Haberler

Feyza Altun neden 9 ay hapis cezası aldı? İşte nedeni

Sosyal medya üzerinden yaptığı şeriat paylaşımı nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan Avukat Feyza Altun 9 ay hapisle cezalandırıldı. Peki, Feyza Altun neden 9 ay hapis cezası aldı?

Feyza Altun neden ceza aldı? Sosyal medya üzerinden yaptığı şeriat paylaşımı nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan Avukat Feyza Altun 9 ay hapisle cezalandırıldı. Peki, Feyza Altun neden 9 ay hapis cezası aldı? Detaylar!

FEYZA ALTUN NEDEN CEZA ALDI?

Sosyal medyadan yaptığı şeriat paylaşımı sonrası hakkında soruşturma başlatılan ve hakkında 3 yıl hapis istenen Avukat Feyza Altun, 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Altun, mahkemede "Suç işleyenler aslında bu tweeti yayanlar ve gündeme getirenlerdir." dedi.

"TÜRKİYE'DE ŞERİAT YÖNETİMİNİN OLMASINI KABUL EDEMEM"

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım nedeniyle Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Avukat Feyza Altun hakkında soruşturma başlatılmıştı. Beykoz 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya sanık Feyza Altun ve taraf avukatları katıldı.

Sanık Feyza Altun, "14 yıldır avukat olarak görev yapıyorum, şeriat Türkiye'de korunan bir değer değildir. Olay tarihinde ben Farsça bir şiiri X sosyal paylaşım sitesinde kendi adıma kayıtlı kullanıcı hesabımdan paylaşmıştım. Bu paylaşımdan sonra tanımadığım birisi "lan Feyza şeriat atak mı geçiriyorsun" şeklinde paylaşımda bulundu. Bunun üzerine ben iddianameye konu tweeti attım. Bu tweetin yanlış anlaşılabileceğini fark edince 5-10 dk sonra bu tweeti sildim. Suç işleyenler aslında bu tweeti yayanlar ve gündeme getirenlerdir.

Türkiye'de şeriat yönetiminin olmasını kabul edemem, Türkiye laik bir devlettir, şeriat yönetimi kafa kesen bir yönetimdir. Ben böyle bir yönetim istemiyorum. Benim din ve vicdan özgürlüğüyle bir problemim yoktur. Beraatime karar verilmesini talep ederim" dedi.

SAVCI 3 YIL İSTEDİ

Cumhuriyet savcısı mütalaasında, Feyza Altun'un 3 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme heyeti, Feyza Altun'un "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçundan 9 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına hükmetti. Mahkeme heyeti ayrıca Feyza Altun'un suç nedeniyle pişmanlık duymamasından dolayı indirim uygulamadı.

Haberler.com / Onur Bayram - Gündem

Sosyal Medya Feyza Altun Feyza Altun Hukuk Gündem Yaşam Güncel Haberler

Ölümlü kazaya karışıp ABD'ye kaçan Timur Cihantimur'un tutukluluğunun devamına karar verildi

Ölümlü kazaya karışıp ABD'ye kaçan Timur Cihantimur'un tutukluluğunun devamına karar verildi

Bakanlık yeni vergi paketini devreye sokuyor! Asgari gelir detayı dikkat çekti

Bakanlık yeni vergi paketini devreye sokuyor! Asgari gelir detayı dikkat çekti

Portekiz'in yıldızından Arda Güler'e olay sözler: Fikrim yok

Portekiz'in yıldızından Arda Güler'e olay sözler: Fikrim yok

Demokrat Partili Enginyurt'tan nükteli paylaşım: Hakkını helal et Nebati

Demokrat Partili Enginyurt'tan nükteli paylaşım: Hakkını helal et Nebati

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title