Senato Haberleri

Senato haber, Senato son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Senato - Bugün
Son dakika haberleri! Fransa'da sağlık alanında olağanüstü hal 1 Haziran'a uzatılacak
Sağ ve sol partilerden itirazlara rağmen tasarı, 43'e karşı 113 milletvekilinin desteğiyle kabul edildi. Tasarı 27 Ocak'ta Senatoya sunulacak.
Senato - Bugün
ÜAK toplantısı SAÜ Rektörü Savaşan başkanlığında yapıldı
Üniversite rektörleri ile her üniversite senatosunun o üniversiteden dört yıl için seçeceği bir profesörden oluşan kurul üyelerinin katıldığı toplantı, 250 sayılı toplantıda alınan kararların onaylanmasıyla devam etti.
Senato - Bugün
Brent petrolün varili 56,01 dolar
ABD Hazine Bakanı olması beklenen Janet Yellen da dün Senatonun Finans Komitesinde yaptığı konuşmada salgınının ekonomik etkilerine karşı daha fazla önlem alınmaması halinde uzun ve acı verici resesyon riskiyle karşı karşıya olunduğunu belirterek, zaman içinde ikinci destek paketi için çalışacağının sinyalini vermişti.
Senato - Bugün
Biden'ın Ulusal İstihbarat Direktörü Adayı Haines'a Senato'dan onay
ABD Başkanı Joe Biden'ın Ulusal İstihbarat Direktörü adayı olarak gösterdiği Avril Haines, Senato'dan onay aldı.
Senato - Bugün
Beyaz Saray'ın yeni sözcüsü Psaki ilk basın toplantısını düzenledi Açıklaması
Senatoda Donald Trump'a yönelik devam eden azil soruşturmasına ilişkin ise Psaki, bu durumu Senatoya bıraktıklarını aktardı.
Senato - Bugün
ABD'de Demokratlar Senatoda çoğunluğu ele geçirdi
ABD'de Demokratlar, yeni senatörlerin de yemin etmesiyle, Temsilciler Meclisinin ardından Senatodaki çoğunluğu da ele geçirdi.
Senato - Bugün
New York borsası, Biden'ın yemin töreninin ardından rekorla kapandı
ABD Hazine Bakanı olması beklenen Janet Yellen da dün Senatonun Finans Komitesinde yaptığı konuşmada salgınının ekonomik etkilerine karşı daha fazla önlem alınmaması halinde uzun ve acı verici resesyon riskiyle karşı karşıya olunduğunu belirterek, zaman içinde ikinci destek paketi için çalışacağının sinyalini vermişti.
Senato - Dün
Son dakika haberi... İtalya'da Başbakan Conte, hükümetini güçlendirerek yola devam etmek istiyor
Son dakika haber... İtalya'da dün parlamentonun üst kanadı Senatodan kıl payı da olsa güvenoyu alarak hükümetini koruyan Başbakan Giuseppe Conte ve koalisyon ortaklarının, hükümeti güçlendirerek yola devam etme niyetinde olduğu belirtildi.
Senato - Dün
Joe Biden, yemin töreni öncesi geleneği bozmayarak kiliseye gitti
Biden'a başkan yardımcılığına seçilen Kamala Harris ve eşi Douglas Emhoff, Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Senato'daki Cumhuriyetçilerin Lideri Mitch McConnell ve Demokratların Lideri Chuck Schumer da eşlik etti.
Senato - Dün
BIST100 yüzde 0.28 yükseldi, dolar 7.43 lirada
ABD Senato'su Finans Komitesi'nde, Hazine Bakanlığı adaylık duruşmasında konuşan Yellen, bununla birlikte faizlerin yükselme riski de bulunduğuna dikkat çekerek, bu nedenle "sürdürülebilir ve sorumlu bir politika" oluşturmak gerektiğinin altını çizdi.
Senato - Dün
Altın fiyatları yükseldi, petrol yatay
Troy Kıymetli Madenler'in analizinde, altının Hazine Bakan adayı Janet Yellen'ın konuşmasının ardından yükseldiğine işaret edilerek, şöyle denildi: "Piyasalar Donald Trump'a veda ederken, yeni Başkan Joe Biden ve yönetimini karşılamaya hazırlanıyor. Dün bu doğrultuda Biden hükümetinin yeni Hazine Bakan adayı Janet Yellen'ın göreve başlama konuşmasını takip ettik. Altın da bu konuşmadan payına düşen fiyatlamayı almaya çalıştı.  "Konuşmada öne çıkan konu başlığı doların değerlemesi üzerine oldu. Doların değerinin piyasa dinamikleri doğrultusunda belirlenmesi gerektiğini savunan Yellen, rekabetçi bir dolar yaratma çabası içerisinde olmayacaklarını vurguladı.  "Diğer taraftan Yellen, Senatoya teşvik paketine dair adımlar atma çağrısı yapması piyasalar açısından pozitif karşılandı ve altın da bu pozitiflikten kısmen de olsa etkilenmiş oldu.
Senato - Dün
Malezya'da milletvekilleri, Kral Sultan Abdullah Şah'tan "OHAL'in kaldırılmasını" talep etti
OHAL kapsamında Parlamento, Senato ve Eyalet Meclislerinde oturumlar yapılmayacak, genel ve yerel seçimler ile ara seçimler de düzenlenmeyecek.
Senato - Dün
Tayland'da yasaklı muhalif lidere Kral'a hakaret suçlaması
Ekim 2020'de Tayland Başbakanı Prayut Çan-oça, protestocuların taleplerinden bazılarına olumlu cevap vererek hükümetin atadığı senato üyelerinin genel seçimlerden sonra parlamentodaki başbakanlık oylamasına katılmasını sağlayan düzenlemenin kaldırılacağını açıklamıştı.
Senato - Dün
Avrupa borsaları İngiltere hariç yükselişle açıldı
Analistler, ABD'de Hazine Bakanı olması beklenen Janet Yellen'ın dün akşam Senatonun Finans Komitesinde yaptığı sunumun ardından piyasalardaki destek paketi beklentilerinin arttığını, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ve alınan sıkı tedbirlerin de gündemin odağında olmaya devam ettiğini ifade etti.
Senato - Dün
Son dakika! Biden yönetimi Arakanlı Müslümanlara zulmün soykırım olup olmadığına karar verilmesi için inceleme başlatacak
Blinken, Senato Dış İlişkiler Komitesindeki oturumda adaylığının onaylanmasından önce yaptığı konuşmada, Biden yönetiminde Arakanlı Müslümanlara yönelik zulmün soykırım olup olmadığına karar verecek kurumlar arası bir değerlendirme yapılacağını ve süreci kendisinin yöneteceğini açıkladı.
Senato - Dün
Trump sonrası ABD, siyasi kutuplaşma ve 3. parti tartışmaları
Üçüncü parti tartışmaları Söz konusu yandaş kitle, 167 yıllık Cumhuriyetçi Parti'nin dengelerini de altüst etmiş durumda. Temsilciler Meclisi'nin Trump'ı ikinci kez azil kararı, Senato'dan çıkacak sonucu beklerken, Cumhuriyetçiler kendi içinde popülizm yanlısı Trumpçılar ve geleneksel yönetim anlayışını koruyan Trump karşıtları olarak ikiye ayrıldı bile.
Senato - Dün
BIST100 yüzde 0.53 artışla başladı, dolar 7.44 lirada
TSKB'nin günlük analzinde "Küresel piyasalarda risk iştahındaki iyimserlik sürüyor" denildi ve şu değerlendirme yapıldı: "Az sayıdaki makroekonomik veri akışı beklentileri aşarken, tahminlerden güçlü gelen şirket bilançoları ve ABD'nin yeni Hazine Bakanı Janet Yellen'ın mesajları ile dün riskli varlıklar güçlü bir seyir izledi. Senato'da bakanlığının onaylanacağı oturumda konuşan Yellen, doların değerine müdahale edilmeyeceğini söylerken, başka ülkelerin de para birimlerini yönlendirmesine izin verilmemesi için adım atılması gerektiğini ifade etti.
Senato - Dün
Borsa güne yükselişle başladı
Analistler, ABD'de Hazine Bakanı olması beklenen Janet Yellen'ın dün akşam Senatonun Finans Komitesinde yaptığı sunumda büyük teşvik paketlerine vurgu yapmasının ardından küresel piyasalarda alıcılı bir seyrin hakim olduğunu söyledi.
Senato - Dün
Son Dakika | Küresel piyasalarda gözler ABD'deki yemin törenine çevrildi
ABD'de Hazine Bakanı olması beklenen Janet Yellen'ın dün akşam Senatonun Finans Komitesinde yaptığı sunumun ardından piyasalardaki destek paketi beklentileri artarken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ve alınan sıkı tedbirler de devam ediyor.
Senato - Dün
Yellen: Faizler bir süre daha düşük düzeylerde kalacak
ABD Senato'su Finans Komitesi'nde, Hazine Bakanlığı adaylık duruşmasında konuşan Yellen, bununla birlikte faizlerin yükselme riski de bulunduğuna dikkat çekerek, bu nedenle "sürdürülebilir ve sorumlu bir politika" oluşturmak gerektiğinin altını çizdi.
Senato - Dün
Son dakika haberleri! ABD'nin yeni Dışişleri Bakanı adayı Blinken, "İsrail'deki büyükelçiliğin Kudüs'te kalacağını" açıkladı
ABD'nin yeni Dışişleri Bakanı adayı Blinken, Senato Dış İlişkiler Komitesindeki oturumda adaylığının onaylanmasından önce senatörlerin sorularını yanıtladı.
Senato - Dün
Biden'ın Savunma Bakanı Adayı Austin, Afganistan'da müzakereye dayalı çözümden yana olduğunu açıkladı Açıklaması
Austin, Senato'nun Silahlı Kuvvetler Komitesinde katıldığı onay oturumunda senatörlerin sorularını yanıtladı.
Senato - Dün
Son dakika haber... İtalya'da Başbakan Conte ve hükümeti, Senato'daki kritik güven oylamasını az farkla kazandı
Son dakika haberi... İtalya'daki hükümet krizinde, Başbakan Giuseppe Conte ve hükümeti, parlamentonun üst kanadı Senato'dan salt çoğunluk olmadan güvenoyu aldı.
Senato - Dün
New York borsası yükselişle kapandı
Piyasalardaki destek paketi beklentisi, ABD Hazine Bakanı olması beklenen Janet Yellen'ın Senatonun Finans Komitesinde yaptığı konuşma ile artış gösterdi.
Senato - 19.01.2021
Biden'ın Ulusal İstihbarat Direktörü adayından, Kaşıkçı cinayetine ilişkin detaylı rapor yayımlama vaadi
ABD'nin Seçilmiş Başkanı Joe Biden'ın Ulusal İstihbarat Direktörlüğüne aday gösterdiği Aril Haines, görevinin Senato tarafından onaylanması durumunda, Suudi Arabistanlı Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin detaylı bir rapor yayımlayacağını açıkladı.
Senato - 19.01.2021
Son dakika haber... İtalya'da 2. Conte Hükümeti Senato'da kritik güvenoyu sınavında
Gelen son dakika haberlerine göre İtalya'da Başbakan Giuseppe Conte, dörtlü koalisyonun bozulmasıyla başlayan hükümet krizinde, parlamentonun üst kanadı Senato'da yapılacak güven oylaması öncesinde hükümeti için destek istedi.
Senato - 19.01.2021
ABD Hazine Bakanı olması beklenen Yellen'ın odağında Amerikan işçileri olacak Açıklaması
Yellen, Senatonun Finans Komitesinde yaptığı konuşmada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkilerine karşı daha fazla önlem alınmaması halinde daha uzun ve acı verici resesyon riskiyle karşı karşıya olunduğunu söyledi.
Senato - 19.01.2021
Cumhuriyetçilerin Senato lideri McConnell'dan Trump'a "Kongre baskını" suçlaması
Cumhuriyetçilerin Senato Çoğunluk Lideri Mitch McConnell, 6 Ocak'taki Kongre baskını dolayısıyla Başkan Donald Trump'ı suçladı.
Senato - 19.01.2021
Avrupa borsaları düşüşle kapandı
Avrupa borsaları, yatırımcıların yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısıyla ekonomik toparlanma umutlarına ve ABD Hazine Bakanı olması beklenen Janet Yellen'ın Senato'nun Finans Komitesi'nde yapacağı sunuma odaklanmasıyla düşüşle tamamladı.
Senato - 19.01.2021
ABD/Yellen: İkinci yardım paketi için fazla mesai yapacağız
ABD Senato'sunda Finans Komitesi'nde, Janet Yellen için Hazine Bakanlığı adaylık duruşması yapıldı.
Senato - 19.01.2021
ABD tarihi devir teslim törenine hazırlanıyor: 117 askeri araç takviyesi
6 OCAK KANLI KONGRE BASKINI ABD Başkanı Donald Trump'ın Washington'daki mitingi sonrasında destekçileri barikatları aşarak Kongre'ye girdi. Kongre binası önünde Trump destekçileriyle polis arasında arbede yaşandığı görüldü. Polisin Kongre'nin de içinde bulunduğu kompleksteki bazı binaları boşalttı. Kongre binasının dışında gerginlik ve arbede yaşanırken, içeride ise başkanlık oylaması yapılıyor. ABD Senatosu bugün Joe Biden'ın başkanlığını onaylamak için toplanmıştı.
Senato - 19.01.2021
Son dakika haber | New York borsası yükselişle açıldı
Son dakika haber: New York borsası, ABD Hazine Bakanı olması beklenen Janet Yellen'ın Senato'nun Finans Komitesi'nde yapacağı sunum öncesi güne yükselişle başladı.
Senato - 19.01.2021
Son dakika haberleri... Bangsamoro'da 13 bin 500 Moro İslami Kurtuluş Cephesi üyesi silah bıraktı
İbrahim, Filipinler Temsilciler Meclisi ve Senato üyeleriyle yaptıkları ilk görüşmelere değinerek, "Hepsi destekleyici.
Senato - 19.01.2021
Son dakika... KMÜ'de Spor Bilimleri Doktora Programı ile Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Tezli Yüksek Lisans Programı açıldı
Üniversite Senatosunun teklifi ve Yükseköğretim Kurulunun kararı ile KMÜ Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Spor Bilimleri Doktora Programı açılması, Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde ise Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Anabilim Dalı kurularak bu anabilim dalına bağlı Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Tezli Yüksek Lisans Programı açılması uygun görüldü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Senato Haberleri | Senato Haber - Haberler - Senato haberleri, son dakika senato haber ve gelişmeleri burada. Biden'ın öncelikli hedeflerine ulaşmasının önündeki engeller neler?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.1.2021 20:52:15. #1.15#
title