Şeriat Haberleri

Şeriat haber, Şeriat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Şeriat - 21.04.2021
Vefatının 750. Yıl Dönümünde Hacı Bektaş-ı Veli'yi An(la)mak
Hacı Bektaş Velî'nin en önemli eserinin Makâlât adlı eseri olduğunu ifade eden Kaplan, bu eserin Ahmed Yesevi geleneğinin devamı olarak dört kapı kırk makamdan bahsettiğini; Şeriat-Tarikat-Marifet ve Hakikat anlayışıyla Allah'a ulaşılabileceğini düşünen Hacı Bektaş'ın bu anlamda insanları Abid, Zahid, Arif ve Muhib/ şık olarak tanımladığını, bu anlamda Yunus Emre'nin anlaşılabilmesi için Hacı Bektaş Velî'nin anlaşılması gerektiğinive Konya'da camisi bulunan Pirebi'nin de Hacı Bektaş'ın meşhur halifelerinden olup Şeyh Sadreddin-i Konevî'nin Hünkâr'dan talebi üzerine Konya'ya vazifeli olarak gönderildiğini söyledi.
Şeriat - 05.04.2021
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
Erdoğan şahsım hükümeti, Ayasofya baş imamı şeriat istediğinde, faize ve İstanbul Sözleşmesi'ne karşı çıktığında buna ses çıkarmıyor.
Şeriat - 03.04.2021
Said Halim Paşa Sempozyumu'nda "İslamcılık" anlayışı ele alındı
"Her düşünür kendi çağının çocuğudur" "Said Halim Paşa: Şeriat ile Hakikat Arasında İslamcılık" başlıklı tebliğini sunan Prof.
Şeriat - 30.03.2021
İnsan Hakları İzleme Örgütü: Lübnanlı göstericiler askeri mahkemede asılsız suçlamalara maruz kaldı
Ekonomik kriz ve Kovid-19'a karşı sıkı karantina kararı üzerine Trablusşam'da 25 Ocak'tan itibaren bir hafta süren protestolarda, yüzlerce kişi yaralanmış, Trablusşam Belediyesi ile hükümet konağındaki "Sünni Şeriat Mahkemesi" binaları ateşe verilmişti.
Şeriat - 28.03.2021
Haftanın tarihine bakış
1979- Humeyni, İran'da şeriat ilan etti.
Şeriat - 17.03.2021
DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ÖTV'nin kaldırılmasını istedi
Danıştayın Andımız kararıyla ilgili eleştirilerde bulunan Aksakal, "Türkiye Cumhuriyeti devletinin anayasal düzenini değiştirmek, laik, demokratik Cumhuriyet ilkeleri yerine şeriat hükümleriyle bir sözde din devleti kurma hayali içinde yargıyı işgali altına alan ve 12 Eylül 2010 Anayasa Referandumuyla birlikte Anayasa Mahkemesi üyelerinin yemin metninde bile değişikliğe yönelik kalkışma cüreti gösteren FETÖ terör örgütünün kripto unsurları Danıştayda da halen hüküm mü sürmektedir?" dedi.
Şeriat - 17.02.2021
Son dakika haberleri... Hizbullah lideri Nasrallah, kendilerine muhalif Şii aktivistin ölümünden İsrail'i sorumlu tuttu
Televizyon konuşması yapan Nasrallah, bu konuda siyasi tarafların suçlamaları Hizbullah'a çevirmesinin hiçbir örf, şeriat ve kanunda yeri olmadığını söyledi.
Şeriat - 14.02.2021
Haftanın tarihine bakış
1994- Libya'da şeriat uygulamasına geçildi.
Şeriat - 29.01.2021
Büyükelçi Çakıl Lübnan Başbakanı Diyab ile ülkenin kuzeyindeki gelişmeleri görüştü
Kentte 25 Ocak Pazartesi gününden beri süren ve yüzlerce kişinin yaralandığı söz konusu protestolarda gece saatlerinde, Trablusşam Belediyesi ile hükümet konağında yer alan "Sünni Şeriat Mahkemesi" binaları ateşe verilmişti.
Şeriat - 29.01.2021
Lübnan'ın kuzeyindeki protestolarda çevreye zarar veren 5 şüpheli gözaltına alındı
25 Ocak Pazartesi gününden beri süren ve yüzlerce kişinin yaralandığı söz konusu protestolarda gece saatlerinde, Trablusşam Belediyesi ile hükümet konağında yer alan "Sünni Şeriat Mahkemesi" binaları ateşe verilmişti.
Şeriat - 29.01.2021
Lübnan'ın Trablusşam kentindeki protestolarda kamu binaları ateşe verildi
Lübnan'da ekonomik krize ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle uygulanan karantinaya karşı düzenlenen protestolar sırasında ülkenin kuzeyindeki Trablusşam Belediyesi ile hükümet konağında yer alan "Sünni Şeriat Mahkemesi" binaları ateşe verildi.
Şeriat - 27.01.2021
Ankara'da sokaklara halkı kin ve düşmanlığa sevk edici bildiriler bırakan kişi İstanbul'da yakalandı
Ankara Emniyet Müdürlüğü, başkentte bazı sokaklara halkı kin ve düşmanlığa sevk edici bildiriler bırakan kişinin İstanbul'da gözaltına alındığını duyurdu.
Şeriat - 20.01.2021
Ölümünün 1201'inci yılında Şafi mezhebinin kurucusu büyük alim: İmam Şafii
Mısır'a yolculuk 815 yılında Mısır'a gelen Şafii, 20 Ocak 820'de burada 54 yaşında hayatını kaybetti. Mısır'la ilgili bir şiirinde, şu ifadeleri kullanmıştır: "Mısır'ı sevmeye başladım, Mısır'a gelmeden önce prestijim yoktu ve fakirdim, Allah'a yemin ederim ki en büyük kazanç ve prestij kabre götürülendir." Mısır'da hikmetli sözleri, belagat ve şairliği ile de tanındı ve Mısırlılar onu çok severek, "imam" lakabını verdi. İlk kez ona Mısır'da "İmam Şafii" ve "Şeriat'ın Kadısı" denildi.
Şeriat - 17.01.2021
16 Ocak 2021 Haberleri
16 Ocak 2021 Manşet Haberleri.
Şeriat - 16.01.2021
Ankara'da, şeriat çağrısı yapan provakatif bildirilerde 'Furkan Vakfı' iddiası
ANKARA'da bina önlerine bırakılan şeriat çağrısı içerikli provakatif bildirilerin, Alparslan Kuytul'un başkanı olduğu Furkan Vakfı ile bağlantılı olduğu öne sürüldü.
Şeriat - 06.01.2021
Pakistan-Afganistan sınırında ateş açan teröristler bir Pakistan askerini öldürdü
Afganistan-Pakistan sınırı, Veziristan ve Aşiretler Bölgesi'nde etkili olan TTP, 2007'de 13 örgütün birleşmesiyle kuruldu. TTP, kendisine amaç olarak Pakistan'da şeriat hükümlerini uygulamayı ve ABD'nin Afganistan operasyonuna karşı çıkmayı belirledi.
Şeriat - 04.01.2021
Mısır'da Ezher Kurumu, "tıbbi malzemede tekelciliği" yasaklayan fetva yayımladı
Ezher Uluslararası Elektronik Fetva Merkezinin Facebook sayfasından yapılan açıklamada, "Başta oksijen tüpleri olmak üzere, tıbbi malzemelerin tekelleştirilmesi ve fahiş fiyatlarla satılması şeriata aykırıdır.
Şeriat - 01.01.2021
İran'ın önde gelen din adamlarından Ayetullah Misbah Yezdi öldü
1979 İran Devrimi öncesi Yezdi, özellikle üniversiteli gençler üzerinde etkili olan Dr. Ali Şeriati'nin düşüncelerine aşırı karşıtlık sergiledi.
Şeriat - 27.12.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla
İsrail'deki Ultra-Ortodoks Yahudileri temsil eden Birleşik Tevrat Partisi milletvekilleri, Kovid-19'a karşı toplu aşılamaya Yahudi şeriatına göre kutsal sayılan ve çalışmanın yasak olduğu Şabat'ta da devam edilmesi planına tepki gösterdi.
Şeriat - 27.12.2020
Ultra-Ortodoks Yahudi milletvekillerinden Şabat'ta da Kovid-19 aşısı yapılması planına tepki
İsrail'deki Ultra-Ortodoks Yahudileri temsil eden Birleşik Tevrat Partisi milletvekilleri, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı toplu aşılamaya Yahudi şeriatına göre kutsal sayılan ve çalışmanın yasak olduğu Şabat'ta da devam edilmesi planına tepki gösterdi.
Şeriat - 10.12.2020
CHP Grup Başkanvekili Altay, Tunus'a Kovid-19 nedeniyle yapılacak yardımı eleştirdi Açıklaması
"Hukuk reformunun altını yavaş yavaş doldurmaya başladılar" Engin Altay, dün TBMM Genel Kurulunda AK Parti'li bir milletvekilinin "Şeriat bizim hukukumuzdur.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Şeriat Haberleri | Şeriat Haber - Haberler - Şeriat haberleri, son dakika şeriat haber ve gelişmeleri burada. Alparslan Kuytul kimdir? Alparslan Kuytul nereli? Alparslan Kuytul hayatı ve biyografisi!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 23:32:27. #1.14#

title