Haberler

Serbest bırakılan Feyza Altun'dan ilk açıklama: Türkiye her zaman laik kalacak

Güncelleme:

Küfürlü şeriat paylaşımı sonrası tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen avukat Feyza Altun serbest bırakılırken, karar sonrası ilk görüntüler de geldi. Kendisini takip eden ve destek verenlere teşekkür eden Altun, "Türkiye her zaman laik kalacak" dedi.

Sosyal medyada yaptığı küfürlü şeriat paylaşımı sonrası gözaltına alınıp tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen avukat Feyza Altun adli kontrol, yurtdışına çıkış yasağı ve haftada iki gün karakola giderek imza atması ile şartıyla serbest bırakıldı. Karar sonrası mahkeme koridorlarında kendisine destek verenlere teşekkür eden Altun, "Türkiye her zaman laik kalacak" ifadelerini kullandı.

Serbest bırakılan Feyza Altun'dan ilk açıklama: Türkiye her zaman laik kalacak

KÜFÜRLÜ ŞERİAT PAYLAŞIMI ORTALIĞI KARIŞTIRDI

Avukat Feyza Altun, dün Twitter (X) hesabı üzerinden yayınladığı Farsça bir şiire gelen yoruma, "Şeriate s......" diyerek karşılık verdi. Altun bir süre sonra tweeti sildi ancak tepkiler dinmedi.

Serbest bırakılan Feyza Altun'dan ilk açıklama: Türkiye her zaman laik kalacak

TEPKİLER SONRASI GÖZALTINA ALINDI

Ünlü avukat hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme' hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında Feyza Altun'un Beykoz'taki evinde arama yapıldı. Aramanın tamamlanmasının ardından Altun gözaltına alınarak sağlık kontrolüne götürüldü.

Serbest bırakılan Feyza Altun'dan ilk açıklama: Türkiye her zaman laik kalacak

ÇIKARILDIĞI MAHKEMECE SERBEST BIRAKILDI

Sabah saatlerinde adliyeye çıkarılan ve Cumhuriyet savcısına verdiği ifadenin ardından tutuklama istemiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen Altun adli kontrol, yurtdışına çıkış yasağı ve haftada iki gün karakola giderek imza atması şartıyla serbest bırakıldı.

Serbest bırakılan Feyza Altun'dan ilk açıklama: Türkiye her zaman laik kalacak

KENDİSİNE DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Kararın ardından mahkeme koridorlarında kendisini takip edip destek verenlere teşekkür eden avukat Feyza Altun ilk mesajında "Türkiye her zaman laik kalacak" ifadesini kullandı.

Erdem Aksoy
Haberler.com - Güncel

Feyza Altun Türkiye Güncel Haberler

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

Doğum teşvik paketi geliyor! Doğum izninin uzatılması da kira ve kreş desteği de masada

Doğum teşvik paketi geliyor! Doğum izninin uzatılması da kira ve kreş desteği de masada

Bakmadan Geçme

Türkiye- Portekiz maçı ne zaman, saat kaçta? EURO 2024 Türkiye- Portekiz hangi kanalda? #9917 22 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 22 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 22 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 22 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 22 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Arda Güler Portekiz maçında oynayacak mı? Arda ilk 11'de mi? Avrupa Şampiyonası Finali ne zaman? EURO 2024 ne zaman bitiyor? Fransa sembolü neden horozdur? Hollanda forması neden turuncu? Hollanda neden portakal renginde? #129300 #9917 Hollanda Fransa maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Hollanda Fransa maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Hollanda Fransa maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Hollanda Fransa maçı ne oldu? Hollanda Fransa maçı CANLI izle! (EURO 2024) Hollanda Fransa EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT 1 canlı maç izle! HOLLANDA FRANSA CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! EURO 2024 gruptan kaç takım çıkıyor, 3.'ler çıkıyor mu? #9917 Filenin Sultanları elendi mi? A Milli Kadın Voleybol Takımı VNL elendi mi? #129300 #127952 Mbappe neden yok, sakat mı cezalı mı? Mbappe oynayacak mı EURO 2024 (Hollanda – Fransa)? #129300 #9917
Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi

Diyarbakır ve Mardin'deki anız yangınlarında hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi

500

Yorumlar (50)

Bükücü:

Madde 2 – Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

293
127
yanıtYanıtla
Yavuz Irmak:

yerin ve göklerin ikisi arasında canlı cansız bütün mahlukatın sahibi ve kanun koyucularının en büyüğü YÜCE ULU ALLAHDIR onun dışında kı bütün kanunlar ayaklarımın altında

yanıt213
yanıt206
Orhan Dik :

Laik sosyal bir devlettir OK. Peki bu belirli bir inanca topyekün küfretmeyi kapsıyor mu? Tamam belli ki sana göre kapsıyor? Şimdi; bir de düğünde üstü kapalı şekilde Atatürk'e küfredenler var. Bunlar için de eşitlik ve özgürlük istiyor musun? İlericilik önemlidir ama, Türkiyede sol zihniyeti ne diyor: Bir başa gelelim de o zaman size göstereceğiz? Neyi gösteriyorsun peki mesela eşitliği mi gösteriyorsun...

yanıt70
yanıt49
Zonguldak’lı Şükrü :

Keşke yazdığınızıda anlayabilseniz. Demokratik ve sosyal bir hukuk devleti tanımı var!!! Laik kelimesini araya koyuyor., yani hangi ideolojiye bağlıysa, ilk başta insan haklarına saygı. Bu devlet laik kalacak, dersen ne olur? Şeriata kızıyorsunuz, şeriattan daha kötü. O zaman demokratik sosyal devlet nerde? Taliban şeriatla baskı uyguluyorsa, laik kalacaklarda aynı ilke doğrultusunda, baskı rejiminde.

yanıt24
yanıt33
Zonguldak’lı Şükrü :

Yazdıklarınızı bir anlayabilseniz!! Bu ülke laiktir laik kalacak diyorsun, ama demokratik ve sosyal HUKUK devletidir. Kelimesini Bir türlü anlamak istemiyorsunuz. Şeriat’ hukuk sistemi olduğuna göre hukuk düzenlemesinde şeriat hukuğu uygulanabilir. Şeriat bir rejim değildir.

yanıt24
yanıt27
Bükücü:

Yavuz Irmak: Allah'a laf eden yok kardeşim bizde Müslümanız. Ancak ülkemiz Türkiye cumhuriyetidir ve her din, dil, ırk bu ülke vatandaşı Türkiye'de yaşayabilir. Türkiye şeriat ile yaşayan ve sadece Müslümanların yaşadığı ülke değil, tüm dünyaya hitap eden bir ülkedir. Konuya tek açıyla bakmayın, genel bakın. Zonguldak'lı Şükrü: Yazdığım şey Türkiye Cumhuriyeti Kanunun değiştirilemeye ve değiştirilemeyecek olan maddesi madde-2... Kendi yaşadığın ülkenin kanunlarını araştır.

yanıt17
yanıt33
Zonguldak’lı Şükrü :

Bükücü eziyet etme kendine, Hukuk sisteminde hangi hukuk kanunu değişmemiş. Kaç tane anayasa yapılmış. 1982 anayasası da artık zamanın toplum düzenini karşılamıyor. Yine söylüyorum, Taliban’ın yaptığı rejimdir, ama şeriat kanundur. İkisini karıştırmayın!!!

yanıt20
yanıt11
Bükücü:

Anayasa'nın ilk 3 maddesi değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez.

yanıt17
yanıt21
Zonguldak’lı Şükrü :

Bükücü, ilk üç maddeden bahsediyorsun. Bir aç oku ne yazıyor. Kendi yazdığını dahi okumuyorsun!!!! Sosyal hukuk devleti diyor. Hukuk HUKUK HUKUK, hukuk ne toplum düzeni sağlamak için yaptırım. Şeriati Cumhuriyet’e nasıl bağlıyorsunuz.??? Şeriat hukuk kanunudur. Cumhuriyet ise ulusun kendi iradesiyle yönetim biçimidir.

yanıt12
yanıt2
Bükücü:

Zonguldak'lı Şükrü: Şeriat ile yönetilmeyen bir ülkede şeriatı insanlar yaşar devlet değil. Devlet kendi kanunlarını kurulurken yazmış sonradan değiştirilse de o devlette yaşıyorsan eğer o kanunlara uymak zorundasın. O devlet içerisinde Şeriat ile yönetilmek ve yaşamak istiyorsan önce kendi içinde onu yaşayacaksın.

yanıt3
yanıt9
Tüm 50 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title