar gözü dönenlerin kirli ilişkileri, kimlerden medet umdukları, hangi devletin kuklalığına hazır oldukları her gün yeni bir örnekle karşımıza çıkmıştır. Değil Türkiye Cumhuriyeti Devletini, kendi partilerini bile yönetme beceri ve kabiliyetinden uzak olanların Türk milletine verebilecekleri hiçbir şey olmadığı bir kez daha açık olmuştur." MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin duyurduğu "100 Yılda 100 Maddelik Anayasa Taslağı" konusuna da değinen Osmanağaoğlu, çalışmanın büyük önem taşıdığını belirterek, şöyle dedi: "Her fırsatta anayasa değişikliğinden bahsedip Türk milletinin önüne hiçbir somut metin koyamayanlara inat Milliyetçi Hareket Partisi, 100 maddelik anayasa teklifini ana hatlarıyla kamuoyu ile paylaşmıştır. Uzlaşma kültürünün hakim olmasını ve Türk milletinin kültürel değerlerine uygun, devlet gelenekleriyle uyumlu, çağın gereklerini karşılayan yeni anayasa ihtiyacına cevap vermeyi milli bir vecibe olarak gören Milliyetçi Hareket Partisinin teklifi hepimizi gururlandırmış, büyük Türk milletini de umutlandırmıştır. Cumhuriyetimizin 100. yılında yeni bir anayasayı büyük Türk milletine kazandırmayı tarihi, tarihi ahlaki ve milli bir sorumluluk olarak gören partimizin anayasa teklifinin başlangıç kısmında yer alan 'Allah'ın lütfu, kardeşlik ruhu ve vatan sevgisiyle varlık bulmuş biz Türk milleti' düsturu geleceğin lider ülke Türkiye'sinin de şifreleri olarak karşımızda durmaktadır." MHP'nin İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu ise yaptığı konuşmada, İzmir'in düşmanın denize döküldüğü bir kent olduğunu belirterek, Ülkücü Hareket'in daima nöbette olduğunu söyledi.
Ülkücü - 01.06.2021
Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (1)
Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, 27 Mayıs Ülkücü Şehitleri Anma Günü'nde il başkanlarıyla özlem giderdiklerini, ardından Merkez Yönetim Kurulu ile Merkez Disiplin Kurulu'nun ortak toplantısını gerçekleştirdiklerini dile getirdi.
Ülkücü - 27.05.2021
Avusturya'da Müslümanlara ait kuruluşlara yönelik "fişlemeyi andıran çalışma" tepki çekti
Prof. Dr. Khorchide, Avusturya'da 60'ın üzerinde cami derneğini bünyesinde barındıran Avusturya Türk İslam Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Birliği (ATİB), Milli Görüş ve Ülkücü Hareket'in görüşlerini yaydığı ileri sürülen çok sayıda cami ve derneğe yönelik yapılan çalışmaya değindi.
Ülkücü - 27.05.2021
Son dakika haber... MHP Genel Başkanı Bahçeli: "27 Mayıs Ülkücü Şehitleri Anma Günü vesilesiyle herkes bilmelidir ki ilkelerimizden, ülkülerimizden, ülkemizin ebedi hak...
Edinilen son dakika gelişmesine göre MHP Genel Başkanı Bahçeli: "27 Mayıs Ülkücü Şehitleri Anma Günü vesilesiyle herkes bilmelidir ki ilkelerimizden, ülkülerimizden, ülkemizin ebedi hak ve çıkarlarından taviz vermeden davamızın bizlere yüklediği yüksek sorumlulukları heyecanla yerine getirecek azim ve inanmışlığı bihakkın göstereceğiz.
Ülkücü - 27.05.2021
TBMM Genel Kurulu
MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, eski Gümrük ve Tekel Bakanı Gün Sazak'ın 41 yıl önce bugün teröristlerce katledildiğini anımsattı. 27 Mayıs'ın aynı zamanda ülkücü şehitlerin anma günü olarak kabul edildiğini dile getiren Bülbül, ülkücü hareketin hak ve hakikatin davası olduğunu, her daim Türk milletinin yanında olacaklarını söyledi.
Ülkücü - 24.05.2021
Son dakika haber | FETÖ'nün Adalet Bakanlığı personelini kodlarla fişlediği tespit edildi
İddianamede, terör örgütünün "Tarak Sistemi" adı altında Adalet Bakanlığı personeline verdiği kodlar şöyle tanımlandı: "0 olarak kodlanan kişi: Ateist 1: Allah inancı olup ibadet yapmayan 2: Cuma namazına giden erkek ve orucunu tutan bayan 3: Beş vakit namazını kılıp orucunu tutan 3a: Beş vakit namazını kılıp orucunu tutan ancak sohbetlere düzensiz olarak katılan 3u: Milliyetçi muhafazakar olan 'ülkücü' olarak nitelendirilen 4: Beş vakit namazını kılıp orucunu tutan, sohbetlere düzenli olarak katılan ancak ara sıra burs ve sadaka veren' 4a: Beş vakit namazını kılıp orucunu tutan, sohbetlere düzenli olarak katılan, sıklıkla burs ve sadaka veren 5: Mütevelli olarak nitelendirilen, düzenli olarak burs, sadaka ve himmet veren 5a: Örgüt içerisinde, çalıştığı kurumdaki bilgileri sorumlu imamıyla paylaşan, istenildiğinde bu bilgileri sorumlu imamına getiren, örgüt elemanı olacağı anlaşılamayacak kadar yaşam tarzına dikkat eden, sır tutan ve örgüte bağlılığı tam olan 6: Başka cemaate müntesip olan kişi 7: Alevi olup, ibadetini yapan 7a: Alevi olup, sol görüşlü olan 7u: Ulusalcı olup, sol görüşlü olan 8 : Paraya zaafı olan 9: Kadına zaafı olan kişi R: Alkol ve kumar zaafı olan P: PKK terör örgütü ile ilişkisi olan" İddianamede, tarak sistemiyle toplanan bilgilerin, 3-6 aylık periyotlarla hakim ve cumhuriyet savcıları da dahil ilgili il adliyesi çalışanlarının, isimleri, sicilleri, çalıştığı birimleri yazılmak suretiyle, mahrem imamlar tarafından kayıt altına alındığı, daha sonra "True-Crypt" isimli şifreleme programı ile bilgilerin gizlendiği belirlendi.
Ülkücü - 20.05.2021
MHP'nin il başkanları, MYK ve MDK toplantıları 27 Mayıs'ta yapılacak
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, il başkanları, Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Merkez Disiplin Kurulu (MDK) toplantılarının MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin başkanlığında 27 Mayıs Ülkücü Şehitleri Anma Günü'nde yapılacağını belirtti.
Ülkücü - 19.05.2021
Dışişleri Sözcüsü Bilgiç'ten AP'ye 'Ülkücü Hareketi' tepkisi
DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Avrupa Parlamentosu (AP) 2019-2020 Türkiye Raporu'nda, AP'nin AB ve Üye Ülkelere 'Ülkücü Hareketi' AB Terör Örgütleri Listesine ekleme olasılığını araştırma, derneklerini yasaklama ve faaliyetlerini yakından izleme çağrısına tepki gösterdi.
Ülkücü - 19.05.2021
Dışişleri Sözcüsü Bilgiç'ten AP'ye 'Ülkücü Hareketi' tepkisi
DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Avrupa Parlamentosu (AP) 2019-2020 Türkiye Raporu'nda, AP'nin AB ve Üye Ülkelere 'Ülkücü Hareketi' AB Terör Örgütleri Listesine ekleme olasılığını araştırma, derneklerini yasaklama ve faaliyetlerini yakından izleme çağrısına tepki gösterdi.
Ülkücü - 14.05.2021
MHP heyeti AK Parti, DSP, BBP, Saadet ve Yeniden Refah Partisi heyetleriyle bayramlaştı
İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları başta olmak üzere Türk ve İslam dünyasında yaşanan gelişmeleri değerlendiren Karakaya, bu olayların 100 yıl öncesinden hedeflenmiş birtakım stratejiler olduğunu söyledi. Karakaya, milli görüş ile ülkücü hareket arasında geçmiş dönemlerde milli konularda birliktelikler yapıldığını hatırlatarak Türkiye'nin güçlü olması durumunda İslam dünyasında yaşanan üzücü olaylar karşısında gerekli adımların atılabileceğini sözlerine ekledi.
Ülkücü - 11.05.2021
MHP İzmir İl Başkanlığı kan bağışı kampanyasına desteğini sürdürüyor
Şahin bütün mensuplarının gece gündüz demeden kan vermeye koştuğunu ifade ederek, "Ramazan ayında olmamız zorluk ortaya koysa da insanımızın dayanışma ruhunu da tam manasıyla ortaya çıkarıyor. Bütün teşkilatlarıma, gönüllü kuruluşlarımıza ve mensuplarımıza omuz omuza verdikleri mücadele için çok teşekkür ediyorum. Herkes biliyor ki ülkücü Türk milliyetçileri her zaman Türk Milleti için kanını da canını da vermeye hazır.
title