Haberler

Feyza Altun neden gözaltına alındı? Avukat Feyza Altun şeriat olayı nedir, ne dedi?

Güncelleme:

Avukat Feyza Altun neden gözaltına alındığı gündeme gelirken Feyza Altun şeriat olayı nedir ve Feyza Altun ne dedi sorularına yanıt aranıyor. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla gündeme gelen Altun, tutuklandı mı merak ediliyor. Peki, Feyza Altun neden gözaltına alındı? Avukat Feyza Altun şeriat olayı nedir, ne dedi?

Feyza Altun neden gözaltına alındı? Avukat Feyza Altun şeriat olayı nedir, ne dedi? sorularına yanıt aranıyor. Küfürlü şeriat paylaşımı sonrası gözaltına alınan avukat Feyza Altun, Beykoz Adliyesi'ne getirildi. Feyza Altun neden gözaltına alındı? Avukat Feyza Altun şeriat olayı nedir, ne dedi? Detaylar haberimizdedir…

FEYZA ALTUN NEDEN GÖZALTINA ALINDI?

Feyza Altun, dün Twitter (X) hesabı üzerinden yayınladığı Farsça bir şiire gelen yoruma, "Şeriate s......" diyerek karşılık verdi. Paylaşımıyla tepkilerin odağına yerleşen ve sosyal medyadaki "Tutuklansın" çağrıları sonrası gözaltına alınan avukat Feyza Altun, Beykoz Adliyesi'ne getirildi. Altun'un gün içinde Cumhuriyet savcısına ifade vereceği öğrenildi.

Feyza Altun neden gözaltına alındı? Avukat Feyza Altun şeriat olayı nedir, ne dedi?

FEYZA ALTUN ŞERİAT OLAYI NEDİR?

Feyza Altun'un gözaltına alınmasının ardından avukatı Emrah Karatay, sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu: "Müvekkilim ve meslektaşım Feyza Altun ile Vatan Emniyet'te birlikteyiz. Kamuoyunda dolaşan birtakım yanlış ve art niyetli paylaşım ve haberlere istinaden bu açıklamayı avukatı olarak yapıyorum. Hakkında şeriat aleyhtarı tweetleri yüzünden başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınmıştır. Hakkındaki iddia 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik'tir. Bunun dışında hiçbir suçlama bulunmamaktadır. İsnat olunan suçun kanunda tanımlanan şeklinin oluşmaması bir yana, 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası olan, erteleme, paraya çevirme ve HAGB gibi alternatif hükümlerin alınması kuvvetle muhtemel olan bir suç isnadı nedeniyle, her gün adliyede olan, hakkındaki her şikayette daha çağrılmadan savcılığa ifade vermeye giden bir avukatı gözaltına almayı hukukla izah etmek, biz hukukçular için mümkün değildir. Türkiye'de rejim tartışmaları, 29 Ekim 1923'te son bulmuştur.

"Devletin dini İslam'dır" maddesi Anayasadan 1928 yılında çıkarılmıştır. Laiklik 1937 yılında Anayasaya girmiş, yürürlükte olan Anayasamızla da laiklik, Anayasanın değiştirilmesi teklif dahi edilemez kuralı haline gelmiştir. Bugün, şeriat taraftarları, Anayasanın değiştirilmesi teklif dahi edilemez hükmünün hilafına beyanlarda bulunurken bunu görmezden gelen, adliye koridorlarında şeriat sloganları atanlara hiçbir işlem uygulamayan savcılık makamının, kışkırtıcı dahi olsa, şeriat karşıtı beyanları nedeniyle bir avukatı gözaltına almasını, hukuka çalınmış bir şerh olarak görüyoruz. İşlemediğini bildikleri bir suç nedeniyle müvekkilim hakkında uygulanan gözaltı kararı dahi saçma iken tutuklanması yolunda sosyal medya çalışması yapan, galiz küfürlerle müvekkilimin şahsına saldıran kişiler ve basın kuruluşları hakkında ise suç duyurusunda bulunacağız. Müvekkilim buraya başı dik girmiştir. Buradan da başı dik çıkacaktır. Kamuoyuna saygılarımızla bildiririz."

SABAH SAATLERİNDE ADLİYEYE GETİRİLDİ

Sosyal medyadaki küfürlü şeriat paylaşımı nedeniyle gözaltına alınan avukat Feyza Altun bugün sabah saatlerinde ise Beykoz Adliyesi'ne getirildi. Altun'un gün içinde Cumhuriyet Savcısı'na ifade vereceği öğrenildi. Gelişme Altun'un sosyal medya hesabından yapılan paylaşımla duyuruldu.

Feyza Altun neden gözaltına alındı? Avukat Feyza Altun şeriat olayı nedir, ne dedi?

FEYZA ALTUN NE DEDİ?

Avukat Feyza Altun, dün Twitter (X) hesabı üzerinden yayınladığı Farsça bir şiire gelen yoruma, "Şeriate s......" diyerek karşılık verdi. Altun bir süre sonra tweeti sildi ancak tepkiler dinmedi. Ünlü avukat hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme' hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında Feyza Altun'un Beykoz'taki evinde arama yapıldı. Aramanın tamamlanmasının ardından Altun gözaltına alınarak sağlık kontrolüne götürüldü.

Feyza Altun neden gözaltına alındı? Avukat Feyza Altun şeriat olayı nedir, ne dedi?

Haberler.com / Sena Demiröz - Gündem

Sosyal Medya Feyza Altun Hukuk Gündem Haberler

İzmir'de infial yaratan görüntü! Yanındaki bankta oturan kadına bakarak kendini tatmin etti

İzmir'de infial yaratan görüntü! Yanındaki bankta oturan kadına bakarak kendini tatmin etti

Bakan Şimşek talimatı vermişti! Bayramın kaymağını yiyen sektörler incelendi, çok sayıda işletmeye ceza uygulandı

Bakan Şimşek talimatı vermişti! Bayramın kaymağını yiyen sektörler incelendi, çok sayıda işletmeye ceza uygulandı

Efes Antik Kenti'nde özel davet skandalı! Türk vatandaşları içeriye sokmadılar

Efes Antik Kenti'nde özel davet skandalı! Türk vatandaşları içeriye sokmadılar

Bakmadan Geçme

Bankalar hangi gün açılacak? Bankalar ne zaman, hangi tarihte mesaiye başlıyor? Bayramda bankalar kapalı mı, açık mı? House Of The Dragon hangi platformda? House Of The Dragon dizisi nerede, hangi platformda? Arda Güler İlk 11'de oynayacak mı? Arda Güler Türkiye - Gürcistan maçında var mı, kadroda mı? Turkcell bayramda açık mı? Turkcell bayileri bayramda kaça kadar açık, kaçta kapanıyor? Metro market bayramda açık mı? Metro market bayramda çalışıyor mu, kaça kadar açık? Trendyol Express bayramda çalışıyor mu? Trendyol Express bayramda açık mı, kapalı mı? Bu akşam Survivor var mı? Bu akşam Survivor All Star yeni bölüm yayınlanacak mı? 18 Haziran Salı Survivor yeni bölüm! Döviz büroları bayramda açık mı? Döviz büroları kurban bayramında kapalı mı, açık mı? Kurban Bayramında yollar ücretsiz mi? Osmangazi Köprüsü, Çanakkale Köprüsü, Avrasya Tüneli, Kuzey Marmara bedava mı? Türkiye - Gürcistan maçı hangi kanalda, saat kaçta? Türkiye - Gürcistan maçı nereden izlenir? Yalan dizisi hangi gün? Yalan dizisi hangi kanalda, saat kaçta başlayacak? Sansar Salvo tutuklandı mı? Ünlü rapçi Sansar Salvo neden cezaevine girdi, sebebi ne? Sansar Salvo neden hapse girdi? Bayram hangi gün bitiyor? Kurban Bayramı kaç gün sürecek, ayın kaçında, hangi tarihte bitecek? 22 Haziran hangi burç? 22 Haziran'da doğanlar hangi burç oluyor? 22 Haziran tarihi hangi burç olur? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 18 Haziran Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda?
Son seçim anketinde çarpıcı sonuç! CHP ile AK Parti arasındaki fark 3 puana yakın

Son seçim anketinde çarpıcı sonuç! CHP ile AK Parti arasındaki fark 3 puana yakın

500

Yorumlar (1)

Mamed Gedirli:

Alp Arslan, Ertuqrul, Osman Paşa, Sultan Bayezıt, Sultan Fateh Mehmet Han milletin şu duruma düşeceyini bilseydiler belke de bu devleti kurmazdılar. Yazıklar olsun bu devlete ki, kendi vatandaşlarının din azadlığını muhafaza etmiyor!

4
3
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title